Da li ste aktivni član neke stranke? - Strana 5
Strana 5 od 11 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 164
  1. #61

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Nisam, a nadam se da neću ni biti. Prosto ne znam koja to od njih propagira nešto dobro, osim klepanja para. Možda jedino da uđem u stranku penzionera.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  2. #62

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    ...elem, da. Član sam DS-a, i sebe ne doživljavam manje ili više normalnim zbog toga.

    Učlanio sam se zbog Đinđića (bukvalno, pošto su programi svih stranaka sjajni i bajni, ali ljudi su oni koji ih oživljavaju).

    Recimo da smo prethodnih godina bili prilično uspešni u našem malom ekosistemu.
    Poruku je izmenio Mish, 27.07.2009 u 19:53 Razlog: bez prozivki modova

  3. #63

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    podrzavam ideju jedne stranke
    nisam clan
    nikad nisam bila clan nijedne stranke,niti su moji u porodici
    i u vreme SKJ i u vreme SpS i JUL-a,mi smo bili van
    slazem se sa Isaharom da je na lokalnom nivou to politikanstvo najgore vrste
    ne mozes ni u trafici da radis ako nemas vezu u vladajucoj koaliciji
    e pa,odbijam da sedim i da se smeskam kurti i murti ukoliko ih intimno ne cenim
    To bi bilo to.

    Još da dodam i da sam sto puta rekla naglas da ću se učlaniti kod čika Rasima, bude li je ikad osnovao, ali to se sigurno neće desiti.
    Mislim, to - da se učlanim.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #64

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    To bi bilo to.

    Još da dodam i da sam sto puta rekla naglas da ću se učlaniti kod čika Rasima, bude li je ikad osnovao, ali to se sigurno neće desiti.
    Mislim, to - da se učlanim.
    Čika Rasim ima svoju stranku, tako da - samo navali.


  5. #65

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Čika Rasim ima svoju stranku, tako da - samo navali.

    Eto koliko želim da budem nečiji član
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #66

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Eto koliko želim da budem nečiji član
    Neee, to (neobaveštenost) je odlična predispozicija za učlanjavanje u DSS. Zamisli, ti i Yossa u tandemu...

  7. #67

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Bog da me cuva stranaka!
    Svi neki ljigavi uvlakasci koji slepo sluze vodji, koristeci clanove iskrenih namera za blacenje da bi se popeli koji stepenik vise i za dobrovoljni rad.
    Posle cekaju plen i prioritete, da podele medjusobno.
    A vodja apsolutni diktator koji izvlaci najvisu materijalnu, moralnu i drugu korist a sipa svoju pamet u cilju spasavanja domovine (otadzbine, za slabije!).
    I na kraju tu smo gde smo, zemljom upravlja sest partijskih vodja koji imaju pravo na apsolutnu cistku u redovima svoje partije i gorespomenuti samouvlakaci, koji po pravilu su ubedjeni da se razumeju u svaku struku i imaju pravo ama u sve da se uplicu. Cak i kada shvate da nije sve toliko prosto, oni ce angazovati koruptne i grabezljive eksperte za dostizanje cilja.

    Dobar razum, struka, dusha i ostala osecanja ne stizu do kormila ove drzave, a neuka masa je uvek tu da pod plastom borbe za narodna prava, socijalnu jednakost i antikorupciju poveruje, podrzava, bira i ``vlada``, jer u Republici Srbiji i okolnim drzavama vlada demokratija, zar ne?

    Clanski jesam clan partije, jer sam tamo gde i moj narod! Medjutim necu ama nijednu plakatu da izlepim pa obecavali mi masne opstinske poslove ili bilo sta drugo! Bljak!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #68

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Bog da me cuva stranaka!
    Svi neki ljigavi uvlakasci koji slepo sluze vodji, koristeci clanove iskrenih namera za blacenje da bi se popeli koji stepenik vise i za dobrovoljni rad.
    Posle cekaju plen i prioritete, da podele medjusobno.
    A vodja apsolutni diktator koji izvlaci najvisu materijalnu, moralnu i drugu korist a sipa svoju pamet u cilju spasavanja domovine (otadzbine, za slabije!).
    I na kraju tu smo gde smo, zemljom upravlja sest partijskih vodja koji imaju pravo na apsolutnu cistku u redovima svoje partije i gorespomenuti samouvlakaci, koji po pravilu su ubedjeni da se razumeju u svaku struku i imaju pravo ama u sve da se uplicu. Cak i kada shvate da nije sve toliko prosto, oni ce angazovati koruptne i grabezljive eksperte za dostizanje cilja.

    Dobar razum, struka, dusha i ostala osecanja ne stizu do kormila ove drzave, a neuka masa je uvek tu da pod plastom borbe za narodna prava, socijalnu jednakost i antikorupciju poveruje, podrzava, bira i ``vlada``, jer u Republici Srbiji i okolnim drzavama vlada demokratija, zar ne?

    Clanski jesam clan partije, jer sam tamo gde i moj narod! Medjutim necu ama nijednu plakatu da izlepim pa obecavali mi masne opstinske poslove ili bilo sta drugo! Bljak!


    ...mislim, smeh...nego, druže Bitere (da zaboravim na ovo busanje u poštene i neokaljane grudi), po čemu se partijski sistem u Srbiji razlikuje od partijskog sistema u bilo kojoj zemlji? I kakvu alternativu predlažeš?

    (jedva čekam da čujem )

  9. #69

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Nisam...nikada bio i nikada neću biti!
    Pripadam generaciji onih koji su od 86g bili borci za slobodu mišljenja, istine i pravde. Od tog jezgra je nastao SPO, jedina opoziciona snaga Srbije koja je imala podršku normalnih , slobodarskih ljudi. Posle...se sve svelo na borbu za moć!
    Zato, i pored silnih problema oko zapošljavanja i opstajanja, nikada neću kleknuti i postati deo nečijeg stada.
    P.S. Sa smeškom gledam ove mlađe koji su puni ideala i misle da će promeniti nešto u partiji koja ni svoj program ne poštuje . Sagoreće...a vođe će se još više obogatiti.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #70

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Posle...se sve svelo na borbu za moć!
    Zato, i pored silnih problema oko zapošljavanja i opstajanja, nikada neću kleknuti i postati deo nečijeg stada.
    P.S. Sa smeškom gledam ove mlađe koji su puni ideala i misle da će promeniti nešto u partiji koja ni svoj program ne poštuje . Sagoreće...a vođe će se još više obogatiti.
    Izvini, ali ovo mi liči na klasično gunđanje matoraca koji priznaju samo svoje vreme kao jedino vredno bilo čega.

    Politika i jeste borba za moć, ako malo bolje razmisliš.

    Hoćeš da kažeš da su svi članovi stranaka klečali ili kleče samim svojim učlanjenjem? Kojom logikom dolaziš do ovakvog zaključka?

    P. S. Ja obožavam klince koji se lože na bilo šta, koji istinski veruju i koji hoće da menjaju. Partije. Programe. Svet.

  11. #71

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Izvini, ali ovo mi liči na klasično gunđanje matoraca koji priznaju samo svoje vreme kao jedino vredno bilo čega.

    Politika i jeste borba za moć, ako malo bolje razmisliš.

    Hoćeš da kažeš da su svi članovi stranaka klečali ili kleče samim svojim učlanjenjem? Kojom logikom dolaziš do ovakvog zaključka?

    P. S. Ja obožavam klince koji se lože na bilo šta, koji istinski veruju i koji hoće da menjaju. Partije. Programe. Svet.
    Ako smatraš gunđanjem činjenicu da se onda VEROVALO ne vođi već ideji a sada veruje samo novčaniku onda OK.
    Ae ovako...za čije glasove se bore partije ? Za glasove svojih članova ili za glasove onih koji nisu u partijama ? Zar ne postoji "partijska disciplina" ili jednostavnije volja lidera ? Zar to ne objašnjava čijenicu da šatro poslanik glasa u Skupštini za zakon koji njegovu izbornu jedinicu košta zato što je tako "gazda" rekao ? Zato..ne tupi o demokratiji u partijama i slobodi mišljenja. To ne postoji tamo.
    P.S. I ja obožavam idealiste ali one koji umeju mozak da uključe i da ne veruju bajkama. One koji hoće da menjaju..ali da time ne budu na ličnoj i neposrednoj koristi već da je korist zajednička celom narodu. Usput...ovde nema šta drugo da se menja na političkoj sceni sem kompletnog političkog šljama...tj. sve od početka. Kinezi za korupciju streljaju...naši dele fotelje.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #72

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Ne aktivan ali onima koji srcem guraju napred sa verom u bolje uvek dajem podršku.Kakvu mogu naravno,reč,glas,pogledaš neku tribinu...
    Nije to za svakog,razume se,treba puno volje da se ide korak po korak napred zato podržavam one koji veruju da je moguće i ulažu svoje mogućnosti.

  13. #73

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Ako smatraš gunđanjem činjenicu da se onda VEROVALO ne vođi već ideji a sada veruje samo novčaniku onda OK.
    Ae ovako...za čije glasove se bore partije ? Za glasove svojih članova ili za glasove onih koji nisu u partijama ? Zar ne postoji "partijska disciplina" ili jednostavnije volja lidera ? Zar to ne objašnjava čijenicu da šatro poslanik glasa u Skupštini za zakon koji njegovu izbornu jedinicu košta zato što je tako "gazda" rekao ? Zato..ne tupi o demokratiji u partijama i slobodi mišljenja. To ne postoji tamo.
    P.S. I ja obožavam idealiste ali one koji umeju mozak da uključe i da ne veruju bajkama. One koji hoće da menjaju..ali da time ne budu na ličnoj i neposrednoj koristi već da je korist zajednička celom narodu. Usput...ovde nema šta drugo da se menja na političkoj sceni sem kompletnog političkog šljama...tj. sve od početka.


    Šta, verovalo se ideji, a ne Draškoviću? Daj molim te, nemoj da me zasmejavaš. I ako pod "verovanjem novčaniku" podrazumevaš podršku onima za koje misliš da će ti poboljšati stanje u novčaniku, tj. doprineti da svi živimo bolje, mislim da to i jeste jedino ispravno verovanje. A kad smo več kod poslanika i skupštine, pitaću te isto što i Bitera: u čemu je razlika između našeg partijskog sistema i bilo kog drugog? I šta predlažeš kao alternativu? Kad već umeš da kritikuješ, siguran sam da imaš i spremno rešenje kako to treba da se radi.

    P. S. Ovo što si upravo napisao je bajka. Kuća se ne pravi od vazduha, nego od materijala koji imaš, bez obzira kakvog je on kvaliteta. Alternativa je doživotno spavanje pod nebom, koje često nije vedro. I onda ti gaće budu mokre.

  14. #74

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku


    Šta, verovalo se ideji, a ne Draškoviću? Daj molim te, nemoj da me zasmejavaš. I ako pod "verovanjem novčaniku" podrazumevaš podršku onima za koje misliš da će ti poboljšati stanje u novčaniku, tj. doprineti da svi živimo bolje, mislim da to i jeste jedino ispravno verovanje. A kad smo več kod poslanika i skupštine, pitaću te isto što i Bitera: u čemu je razlika između našeg partijskog sistema i bilo kog drugog? I šta predlažeš kao alternativu? Kad već umeš da kritikuješ, siguran sam da imaš i spremno rešenje kako to treba da se radi.

    P. S. Ovo što si upravo napisao je bajka. Kuća se ne pravi od vazduha, nego od materijala koji imaš, bez obzira kakvog je on kvaliteta. Alternativa je doživotno spavanje pod nebom, koje često nije vedro. I onda ti gaće budu mokre.
    Vidim da si slabo obavešten jer ti nije poznata činjenica da su jako rano Draškovića napustili svi oni koji su mislili svojom glavom. Razlog? Upravo "izmetanje" od osnovne ideje, liderstvo i nepotizam!
    Ako već veruješ u ispravnost "verovanja novčaniku" zašto su onda na vlasti ovi pod kojima je svim poštenim ljudima teže preživeti ? Jer da je onako kako tvrdiš onda bi ovi već bili po zatvorima.
    Alternativa partijskom organizovanju je Skupština od neposredno biranih , imenom i prezimenom, uglednih ljudi i stručnjaka iz svih sredina (koji bi polagali račun svojim biračima). Jedino merilo bi bili njihovi rezultati, ne poreklo, veroispovest, bogatstvo. Plaćani bi bili po režimu prosečne plate tako da bi se mnogo toga svelo na altruizam a ne privilegije.
    Kuća se pravi od temelja...a temelj MORA biti čvrst. Znači mora biti zasnovano na pravdi , istini, odgovornosti i sposobnosti. Ne na korupciji, namicanju kvota, blokadi procesa, večitosti i nesposobnosti.
    P.S. To je bajka samo za one koji su kukavice i defetisti. I Milošević je nametnuo naivnima da je večit i nesmenjljiv. A nije bio....kao što to sigurno nisu ni ovi nesposobnjakovići, čankolisci i paničari od svega i svačega.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #75

    Odgovor: Da li ste aktivni član neke stranke?

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Vidim da si slabo obavešten jer ti nije poznata činjenica da su jako rano Draškovića napustili svi oni koji su mislili svojom glavom. Razlog? Upravo "izmetanje" od osnovne ideje, liderstvo i nepotizam!
    Ako već veruješ u ispravnost "verovanja novčaniku" zašto su onda na vlasti ovi pod kojima je svim poštenim ljudima teže preživeti ? Jer da je onako kako tvrdiš onda bi ovi već bili po zatvorima.
    Alternativa partijskom organizovanju je Skupština od neposredno biranih , imenom i prezimenom, uglednih ljudi i stručnjaka iz svih sredina (koji bi polagali račun svojim biračima). Jedino merilo bi bili njihovi rezultati, ne poreklo, veroispovest, bogatstvo. Plaćani bi bili po režimu prosečne plate tako da bi se mnogo toga svelo na altruizam a ne privilegije.
    Kuća se pravi od temelja...a temelj MORA biti čvrst. Znači mora biti zasnovano na pravdi , istini, odgovornosti i sposobnosti. Ne na korupciji, namicanju kvota, blokadi procesa, večitosti i nesposobnosti.
    P.S. To je bajka samo za one koji su kukavice i defetisti. I Milošević je nametnuo naivnima da je večit i nesmenjljiv. A nije bio....kao što to sigurno nisu ni ovi nesposobnjakovići, čankolisci i paničari od svega i svačega.
    Ajde.

    "Jako rano" je kad tačno? Koliko se sećam, ostajali su uz njega sve dok su mogli iole da se ogrebu za funkciju ili kintu (ovi iz vrha). Ovi drugi su ga (u najvećoj meri) napustili kad je počeo da zagovara evropsku Srbiju.

    Čekaj, da nisi i ti zagovarač teze da se sad živi gore nego devedesetih? U tom slučaju stvarno nemam više šta da ti kažem.

    A takva skupština postoji negde u svetu ili je ovo još jedna deda mraz pričica? Ista kao i temelj koji počiva na svemu onome u šta smo se zakleli kao pioniri?

    Sve to lepo zvuči (komunizam zvuči još lepše, a videli smo kako prolazi u praksi), ali je nemoguće, jer smo ljudi. Takva smo vrsta.

    Nemoj da se ljutiš, ali mi zvučiš kao ljutiti nezadovoljni klinac koji pokušava da uhvati vazduh rukama i ne radi ništa da bi popravio situaciju koja mu se ne sviđa. Beskrajno gunđanje je možda način da se ti osećaš bolje, ali niko drugi nema vajdu od njega.

    A sad odoH da ručkam.


Strana 5 od 11 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Politicke stranke
    Autor lenjivica u forumu Politika
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 02.10.2010, 12:31
  2. Program moje političke stranke
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 25.02.2010, 14:54
  3. U ime svih nas iz 50 i neke...
    Autor Temly u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.03.2009, 10:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •