Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne? - Strana 12
Strana 12 od 13 PrvaPrva ... 210111213 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 166 do 180 od ukupno 183
  1. #166

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    ......
    Da ne citiram i da se ne ponavljam(o) ... imam utisak da smo se poprilično razumeli.

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Pa nije smešno i žene službuju u našoj vojsci A da smo u Izraelu, redovno bi i služile i imale vojnu obavezu baš kao i mi muški.
    Smešno je.
    Ne to što službujemo ili ne službujemo...
    nego što nam se kroz diskusiju provlači da mame, žene, strine i tete odlučuju - hoćete li vi(še) uzeti te puške u ruke ili ne.

    Mame jesu krive za sva "deZertiranja" ... ali samo po pitanju kolača.

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Danas je pitanje ko treba da služi vojsku a ko ne, sutra će biti pitanje ko će da brani zemlju i narod.
    Šta god mi rekli, mislili i smislili ...
    ostaje nam da vidimo šta će naši snobovi ... uuups naši vladice i vlade "pametno" da izmozgaju i d'urade.



    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #167

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat chichaglisha kaže: Pogledaj poruku
    Da samo znaš kol'ko me boli uvo za sve sednice, a naročito za osmu
    Дакле, то што ти се прича слаже с њиховом је чиста случајност... не би мене изненадило да ти немаш појма зашто мислиш то што мислиш, напротив

    ... Reče fanatiku fanatik čiji su učitelji kamom klali i drali. (i drali se diž'tee se diž'te ... Ma ima mnogo strašno da'budeee)
    Гледали се филмови Вељка Булајића, а? И поверовало се, све.

    rekla sam ti i pre, a kažem ti i sad ... Ko gubi Ima pravo da se ljuti.
    Ti se duriš za od čet'res prve na ovamo (obezvrijedili ti vođu i oskvrnuli mu trud) a ja od devedes'prve (obezvrijedio mi volođa logiku).

    Važno da "nam" duridba ide u kontinuitetu .
    Причаш о овим стварима као да причаш о томе што неко навија за Партизан а неко за Звезду, ето, шта има везе. И препуцаваш се као да се ради о расправама двоје деце чији је бицикл лепши.
    А ради се о страшним злочинима, ради се о страшном злу, ради се о догађајима који су имали катастрофалне последице. И о тим стварима не би требало да се прича тоном ретардираног тинејџера. Мсим, оно, брате, сестро, ћале си кеве ми... ја се дурим ти се дуриш дуримо се без потребе, импонује ми импонује ми, ја сам крив, рибице су криве, сунце сија ко тепсија, теле риче а ја мислим ти си...
    Не можеш о стварима какве су рецимо страшни злочини причати у стилу "па ето, изгубили сте па се љутите, утата утата, смрде вам ноге... ". Можеш ако имаш до 12 година, и неки озбиљан поремећај.

    ... Ka' ti tako kažeš ... Mora da je tako bilo
    Što li se zamlaćujem pa verujem sebi ... Kad mogu da pustim mozak na otavu I (po)verujem tebi

    kad bolje razmislim, ja uopšte ne treba(m) s'tobom da se "svađam"... Logičnije je da ti se zahvalim...?!
    - hvala ti yossso što se nisi latio odbrane miloševića u hagu.
    Kako si ovde krenuo, da si ga kojim slučajem tamo tako branio Ti bi ga možda i odbranio.
    А ти ако сумњаш у Анту Марковића, питај Туђмана или Месића, Кучана, покојног Ругову... сви ће ти рећи да је Слоба крив...

    pretpostavila sam da bi moglo doći do ovakvog neshvatanja, pa sam i naglasila - "u mirnodopskim uslovima".
    Pročitaj ponovo - pa pokušaj pravilno da shvatiš.
    Treba li da kopam po nečijim živim ranama i da ti poimenice navodim vojnike poginule u miru ... Iz čista mira ... U kasarnama... U po bela dana...
    Trebala bi onda da pominjem i karadžića i mladića i igre skrivača ... I ko zna šta još
    А да, чувене теорије... видиш, по свим анкетама највише поверења је у Србији било у војску и Цркву. А већ годинама трају напори да се баш те две институције попљују... тако да бих се ја запитао шта је ту тачно било, посебно кад се тим питањима Б92 тако здушно бави. Чим се баве убијеним Србима, ту нешто није у реду. Па још окривити за то Младића... мирише на блек опс, веома.

    srećom ne dominira (još ... Bar ne u tolikoj meri).
    Da dominira - i vojne škole i centri za obuku i sve kasarne bi ... Zvrjale prazne.
    Па нису баш сви поверовали.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #168

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Nego kakve veze ima da li je neko četnik,partizan ili ne znam ni ja šta sa činjenicom da neko treba da baci pola godine svog života da vrati ''dug'' državi(ili tako neko s*anje)...

    Čeličenje,pripreme za život?Aj možda da uvedemo i zatvor kao obavezu(bacanje niz stepenice i ostalo)...inače,vojska nije nikakvo čeličenje,il' se snađeš ili ne,koja budalaština...

    Ne znam,bio sam tamo malo i nije me promenilo ni u jednom pogledu,nit sam primetio da nekog jeste...jedino što sam se nagledao svakakvih budala...

    Profesionalna vojska,za obično stanovništvo neka kraća obuka od mesec/dva(koliko da se upoznaju kako ide rukovanje oružjem) i to je to...mislim usled neodgovarajućih uslova nisam ništa od onoga što bi trebalo da učim naučio tamo(ili je pucanje iz puške i bacanje bombe celokupna obuka?)Vozni park nikakav,mašina nijedna osim par tenkova i oklopnih vozila ne radi...mislim wtf,po ceo dan ili neka polupešadijska ili teorija,zavisi kome koji potporučnik zapao...atomski sa leva i desna možda,digni kragnu...OBUSTAVITI TO BRE

    @za sve one koji su služili godinu dana u kamenolomu
    Ako je tolko volite svi u profesionalce

  4. #169

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Najjači i najsmešniji deo u celoj priči mi je kad se vodi da neko služi vojsku ne radeći ništa. Ili nađe da nešto radi tamo gde već ima radnika koji rade te teške poslove poput cepanja karata za balet i pozorište ili trčkaranja od doktora do laboratorije po rezultate i raspoređivanja pacijenata u čekaonici na rendgenu uz smaranje ravno blejanju na tribinama u školskom. I onda je to naravno gubljenje vremena (za neke nije izgleda), i tako je u velikom procentu. Nisam za ukidanje vojne obaveze, mislim da bi svako trebao da bude obučen, razlikujem muškarce koji su služili vojsku i one koji nisu, da im vojska "ono nešto"... moja baka je govorila "svršen čovek". Pa taman i blejao po nekim gudurama i kamenu, nije isto. Nije loše biti pritisnut bar jednom u životu kako bi znao gde ti je granica i šta sve možeš da izdržiš. Ne znam da li nekom konkretno treba vojska, ali mi je svako ko je bio rekao da mu je dala nešto korisno (a da je toliko bezvezna i beznačajna ne bi posle ceo život pričali o njoj). Nekima je vojska nekad bila prilika da se sretnu i upoznaju sa televizorom, pokretnim stepenicama, nekima sa lopatom, nekom sa govnima, nekom sa sudovima, blatom, kišom, suncem, snegom... neki su naučili nešto novo, izašli iz svog sela prvi put, grada, sobe, ulice, odvojili se od majke, videli su kako je kad se spava, jede i živi u određenim uslovima sa nekim sa Kosmaja iz Jerkovića, Majdanpeka, pizde materine...

    Profesionalna? Može, ako ima entuzijasta za to. Al' prava. A ne okupljanje džabalebaroša.

    Mislim, ok je i civilna jednim delom, neko treba i parkove da održava, a obzirom da se dobar deo "civila" na to odlučuje zbog studija, to samo znači da ćemo imati ppuuuno akademskih građana (mada danas svi živi studiraju nekakav menadžment, šta god to bilo... bićemo menadžerska država... a šta ćemo da menadžerišemo nije važno)...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #170

    03 Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Ja< cekam civilno sluzenje vojnog roka vec 2 godine neki dan sam cuo da se od nove godine ukida vojni rok bar nesto dobro od svega
    zlaja

  6. #171

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat zlaja kaže: Pogledaj poruku
    Ja< cekam civilno sluzenje vojnog roka vec 2 godine neki dan sam cuo da se od nove godine ukida vojni rok bar nesto dobro od svega
    Mislim da je još rano za ukidanje vojne obaveze ali ima ko o tome da razmišlja . Pre toga (ili po hitnom postupku) trebalo bi ukinuti civilno služenje vojnog roka. To nema veze nisačim osim sa gubljenjem vremena .
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  7. #172

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat zlaja kaže: Pogledaj poruku
    Ja< cekam civilno sluzenje vojnog roka vec 2 godine neki dan sam cuo da se od nove godine ukida vojni rok bar nesto dobro od svega
    Mozes li navesti izvor informacija o ukidanju vojnog roka, ili je to nesto nezvanicno tipa drugova drugarica ima sestru ciji komsija je nacuo od njegovog druga ciji stric radi sa jednim likom koji je saznao sta se desava u generalstabu. Unapred hvala, zaista me zanima.
    ...................

  8. #173

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Info iz generalštaba (pukovnik) - ne nadajte se skorom ukidanju vojne obaveze



  9. #174

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Info iz generalštaba (pukovnik) - ne nadajte se skorom ukidanju vojne obaveze
    Tako i meni rekose, zato i pitam Zlaju odakle mu informacija.
    ...................

  10. #175

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat zlaja kaže: Pogledaj poruku
    Ja< cekam civilno sluzenje vojnog roka vec 2 godine neki dan sam cuo da se od nove godine ukida vojni rok bar nesto dobro od svega
    ciwilni rok ewo pitam te sad npr. kako ti sebe mozes da smatras wojnikom ako je ciwilno sluzenje....kako? pa zar nije to sramota ,da na takaw nacin postanes wojnik....i zasto j dobro od swega sto kazes,ako se ukine sluzenje,ali prawo sluzenje wojnog roka....to je besmislica....wojsku moras da imas ne ti,nego bilo ko,ko nije sluzio..po meni,sluzenje wojnog roka je pod nuzno....znaci,nuzda i to welika nuzda dadada ja sam imao weliku nuzdu(),mislim sluzio sam prawi wojni rok 2003

  11. #176

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    apsolutno..što će vam to koji đavo..
    bolje da idete godinu dana na neki kurs da se pripremite kad bebe dođu, no što učite kako da pušku držite i repetirate...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  12. #177

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    apsolutno..što će vam to koji đavo..
    bolje da idete godinu dana na neki kurs da se pripremite kad bebe dođu, no što učite kako da pušku držite i repetirate...
    znaci zemlja da nema swoju wojsku..inteligentno

  13. #178

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    $edi chasti ti, fino su sachuvali sve chega su se dofatili...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  14. #179

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    Meni interesantno: ako se izjasniš da si protiv obaveznog služenja vojnog roka (što naravno ne isključuje postojanje vojske), optuže te da želiš da neko umesto tebe to obavlja...

    Istovremeno, neke koleginice, majke, žele da umesto njih neko od njihovih sinčića naprave "prave muškarce"...

  15. #180

    Odgovor: Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?

    U PROSLOSTI LEZI BUDUCNOST..........
    Istorija nas uci da je srpskom narodu,dakle muskoj populaciji,bilo neohodno poznavanje vojnih vestina,iz istorije proizisla je deviza srpkinja kada radja sina,radja i pusku...
    Nazalost,i geografski i politicki,narod smo koji je cesto oruzjem morao braniti svoje pravo na zivot,na ovom delu zemaljske kugle.
    Odlazak muskarca u vojsku bila je cast i ponos tom domacinstvu,a samom vojniku,polaganje ispita muskosti,konacna matura muske zrelosti,odes kao golobradi mladic,mamina maza,a vratis se kao muskarac...
    Smatram da je potreba za vojnom obukom u nasem narodu neophodna,istorija nas tome uci.
    Nemam nista protiv ni profesionalizacije vojske,za mladice koji vojni poziv prihvate kao svoj zivotni,kao svoje zanimanje,medjutim nikako ne bi smeli dozvoliti da ostatak muske populacije bude vojno neobucen,nespreman....
    A na tome se,cini mi se i radi.Poduzima se sve sto se moze,da se unisti vojni moral kao i spremnost ovog naroda na vlastitu odbranu(za nedaj Boze)...
    Moj IDEAL je sadrzan u recima CARA LAZARA:
    "Ja ne gledam koja sila mi preti,JA GLEDAM KAKVU SVETINJU BRANIM"
    Da li je Lazar bio u pravu? Sve srpsko sto je vredelo,izginulo je,izmasakrirano,Srbija porobljena i pustosena.........
    Ali,
    nije Lazar sebe prosvetlio ni proglasio Svecem,nije cak ni Crkva,
    takvu svetost moze dati samo Bog.......

    Apsolutno sam za sluzenje vojnog roka,na kraju krajeva,to je samo jedno znanje vise u zivotu svih nas,a od znanja glava ne boli.....
    Pogotovo od znanja,koje zlu ne trebalo,moze da ti spasi glavu......
    ...Kad se penjes gore,obrati paznju kako se odnosis prema ljudima koji su ispod tebe,jer te iste ljude ponovo ces sresti kad budes padao dole.......

Strana 12 od 13 PrvaPrva ... 210111213 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muski i zenski poslovi i kucne obaveze
    Autor Bishop u forumu Muška kafana
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 25.11.2008, 12:22
  2. Predlog za ukidanje prestupnih sekundi
    Autor Galahad u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.11.2007, 10:39
  3. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.10.2006, 15:49

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •