Podsvest
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 35

Tema: Podsvest

  1. #1

    Podsvest

    Da li verujete u podsvest i koliki ona uticaj zapravo ima na nas zivot?
    Da li su nase najvaznije odluke vodjene ne samo intuicijom vec i podsvescu?
    Dali vam se ikada desilo da ste uradili nesto za sta mozete okriviti vasu posvest da je upravljala vasom odlukom?
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #2

    Odgovor: Podsvest

    Pa nekad nesto uradim nepromisljeno jer me podsvest navela na tako nesto pa ja volim da kazem da me povukla inercija.

    Ja mislim da je u podsvesti sve ono sto ne zelite da priznate sebi i podsvest je ta emotivna snaga koja nikad ne da mira i koja se bori protiv razuma.

  3. #3

    Odgovor: Podsvest

    kakva podsvest?!
    navedi mi neku "podsvesnu" situaciju ...
    Licno ne verujem kad mi neko kaze da je uradio nesto podsvesno ...to mu dodje vise kao izgovor ...
    mada !? ako racunas snove kao nesto podsvesno ?!...
    ma neverujem
    Iskustvo je ono što imaš kad ti više ne treba

  4. #4

    Odgovor: Podsvest

    Citat pumba kaže: Pogledaj poruku
    kakva podsvest?!
    navedi mi neku "podsvesnu" situaciju ...
    Licno ne verujem kad mi neko kaze da je uradio nesto podsvesno ...to mu dodje vise kao izgovor ...
    mada !? ako racunas snove kao nesto podsvesno ?!...
    ma neverujem
    Podsvesna situacija..

    Pa recimo da podsvest pamti mnoge stvari koje svest ne ....Na kraju se posle neke odluke o prekidu veze npr ufatis da je ta odluka donesena na osnovu nekog iskustva koje je ostalo podsvesno zapamceno i ta podsvest je zapravo kriva za tu odluku...

    Cisto eto neki banalan primer
    Poruku je izmenio Lillith, 09.01.2007 u 08:30
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  5. #5

    Odgovor: Podsvest

    Buduci da smo obdareni umom trebalo bi da naucimo koristiti se njime. Postoje dva nivoa uma - svesni ili racionalni i podsvesni ili iracionalni.Razmisljamo svesnim delom uma, i sve sto mislimo dopire do podsvesti koja stvara sklad prirode samih misli.Podsvest lezi u srzi ljudskih emocija, cak stovise, ona je stvaralacki um. Ako mislite dobro nastace dobro, a mislite li lose stvori cete zlo.Tako radi nas um.
    Svesni deo uma je taj koji razmislja i na tom nivou on bira. Tako recimo, izabiramo poklone, partnera, posao itd. Sve te odluke donosimo svesnim delom uma.

    S druge strane, bez imalo svesnog izbora, srce radi automatski, kao i probavni proces ili cirkulacija i disanje, u nadleznosti su podsvesti kao procesi nezavisni od svesnog nadzora.
    Najbitnije sto nikako ne smemo zanemariti je da kad podsvest jednom prihvati jednu misao, ona je pocinje izvrsavati. To je zanimljiva i osetljiva istina. Podsvesni deo uma jednako se odnosi prema dobrim i losim mislima. Negativne misli i razmisljanje postaju uzrokom propasti, beznadja i nesrece, a ako su nase misli i nasa razmisljanja stvaralacke i pozitivne prirode upoznacemo savrseno zdravlje, uspeh i blagostanje.

    Umni mir, spokoj i zdravo telo dolaze sami po sebi ako pravilno razmisljamo i osecamo, sta god mentalno smatrali ili osecali istinitim, nasa podsvest prihvata i unosi u nase iskustvo.Jedino sto moramo uciniti je naterati podsvest da prihvati ideju i tada ce zakoni nase podsvesti u stvarnost izneti zdravlje, mir ili polozaj koji zelimo. Izdamo li neku naredbu, podsvest ce verno reprodukovati ideju sadrzanu u njoj.

    Dakle, definicija zakona ljudskog uma bila bi; Reakcija ili odgovor iz podsvesti bice u skladu sa prirodom misli ili ideje koju sadrzava svest, jer ono sto razmislja unutar podsvesti je nase pravo bice.
    Poruku je izmenio A6quattro, 11.01.2007 u 17:02
    nomen est omen

  6. #6

    Odgovor: Podsvest

    Pa naravno, podsvest je veci deo baze naseg mozga. Kada za nesto kazemo da predosecamo ili instinktivno radimo, upravo se novonastala situacija uporedjuje sa svime slicnim sto je mozak nekad zabelezio. Splet nerava se formira prema nasim zivotnim iskustvima. Kako starimo one su manje fleksibilne. Ako neku vestinu ne vezbamo, nervi se raskidaju i grade nove puteve.

    Na tu temu ima onih Tony Buzan-ovih knjiga...

    No podsvest nije nista misticno. Niti je to neka velika prednost, jer to svi poseduju. Tu podsvest upravo covek sam sebi izgradi.... tako mi ljudovi funkcionisemo Pa sto bolje razumete kako vam mozak funkcionise, to ga bolje mozete "zloupoterbiti"
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  7. #7

    Odgovor: Podsvest

    Iz liscnog iskustva.....Mislim da je podsvest cine upravo nasi snovi i neostvarene zelje...ono sto je potisnuto od strane nase svesti, okarakterisano kao nesto sto je nemoguce ostvariti!!!
    jellena

  8. #8

    Odgovor: Podsvest

    Mnogo puta mi se desilo da radim neke stvari koje u datoj situaciji nisu primerene a ustvari sam ih ja zelela i ta ista podsvest ih je isterala na povrsinu.
    I may not be perfect but I'm always me

  9. #9

    Odgovor: Podsvest

    Svesno ili podsvesno, ludo ili nezaborano, ili i jedno i drugo.Vise puta sam pogresio i kada dodjem u slicnu situaciju donosenja odluke ako krenem bez razmisljanja, podsvesno vodjen, opet pogresim.Nesto drugo a slicno: zalutam u sumi i idem u krug, pa se vratim na mesto polaska.
    I naravoucenije, sve sto omah izgleda lako i sve sto odmah izgleda pravo, na kraju je tesko i krivo.
    Ukljucite svest, a podsvesne signale pretocite u edukativno korigujuce alate!

  10. #10

    Odgovor: Podsvest

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Podsvesna situacija..

    Pa recimo da podsvest pamti mnoge stvari koje svest ne ....Na kraju se posle neke odluke o prekidu veze npr ufatis da je ta odluka donesena na osnovu nekog iskustva koje je ostalo podsvesno zapamceno i ta podsvest je zapravo kriva za tu odluku...

    Cisto eto neki banalan primer
    daj drugi primer

    Ja se slaćem da podsvest postoji ... i sve što je A6 napisao stoji ...
    al da podsvest upravlja odlukama ... u to ne mogu da verujem ... za to je zadužena svest ....podsvest je zadužena za rešavanje problema (dok spavamo) ....
    Iskustvo je ono što imaš kad ti više ne treba

  11. #11

    Ogledalo podsvesti

    Pamtite snove jer mogu da vam ukažu na probleme koje bi trebalo da rešavate, a možda ih zanemarujete. Zapisujte ih i analizirajte i saznaćete više o svojoj podsvesti

    U istraživanju fenomena snova naučnici su došli do zanimljivih otkrića koja se mnogima čine nemoguća. Neki su ljudi izbegli smrt zahvaljujući tome što su poslušali "glas svog sna". Desetak osoba otkazalo je putovanje brodom "Titanik" jer su sanjali nesreću

    Na spavanje trošimo otprilike osam sati dnevno. Kad navršimo 70 godina, iza nas će biti oko 20 godina spavanja, a od toga čak pet godina sanjanja. Svi sanjaju, ali ima onih koji se snova ne sećaju. Od toga šta smo sanjali zavisi da li ćemo se probuditi odmorni ili iscrpljeni, dobro ili loše raspoloženi, i često smo ceo dan pod utiskom određenog sna i ne sluteći zašto je to tako. Sadržaj snova često je povezan sa našim nedavnim doživljajima ili sa problemima i osećanjima iz svakodnevnog života.
    San je mogućnost spoznaje nekog drugog sveta koji nam nije dostupan u budnom stanju. Tada, zapravo, razgovaramo sami sa sobom, a zanimljivo je da u snu reagujemo gotovo isto kao i u realnosti.

    REM faza

    Sanjamo u REM fazi, razdoblju koje nastaje između prve i četvrte faze spavanja svakog ciklusa. Taj se ciklus tokom noći ponavlja svakih 90 minuta, sa sve dužim razdobljima REM faze. Zato pred jutro najviše sanjamo. Na primer, u prvoj REM fazi sanjamo samo oko pet do deset minuta, ali do jutra, neposredno pred buđenje, san može da traje oko 30 do 40 minuta. Svake noći sanjamo oko 100 minuta.


    Spasavaju život

    U istraživanju fenomena snova naučnici su došli do zanimljivih otkrića koja se mnogima čine nemoguća. Zaključili su da postoje ljudi koji su izbegli smrt zahvaljujući tome što su poslušali glas koji su čuli u snu. Na primer, desetak ljudi otkazalo je putovanje brodom "Titanik" jer su sanjali nesreću na tom brodu.

    Dobitak na lotou
    Jedna Njujorčanka, majka petoro dece, dobila je 750.000 dolara na lutriji jer je u snu videla svoju decu sa listićem. Kad se probudila, odjurila je u lutriju i ispunila tiket zaokružujući brojeve koji su označavali godine rođenja njene dece.

    Kako zapamtiti snove?
    Najbolji način da sprečimo da nam snovi "ispare" iz pamćenja jeste da se budimo polako i ostanemo u krevetu dok se ne setimo sna. Postoji i stari trik: popijte pola čaše vode pre spavanja, a pola nakon što se probudite i recite sebi da ćete se, kad popijete vodu, prisetiti sna. Ne uspeva svima, ali možete probati. Dobro je zapisivati snove jer ćete na taj način ostvariti još bolju komunikaciju sa podsvešću. Moći ćete da vidite koji nam se snovi ponavljaju i tako ćemo moći bolje da analiziramo svoje snove i protumačimo ih.

    Uvek isti san
    Ukoliko iz noći u noć sanjate nešto što vas muči, to je siguran znak da imate problem na koji treba da obratite pažnju. Da ne bude zabune, ovo ne znači da takvi snovi predskazuju da će vam se desiti nešto loše, već vam samo skreću pažnju na to da nešto čime bi trebalo da se pozabavite ne primećujete ili ignorišete.

    Košmari
    Druga vrsta snova koja posebno intrigira ljude su košmari - kada sanjate nešto toliko strašno da se zbog toga probudite. Uprkos neprijatnosti i tome što se budite iscrpljeni, psihoanalitičari ovakve snove smatraju pozitivnom pojavom - kao i one koji se ponavljaju, jer smatraju da nas podsvest upozorava na nešto na šta bi u stvarnom životu trebalo da obratimo pažnju i da će se ponavljati i biti sve strašniji dok ne shvatimo u čemu je problem i ne rešimo ga.
    Poruku je izmenio goldie, 20.04.2007 u 04:13 Razlog: jedno slovo sam prepravila :P
    neunistiva zlojebaba!

  12. #12

    Odgovor: Podsvest

    ...podsvest ume da bude nezgodna stvar...kod nekih ljudi senzori podsvesti reaguju i vise nego sto je"uobicajeno"...pa neki predosecaji i situacije mogu dodatno da opterete coveka...te ljude i snovi opterecuju,kada se ispostave predpostavljene istine,to dodje kao dodatno opterecenje
    moji senzori rade 200 na sat

  13. #13

    Odgovor: Podsvest

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Mnogo puta mi se desilo da radim neke stvari koje u datoj situaciji nisu primerene a ustvari sam ih ja zelela i ta ista podsvest ih je isterala na povrsinu.

    Desilo mi se isto nekoliko puta

  14. #14

    Odgovor: Podsvest

    Pa...'Vjerujem' da podsvijest ima dosta uticaja na moj zivot. Stvarno vjerujem.
    To sam skontala tek kad sam procitala knjigu "Moc podsvijesti". Radi se upravo o tome koliko podsvijest utice na nas zivot... Ne znam. Stvarno je treba procitati da bi skontali koliko treba da vjerujemo...Dobro,sad ne znam ni ja to da prepricam,ali sam se uvjerila da je podsvijest vazna... Dobro,nisam se bas bajno izrazila,ali skontacete
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  15. #15

    Odgovor: Podsvest

    Po meni ova tema treba da stoji na PSIHOLOGIJI, a ne parapsihologiji. Podsvest je bitan deo chovekove psihe i tu nema nichega natprirodnog.
    Intuitivno predosechanje, proizilazi iz svesnih opazzanja, misli i strahova.
    Svi mi znamo te priche kako je neko sanjao neshto pa mu se dogodilo. Svi mi sanjamo svaku noch neshto, ali pamtimo samo one snove koji mogu da se povezzu sa nechim shto se naknadno ostvari.

    Evo malo jednostavne matematike..

    Ako 2000 ljudi sanja 2000 snova recimo pet dana pred polazak brodom...i svaku sledechu noch po josh 2000 snova ... to je 10 000 snova...u deset hiljada snova i inache postoji velika shansa da neko sanja nesrechu, zapravo prilichno veliki broj chovekovih snova mozze se protumachiti kao nagoveshtaj nekakve nesreche... Pa makar mu tih dana zzivot tekao sasvim uobichajenim tokom. Svakom od nas se desilo da sanjamo loshe, ali to obichno zaboravljamo jer ne vezujemo i nemamo za shta da vezzemo u realnom zzivotu u smislu ostvarenog predskazanja.

    Prekookensko putovanje brodom, pogotovo tada bilo je veliko iskustvo ( za Titanik neponovljivo) koje na podsvest ljudi ostavlja sigurno jak utisak danima unapred. Nikakvo chudo ne bi bilo kada bi smo konstatovali da je od tih 10 000 snova, bar 90 posto bilo vezano za vodu, brod, more, putovanje etc...Ali uzmimo neka je od 10 000 snova samo 100 bilo vezano za neki od tih pojmova. Kolika je shansa da u 100 snova vezanih za brod i more, nekoliko bude o potonuchu ili davljenju?

    Prilichno velika.

    I kada potpuno budni razmishljamo o brodovima, negne nam je na krajichku svesti i strah od potonucha...a o podsvesti da ne prichamo... tamo takvi strahovi caruju.
    Prema tome, sasvim je velika shansa da pred neki veliki dogadjaj kome prisustvuje puno ljudi, neko od njih u nekom od snova prethodnih dana ima losh san o onome shto che dochi.

    Titanik je samo primer (koji i nije neshto dokumentovan), ali siguran sam da se za gotovo svaki takav sluchaj mozze nachi sasvim logichno objashnjenje ali svakako vezano za podsvest...


    A sluchajevi tipa - sanjao brojeve na lotou...Hmm.. prvo...Obichno su dokumentovani kao i oni sluchajevi iz lanchanih pisama - jedna zzena iz bruklina nije prosledila pa joj se kondor istovario na haubu...itd...
    Verovatnocha da se to sluchajno dogodi ekstremno je mala... ali uz dovoljno veliki broj ponavljanja i uchesnika... neko jednom u 100 godina mozzda ubode takvu kombinaciju.

    To i dalje ne govori da snovi predvidjaju buduchnost. Jer, ako nekog recimo u Beogradu ubije meteor... A postoji shansa...To i dalje ne znachi da je - Beograd grad u kome morash da idesh sa shlemom na glavi zbog meteora...

    Mada, to bi svakako svrstalo Beograd medju gradove sa najvechom smrtnoschu od materija iz svemira.

    See the point? U moru fiks ideja, neka se jedna podudari sa istinom... To i dalje ne znachi da fiks ideje imaju tendenciju da budu istinite... Tako ni snovi da predvidjaju budutjnos'.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •