'bar dan krizo...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23
  1. #1

    'bar dan krizo...

    Ovu temu namerno ne stavljam na pdf Društvo;Politika;Ekonomija iako može na svaki od njih.
    Pitanje je sledeće: kako mi, obični smrtnici, da preživimo ovu fucking krizu?
    Znam, uvek je bila kriza, i uvek je bio teško, to spominju i mnogo starije generacije od moje, al' mi se nekako čini da smo sad u živom blatu, ni makac tamo, ni makac amo.
    Nebitno je ko je sve kriv za ovo stanje u kome se nalazimo, pitanje je kako se iščupati.
    Svi se mi nekako snalazimo, životarimo, al' 'beš ga nije to to.
    Ima li neko, neki praktičan savet, primer kako lakše prebroditi ovu situaciju?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: 'bar dan krizo...

    do skoro je moglo ..po sistemu...seci usi, krpi dupe
    sad moras da imas veeeeelike usi, jer su rupe sve vece...
    najbolji je recept, potamaniti stetocine, da i ovo malo sto je preostalo ne iz'edu..

  3. #3

    Odgovor: 'bar dan krizo...

    Praktični saveti:

    kupiš mašinu za proizvodnju ekoloških kesa, u njima je budućnost
    osnuješ farmu puževa golaća
    ili činčila
    napraviš stranku manjina, budeš njihov predsednik i na sledećim izborima uđeš kao jedini poslanik u skupštinu (primer: Nijedan od ponuđenih odgovora)
    učlaniš se u SNS, to je sad u modU, ionako su im kadrovi retard do retarda, počevši od našeg predsednika Nikolića (čuj "nešeg", dobro-moj baš i nije )
    kupiš aparat za kokice i kokaš po ulici
    postaneš profesionalni ribolovac - takozvani alas
    odeš do obližnje farme kokošaka, dogovoriš se sa gazdom da mu čistiš za dž - pakuješ piletnjak u ambalažu i uvaljuješ kao gnojivo za povrtnjake, ružičnjake i ostale ke
    počneš da kradeš poklopce sa šahtova i bakarnu žicu - kad mogu cigani, što ne bi mogla i ti
    prijaviš se na neki od idiotskih rijalitija na pinku, postaneš poularna i unovčiš to poput Mikija Đuričića
    naučiš da sviraš harmoniku i proslaviš se kao nova Radojka Živković, a za Tineta se snađi sama
    smuvaš Mileta Kitića.

    Živa bila, javi kako je prošlo.

  4. #4

    Odgovor: 'bar dan krizo...

    E Bane, Bane... kako je svet ružičast gledan iza šaltera

    Ok, malo sprdnje i humora nije na odmet, nije ni poenta da mračimo.

    Svi smo mi u istom sosu, samo je izgleda sramota kazati to glasno.

    Odričem se svakodnevno od nekih sitnih stvari da bih mogla da priuštim one krajnje neophodne. I nije mi bzvz da to kažem, prosto se ne snalazim u ovom vremenu, ne znam da muvam, nisam rođena za trgovca pa da nešto krenem da preprodajem, u ovom malom mistu nema honorarnih poslova ni od korova (nema ni stalnih a ne honorarnih), nisam se "dobro" udala (pa da se tako materijalno obezbedim)... sve u svemu mrka kapa.

    Sve češće razmišljam da ostavim cigarete, iako su mi one veliki gušt. Smanjila sam poprilično, sada je došlo na red i ostavljanje.

    Generalno me ova situacija nervira, i ljuti, i čini me bespomoćnom jer joj se ne nazire kraj. Nisam neko ko će sedeti skrštenih ruku i čekati sudnji dan, ali više nemam nikakvu dobru ideju za izlaz iz ovog sranja.
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: 'bar dan krizo...

    Svakome ko kuka na krizu a puši napunio bih bulju šimikama. To je minimum 5-6 tisuća mesečno. Najsvežiji primer je moj drug koji mi dođe 100 evrića, kao nema trenutno da vrati, stisla ga kriza, a šipu Marlboro. Još neko vreme ću se uzdržati od premlaćivanja.

  6. #6

    Odgovor: 'bar dan krizo...

    U potpunosti se slažem sa tobom Bane, ja ću da se okrenem a ti se zatrči, i iz sve snage me šutni u Rekoh već da sam smanjila, red je da ih ostavim skroz, što zbog love, što zbog zdravlja. I ne palim ti ja te skupe kao tvoj drugar, kad bih imala za M, ne bi ni očajavala u vezi krize.
    I may not be perfect but I'm always me

  7. #7

    Odgovor: 'bar dan krizo...

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    E Bane, Bane... kako je svet ružičast gledan iza šaltera

    Ok, malo sprdnje i humora nije na odmet, nije ni poenta da mračimo.

    Svi smo mi u istom sosu, samo je izgleda sramota kazati to glasno.

    Odričem se svakodnevno od nekih sitnih stvari da bih mogla da priuštim one krajnje neophodne. I nije mi bzvz da to kažem, prosto se ne snalazim u ovom vremenu, ne znam da muvam, nisam rođena za trgovca pa da nešto krenem da preprodajem, u ovom malom mistu nema honorarnih poslova ni od korova (nema ni stalnih a ne honorarnih), nisam se "dobro" udala (pa da se tako materijalno obezbedim)... sve u svemu mrka kapa.

    Sve češće razmišljam da ostavim cigarete, iako su mi one veliki gušt. Smanjila sam poprilično, sada je došlo na red i ostavljanje.

    Generalno me ova situacija nervira, i ljuti, i čini me bespomoćnom jer joj se ne nazire kraj. Nisam neko ko će sedeti skrštenih ruku i čekati sudnji dan, ali više nemam nikakvu dobru ideju za izlaz iz ovog sranja.

    najgore je imati pa nemati
    cini mi se da su mi devedesete bile med i mleko spram ovih sad.....u vreme inflacije sam imala 70 maraka platu i mogla sam da jedem po kafanama....doduse,nisam imala dete,je l....
    hrana je neopisivo skupa.....pamtim kad sam s dva ceka mogla da napunim kucu osnovnim potrepstinama za citav mesec,od paste za zube do pelata u konzervama
    sad sa jednim cekom covek moze da obrise dupe
    a mesim ko besna.....
    a i klinac je u godinama kad jede kao vuk....malo mu je hleb dnevno......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #8

    Odgovor: 'bar dan krizo...

    Sve češće čujem komentare da su 90.-e još i bile dobre. Istina je da su nekima plate bile i marka,dve, ali su ljudi tada pronalazili načine da zarade, i nekako je to, čini mi se išlo. Sad od raznih inspekcija, policija, i ostalih cija ne možeš ni da prdneš.

    Ako ti je za utehu believer i ja mesim kao da će sudnji dan, a tek sa 2 čeka mogu da obrišem dupe jer nas je četvoro
    I may not be perfect but I'm always me

  9. #9

    Odgovor: 'bar dan krizo...

    blagosiljam zimu, jer mi Lerna radi punom parom...pa se i pride grejemo
    od testavnih stvari cemo se toliko rasiriti, da cemo morati da stemujemo stokove(opet trosak)
    doduse matori i ja ...i ova mladja, mogla bi da zivi od kiflica, spageta, pogaca ....
    za stariju nema zime....nakljuca se zrnevlja i mirna Backa

  10. #10

    Odgovor: 'bar dan krizo...

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Sve češće čujem komentare da su 90.-e još i bile dobre. Istina je da su nekima plate bile i marka,dve, ali su ljudi tada pronalazili načine da zarade, i nekako je to, čini mi se išlo. Sad od raznih inspekcija, policija, i ostalih cija ne možeš ni da prdneš.

    Ako ti je za utehu believer i ja mesim kao da će sudnji dan, a tek sa 2 čeka mogu da obrišem dupe jer nas je četvoro
    Streljao bih svakog ko kuka za 90-im. Ali majke mi. Ne znam, niakd nisam umeo da švercujem, muljam, budem ratni profiter. Jer veći deo devedesetih se ratovalo, ako ste zaboravili.

    Ako nešto ikada dođe glave Srbima, to će biti kratko pamćenje. Sto posto.

  11. #11

    Odgovor: 'bar dan krizo...

    Devedesetih me uhvati crnilo, a onda, da me ubiju još više u pojam, meni moji matorci "Biće još gore. Biće tačkica". (Istina, nije bilo muških čeljadi koje je mati pratila preko Dunava i Save neznajući da li će se vratiti. Valjda su joj zato tačkice bile najgore.)
    Juče čitam temu i mislim da napišem da narod koji kuka na krizu ne pamti devedesete. Ili možda na njih gleda iz perspektive deteta. I odustadoh da ne ubijam ljude u pojam kao što su onomad mene moji rečenicama "biće još gore, može i gore....". Ali, sad moram.
    Ne pamte uniforme, tenkove, Dnevnike od 45 minuta. Grad koji je na "plaćenom odsustvu" i 70% minimalca (jelte, to nije nezaposlenost), a trotoari puni onog što bi trebalo da bude u prodavnicama. Prodavnice prazne. Redovi za hleb, redovi za mleko, redovi, redovi... Kredit misaona imenica. Bela tehnika nit se menja, nit se popravlja. Nema se od čega. Automobili neregistrovani na parkingu. GSP pošalje tek po koji autobus, rasturen i napakovan do poslednjem santimetra. Utoke po stolovima kafića.

    Onomad, odlazim kod drugarice, dve gajbe piva ispred ulaza u kuću (pune), a ona meni pokazuje neplaćene račune i govori da nema deci za jogurt. Priupitah je da li da ja idem da trampim pivo za jogurt.

    Za svaku situaciju, pa i prevazilaženje krize, naučena sam da poštujem:
    - Bogu Bogovo, Caru Carevo, meni šta ostane
    - Pružaj noge kol'ko ti se jorgan pruža.
    - Teži boljem
    - Kad se daviš, prizivaj Svetog Nikolu da ti pomogne, ali i ti zamani rukom.
    - Ne očekuj da te prijatelj nahrani ribom, nego da te nauči da pecaš.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #12

    Odgovor: 'bar dan krizo...

    Nisam ja rekla da 90. pamtim po opstem blagostanju i radosti Bane. Ako se neko nagledao vojske, oruzja, tenkova, izbeglica i svih ostalih cuda, ja jesam. Zivim na 10-ak km od granice sa HR. Nisu 90. bile dobre i lepe godine, ne nikako. Samo se iz ove perspektive mnogima cini da je obican svet lakse mogao da zaradi novac i prezivi ta krizna vremena.
    I may not be perfect but I'm always me

  13. #13

    Odgovor: 'bar dan krizo...

    Sirotinja jede samo kad je gladna.
    Ako ne budem imala da jedem ni kad sam gladna, e onda ću reći, u jbt...kriza.
    Do tada...pu pu daleko bilo...guram nekako i ćutim, jer uvek može biti i gore.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #14

    Odgovor: 'bar dan krizo...

    Sve češće se pRovlače priče (jednog dela moje porodice) tipa...idemo odavLe...
    To ti je kada se preko 'leba ište i pogača...
    Da, trava je zelenija (uvek) tamo...negde..
    A ja ne biK...
    Da se razumemo...ja sam...pa recimo, ona tikva bez korena
    Ništa me ne vezuje ovde...mogu i tamo, 'ladno...šta je za mene promeniti čak i kontinenT...
    Apropo teme...hmmm...nemam prava da se žalim...za sada...
    Jeste da wc šolja čeka naRed...ali...pre ću otić' na neki koncert...a za nju...ima se kade...
    Stvar (ličnog) prioriteta.
    I da...pušim spram potreba (nekada manje, nekada više)...nije mi to jedino zadovoljstvo...ali jeste zadovoljstvo kojeg (za sada) ne želim da se libim...
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #15

    Odgovor: 'bar dan krizo...

    Kriza?
    Rođen sam pre podosta leta Gospodnjih, u čisto radničkoj porodici i rano sam naučio ono što je Miš navela.
    Vaspitavan sam da uvek treba nešto naučiti, da NIKADA nije sramota radiiti i da nikada ne zavidim drugome na onome što ima već da me raduje to ako je neko napredovao. Komšiluk mi je sličnog miljea, odvajkada naučen da pomogne (ako se nešto radi) ili da podeli trenutke opuštanja uz partiju tablića i kaficu.
    Moji roditelji NIKADA nisu imali plate koje bi bile makar prosek ali...ne mogu reći da sam nezadovoljan ičim. Naučen sam da ako nešto nema, a želim, da sam zaradim . Mnoge raspuste sam provodio radeći preko Omladinske zadruge i tako sebi obezbeđivao odeću iz Trsta (jbg...takvo vreme bilo za Vindijakne, farmerke, walkmene, ploče, gitare, pojačala, koncerte).

    Preturio sam 90-te..."taze" oženjen, sa tek rođenim sinom, inflaciju kada sam za platu hteo sinu kupiti makar kesicu bombona pa imao 20 miliona a ona bila 22 miliona . Tada sam iscrpeo sve "crne rezerve" koje sam do tada imao kao "spasilački pojas".
    Ipak se preživelo, sin je normalan (hvala bogu) nije stekao bilo kakav kompleks u odnosu na druge klince.
    Sada...je mnogo teže dobiti siguran posao, mnogo teže naplatiti svoj rad, mnogo teže isterati bilo kakvu pravdu.
    Ali..ja se nikada ne predajem!!! Mnogo mi je lakše da sam nešto radim, ulažem u nešto unapred, pretrpim se nego da po ceo dan kukam. A i n'Umem..jbg izgleda da se i kukanje uči mnogo ranije .
    Radio sam mnogo zanimanja i uspevao da jako brzo postanem cenjen u njima. Mislim da je sve u našem odnosu prema poslu:
    . Ili slavi, il' ostavi !!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •