Vi i vase radne kolege - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 82 od ukupno 82
  1. #76

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Kod mene je u poslednje vreme napeto, napeto, a bilo je i ostro.
    No sada se smiruje, objavljen spisak sudija, sta je tu je. Na spisku je samo moje ime, ali za neposredno nizi sud, bice to krvav posao...u visem stepenu je lakse, imas samo predmet, a nema stranaka, rasprava, saslušanja, izvodjenja dokaza.
    Sad svi misle da sam imala vezu, a nisam, zaista, sigurno ima nekih izuzetaka i promasaja, ali u mom slučaju se gledao kvalitet i rezulteti.
    Koleginice i šef su u neizvesnosti da li će biti preuzete za pomoćnike.
    Zbog toga ne mogu ni da se radujem, u soku sam.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  2. #77

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Ima jedan kolega... Ne, krivo. Bio je jedan kolega koji je htio dati otkaz ali mu je naš direktor rekao da još jednom provjeri kakvo je doista stanje u toj firmi gdje je htio prijeći. Rekao je da bude i na tome je ostalo. Nakon mjesec dana se dogodilo to da nije jedan ponedjeljak došao na posao. Zvao ga je direktno nadređeni da vidi da li je na bolovanju ili što je u pitanju. Nije se javio. Na poruke nije odgovarao. Tako je došao i utorak a o njemu niti riječi. što nam je drugo preostalo doli otići u poštu i poslati mu telegram gdje ga se upozorava da nakon tri dana nejavljanja i neopravdanog izostanka se potežu neke mjere (čitaj - otkaz). Dobio je foru da se javi do srijede do 12h. Nije se javio.

    I što sada?

    Dobit će otkaz, to je sigurno. Ali taj kolega, taj mladi dečec od 23 godine će možda dobiti u radnoj knjižici i napomenu o povredi radnih obveza a to nije mala stvar.

    Zašto li se ljudi tako 'igraju'?

    Da je ponovno došao i rekao 'Ja ipak idem' pustili bi ga jer nam se posao smanjio.

    Ovako... ovako se je najvjerojatnije zaribao.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  3. #78

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Ja sam posvađan sa svim kolegama na poslu i smatram da je to najbolja situacija za neki kolektiv. Zašto ? Kad su ljudi posvađani svako radi svoj posao i ćuti, čovek je maksimalno skoncentrisan na posao. Ako nije tako, tu se po ceo dan kafeniše ispunjavaju kladioničarski tiketi, govori loše o firmi o rukovodstvu firme, kritikuje se svaka naredba odozgo, znači stvara se jedan front otpora prema nadređenima što nije slučaj kada su ljudi posvađani.

  4. #79

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Kao što ste mogli pročitati... Dvojica su danas otkaz dobila. Koliko mi je krivo što nisam bila upućena u to, toliko mi je i drago jer ja ne znam kako bih mogla od njih čuvati tu 'tajnu'.. A znam, ako bih išta rekla, to bi bila povreda radne etike.

    Žao mi je kolega jer doista su mi ok bili i dobro smo se slagali a sada... Od sutra ih više nema. I sada mi nešto pada na pamet.. Nekolicina njih je znala što se sprema. Kako su uspjeli držat usta zatvorena?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #80

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Iako imam kikseva kao i svaki drugi običan čovjek, moj odnos sa šefom je na finom nivou.

    Danas sam mu došla da velim da u ponedjeljak moram u 15h biti u centru grada te sam mu rekla ovako:

    - direktore, imate tri opcije. Prva je da me pustite ranije, druga da mi date slobodan dan a treća da me ne pustite uopće.

    Odlučio se za prvu opciju, ljubi ga njegova tajnica
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #81

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Joj.. Bila sam grozna, odvratna neki dan.

    Zašto?

    Kolegi sam rekla neka odjebe i neka po*pip* qurac Ali iznervirao me je dobrano Toliko posla imam i on me stao zayebavati da zar on mora čekati cijeli yebeni dan da mu se telefon popravi. A da Vam velim da je kvar pismeno prijavio u 12h a u 14h je htio da je već popravljeno. A kad sam ga tražila da mi pošalje mail o kvaru gdje će napisati kakav je kvar točno te preostale podatke, znate što je napisao u mail-u?

    Upravo ovo: ''Telefoni ne rade prodaja dijelova i skladište!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Molim vas da obavjestite nadležne da se isti osposobi za rad!!''

    copy/paste



    A o tome kakav je kvar, koja je marka telefona.. NIšta.. I onda sam poslala na helpdesk vanjske firme taj podatak..

    Ali.. Digao mi je živac i bila sam ljuta i doista je zaslužio te riječi i srednjak
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #82

    Odgovor: Vi i vase radne kolege

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Joj.. Bila sam grozna, odvratna neki dan.

    Zašto?

    Kolegi sam rekla neka odjebe i neka po*pip* qurac Ali iznervirao me je dobrano Toliko posla imam i on me stao zayebavati da zar on mora čekati cijeli yebeni dan da mu se telefon popravi. A da Vam velim da je kvar pismeno prijavio u 12h a u 14h je htio da je već popravljeno. A kad sam ga tražila da mi pošalje mail o kvaru gdje će napisati kakav je kvar točno te preostale podatke, znate što je napisao u mail-u?

    Upravo ovo: ''Telefoni ne rade prodaja dijelova i skladište!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Molim vas da obavjestite nadležne da se isti osposobi za rad!!''

    copy/paste



    A o tome kakav je kvar, koja je marka telefona.. NIšta.. I onda sam poslala na helpdesk vanjske firme taj podatak..

    Ali.. Digao mi je živac i bila sam ljuta i doista je zaslužio te riječi i srednjak
    ...verovatno se pali kada te vidi ljutu...
    ...hell ain't a bad place to be......

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Vase otkrice
    Autor starsica u forumu Muzika
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 09.07.2017, 22:08
  2. Radne migracije: Svako je nekome Zapad
    Autor Sunny u forumu Ekonomija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.12.2011, 23:13
  3. Vase Pesme & Vas Zivot
    Autor Crazy Angel u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 06.02.2010, 18:57
  4. Dragi kolege i kolegice.. Ja odoh :)
    Autor little fairy u forumu Posao
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 10.06.2009, 19:15
  5. Skraćenje radne nedelje ili otkazi
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 16.03.2009, 17:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •