Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 32
  1. #1

    Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    Poslednjih dana pratim intenzivno šta se dešava na Bliskom Istoku i Severnoj Africi i jako mi smeta što naši mediji šturo izveštavaju o po mom mišljenju istorijskom dogadjaju. Nije da nema informacija, nego je sve to nedovoljno i meni se čini površno izveštavanje. Moram priznati da sam laik u bliskoistočnim odnosima i spoljnoj politici, ali mi je uvek drago kad neki narod pokušava da se oslobodi diktature, ma kakva diktatura bila.
    Kakvo je vaše mišljenje o ovom revolucionarnom talasu?
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    Почело је због сиромаштва, лоповлука, корупције... међутим, после Египта, Туниса... дошао је ред на Либију.
    Видимо да су наши "Отпораши" ишли и у Египат, а знамо да њихова путовања организује туристичка агенција из Ленглија, Вирџинија.
    А Либија... ни глади ни сиромаштва, све им је Гадафи дао, и хоп, ето ти "народа" који заузима градове, пола земље, брани се од Гадафијевих плаћеника, борбених авиона... а нико не зна ни ко је у тој опозицији, која странка, који људи... ето, тек тако ниоткуда искочио народ, узео оружје и заузео земљу... сумњиво само тако.
    А у режимима пријатељским Америци ништа - Бахрајн нешто мало, али неуспешно, Сауди Арабија, УАЕ, Катар, Јордан, Мароко... скоро ништа. ЦИА снајка ЦИА...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    Jeste ni gladna ni siromašna, al trpeti general kretena sa svitom 40 godina , meni liči na dobar razlog.
    Samo da su naderali, bogami jesu. Neće se to završiti ni brzo ni lako.
    Koliko znam oni nemaju nikakvu predstavu o normalnoj državi, jedina politička struktura im je Gadafi i njegov režim.

    A što se CIA-e tiče, moje je mišljenje da su se oni najviše iznenadili razvojem dogadjaja ,...još se nisu izjasnili ni gde će, ni šta će.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić

      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    jeste ni gladna ni siromašna, al trpeti general kretena sa svitom 40 godina , meni liči na dobar razlog.
    Саудијци и Јорданци имају краљеве фамилије и дуже, у Бахрајну сунитска династија влада шитским народом, у УАЕ су емири, у Мароку је краљ... Либијцима је под Гадафијем дефинитивно било боље него под краљем Фаруком ономад.

    Мислиш да је осетљиву либијску демократску душу заболела толика дужина диктатуре и нису могли да живе ако сместа не васпоставе демократију, фер и поштене изборе, невладин сектор, грађанску и секуларну државу...? И попиздели људи и оружјем заузели државу? Онако, народ, неко из масе?
    Што би рекли наше колеге Американци: фејк ез а тхри доллар бил...

    samo da su naderali, bogami jesu. Neće se to završiti ni brzo ni lako.
    Koliko znam oni nemaju nikakvu predstavu o normalnoj državi, jedina politička struktura im je gadafi i njegov režim.[/font]
    a što se cia-e tiče, moje je mišljenje da su se oni najviše iznenadili razvojem dogadjaja ,...još se nisu izjasnili ni gde će, ni šta će.
    ЦИА је организовала и те египатске фејсбук-ликове, и водила им "Отпораше" доле и преводила филмове о српској револуцији на егзотичне језике као што је фарси. Погледај реакције са запада, ликови заузимају државу, а повика на Гадафија због силе...
    Баш зато што немају представу о "западној демократији", питам се шта им смета Гадафи? Уопште се не прича о узроцима побуне као у околним земљама, о лидерима опозиције... не би ме зачудило да је на челу опозиције какав савезник ЦИА из Афганистана...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    Mislim da se uopšte nisu iznenadili, došli na red libijski gas i nafta


      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    Ma ne sumnjam ja da su Ameri bušili i rovarili,...ali s ovim aktuelnim dešavanjima mislim da nemaju veze.
    To sa Otporom mi je neozbiljno , jer mislim da su sebi Otporaši suviše toga pripisali. Jesu oni bili aktivni, ali su bili samo šaraf mašinerije koja se digla.
    Nafta i gas, što Turkmen kaže, mislim da opet nije bio problem, jer se crpilo bez problema,...dovoljan je bio deal sa šefom i vozi. Čak mislim da je EU na najvećem gubitku, jer su sa pukovnikom odlično saradjivali, a sad ne znaju ko će ga naslediti.

    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić

      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    Pa neće biti na gubitku ako onako kolektivno sa Amerikancima okupiraju Libiju, baš kao Irak onomad. Gadafija pošalju u Hag (već se tribunal oglasio da pokreće istragu) i postave neku kerefeku na čelo države kao prvog demokratski izabranog vladara

    Čisto sumnjam da su 2 ratna broda prošla kroz Crveno more onako reda radi, a kažu da će i nosač za njima. Intervencija u najavi...


      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    А пошто се Гадафи брани, очекујмо скоро неки масакр а ла Рачак.
    А брига је заиста дирљива...
    Moguća vojna intervencija u Libiji - Svijet - Glas Srpske
    Kameron je istakao da ne odbacuje "mogućnost upotrebe vojnih sredstava" pošto Velika Britanija ne smije da "toleriše režim koji koristi vojne snage protiv sopstvenog naroda".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    Počela paranoja i teorije zavere . Gadafi se brani od svog naroda .
    Ne znam što vam je čudno da je ljudima možda dosadilo da gleda kretena sa svom familijom, pa ih je pokrenuo najnoviji talas. Mene više čudi da je stalo kod Libije.
    Nama je možda interesatno da gledamo kretena sa strane kao ekscentrika, ali nešto sumnjam da su Libijci ponosni na vodju i njegove ispade i teror.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić

      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    Ne znam što te to čudi, recimo da su i Jugoslaviju razbili njeni narodi, a ovde je samo reč o plemenima što mu skoro dođe pa isto. Čak postoji mogućnost da se Libija raspadne što nije toliko neverovatan scenario. Amerika podržava diktaturu onda kada joj je naklonjena, kada joj smeta, onda se sete ljudskih prava i ostalih budalaština koje služe kao izgovor da te bombarduju i okupiraju. Kako ih ovo recimo ne zanima: Blic Online | Deca umiru od gladi, a sin afričkog diktatora kupuje jahtu od 380 miliona dolara Pa jbga tamo nema nikakvih resursa. Narodima je po čitavom arapskom svetu dopiiidilo da trpe bedu i sirotinju, negde se desi pliš revolucija kao u Egiptu, negde ne bude ništa samo par dana demonstracija, a negde krvoproliće. Da zanimljivo je da je baš Libija u pitanju, hm.


      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    Ma tu se slažemo potpuno što se Amerikanaca tiče. Nemam ja sumnju da bi Amerikanci i Ahmedinedžadu gledali kroz prste, samo da imaju stabilan ugovor oko nafte i gasa. Još bi im pomogli da pobije vodje opozicije i svakog ko se zakači na neku opozicionu facebook stranicu bi za jaja obesili bez problema. Ali sa Gadafijem su imali dobar deal, pa sam ja zbog toga svega ubedjen da su i Amerikanci zatečeni tolikim buntom.
    Sad što je kreten krenuo oružjem po narodu da bi spasao bulju, naravno da niko to neće blagonaklono gledati i čekati ko će ga naslediti.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić

      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    Кренуо оружјем на голоруки народ који је заузео пола земље... пре свега, ко нам каже да је кренуо оружјем на народ? Забринутост премијера Енглеске?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    Zapadni ekonomski lobi koristi islamski fundamentalizam da se dokopa prirodnih resursa, kao u Iraku. Iskoristiće razne fundamentalističke organizacije, pa će imati izgovor za intervenciju.
    Ovi što su dosad bili na vlasti u svim tim zemljama sigurno nisu bili nosioci perjanice demokracije. No znamo da je Mubarak došao na vlast upravo zato što se suprotstavio fundamentalistima.

    Ko će najviše patiti? - narod.
    Ko će najviše koristi izvući iz ovog? - islamski fundamentalisti i zapadni ekonomski biznismeni. A "sporednu korist" i krijumčari, trgovci oružjem(vidi Libija) i lopovi (vidi Egipatski muzej).
    Na koga će se svaliti krivica? - na dosadašnje vladare.
    Zašto se ovo dešava baš sad? - zbog Žulijen Asanža i Wikileaksa.
    Kakve koristi imamo mi od ovoga? - da uvidimo da se ratovi ne vode zbog naroda, istorije ili emocija već isključivo zbog para, koji se slivaju u nečiji džep.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Zašto se ovo dešava baš sad? - zbog Žulijen Asanža i Wikileaksa.
    Uglavnom sam razumeo šta si hteo da kažeš, ali mi ovo nije jasno.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić

      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Revolucija - Bliski Istok, Severna Afrika,...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Кренуо оружјем на голоруки народ који је заузео пола земље... пре свега, ко нам каже да је кренуо оружјем на народ? Забринутост премијера Енглеске?
    Valjda je drogirana omladina pod uticajem Al Kaide napala srećan Libijski narod i nihovog vodju,...lično nam vodja oči otvorio .
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić

      Vrh

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. SP2010 Južna Afrika
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 293
    Poslednja poruka: 13.07.2010, 19:03
  2. Ti si mi uzeo Istok...
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 21.08.2009, 11:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •