Prirodno ili veštačko krzno?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17
  1. #1

    Prirodno ili veštačko krzno?

    Bliži se zima, red je da izvučemo i zimsku garderobu.

    Da li nosite odeću od prirodnog krzna, ili ste ipak za varijantu veštačkog? Da li nosite kožne jakne, i ostale sitne stvarčice, ili kožu nikada ne biste kupili i nosili...




    PS. tema nije otvorena da bismo osudjivali ljude koji nose krzno, svi mi drugačije gledamo na svet oko nas.

  2. #2

    Odgovor: Prirodno ili veštačko krzno?

    Obozavam jakne . U principu, najbolje se osjecam u sportskim jaknama, ali nemam nista protiv ni malo elegantnijih jakni. Opet, to zavisi od situacije i od kombinacije sa ostalom odjecom. Kožnu jaknu obucem ponekad... Jakne od vjestackih materijala su mnogo zahvalnije za odrzavanje .
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #3

    Odgovor: Prirodno ili veštačko krzno?

    Nedavno sam dobila onu lisicu što se kači oko vrata. Ne bih htela da uvredim prijatelja koji mi je to poklonio, i verovatnu ću morati bar jednom da mu upriličim da me vidi sa tim modnim detaljom, ali uopšte ne znam kako ću izdržati mrtvu životinju na sebi.
    Toliko o mojoj ljubavi prema prirodnom krznu.
    Veštačko krzno? To mi deluje nekako normalnije, ali ne za mene. Prosto nisam taj tip, ne bih ni umela da nosim krzno.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Prirodno ili veštačko krzno?

    nisam baš ljubitet krzna, ni prirodnog ni vještačkog, kožne stvari volim, ali ih ne nosim. ja se u to baš nikako ne uklapam. ja sam više za varijante mornarskih kaputa. ja se sjećam da je moja mama, kad sam ja još bila mala imala onu lisicu što se stavlja oko vrata i bila sam strašno istraumirana zbog toga zato što je meni to tada djelovalo strašno. također sam jednom gledala neku emisiju o farmi činčila i šta rade tim životinjama, tako da mi se svo to krzno i koža malo smučila. ali tko voli i ako mu dobro stoji, neka nosi.
    nattydread is coming to dinner

  5. #5

    Odgovor: Prirodno ili veštačko krzno?

    Ako vec moram da biram onda vestacko ,mada ne nosim nista takvo, sto ne znaci da necu
    Inace ja nekako krzno poistovjecujem sa Rusijom i subarama i mufovima i kad bi nosila nosila bih nesto u tom fazonu,mozda neki strukirani kaput oivcen krznom i sl...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  6. #6

    Odgovor: Prirodno ili veštačko krzno?

    Ako je rec bas o krznu(a ne i o kozi)onda-prirodno

    Vestak nicemu ne sluzi(osim mozda da ostanes tanjeg novcanika) i ne moze se meriti sa pravim,a o tome koliko je ispravno nositi krzno.........sve umereno-jedna bundica ili dve su OK ko zeli,voli i naravno finansijski moze,a pun plakar samo radi pokazivanja......steta reci
    Lako cu,ako je do mene.........

  7. #7

    Odgovor: Prirodno ili veštačko krzno?

    imam dve jakne od veshtachgog krzna..jednu kracu,vechernju i jednu duzu,za,recimo svaki dan...
    recicu vam jedno..
    obe su 24 god. stare i izgledaju kao da su owog trenutka izashle iz radnje!
    znachi, treba potrefiti i kvalitet
    obe su uvek moderne zbog elegantnog kroja,ali ih ja neshto i ne nosim
    mada se u poslednje vreme ispostavilo kad sam poslovno odevena, to preko je milina
    em lepo izgleda,em greje

    inache ne volim prirodno krzno,al imam jedan kratku bundicu koja stoji u ormanu moje mame,takodje prsluk

    tako i koza..imam jednu belu koznu jaknu,koja divno stoji..ali u proseku je obuchem 2 x godisnje

    najvolim moje shushkave jakne u kojima mogu komotno da prelazim preko svega, ubacim je u mashinu,operem,osushim i ponovo obuchem..
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  8. #8

    Odgovor: Prirodno ili veštačko krzno?

    Ja sam za veštacko krzno iz jednog sasvim jednostavnog razloga, a to je , nevolim ubijanje zivotinja.
    Imam bundu od vestackog krzna i nevidi se neka velika razlika,topla je i prijatna za nosenje, a uz to i laksa za odrzavanje .
    Dal bi mogli ovu lepu zivotinjicu da sredite, da bi nosili bundu od
    Ja ne!
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  9. #9

    Odgovor: Prirodno ili veštačko krzno?

    Vestacko,naravno.Kao sto neko rece,ne bih mogla da nosim mrtvu zivotinju na sebi
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #10

    Odgovor: Prirodno ili veštačko krzno?

    Ja imam jednu bundu i obozavam da je nosim. Kao i blueellina, stara je dosta. Mislim cak starija i od mene. Dobila od mame a odlicno izgleda.
    Volim i kozne jakne, ali nemam... skupe su bre!

  11. #11

    Odgovor: Prirodno ili veštačko krzno?

    Nemam nijednu ali sam uvek za vestacko krzno.....kada bih dozvolila sebi da se ogrnem kozom mrtve zivotinje gledala bih da se preselim iz kuce u pecinu ......pa ovo je 21. vek, valjda smo toliko civilizovani da nema potrebe da ubijamo zivotinje da bi se obukli ili modirali.....
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  12. #12

    Odgovor: Prirodno ili veštačko krzno?

    uvek i uvek samo pravo krzno
    mrzim to kvazi elitisticko zalaganje za zivot pacova i ostalih zverki....
    kako se niko nije dosetio da se zalozi za zivot teladi i jagnjadi i prasadi? jedemo ih,zar ne?
    njihovo ubijanje je u redu?
    zivot nutrije vise vredi?

    bombardovanje,unistavanje,gladna deca,oboleli od side,ratovi koji nemaju smisla....sta je s tim?!

    dakle,pravo krzno,i uvek samo pravo...
    Poruku je izmenio believer, 03.12.2007 u 21:53
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #13

    Odgovor: Prirodno ili veštačko krzno?

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    ..pa ovo je 21. vek, valjda smo toliko civilizovani da nema potrebe da ubijamo zivotinje da bi se obukli ili modirali.....

    hm,da...
    toliko smo civilizovani da imamo rat i glad na sve strane....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #14

    Odgovor: Prirodno ili veštačko krzno?

    zasto bi to bilo "kvazi elitisticko zalaganje"? pa neki ljudi imaju drugacije misljenje to ne znaci da su kvazi ili sta vec to je prosto misljenje druge osobe i ako je u suprotnosti sa tudjim ne mora da znaci da nije ispravno....
    ...ja se , kao sto vec rekoh , nikada ne bih ogrnula krznom mrtve zivotinje jer smatram da sam dovoljno civilizovana,a i da je tehnologija i tehnika dovoljno uznapredovala da prirodno krzno zameni vestackim koje btw. izgleda bolje nego prirodno a i lakse se odrzava...
    ...ubiti zivotinju da se zagrnem njenim krznom jer mi je hladno je kao da ubijem komsiju i uzmem njegov auto da vozim jer je njegov auto bolji od mog...
    ..ne zelim da se upustam u polemiku vec samo pokusavam da objasnim svoj stav bez nipodastavanja tudjeg misljenja, jer ako vi volite da nosite krzno mrtve zivotinje to je vasa stvar...
    p.s bunde se ne prave od pacova!

    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  15. #15

    Odgovor: Prirodno ili veštačko krzno?

    kad sam kazala faking kvazi elitisticko zalaganje nisam mislila direktno na tvoj post,nego uopste na sve cesci svetski trend da se teziste prebacuje na manje bitne stvari....

    by the way,dozvoljavam razlicita misljenja
    ja sam kazala svoje
    ti mislis da je vestacka bunda nesto drustveno korektno,okej.
    Moze biti da si u pravu,sasvim
    ja mislim da je stvar loseg ukusa,i neka bude da sam snob

    ne,nemam bundu
    jer trenutno ne mogu da priustim sebi,onu pravu,od samurovine.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kompost iliti prirodno gnojivo
    Autor yige_gui u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.10.2011, 00:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •