Vi i vase radne kolege - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 82
  1. #61

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Sada nije više jedna kolegica već su dvije. Čime li sam zaslužila tu čast? Doista ne znam. Znam da ih ne bi mijenjala jer su kolegijalne, požrtvovne i nisu nimalo jalne i zavidne već žele i drugima dobro. Uskočit će ako zatreba i to bez cinkanja i lažne kolegijalnosti.

    Imam primjer i to dokazan friško.

    Curke su za pet!
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #62

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Bilo ih je raznih.

    Primer 1.

    Imao sam kolegu koji gotovo nije jeo ništa. Živeo je na cigaretama i kafi. Pošto smo često bili vani, na terenu, kada mu se pije kafa on ju je kuvao sam sebi. Gde god da se nalazimo. Na brdu, u polju, u šumi, na obali. Bilo gde. U nevelikoj torbici je, između ostalog, imao i kesicu sa kavom, malu džezvu i šoljicu. Skupi par grančica, upali vatru i eto kafe. Osim cigareta i kafe treći važan činilac njegove ishrane je bilo i pivo...

    Inače, lift nije reagovao na njega samog, koliko je bio mršav i sitan, pa je uvek morao da čeka bar još jednu osobu kako bio mogao da koristi tehniku i da se ne penje do stana pešice...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #63

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Imam raznih iskustava sa kolegama,onih sjajnih ređe,ali ti neki događaji često potisnu sve one loše.
    Poruku je izmenio duga12, 20.03.2009 u 00:19

  4. #64

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Vi i vase kolege na radnom mestu, it is , ali Vi i vase "Radne" kolege, nisam ni znao da su radni
    ...................

  5. #65

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Naravno. Postoje i paradne kolege. Njih srećeš kako paradiraju hodnicima, obično vrlo zadubljeni u probleme globalne krize i evropskih integracija. Najčešće, njihovi rezultati rada se vide u klimoglavu na sastancima.
    Ne družim se sa takvima.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #66

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Recimo da vise cenim kolege koje u oci kazu sta imaju, nego one čke-pi koje idu da te panjkaju direktoru kako bi mu se učepili u bulju. Jajara mi je pun q_ac, I alergiju dobijem kad ih cujem kako ogovaraju sesnaest puta od njih sposobnije kolege.Nazalost, takvih je dosta, i kao da su zavrsili fakultet u DB-u ili OZN-i, nemam pojma, al uglavnom sve izokrenu natraske kako bi ostavili o sebi bolji dojam, a o drugom kolegi sto losiji. Da cuknem o drvo, licno se i nisam opekao o tu njihovu pokvarenost, ali mi je zao kad vidim kako ka pojedinim kolegama na pravdi Boga ih napljuju i nabacaju drvlje i kamenje koliko god to mogu.Pa daso, ili carice, ako to zaista jesi nemoj biti djana, vec budi drug i zastiti svog kolegu koliko god je to moguce.
    ...................

  7. #67

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Danas je retkost imati dobar kolektiv i kolege u njemu_
    Ja sam onda jedna od retkih koja moze da se pohvali i kolegama i poslom zadovoljavajucim za danasnje vreme_
    Postovanje,respekt i kolegijalnost je na zavidnom nivou_
    "neizrecivo je i bezimeno ono što mojoj duši stvara muku i slast i što je još i glad moje utrobe..."

  8. #68

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Kakvi su ljudi sa kojima radite?
    Imam dobar tim ljudi oko sebe.
    Danas sam shvatila, da u ludilu svakodnevnice i ne primetis kako ti se neko uvuce pod kozu.

    Danas sam se rastala od kolege.
    Od prvog dana rame uz rame, zajedno smo ucili,borili se,podrzavali jedno drugo.
    Bili smo zaista dobar tim.Nadopunjavali smo se i razumeli jednim, jedinim pogledom, reci nisu postojale izmedju nas.
    Jednostavno smo znali kako ono drugo dise.

    Od sutra je u drugom gradu.
    Nedostajace mi ona nasa ispovedanja uz jutarnju kafu,onaj smeh do suza i ludiranja kad nas niko ne vidi.
    Ma vec mi nedostaje sve.
    Znam da je to prijateljstvo jedno od onih,rezervisanih za stare dane.
    Znam da tu nije kraj.
    Ali jednostavno,izgubila sam danas najvecu osobu od poverenja u poslu.
    Nocas smo slavili do jutra i iz kafane dosli da odradimo poslednji dan zajedno
    i kao da smo tek u toku danasnjeg radnog dana postali svesni cinjenice da je to kraj.Puteve dalje nastavljamo i istoj firmi, ali u razlicitim gradovima.
    Uh, vec mi nedostaje .

  9. #69

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Bila sam dugo u zabludi da su O.K.
    Sada vidi da nisu, i to je strasno.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  10. #70

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Obožavam one kolege sa kojima se komunikacija svodi na pitanje :''Kako si?''

    I tako iznova svako jebeno jutro.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  11. #71

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Relativno sve mladi ljudi u kolektivu, nema sada nekih pred penziju ono dzangrizivih( nije sada za ljude pred penzijom to pravilo, ali vecina ihje takva, smorena od posla). Funkcionisemo kao tim jer u nasem polsu tako mora, sa svima imam korektan odnos, privatno se sa njima (osim sa koleginicom na koju sam ja direktno zbog posla upucena i ona na mene, i ne samo to, nas dve smo se od prvog dana nekkao "nasle"), ne druzim ...Ok sada kada su neke manifestacije da neko nesto slavi i zove nas, ja to ispostujem kao i vecina.
    I svi su kada "gledas" , ja licno nemam sa bilo kim problem, mozda zato sto drzim neku svoju liniju do koje moze. Ipak, posmatram nekada sve njih onako " dublje"( nema glave bez mane), ali tacno tada vidim koliko su pojedini gramzivi, spletkare, spremni na ko zna sta sve da bi pred direktorom oni bili ti koji treba pred celim timom da uzmu zaslugu za nesto sto nisu " takli" kroz odredjeni projekat!
    Nista novo to nije, u vecini kolektiva je tako, sada faktora za tu neku kolegijalnost ima vise..ono tipa: da li su mladji ljudi, vise zena ili muskaraca, vrsta psola koji se obavlja....
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  12. #72

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Sticajem okolnosti sam privremeno promenila radno okruženje...

    Kolektiv, kao i svaki ima neka svoja pravila, svoj poseban šmek po čemu je prepoznatljiv...
    E, u ovom novom, privremenom okruženju se ne snalazim i jedva čekam da se vratim dragim ljudima
    Neki dan sam se videla sa mojim starim koleginicama i pao je komentar ''Tek sad kad nismo zajedno, znam da ste mi dragi upravo takvi kakvi jeste i da vas volim...''

    Zato, jedva čekam da se vratim u staro okruženje

  13. #73

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Obožavam svoje kolege. Sa njima sam već dugo, dugo. Preživljavali smo zajedno i dobre i loše trenutke. Bilo nam je bolje ali i sad nam je dobro.

  14. #74

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Kod nas je stanje katastrofa, zbog reforme pravosudja,. Jos se ne zna ko ce ostatibez posla, a ko ce biti srecnik da i dalje radi, makar kao sudijski pomocnik...
    Naravno, svako misli da je bas on(ona) ta koja treba da uzme lovorike.
    Ja samo zelim da ostanem da radim, drugi posao necu naci, bez obzira na znanje i iskustvo, ne traze se pravnici, a i niko nece ovako matore...
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  15. #75

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Ima nas 4 mužjaka na katu po dvojica u sobi ja sam najmlađi među nama a najstariji je (zovemo ga gospodin u godinama) 43 ja sam jedan od ozbiljnijih a ovoj trojici je samo do zafrkancije i užasno su neozbiljni. Evo navest ću jedan primjer neozbiljnosti mog dotičnog kojege (gospodin u godinama) sjedimo jedan nasuprot drugo na cca 2m između nas su monitori gladam neki dan kako diže slušalicu i bira broj nakon što je odbirao mani zazvoni telefon i tu nastaje dijalog:
    ja: Dobar dan !
    on: E bok ja sam Idemo na kavu ?
    ja: Kaj si lud pa kaj me zoveš na telefon?
    on: Kolega ovo je službeni poziv na kavu
    ja: pa šta mi to nisi mogo reči bez telefonskog poziva
    on: jesam ali onda to nebi bio službeni poziv

    i sad vi recite da to nije neozbiljno za gospodina od 43 jahre
    Oni su mali ali su veliki, odnosno, hoću reći, nisu vie mali ali su dosta veliki da ne budu mali

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vase otkrice
    Autor starsica u forumu Muzika
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 09.07.2017, 22:08
  2. Radne migracije: Svako je nekome Zapad
    Autor Sunny u forumu Ekonomija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.12.2011, 23:13
  3. Vase Pesme & Vas Zivot
    Autor Crazy Angel u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 06.02.2010, 18:57
  4. Dragi kolege i kolegice.. Ja odoh :)
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 10.06.2009, 19:15
  5. Skraćenje radne nedelje ili otkazi
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 16.03.2009, 17:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •