Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina - Strana 7

Prikaz rezultata glasanja: Podrzavate li zabranu izlaska posle ponoci mladjima od 18 godina?

Učesnika ankete do sada
95. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, slazem se sa tim

    58 61.05%
  • Ne, to je totalno bezveze

    37 38.95%
Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 109
  1. #91

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Joj, cuganje na klupici u parkiću.. Meni je ostalo u najljepšem sjećanju

    Da,... lepe uspomene...
    Ali su ovo neki novi klinci (ne svi), koji dobijaju drugu edukaciju , i nekako se u njima vandalizam brže rađa.
    U toplijim danima, kad izađem ujutru na ulicu u Zrenjaninu subotom ili nedeljom ujutro, svuda vidim samo razbacano smeće, prevrnute kontejnere i počupane, polomljene kante za smeće, a jezero (koje je nekad bilo Begej - dakle nije jezerce) je prepuno sa barem stotinjak plastičnih flaša dvolitraša od piva. U obližnjem parkiću sve je puno špriceva i igli. Ovo je,... drugačija omladina.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  2. #92

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Svaka zabrana po prirodi stvari budi otpor. Naravno da moraju da postoje i ograničavajuće mere i sankcije u svakom društvu, odnosno državi, ali da li bi se nešto bitno promenilo u vaspitavanju i bezbednosti pomenute ciljne grupe? Teško. Taj problem je puno složeniji i njegovo rešavanje, odnosno podvođenje pod neku podnošljivu meru, zahteva, po mom mišljenju, puno širu, sveobuhvatnu i dugotrajnu društvenu aktivnost brojnih faktora. Koji su to faktori? Porodica, pre svega. Zatim, država nam mora biti ozbiljnija i njene institucije daleko efikasnije. Školstvo i predškolske ustanove pripremljene ya edukaciju u uslovima novih sistema vrednosti koji se još učvršćuju u našem društvu...
    Sve ovo što sam nabrojao kao i dosta toga što nisam kad nas nekako ne štima. Neke stvari i drastično. Zato mislim da bi pomenuta zabrana ako nije podržana i drugim (navedenim) aktivnostima bila samo pucanj u prazno...
    Nekao sm se setio vremena kada je zabranjeno točenje alkohola u Amnerici. Po opštem priznanju svih ondašnjih učesnika, nikada se nije niti više pilo, niti je ikada bilo lošijeg pića. Mislim da je moguća analogija jasna...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #93

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Zašto bi se maloletna osoba bez pratnje starijih našla na ulici posle recimo 20 časova. Pre neko veče sam prolazio parkom, obližnjeg gradića, i umesto mirisa probuđenog proleća, širio se smrad "trave", a konzumenti su bili sredovečni ljudi i penzioneri! ( E pa nije, nego deca između dvanaest i šesnaest godina i to oba pola). Pitam se šta mislite vi mladi ljudi kada niste za zabranu izlaska maloletnima, pa i ja u 58-oj godini poštujem zabrane, a koje se odnose na punoletne, i dali sam za nešto prikraćen, nisam za sve normalno i dozvoljeno.
    Mada bih ja uveo stroge kazne za roditelje, a čija se deca nađu na ulici, ili ugostiteljskim objektima posle 20 časova, a pogotovu ako ta ista deca vrše nedozvoljene radnje za njihov uzrast.
    In vinas veritas

  4. #94

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Zašto bi se maloletna osoba bez pratnje starijih našla na ulici posle recimo 20 časova.
    Zato sto je noc romanticnija od dana. Zamisli da klinac od 15-16 godina krene u osvajanje "ljubavi svog zivota" a iza njega stoji cale i cita novine. Ajd dobro ne moze da cita po mraku, ali recimo nazove zenu i prenosi uzivo sta se desava sa njihovim potomkom.
    Salu na stranu ali 20h mi ipak deluje kao policijski cas.
    Pre neko veče sam prolazio parkom, obližnjeg gradića, i umesto mirisa probuđenog proleća, širio se smrad "trave", a konzumenti su bili sredovečni ljudi i penzioneri! ( E pa nije, nego deca između dvanaest i šesnaest godina i to oba pola).
    Pre neki dan idem u radnju. Oko susednog ulaza guzva. Detetu razbijen nos, krvari na sve strane, meni se slosilo. Sta se desilo? Prisao mu klinac i pitao koliko je sati, ovaj mu odgovorio da nema sat i dobio pesnicu u njonju. U sred bela dana. Tako da me malo nervira to misljenje da oni koji prave sranja izlaze samo nocu, kao vampiri.
    Pitam se šta mislite vi mladi ljudi kada niste za zabranu izlaska maloletnima
    Ja, mlad ljud jesam za zabranu izlaska mladjima od 18 godina. Mada... Meni su moji branili da mrdnem iz kuce posle 22h pa se malo izvlacilo na ucenje do dugo u noc i spavanje kod drugarice a ja u Contrastu ucim kako ostati budan do 5 ujutro. Dok nisam jednom prilikom "pokupljena" u nekoj raciji i odvedena u sup, odakle sam morala da javim roditeljima da dodju po mene. Kaznili su me dozivotno. I dan danas sam na odsluzenju.
    Tako da, to su sve faze kroz koje covek valjda mora da prodje. Da bi znao sta je dobro, moras da se sretnes i sa onim losim. To je onaj deo drustvene socijalizacije kada ucis razliku izmedju djavolcica na levom i andjela na desnom ramenu. Samo sto neko ukapira pre, a neko kasnije.

    Mada bih ja uveo stroge kazne za roditelje
    Ne mozes kazniti nekog samo zato sto je mozda los roditelj.
    Takvi su sebi najveca kazna.
    Ja sam za uvodjenje kaznjavanja ugostitelja koji toce alkohol maloletnicima. Nemoguca misija
    Koliko je trajala ona zabrana da se maloletnim licima ne prodaju cigarete? Mesec dana? I? Nikom nista. PusU klinci, ne vidU se od dima. Mislim, zabrane su i dalje vidno istaknute na trafikama i prodavnicama, samo dzaba kad trgovci to ne postuju, a niko ih ne kontrolise. Tako bi verovatno bilo i sa prodavanjem alkohola.

    Nego...pobeze mi misao
    A da.
    širio se smrad "trave"
    Mnogo se izvinjavam. Evo jos dim, pa gasim.

    Pozdrav za gos'n morriba
    Poruku je izmenio _baba_, 04.03.2008 u 23:54 Razlog: pobegla mi i misao i slova lol
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  5. #95

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Ja bih im zabranila,ne vidim da nama koji smo imali ograničenje za izlaske danas nešto nedostaje,ali to je teško objasniti mladima.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  6. #96

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat zmax kaže: Pogledaj poruku
    ne vidim da nama koji smo imali ograničenje za izlaske danas nešto nedostaje
    Meni je uvek falilo:"Jos samo sat vremena"
    Ali sam sve propusteno nadoknadila
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #97

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Meni je uvek falilo:"Jos samo sat vremena"
    Kome nije i ne samo sat vremena.

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Ali sam sve propusteno nadoknadila
    I ja sam nadoknadila i to kao da sam morala normu da isteram,a uvek preko norme,pravi udarnik.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  8. #98

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    ...uvek mi fali,a norma je beskonacna...ja sam pubertetlija zarobljen u telu gologuzastog baboona...
    ...hell ain't a bad place to be......

  9. #99

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    cini mi se da sam se bolje provodila dok mi je izlazak bio ogranicen...
    Tako da....sto da ne...
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  10. #100

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Ništa se time neće rešiti. Treba ostaviti klincima da sami sazrevaju, a ne da im zabranama samo pogoršavaš stvari!

  11. #101

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Ja nisam za to.Mnogo je bolje da se smanji narkomanija,alkoholizam,kriminal,prostitucija...

  12. #102

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    - Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina ?
    - NE, to je sranje !

    Totalna glupost ! Ja sam neke od najlepsih dana u zivotu doziveo/proveo pre svoje 18-e iza ponoci. Ne treba klincima to oduzimati jer to sto se prozivi tada pamti se za ceo zivot i ostaje jedinstveno.

    Ako vec moraju da se ogranice neka to bude do 3 ali do 00 h je glupo. Neki gospodin ovde sa foruma, koji ima 58 ili 59 god, rece da mladji od 18 trebaju imati pratnju posle 20 casova e pa to je tek van pameti i moram reci da je to glupost do daske ali neki ljudi zive u vremenu kada su se nakon ponoci pojavljivali duhovi i ostale sile zla/tame pa razumem takvo glupo razmisljanje.
    Moji roditelji i dan danas prepricavaju dogodovstine iz dana/vremena kada su imali manje od 18 pa dolazim do zakljucka da bi manje smetalo punoletnima nego maloletnima kada su takve zabrane u pitanju.

  13. #103

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Protiv naravno I smatram da je to cista glupost... I da nista dobro ne bi proizaslo iz toga (Mada ne verujem da ce ovo ikada pravo zaziveti... To su samo price za roditelje kako bi politicari dobili na taj racun par bodova)


    U svakom slucaju ta granica od 18 god je prevelika jer znam po sebi u tim god mi je zaista bio potreban izlazak ... Akcija bi bila ok recimo kad bi se spustila granica na 15-16 god... Sve iznad je previse
    Everybody Wants to be a Cat

  14. #104

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Treba kao u Beču: lokali zatvaraju u 2 sati ujutru, i onda buena vista..

    A ja se jednom šitao Kikindom, kad gle, kad u metropoli Beč klinci idu u krevet, u vukohebini Kikindi tek izlaze.

    Uostalom, ako roditelji nemaju autoritet ili uticaj da drže svoju decu u određena vremena kući, onda je sve malo komplikovano.

  15. #105

    Odgovor: Zabraniti izlaske posle ponoci mladjima od 18 godina

    Citat Carski kaže: Pogledaj poruku
    Treba kao u Beču: lokali zatvaraju u 2 sati ujutru, i onda buena vista..

    A ja se jednom šitao Kikindom, kad gle, kad u metropoli Beč klinci idu u krevet, u vukohebini Kikindi tek izlaze.

    Uostalom, ako roditelji nemaju autoritet ili uticaj da drže svoju decu u određena vremena kući, onda je sve malo komplikovano.
    A tako se to radi znači
    Aj nas prosvetli još malo kako se to radi u Austriji...

    Maloletnicima roditelji određuju izlaz,a lokale nikako ograničavati
    Poruku je izmenio memento, 10.04.2009 u 07:53 Razlog: Višak odstranjen.

Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zabraniti ultradesničarske organizacije?
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 30.04.2011, 10:21
  2. NATO bombardovanje SRJ, deset godina posle
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.03.2009, 08:55
  3. Godina više ili godina manje?
    Autor yige_gui u forumu Filozofija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.03.2009, 23:22
  4. Zainteresovan za seks posle 111 godina
    Autor Sokica u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 27.01.2009, 15:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •