Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 37
  1. #1

    Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    da li neko moze da mi kaze vise o gimnaziji jovan jovanovic zmaj smer opsti tip(sportsko odeljene)kakvi su predmeti,kolko treba bodova za upis,kakvi fakulteti se mogu zapisati sa ovom skolom...itd...zato sto me interesuje ovaj smer(najvise zato sto je sportski a ja bih hteo posle da idem na DIF)ili ako neko zna jos neku sportsku skolu u novom sadu??hvala unapred

  2. #2

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic zmaj u novom sadu

    Ne znam da ti kazem kakvih smerova ima, koliko treba bodova i takve stvari, ali znam da je to prilicno jaka gimnazija i da moras biti spreman na bubanje A fakultet mozes da upises koji god hoces, bitno je da zavrsis cetvorogodisnju srednju skolu, nema tu vise uslovljavanja sa kojom skolom sta mozes da upises kao sto je bilo ranije.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic zmaj u novom sadu

    Bolje je da upishesh neku srednju shkolu,gde cesh mnogo bolje i lakshe da prodjesh,nego gimnaziju...DIF mozhesh upisati sa bilo kojom svrshenom srednjom (4. stepen,naravno) shkolom,ali cesh mnogo bolji prosek imati ako zavrshish neku "lakshu" od gimnazije...
    Manje uchish,vishe vremena za zezanje i za sebe,i josh na kraju,bolji prosek...
    Me Bring Da Enlightenment...

  4. #4

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic zmaj u novom sadu

    mislis li da bi bilo onda bolje ici u ekonomsku skolu??

  5. #5

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic zmaj u novom sadu

    Gimnazija, bilo koja, je žešći smor. Upiši dete frizersku, manikir, pedikir i Bog te veselio Glede uslovljavanja prilikom upisa na fax, davne 96. kada sam se ja upisivao, prava je mogao d'upiše svako, pa i ljudi iz medicinske,elektrotehničke i dr. škola, a u poslednjih 5 godina jok. Za druge Vakultete ne znam, ali ako hoćeš posle d'upišeš najbolji (pravni) moraš povest' računa šta sad upisuješ. Ipak ostajem pri tom da je frizerska bolja od bilo kog faxa.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  6. #6
    Kad biras srednju skolu, moras da vodis racuna o tome da to bude nesto od cega ti nece biti muka Dakle, ako volis ekonomiju, upisi ekonomsku. Ako ne volis, nemoj, biraj nesto drugo. Najbolje da uzmes onaj informator za srednje skole, tu ti sve lepo pise, i sta se trazi i sve ostalo vezano za srednje skole.

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    davne 96. kada sam se ja upisivao, prava je mogao d'upiše svako, pa i ljudi iz medicinske,elektrotehničke i dr. škola, a u poslednjih 5 godina jok.
    Sa svakom cetvorogodisnjom srednjom skolom moze da se upise svaki fakultet Druga je stvar sto se deca iz nekih strucnih (prirodnjackih) srednjih skola manje opredeljuju za pravni, ali ti moz' d'upises sta god 'oces
    Poruku je izmenio Cecara, 01.06.2011 u 22:08 Razlog: uzastopni postovi
    Gather ye rosebuds while ye may...

  7. #7

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic zmaj u novom sadu

    Ma upishi neku shkolu,gde ima najvishe ribica...Mozhe ekonomska,ali nemoj,kasnije,da se zadrzhish na ekonomiji...Onda dolazi u obzir,medicinska,tamo imash najvishe devojchica...Neshto tako...Raspitaj se gde ima najvishe devojchica,ali mislim da je medicinska bash ta...
    A,naravno,kasnije mozhesh i medicinu da upishesh...Recimo,smer,Ginekologija...Takav je zhivot,sve za zhene,oko njih i zbog njih...
    Nadam se da nisi devojchica,ali po Nick-u,rek`o bih da nisi...
    Me Bring Da Enlightenment...

  8. #8

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic zmaj u novom sadu

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Sa svakom cetvorogodisnjom srednjom skolom moze da se upise svaki fakultet Druga je stvar sto se deca iz nekih strucnih (prirodnjackih) srednjih skola manje opredeljuju za pravni, ali ti moz' d'upises sta god 'oces
    A da se ti i ja kladimo?
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  9. #9

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic zmaj u novom sadu

    Ne moramo da se kladimo (necu dzabe ti izbijam pare iz dzepa ), evo ti info sa tvog faksa, treci pasus
    Poruku je izmenio Meggy, 31.05.2011 u 20:50 Razlog: dodala razlog za odbijanje opklade :lazy:
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #10

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    a kolko treba bodova za upis u ovu skolu i kakvi su predmeti?

  11. #11

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Кутко, матурирао сам у Јовиној пре 12 година, како је данас тамо стварно немам појма. Онда сам имао среће да ме је "качило" доста професора припадника "старе гарде" код којих си морао да знаш и за "двојку", тако да су након гимназије (а и данас и свакодневном животу) моје "двојчице" и "тројчице" јаче од четворки и петица из других гимназија, а средње стручне да ни не помињем. Скоро сам сигуран да су данас сви ти професори у пензији, а ако је судити по "младим" професорима који су онда почињали да раде данас све ни не личи на оно како је онда било.

    Било би добро да овде нешто напише неко ко је тренутно матурант, па ти пружи информацију из прве руке.

    Читајући ову тему сазнао сам да у Јовиној постоји "спортски" смер, хм.

    Тачно је да из сваке средње школе можеш уписати сваки факултет, али, бар у оно време је било тако, из било које гимназије ћеш скоро сигурно изаћи писмен, добро информисан и с потенцијалом да касније развијеш критичко размишљање.
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  12. #12

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Koliko bodova treba, to je sve promenljivo... U zavisnosti od toga kako se uradi prijemni. Prošle godine je trebalo oko 92, pretprošle oko 88 minimalno.

    Pored prijemnog, računaju ti se i ostvareni sportski rezultati u osmom razredu, i oni se vrednuju tako što se dodeljuju bodovi: -ako nastupaš za reprezentaciju Republike Srbije, odnosno ako se nalaziš na spisku reprezentativaca, za one sportove koji nemaju reprezentativna takmičenja u uzrasnoj kategoriji do 14 godina, daje se 10 bodova;
    -ako si osvojio medalju u sportskom takmičenju na prvenstvu Republike Srbije, pojedinačno ili kao član ekipe, daje se 8 bodova.

    Dužan si da dostaviš potvrdu o ostvarenim rezultatima izdatu od matičnih sportskih granskih saveza, koji su registrovani u ministarstvu nadležnom za poslove sporta.

    Prijavljivanje kandidata i podnošenje dokumenata obaviće se 11. i 12. juna od 09 do 15h, u Jovinoj gimnaziji.

  13. #13

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    sta ti sad radi tvoj decko tj. cime se bavi???a da li je on zadovoljan sa ovom skolom?

  14. #14

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    zna li neko molim vas kakvi su predmeti????jer to mi je najvaznije...please

  15. #15

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Ne znam šta tačno misliš pod tim "kakvi su predmeti"?
    U prirodno matematičkom smeru imaš više matematike, fizike, hemije i sličnih predmeta, u društvenom više jezika i društvenih predmeta, a sportski smer je opšti, što znači da imaš jednaku količinu i prirodnih i društvenih predmeta.

    Jedini predmet koji nemaš u sportskom smeru jeste fizičko.

    Ostalo: biologija, istorija, hemija, matematika, srpski, engleski, još jedan jezik (koliko znam imaš francuski i nemački, ali ne znam da li biraš ili ti oni odrede), geografija itd. imaš sve četiri godine, (mislim da fiziku imaš samo tri godine, ali nisam sigurna).
    Filozofiju, ustav i pravo gradjana i sociologiju imaš samo u četvrtoj godini, psihologiju samo u drugoj...

    Moj dečko generalno jeste zadovoljan ovom gimnazijom. On treba da upiše DIF, ali je koliko znam jedini iz njihovog razreda koji će upisati ovaj fakultet (možda postoji još koji učenik, ali većina odlazi na ekonomiju, menadzment, prava, medicinu i sl.).

    Ako upišeš Jovinu gimnaziju, a naravno planiraš fakultet, (jer sa gimnazijom ne možeš da radiš ništa, (a kakvo je vreme sad došlo, ne možeš ni sa srednjom stručnom)) moje mišljenje je da nećeš pogrešiti. Ja kad bih ponovo upisivala srednju školu, a da moram da biram samo izmedju naše 4 gimnazije, izabrala bih upravo ovu!
    Poruku je izmenio JohanaZahndiese, 04.06.2011 u 19:16 Razlog: pogrena informacija

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. GSP u Novom Sadu
    Autor Lady S u forumu Novi Sad
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 29.01.2015, 19:40
  2. Jovan Jovanović Zmaj
    Autor yige_gui u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 31.01.2014, 13:46
  3. Isidorina gimnazija vs. Jovina gimnazija
    Autor Highflyer u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 07.08.2012, 16:23
  4. Gimnazija "Jovan Jovanović Zmaj"
    Autor Kitty u forumu Novi Sad
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 05.03.2010, 10:52
  5. Ceda Jovanovic
    Autor valter u forumu Spomenar
    Odgovora: 201
    Poslednja poruka: 06.03.2008, 17:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •