Komodor i Spektrum generacija ;-) - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 35
  1. #16

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Citat alexando kaže: Pogledaj poruku
    Ja Da Vam Iskreno Kazem Moj Tj. Moje Mame (ja Nebih Kupio To) Inece Je Idalje U Mojoj Sobi Ukljucen!!! Obicno Programiram Neka Sr... I Tako Dalje Ali Je Super
    I need a dictionary
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #17

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    I need a dictionary
    Mislim da je mislio da je njegov, tj. comp njegove mame (koji on bash i ne bi kupio), i dalje ukljuchen kod njega u sobi, i da na njemu povremeno programira neke fekalne materije... Valjda... Tako sam ja skontao


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  3. #18

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Komodor mi nikad nije bio miljenik!

    moj izbor je SPektrum, Jumping Jack, jedna od najboljih igara svih vremena.
    I iz tog doba Knight Lore...

    A sa PC-ja ne mogu a da ne pomenem moje omiljene:
    Settlers, ali ona simpa sa zecicima i leptiricima!
    Freelancer, kada vec Elite nisam uspeo nabaviti bez bagova....
    Civilisation, DOS edicija
    Simcity
    i Sims
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #19

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    C-64

    Eh igrao... izludjivao ukućane pišući programe u bejziku
    jedan TV u kući, a ja kad počnem...

    ...kad su me molili: ajde igraj malo igrice.
    ... dosadno je gledati non-stop ta slova

    Od igara ? Sećam se fudbala, dine i nekog flipera.
    još je ispravan, proverio prošle nedelje,
    čak su i neke kasete opstale.

  5. #20

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Odvali me talas nostalgije dok sam čitao ove poruke.
    Naravno C-64 je bio prva ljubav.
    Po 20 sati sam igrao kao hipnotisan Arkanoid...
    To mi je bila prva i poslednja igrica, pa sam sad nešto nostalgična i rado bih da je igram. Je l' to moguće da postoji negde pa da skinem da se igram opet?

    Sve one što ih je brat igrao sam probala, ali nisam bila za to. Ovaj arkanoid mi se sviđao baš. Hoću jedan krug, pliiiiiz?

  6. #21

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    bata je imao i sprektruma i komodora.... ja sam se primila kad je stig'o do amige... (bila sam zauzeta pre toga )

    nochima nismo spavali... imali smo turnire igrajuchi stronghold i superfroga.... komshija micha (chetrdesetogodishnjak u to doba) nije voleo da gubi pa smo igrali i do 4 - 5 ujutru, da on pobedi il da mu bude jasno da nema kud dalje. kad pogledash TV po danu sve potezi prstima po prashini na ekranu od strategija napada i odbrane.

    superfrog je bio luuuuudnica..... uradjeni chokica pada sa stolice bezzechi od onih iglica u ice levelu

    divni dani..... dangubljenje bez grizze savesti...

    dodatak: skinuli smo pre par godina emulator i superfoga i sFe ali se ona vremena nisu dala vratiti....
    Poruku je izmenio maski, 07.08.2009 u 21:38

  7. #22

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    He, he, koja vremena. Sećam se i ja mog ORIC Nova 64. U rangu C64 i Spectruma. Roditelji doneli-niko srećniji. Priključiš na TV, pa kasetofon, a tu je i šrafciger pa šteluj šraf dok se ne dobije onaj piskavi ton. Izluđivao sam komšiluk, a programiranje:
    10 Run
    20 Circle...
    30...
    I tako jedno 20 reda da bi on pokrenuo i nacrtao jedan obični krug. Ali ta početna programiranja...ah kakva radost. Naručim knjigu sa 40 igara (jedna igra napisana na 10 strana sitno zbijeno-pa kucaj) iz Engleske za nekoliko desetina funti.
    Čuvao sam ga do pre nekih 5 godina a onda poklonio. (Eh da mi je da ga samo vidim).

  8. #23

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Citat opet ;) kaže:
    To mi je bila prva i poslednja igrica, pa sam sad nešto nostalgična i rado bih da je igram. Je l' to moguće da postoji negde pa da skinem da se igram opet?

    Sve one što ih je brat igrao sam probala, ali nisam bila za to. Ovaj arkanoid mi se sviđao baš. Hoću jedan krug, pliiiiiz?
    Nađoh modernu verziju, liči, mada je 3D pa 2D. I dalje tražim onu iz praistorije .

    Ova se zove "3D bricker" i skoro pa ista, ali nije to tooooooo Onaj zvuk je bio bolji!

  9. #24

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Eh!
    Sad ste me podsetili na moj C64, onaj kasetofon i štelovanje glave da se učita igrica...
    Omiljena mi je bila neka igrica o vampiru, ali zaboravih kako se tačno zove. Sad sam se okačila na adresu koju je stavio Nennad na početku teme i pronašla igricu Burger time i Donkey Kong koje sam takođe igrala...
    A tek oni džojstici...koliko sam ih lomila i brat i ja (baka nam je iz Nemačke donosila po više komada jer je znala da su bili potrošna roba )...a moj tata je bio zapaljen za igricu Aladin, pa smo tokom zimskog raspusta nas troje organizovali turnir


    @DrinChe - probaj sa adresom koju je naveo Nennad, možda nađeš verziju koju želiš

  10. #25

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Citat Nennad kaže: Pogledaj poruku
    Ako jos ima zainteresovanih na sajtu link mozete naci mnooogo matorih igara , emulatora, drivera....
    Ako je nekome potrebna pomoc oko emulatora neka mi se javi na pp
    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Eh!



    @DrinChe - probaj sa adresom koju je naveo Nennad, možda nađeš verziju koju želiš
    Hvala ti , nisam ni primetila link. Samo ima jedan problemčić... Tamo ima biliJon igara te vrste a ja nemam koga da pitam kako se ona naša zvala. Ma, proći će me ili će naići neki znalac.

  11. #26

  12. #27

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Skinula sam i jedno i drugo, ali neće... Kliknem na ARKANOID.COM na .dat

    Pokušala sam, hvala ti.

  13. #28

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    ...Sad ste me podsetili na moj C64, onaj kasetofon i štelovanje glave da se učita igrica...
    i jos posle ti sazvace traku

    da li je to nostalgija

  14. #29

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    a snimanje programa sa radio emisije zorana modlija? zar to nije romantichno?...

  15. #30

    Odgovor: Komodor i Spektrum generacija ;-)

    BASIC romantika

    10 CLS
    20 FOR P=39 TO 0 STEP-1
    30 LOCATE 10,P
    35 PRINT "*"
    40 LOCATE 10,P
    45 PRINT " "
    50 NEXT P
    60 GOTO 20


Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 16.09.2016, 15:35
  2. Prva bolonjska generacija bez šanse za zaposlenje
    Autor Cecara u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 01.04.2013, 09:55
  3. Generacija 5
    Autor kissigirl u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 06.01.2009, 17:57
  4. Šišanje - nova filmsko/digitalna generacija
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 23.11.2007, 15:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •