Da li ste aktivni član neke stranke? - Strana 9
Strana 9 od 11 PrvaPrva ... 7891011 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 164
  1. #121

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    U Đinđićevo doba sam bila u DS Zdravstvenom odboru, na dva sastanka i nekoliko akcija po mesnim zajednicama (pregledi starih lica).

    Lečim bez obzira na stranačku (ne)pripadnost, na svakom mestu i u svako doba.

  2. #122

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    U Đinđićevo doba sam bila u DS Zdravstvenom odboru, na dva sastanka i nekoliko akcija po mesnim zajednicama (pregledi starih lica).

    Lečim bez obzira na stranačku (ne)pripadnost, na svakom mestu i u svako doba.
    Ovako nešto uvek podržavam...savesno obavljanje svog posla bez obzira na političke razlike . Kamo lepe sreće da svi tako razmišljaju i rade.
    Nevolja je u forsiranju podela...najčešće "mi i oni" ...a malo je onih koji shvataju da su nas podele dovele na najniže grane.
    Odgovornost i stručnost je ono što očekujem...pa bilo to od majstora u kući do predsednika zemlje. Niko nije izuzet od polaganja računa za svoja dela .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #123

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Ovako nešto uvek podržavam...savesno obavljanje svog posla bez obzira na političke razlike . Kamo lepe sreće da svi tako razmišljaju i rade.
    Nevolja je u forsiranju podela...najčešće "mi i oni" ...a malo je onih koji shvataju da su nas podele dovele na najniže grane.
    Odgovornost i stručnost je ono što očekujem...pa bilo to od majstora u kući do predsednika zemlje. Niko nije izuzet od polaganja računa za svoja dela .
    Stručnost i odgovornost podrazumevam, ali Đaba ako su glave lude. A uglavnom jesu. Od mene do predsednika. A član je moje stranke ( ), čak i predsednik iste. Za njega sam i glasala i radovala se pobedi jer nisu pobedili radikali i delom što je ovaj čovek sa svima koji su po funkciji iza njega bio meni najprihvatljivija opcija koja ima najveću šansu da spreči wadikalizaciju i totalno dno, jer ipak mi je draže ovo koprcanje i učestalo veštačko disanje pri oživljavanju od mraka, potpunog.

    Ovo za lečenje sam pokušala da budem sarkastična zbog onih mrsh likova, onih koji cupkaju uz Jovankino - Borkine spevove i sl., mada je istina to što sam napisala, tako ne samo da moram nego i želim.

  4. #124

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Ne, nisam niti verujem da cu biti.
    Nemam nista protiv da se neko uclani u stranku ako ce tako da dobije posao
    U principu, boli me uvo, o politici ne razmisljam uopste i uopste ne razmisljam u njenom pravcu. Ne kukam zbog lose situacije u zemlji, ako mi je lose, ja napravim bolje ako mogu.
    Ono sto mene nervira je kukanje i psihicka masturbacija, ispiranje mozga sa jednim te istim sranjima, samo malo drugacije upakovanim. Svi politicari su dobri samo pred izbore posle zaborave na obecanja. Jedan od razloga sto se serem na politiku kad god mogu.

    Trebala sam pre par godina da se uclanim u jednu stranku, ali samo zato sto su bili neki izbori i zato sto smo dobijali besplatni alkohol i pljeske i isli na mitinge, ali nisam mogla jer nisam izvadila licnu kartu. Mislim da je DS bio u pitanju Jeste, imam jednu majcu (Reci "DA" Srbiji) u kojoj spavam kad je zima
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #125

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Nisam clan ni jedne stranke.Nisam bila niti cu biti.
    A razlog je prost svi obecavaju kule i gradove dok ne dodju na vlast.....
    Zato sam ja uvek opozicija
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #126

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Nisam

    ...mada sam mogla da budem (da sam htela) clan Cankove stranke ...imala direktno "vrbovanje" licno od samog gospodina Nenada...(moja se drugarica zabavljala sa njegovom desnom rukom i jednom prilikom me "naterala " da ga potrazim, ali javio se Canak i tako malo "caskali")
    Canak mi se svidja kao personality, kao izvrstan show-men britkog uma sa istancanim smislom za humor (manje vise sto je "moja" skorpija )...ali mi je njegova politika malKo bljakava...
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #127

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Nisam clan stranke.
    Razocarale su me skroz. 99, 9 odsto ljudi u strankama mislim da je iskljucivo tu
    zarad licnih, a ne drustvenih interesa. Glasao sam za Tadica i DS, silno su me razocarali. Ponovo zaposljavaju ljude po partijskoj pripadnosti, a ne strucnosti i kvalitetu, sebe i svoje satelite iz prirepaskih malih stranaka uvaljali su u upravne odbore, gde zaradjuju hiljade evra, dok radnici seku sebi prste. Kriminal je sve veci, vise se ni policije niko ne boji, gaze ih kolima, udaraju. Svi se zmure i prave blesavi sto kriminalac drzi pola Vojvodine, Albus, Vital- Peconi, a ovamo obecavaju borbu protiv kriminala. Sad su im dobri i Dacic i Toma, sve zarad vlasti. Nema sanse vise da glasam za njih. Opozicija jos gora. Ne kontam da li ljudi imaju amneziju pa glasaju za nekog ( Toma ) ko je 20 godina prico jedno, a onda eh, puj pike to ne vazi, ja nisam to mislio, nema veze sto su ginuli neki zbog toga, i zivoti im upropasteni. Necu da glasam vise ni za kog, dok se ili ne promene, ili dok se ne pojavi stranka koja ce se zaista boriti za gradjane.

  8. #128

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Clan sam stranke dve godine.Uz stranku sam od leta 2000-te.
    Te godine sam se angazovao na predizbornim aktivnostima.Razlog za angazovanje je bio taj sto sam se bojao jos 4 godine Miloseviceve vlasti.Na izborima smo `pobedili`.Dobili smo Kostunicu za predsednika.

    Nisam tad usao u stranku, cekao sam da vidim kako ce se `nova garnitura na celu sa drugom Ingrutinom` ponasati.
    Otisao je Milosevic, dobili smo Kostunicu i Djindjica.Mocarta i Salijerija.

    Drugi pu sam se angazovao za izbore, ali se i uclanio, da se ta nesreca od Salijerija skine za sva vremena, nadam se.

    Presudna stvar za uclanjenje je bila ipak ta sto je DS postala clanica medjunarodne organizacije socijademokratskih partija. Ocekivao sam pomeranje stranke `u levo`.
    Prevario sam se u ocekivanjima.Za sada.

    U mojoj stranci ima i kusih i repatih, pametnih i budala, postenih ljudi i probisveta.
    Kad vidim kakvih sve likova ima ...

    Dusan Radovic je davno rekao (parafraziram): umro je Ivo Andric, Umro Mesa Selimovic... koga cemo se sada stideti?
    Tako je stanje trenutno i u mojoj stranci: umro je Borislav Pekic, umro Desimir Tosic... koga da se stidimo sad?

    Predsednik stranke i Republike se okruzio `savetnicima` kojima je dao svu moc.
    Umesto da se ugledni clanovi pitaju za politiku stranke ( Petrovic, Gavrilovic, Zivkovic...) slusamo Jeremica, Shapera, Radujka ...
    Ali stvari ce se promeniti, ipak je DS stranka sa daleko najvecim politickim kapacitetima u Srbiji.

    U MO kome pripadam ima oko 100 clanova.Primetio sam da nekoliko njih ocekuje da im stranka sredi posao.Velika vecina ima svoje poslove, ima penzionera, poljoprivrednika i niko od njih ne vuce nikog za rukav da bi se negde zaposlio.

    Tvrdnje nekih clanova VC foruma da su u stranci (99,9 % rece neko) ljudi zbog sopstvenih interesa naprosto nisu tacne, i pomalo su i uvredljive.
    Zar je tesko poverovati da ima ljudi koji imaju neko ubedjenje koje se poklapa sa programima stranaka?
    Zar je tesko, posle iskustava zadnje dve decenije, poverovati da ljudi i zbog povratka zlih vremena iz proslosti pristupaju strankama.

    Mnogi se sa ponosom gade stranaka i politike.Oni se ne bave politikom...
    Ne brinite, politika se bavi vama...

  9. #129

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Ah, pa ja sam rekao da 99, 9 posto ljudi u stranke dolazi iskljucivo iz licnog interesa, i apsolutno stojim iza onog sto tvrdim. Dokaz- pa pogledaj politicku scenu Srbije, pogledaj Skupstinu, razne Upravne odbore, Agencije, itd. Tesko ces ubediti ljude, da su oni tu zbog brige za dobrobit drustva.
    Ne poznajem te Pero, i necu da sumnjam u tvoje motive- i ostavio sam mogucnost da ima ljudi koji veruju u nesto. Ja poznajem neke ljude uclanjene u stranke, i kad sam pricao s njima iskreno, svi su mi rekli isto- tu nisu sto veruju, vec sto ce lakse ostvariti svoje licne interese. Jedan momak, bio je radikal, nebitno, iskreno je verovao u neke ideje, uclanio se, i kad je video sta je- ubrzo se isclanio.
    Ja opet, iskustvo me uci, ne verujem recima politicara, nego delima. DS je imao zasluga u skidanju Slobe, i to im niko ne moze izbrisati. Imali su jednu pozitivnu energiju za vreme Djindjica. Danas.. ne svidja mi se sta su postali. Postali su jedna stranka kojoj je iskljucivi cilj vlast i odrzanje na vlasti, a ne boljitak zemlje.
    Ne mogu biti slep, i zatvarati oci pred cinjenicom da tajkuni i kriminalci kupuju nekad najaca preduzeca, da se fabrike gase i radnici ostaju bez posla, da se finansiramo od zajmova i kredita izvana koje treba vracati. Oni usred najvece krize imaju gomilu ministarstava, upravnih odbora, agencija.. ne lici mi to na ideale bas..


    Ja se ne ponosim sto necu glasati, niti smatram da sam iznad politike. Ali shvati, zgadila mi se. Ne verujem politicarima, ni strankama. Neka me ubede u suprotno svojim delima, a ne recima. Recima ne verujem.

  10. #130

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Nisam bila zvanično član ni jedne partije, ali aktivna jesam bila, itekako...

    U nekoliko navrata sam bila žestoko razočarana, izjavljivala kako neću više prstom mrdnuti, ni na izbore kao neću, ali ja jednostavno nisam tip koji može da bude uzdržan. Ako i nisam jako za nekog, uvek se ispostavljalo da sam toliko jako protiv onog drugog, da sam morala da glasam, ako ništa drugo.
    Ima tu valjda od onog srpskog romantičarskog duha koji nas je vazda terao da veličamo i glorifikujemo svoje vladare ili političke predvodnike... Nažalost, i naša generacija se zakucala o isti zid, bolno shvatajući da su ideali u stvari zvučne parole, a da sve ono romantično postaje vrlo praktično i usko interesno, čim se realizuje.

    Treba da prihvatimo da je biti političar samo zanimanje, i ništa više od toga. I bolje da je tako, nego da političari umisle da su bogovi, sveci, vragovi, faraoni... Bar ne treba više da se brinemo oko vladarske doživotnosti, sve je smenjivo ipak...
    Vrag odneo šnalu...

  11. #131

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Mi, ljudi, smo iracionalni u mnogim stvarima i aktivnostima, često i previše nego što je to dobro i potrebno. Jedna od vrlo važnih poluga ljudskog života, politika, odnosno politička opredeljenost običnih ljudi, dakle glasačke mašine, upravo i počiva na našim osećanjima i predstavama daleko više i daleko češće nego na stvarnim činjenicama i racionalnim stavovima...

    S druge strane, politički lideri su ugalvnom potpuno racionalni, "do jaja" pragmatični, pendžetiranih obraza, nedodirljivih duša i krajnje rastegljivih moralnih shvatanja, ako se njihov sistem vrednosti uopšte i može nazvati moralom.

    Između nas i njih su mas mediji, najsofisticiranija i najdelotvornija oruđa, iliti oružja ikada smišljena, izrazito razornog efekta na nas obične ljude, posebno u ovako smešno dizajniram državama u kojima gotovo i nema pravila, kao što je naša.

    Da, iza naših favorita, naših stranaka i lidera uvek su neki i nečiji interesi koje mi u svojoj ostrašćenosti ili ne vidimo, ili opravdavamo, ali ih zato multplicirano negativno vide naši politički protivnici, baš kao što i mi sami vidime brojne gadosti u njihovim strankama i njihovim aktivnostima koje uglavnom i ne postoje....

    Neobično mi je zabavno kada pripadnik neke (bilo koje) opcije pokušava pod šifrom "realno" da analizira stanje, kako u svojoj partiji, tako i u konkurentskim, odnosno oponentskim strankama. To vam je isto kada ostrašćeni navijač Partizana ili Zvezde priča priču o svom i protivničkom klubu. A najsmešnije je što se u svim tim raspravama gotovo isključivo koristi metod (koji i nije metod) komparacije i koji je (to svako zna ko je čuo za logiku kao naučnu disciplinu) vjerovatno najmanipulativniji postupak u analizi neke pojave...

    Međutim, život bez stranaka, ma kakve one bile, bi svakako bio lošiji nego što je sa njima. Vremenom će se ipak neke stvari iskristalisati i poboljšati politički i demokratski standardi. Ne onako brzo i ne u onoj meri kako to mi želimo, ali svakako će se ići napred.

    U toj kretnji će, verujem, i taj animozitet i ta vekovna naša isključivost i polarisanost koji vladju u našim glavama, pa sada i u našim strankama, gubiti na intenzitetu i to će biti najpouzdaniji znak da za nas ima nade i da se kod nas konačno dešava evolucija političke misli i prakse, nama toliko potrebnija od za nas pogubnih i prečestih revolucija na ovim prostorima....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #132

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Pa, moguce da sam ja zesci kriticar politicara nego drugih zanimanja, ali mislim na kraju krajeva, da za to imam pravo. Poslanici, politicari, nosioci drzavnih funkcija, na kraju krajeva finansiraju se iz budzeta, dakle iz nasih dzepova. Ajde da se ne lazemo, vecina njih ima primanja koja su za nase uslove astronomska, plus sto uzivaju razne druge privilegije, i sto su im sva vrata otvorena svuda. E pa uz takva primanja i privilegije, treba da ide i velika odgovornost uz posao kojim se bave. Ne treba niko da brani DS od mene, nisam ja nikakav ostrasceni mrzitelj DS, ali ne mogu se zarad njihovih zasluga iz proslosti, praviti slep i govoriti da rade odlicno. Ne rade, vrlo sam nezadovoljan njihovom vlasti na svim nivoima.
    A da li se kod nas vrednuje strucnost ? Evo, pogledajmo MUP. Imamo recimo Marka Nicovica, imamo svetske strucnjake koji su radili s Interpolom, DEA, koji su priznati u svetu. Jesmo li njima dali da vode policiju ? Ne, tu su Mihajlovic, Jocic, danas Dacic. Radi se po partijskom kljucu, ne po principu struke. Kakve imamo rukovodece strukture, takvi su nam i rezultati.
    Kod nas je na delu tipicna partijska drzava, samo sto umesto nekadasnje jedne sad imamo vise njih koje treba namiriti, i to sto je ona trenutno pod vlascu DS ne ublazava njen gorak ukus. Sto bi glaso za nekog ko ce se sutra uvaliti u skupstinu i upravni odbor, da uziva ekstra privilegije, zasto bi mu ja to, i drugi, svojim glasom omogucili ?


    Pa DS je izgubio u Zemunu i Vozdovcu od partije bivsih radikala, i to im nije dovoljna opomena da ne rade dobro, i dalje su arogantni i bahati. Zaboravljaju da mnogi ljudi nisu nekad glasali za njih, nego protiv SRS I SPS. Slobe vise nema, SRS je marginalizovan, i vise na " strah " protiv nekog nece dobijati glasove. I ja sam uglavnom glasao protiv. Vise necu, hocu da glasam " za ", da me ubede radom i delima. Program je manje bitan- skoro sve stranke imaju isti program ( trzisna privreda, EU, socijalno odgovorna drzava itd. ). Bitno je sprovoditi ga u delo, a kad dodju na vlast, program ostane na obecanjima.

  13. #133

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    @boris74

    Dobro bre Borise, da li ti ovde igraš simultanku sa nama?

    Ne znam zašto si se osetio prozvanim, jer u svom postu nisam uopšte mislio na tebe, već sam izneo svoj načelan stav. Naravno da imaš pravo na svoje stav i ovde nije cilj na desno i na levo ravnajs. Razlike u mišljenjima su neminovne i normalne i niko ne žele da ti promeniš svoje, kao što verujem da niko ovde ne menja (lako) svoja već izneta mišljenja...

    Dakle, svi mi ovde imamo (isto) pravo da budemo iili ne budemo članovi bilo koje stranke, kao i da imamo svoja mišljenja o tome...

    I da podvučem, moj stav je moj. Dakle, subjektivan i kao takav nesavršen, ali na njega imam pravo. Baš kao i ti na svoj...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #134

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat boris74 kaže: Pogledaj poruku
    Pa, moguce da sam ja zesci kriticar politicara nego drugih zanimanja, ali mislim na kraju krajeva, da za to imam pravo. Poslanici, politicari, nosioci drzavnih funkcija, na kraju krajeva finansiraju se iz budzeta, dakle iz nasih dzepova. Ajde da se ne lazemo, vecina njih ima primanja koja su za nase uslove astronomska, plus sto uzivaju razne druge privilegije, i sto su im sva vrata otvorena svuda. E pa uz takva primanja i privilegije, treba da ide i velika odgovornost uz posao kojim se bave. Ne treba niko da brani DS od mene, nisam ja nikakav ostrasceni mrzitelj DS, ali ne mogu se zarad njihovih zasluga iz proslosti, praviti slep i govoriti da rade odlicno. Ne rade, vrlo sam nezadovoljan njihovom vlasti na svim nivoima...
    Slažem se, zaista. I imaš pravo na kritiku, naravno. Ne govorim ti to kao član foruma , nego u građanskom smislu.
    Tačno je da se političke pozicije stiču uz pomoć naših glasova, da se finansiraju iz naših džepova, tako da imamo svako pravo na nezadovoljstvo i reakciju.
    S obzirom na temu (da ipak ispoštujemo forumska pravila ), trebalo bi možda razmisliti o tome šta u svemu tome znači članstvo u nekoj stranci, kolika je uloga pojedinca u tome, kako zadržati ličnu objektivnost, bez obzira na stranačku opredeljenost i angažman...
    Mislim da je memento u pravu što kritikuje ostrašćenost koja najčešće briše svaku logiku, i tako od članstva, a i glasača, pravi navijače. Ima toga. I to stranke itekako koriste. Ovde se glasa uz nalet adrenalina, pa izbori uglavnom dođu kao veliko finale, kao Zvezda - Partizan...
    Svest o tome koliko, kao pojedinci, zapravo imamo uticaja na ono što nam se dešava je ono što je vredno priče. Članovi jedne stranke su glasačka mašina koja svojim predvodnicima daje legalitet. Stranačka neposlušnost se sankcioniše na pojedinačnim slučajevima. Međutim, kada bi članstvo pre svega radilo na tome da bude skup osvešćenih pojedinaca, moglo bi se možda i drugačije. Možda zvuči kao utopija, ali sve poluge su na broju. Ima li i jedna stranka dovoljno hrabro i iskreno članstvo, nepotkupljivo interesima, udruženo na nekoj sveukupnoj ideji, dovoljno smelo da se upusti u velike obračune sa svojim rukovodstvom?

    Ja sam još uvek besna na sve one uzdržane, na one koji nisu hteli ili ih je mrzelo da izađu na izbore kad je ovuda besnelo zlo. I nekako još uvek ne mogu da se pomirim s tim da je nečinjenje najbolje rešenje za bilo šta. Mogu li svojim neglasanjem da opomenem nekog? Mogu li svojim jedom po kući doprineti bilo čemu? Šta time mogu da promenim? Čini mi se baš ništa...
    Vrag odneo šnalu...

  15. #135

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    ... Ima li i jedna stranka dovoljno hrabro i iskreno članstvo, nepotkupljivo interesima, udruženo na nekoj sveukupnoj ideji, dovoljno smelo da se upusti u velike obračune sa svojim rukovodstvom?

    Ja sam još uvek besna na sve one uzdržane, na one koji nisu hteli ili ih je mrzelo da izađu na izbore kad je ovuda besnelo zlo. I nekako još uvek ne mogu da se pomirim s tim da je nečinjenje najbolje rešenje za bilo šta. Mogu li svojim neglasanjem da opomenem nekog? Mogu li svojim jedom po kući doprineti bilo čemu? Šta time mogu da promenim? Čini mi se baš ništa...

    Sjajno, sjajno! Potpisujem sve, a izdvajam meni najbitnije

Strana 9 od 11 PrvaPrva ... 7891011 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Politicke stranke
    Autor lenjivica u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 02.10.2010, 13:31
  2. Program moje političke stranke
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 25.02.2010, 15:54
  3. U ime svih nas iz 50 i neke...
    Autor Temly u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.03.2009, 11:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •