Istorija, prava ili lazna? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 32 od ukupno 32
  1. #31

    Odgovor: Istorija, prava ili lazna?

    Citat Eugen Grafvajer kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat Eugen Grafvajer kaže: Pogledaj poruku
    ... a onda će. jednog dana, naši unuci učiti, kako su Draža, Pašić, Maček, Luburić, Hadži al-Husseini i da ne nabrajam, bili pravi rodoljubi a da su u stvari, partizani sarađivali sa okupatorom...

    Sve će to Wikipedia pozlatiti.
    Не брини, деца комунизма су и данас толико јака у Србији да нико о историји не сме да проговори нешто осим стаљинистичке верзије... да не причамо о комунистичким злочинима, то је забрањена тема.
    Bivša Juga je prostor, gde se zločini i zločinci, nakon par godina amnestiraju i rehabilituju.
    Nego, pitam se, pitam se, ima li razlike između fizičkog i psihičkog nasilja?
    Po mom mišljenju, nema. Batine ću da otrpim ali kada me neko godinama zlostavlja i prca u mozak, ne podnosim.
    Jednog vožda smo skinuli a i drugi će pasti, samo prekasno. Ma, kažem ja, čudan prosstor je bivša Juga.
    Све је то још једна школа, све су то деца комунизма, све је то тај ментални склоп који је под њима настао... туга рођаци...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #32

    Odgovor: Istorija, prava ili lazna?

    U primarnim motivima čovečije ličnosti je neotuđivo utkana i potreba za manipulacijom svim i svačim pa i naukom. Verujem da praktično i nema oblasti ljudskog stvaranja da u većoj ili manjoj meri nije predmet manipulacije. Istorija, čini mi se, prednjači u tome. Više je razloga za to. Kao prvo, istorija je humanistička nauka. Što bi se reklo nije egzaktna, mada je, kao i sve ostale nauke, omeđena naučnim metodama, tehnikama, jezikom. Sve to, uz našu prirodu, utiče da se istorija, u većoj ili manjoj meri, oduvek iskrivljuje, prikriva, zamagljuje, prećutkuje..

    Ne kaže se zalud da pobednici pišu istoriju, jer je to po pravilu tačno. Bezbroj je takvih primera, a mnoge smo svi mi na ovom forumu i za svojih života mogli to uočiti.

    Hoću da kažem da i nema apsolutno tačne istorije, niti je ona ikada postojala, a neće je ni biti. Ona je ideal, kojem svakako treba u što većoj meri težiti. Ali, sva ta isjkrivljenja koja se čine u istoriji niti su sva ista, niti su sva slučajna, niti su sva naivna, što zavisi pre svega od prirode režima koji se nađe i toj "pobedničkoj" ulozi i prilici da redizajnira istoriju na način da je prilagodi svojim potrebama i da opravda svoje postupke u prošlosti, ali i da abolira u napred svoje političke namere i palnove...

    Od istorije je jedino pouzdano tačno da je ona učetiljica života. Jebeš i taki život.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Prava za životinje
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:33
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  4. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  5. Prava vernost
    Autor valter u forumu Muška kafana
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2010, 22:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •