Sloveni,Jedan Narod?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 21
  1. #1

    Sloveni,Jedan Narod?

    Ne kazhem da smo bolji od drugih Naroda,niti gori...Svaki Narod ima svoje "narodske" osobine...Tako i mi,imamo svojih mana,kao i svojih vrlina,kao Narod...
    Ali te vrline i mane,treba josh vishe da nas zblizhavaju sa drugim Narodima Sveta i da nas ujedinjuju u Ljubavi,a ne da nas razdiru,svadjaju...I da uchimo jedni od drugih,da prihvatamo ono shto je dobro,a odbacujemo ono shto ne valja...
    Naravno da je tachno,da je kvalitet bitniji od kvantiteta,ali kod nas Slovena nije na manjaku ni jedno,kao ni drugo...Mada mnogi i ne znaju,ko smo mi i da svi pripadamo jednom Narodu...Koreni su chudo...
    Dosta dijalekata,dosta razlika,mnogo vishe slichnosti,ali taj Jezik je jedan,sa istim korenima...
    Shta mislite o Slovenskom Narodu?Da li znate da svi mi imamo iste korene i da kao neoborivi dokaz za to,treba uzeti Jezik koji koristimo?

    Poruku je izmenio Skidatch_Mraka, 03.06.2011 u 16:47 Razlog: muzicki klip
    Me Bring Da Enlightenment...

  2. #2

    Odgovor: Sloveni,Jedan Narod?

    Ne bih da ti se mesam u temu, ali Sloveni nisu narod, vec pripadaju grupi naroda, dakle, Sloveni su grupa naroda, i ne postoji jedinstven nacionalni korpus. Imas jasnodefinisane i taksativno navedene odrednice naroda i nacije u bilo kom udzbeniku sociologije, mislim ja to tebi 'nako da ne bi lupao i mlatarao bezveze.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  3. #3

    Odgovor: Sloveni,Jedan Narod?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih da ti se mesam u temu, ali Sloveni nisu narod, vec pripadaju grupi naroda, dakle, Sloveni su grupa naroda, i ne postoji jedinstven nacionalni korpus. Imas jasnodefinisane i taksativno navedene odrednice naroda i nacije u bilo kom udzbeniku sociologije, mislim ja to tebi 'nako da ne bi lupao i mlatarao bezveze.
    Sve si ti to lepo prochitao i nauchio,svaka chast...Ali nije lepo to,shto ti verujesh "Sociologiji" i knjigama na tu temu...Razmisli malo,mozhda to nije tako,kao shto tamo pishe?
    Ako sam neshto mrzeo,to je sociologija...Zbog nje i nisam zavrshio pravni fakutet,jer nisam zheleo da chitam gluposti,a ponajmanje da ih uchim...
    A kad smo ti i ja chitali (ja probao,pa za`eb`o,a ti dobro prouchio ) te knjige,josh uvek je bilo,"Marks je rekao ovo","Engels je rekao ono"...A ja to,nikako,nisam mogao da svarim...Mnogo su lagali...
    Epa,nabijem ja i Marksa i Engelsa na neshto,a ne zove se kolac...
    Me Bring Da Enlightenment...

  4. #4

    Odgovor: Sloveni,Jedan Narod?

    Sve si ti to lepo prochitao i nauchio,svaka chast...Ali nije lepo to,shto ti verujesh "Sociologiji" i knjigama na tu temu...Razmisli malo,mozhda to nije tako,kao shto tamo pishe?
    Ako sam neshto mrzeo,to je sociologija...Zbog nje i nisam zavrshio pravni fakutet,jer nisam zheleo da chitam gluposti,a ponajmanje da ih uchim...
    A kad smo ti i ja chitali (ja probao,pa za`eb`o,a ti dobro prouchio ) te knjige,josh uvek je bilo,"Marks je rekao ovo","Engels je rekao ono"...A ja to,nikako,nisam mogao da svarim...Mnogo su lagali...
    Epa,nabijem ja i Marksa i Engelsa na neshto,a ne zove se kolac...
    Sloveni nemaju zajednički jezik, a to je conditio sine qua non.
    Nemaju svest o zajedničkom pretku, što je kod naroda obavezno.
    Nemaju državu kao takvu, koja je sedište sveslovenskog korpusa.
    Jedini izuzeci od ovoga pravila, koji predstavljaju naciju su Ameri, koji nemaju svest o zajedničkom pretku, kao i Romi i Kurdi koji nemaju državu.
    E sad, o tome Marks i Engels nisu pisali, oni su se bavili fenomenima kapitalizma i uređenja društva, a ja sam o Slovenima pročitao podosta knjiga, kako o kretanjima, tako i o staroj veri, itd, još tada smo se razlikovali i došlo je do razgraničenja i formiranja naroda, a kasnije nacija
    Sociologiju sam polagao 9 puta zbog usrane Fukojamine teorije, ali ne mislim kada kažem sociologija, na ispit koji ti dušu vadi, već na radove koje pročitaš nevezano za ispit, onako za sebe
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  5. #5

    Odgovor: Sloveni,Jedan Narod?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Sloveni nemaju zajednički jezik, a to je conditio sine qua non.
    Nemaju svest o zajedničkom pretku, što je kod naroda obavezno.
    Nemaju državu kao takvu, koja je sedište sveslovenskog korpusa.
    Jedini izuzeci od ovoga pravila, koji predstavljaju naciju su Ameri, koji nemaju svest o zajedničkom pretku, kao i Romi i Kurdi koji nemaju državu.
    E sad, o tome Marks i Engels nisu pisali, oni su se bavili fenomenima kapitalizma i uređenja društva, a ja sam o Slovenima pročitao podosta knjiga, kako o kretanjima, tako i o staroj veri, itd, još tada smo se razlikovali i došlo je do razgraničenja i formiranja naroda, a kasnije nacija
    Sociologiju sam polagao 9 puta zbog usrane Fukojamine teorije, ali ne mislim kada kažem sociologija, na ispit koji ti dušu vadi, već na radove koje pročitaš nevezano za ispit, onako za sebe
    Ako si sve lepo prochitao,onda znash da su nam koreni,svima,negde tamo iz Azije,da ne kazhem Indije...
    To shto nemaju svest o zajednichkom poreklu,samo je dokaz kol`ko su nesvesni i da su oni koji to zhele,uspeli u tome ...
    A shto se tiche drzhava,ko josh veruje u te gluposti?Drzhava je tamo,gde manjina jashe vecinu,pritom je nazvavshi "svojim narodom"...
    Uzmimo za primer ovu nashu...Nama je bilo bolje pod Turcima,jer su trazhili 10 %...A ovi "nashi",trazhe 18 %...Uzimaju akcize od cigareta i od goriva,duplo vishe nego shto je vrednost istih...Znachi,18 % na sve,plus akcize na ove dve stavke=mnogo para,chak i na dnevnom nivou...Gde su?
    Hvala drzhavo,ali neka hvala...Gde su ti Turci?Turci,pomagajte!Mozhe i Japanci,od ovih nema gorih...
    Shto se tiche sociologije i ispita,mislish da je profesor bio inteligentniji i pametniji od ispitanika?Mozhda je sociologija jedina stvar koju zna bolje od tebe,josh pritom spada u domenu "gluposti"...Shto bi dovelo do toga,da si morao da dokazujesh nekom da si pametan,da bi dobio potpis i "priznanje" da jesi...
    A ko je taj,shto tebe ispituje?I da li je vredan toga?
    Mnogo losh sistem obrazovanja,neverovatno losh...Zato i nismo svesni svojih korena...
    Sloveni?Mnogo kasnije dobishe taj "nadimak",a nekada bejahu jedan narod...Jedan Jezik,jedan Narod...
    Me Bring Da Enlightenment...

  6. #6

    Odgovor: Sloveni,Jedan Narod?

    To shto nemaju svest o zajednichkom poreklu,samo je dokaz kol`ko su nesvesni i da su oni koji to zhele,uspeli u tome ...
    A shto se tiche drzhava,ko josh veruje u te gluposti?Drzhava je tamo,gde manjina jashe vecinu,pritom je nazvavshi "svojim narodom"...
    Svest o zajedničkom pretku nemaju iz prostog razloga što i nemaju zajedničkog pretka, već je to mešavina nekoliko desetina naroda koji su istopljeni u njihovom kazanu amerikanizacije ne radi se tu o svesti no o prostoj činjenici nepostojanja zajedničkaog pretka.

    Shto se tiche sociologije i ispita,mislish da je profesor bio inteligentniji i pametniji od ispitanika?Mozhda je sociologija jedina stvar koju zna bolje od tebe,josh pritom spada u domenu "gluposti"...Shto bi dovelo do toga,da si morao da dokazujesh nekom da si pametan,da bi dobio potpis i "priznanje" da jesi...
    Jok, Vladimir Milić je vazda bio pijan k'o letva, par puta smo ga savatavali u "grgeču" da dođe na ispit

    Mnogo losh sistem obrazovanja,neverovatno losh...Zato i nismo svesni svojih korena...
    Sloveni?Mnogo kasnije dobishe taj "nadimak",a nekada bejahu jedan narod...Jedan Jezik,jedan Narod...
    PA i Germani su nekada imali jedan jezik, ali sada to nije tako, sada tu imaš nekoliko naroda
    Romaski narodi takođeR
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  7. #7

    Odgovor: Sloveni,Jedan Narod?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Svest o zajedničkom pretku nemaju iz prostog razloga što i nemaju zajedničkog pretka, već je to mešavina nekoliko desetina naroda koji su istopljeni u njihovom kazanu amerikanizacije ne radi se tu o svesti no o prostoj činjenici nepostojanja zajedničkaog pretka.



    Jok, Vladimir Milić je vazda bio pijan k'o letva, par puta smo ga savatavali u "grgeču" da dođe na ispit



    PA i Germani su nekada imali jedan jezik, ali sada to nije tako, sada tu imaš nekoliko naroda
    Romaski narodi takođeR
    Kako si doshao do te "chinjenice",da nemamo istog pretka?Ko je to rekao i chime to dokazao?
    Svi ljudi,koji govore "jezicima" istog porekla,su,ustvari,jedan narod,a ti "jezici",jedan Jezik...
    To je isti jezik,ali je vreme,geografsko otudjenje i odvajanje,razna kretanja i seobe,kao i "priche" raznih "intelektualaca",dovelo do toga da "postoji" vishe "jezika",kao i "nacija"...
    Podele,podele,i samo podele...
    Ali ko vidi,vidi,a ko ne,ili ne zna,ili ne zheli...
    Ko vidi znace,ne zato shto vidi,nego zato shto zna...
    Me Bring Da Enlightenment...

  8. #8

    Odgovor: Sloveni,Jedan Narod?

    Slep sam kod očiju, i krivo mi je što sam pogrešno razmišljao o životu dok se ti ne pojavi ovde Nadam se da ćeš mi glupost moju oprostiti. Eto mi i Rusi i Slovaci i drugi slovenski narodi smo isti narod, samo što se različito zovemo i imamo različite jezike i živimo u različitim državama, i tako to. Ma idi, dok tebe nije bilo moj život nije imao smisao, a pogledi su mi bili jako skučeni

    Da nisam učio češki i ruski, možda bih i popio tvoju priču, ovako sam se empirijskim pitem uverio da nemamo zajednički jezik, sličan da, ali isti nikako, sa bilo kojim od tih naroda
    Poruku je izmenio Bazilej, 03.06.2011 u 16:58 Razlog: turio zarez na potpuno pogrešno mesto, kad sam vid'o 'teo se ubijem, pa reko' da se ne ubijam bolje da ispravim
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  9. #9

    Odgovor: Sloveni,Jedan Narod?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Slep sam kod očiju, i krivo mi je što sam pogrešno razmišljao o životu dok se ti ne pojavi ovde Nadam se da ćeš mi glupost moju oprostiti. Eto mi i Rusi i Slovaci i drugi slovenski narodi smo isti narod, samo što se različito zovemo i imamo različite jezike i živimo u različitim državama, i tako to. Ma idi, dok tebe nije bilo moj život nije imao smisao, a pogledi su mi bili jako skučeni

    Da nisam učio češki i ruski, možda bih i popio tvoju priču, ovako sam se empirijskim pitem uverio da nemamo zajednički jezik, sličan, da ali isti nikakao, sa bilo kojim od tih naroda
    Nema na chemu,zato sam ovde...Drago mi je da je barem jedna osoba izashla iz "ljushture" i otvorila svoj um...Znachi,ne pisah sve ovo uzalud...To je za mene najveca nagrada...Opasno je kad neko neshto radi,a ne vidi plodove svoga rada...
    Samo si zaboravio da dodash,da su nas drugi nazvali tim imenima i doneli podele medj nama...
    Ali dobro,niko nije savrshen,tezhimo ka tome...Uchimo jedni od drugih i sve ce biti kako treba...
    Me Bring Da Enlightenment...

  10. #10

    Odgovor: Sloveni,Jedan Narod?

    Hajd sad, ad vidimo kada su nas drugi nazvali tim imenima, pođimo od sebe, šta znači Srbin?
    Mislim, nije da ne znam, a li za to je potrebno pročitati neke spise iz srednjeg veka, pa ako te ne mrzi objasni mi
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #11

    Odgovor: Sloveni,Jedan Narod?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Hajd sad, ad vidimo kada su nas drugi nazvali tim imenima, pođimo od sebe, šta znači Srbin?
    Mislim, nije da ne znam, a li za to je potrebno pročitati neke spise iz srednjeg veka, pa ako te ne mrzi objasni mi
    Srbin = Sin na Srbu,iliti srbin sin...Znachi,ako se tata zove Srba,njegov sin je,Srbin,Hehehe...
    Znash ono pitanje: "Chiji je ovaj mali"?
    Srbin,naravno!
    To je,barem,prosto...
    A srednji vek je mnogo "mlad",da bi pojasnio i objasnio postanak,poreklo i ostalo...
    Za to treba trazhiti objashnjenje iz mnogoooo ranijih perioda...Bash mnogo...
    Nadji,pa nauchi...
    Ali je mnogo lakshe,preko Jezika...Kreni od Jezika,to ti je moj savet...
    Ne mislim na jezik,kao organ,nego na Jezik,kao sredstvo sporazumevanja i izrazhavanja,iliti produkt govora...
    Me Bring Da Enlightenment...

  12. #12

    Odgovor: Sloveni,Jedan Narod?

    Dečko, mnoge stvari su davno definisane, ali na nesreću nisu zapisane, pa ne možemo ni da tražimo istinu u starijim izvorima kada ih nema. Nisam te pitao zato što ja ne znam, već sam hteo da vidim, obzirom da se praviš pametan, da li ti znaš. Kao što sam i mislio, odgovor ne dobih, avaj, i to je za ljude
    Ne stidi se neznanja, mogao si da kažeš ne znam, i to bi bilo to
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  13. #13

    Odgovor: Sloveni,Jedan Narod?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Dečko, mnoge stvari su davno definisane, ali na nesreću nisu zapisane, pa ne možemo ni da tražimo istinu u starijim izvorima kada ih nema. Nisam te pitao zato što ja ne znam, već sam hteo da vidim, obzirom da se praviš pametan, da li ti znaš. Kao što sam i mislio, odgovor ne dobih, avaj, i to je za ljude
    Ne stidi se neznanja, mogao si da kažeš ne znam, i to bi bilo to
    Ja ne sumnjam uopshte,da ti sve znash...Ti prichash o nekim vremenima,koja su mnogo "mlada" da bi "utvrdila" nechije poreklo...Recimo,da su Srbi mnogo stariji naziv od Slovena,i da su se tako svi Sloveni nekada zvali...
    A nastali su ovako...
    Bio je tamo neki "Big Bang",posle koga nastashe vreme,prostor i materija...Materija je nastala od anti-materije...
    Josh su u tom jako malom delicu sekunde,nastale gravitacija,elektro-magnetna,slaba i jaka nuklearna energija...
    Kao nusprodukt anti-materije,nastashe Srbi i razleteshe se po Svemiru,nastanjujuci sve novonastale galaksije...Tako da sada imamo Srbe u svim galaksijama,na svakoj planeti na kojoj je moguc zhivot...
    Znachi,Srbi su nastali mnogo pre amebe,sa kojom ih porede...
    Ja znam da ti sve znash,kao uchiteljica pred penzijU,nego,eto,da te chisto potsetim...
    Me Bring Da Enlightenment...

  14. #14

    Odgovor: Sloveni,Jedan Narod?

    Ahaha vi niste normalni. Kao prvo i jedan i drugi se svadjate da dokazete da ste u pravu....a kao drugo ni za jednu od tih vasih tvrdnji ne postoji pravi dokaz.
    Knjige su se pisale i pisace se a ja kao individua koja se poziva na filozofiju imam pravo da sumnjam i da ne verujem ni jednoj teoriji.

    Kant je rekao "ljudi razmisljajte svojim glavama, donosite svoje odluke, ne budite samo ovce koje slede stado"......e sa ovim se slazem
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  15. #15

    Odgovor: Sloveni,Jedan Narod?

    Brate moj, po toj tvojoj i takvoj logici i Germani su jedan narod, Romani takođe, ali je više nego očigledno da se ni jedan od pripadnika tih grupa naroda, pa i slovenske ne deklariše kao pripadnik nekakve slovenske, germanske i dr nacije, već svi ističu da su pripadnici naroda koji nose druga imena. Ljubi te tvoja učiteljica pred penziju
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbi, narod najstariji?
    Autor Dejan B u forumu Istorija
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 13.09.2015, 22:58
  2. Da smo muško samo jedan dan...
    Autor Muckota u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 23:12
  3. Kosovo ili EU - šta će narod izabrati
    Autor Turkmenbashi u forumu Politika
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 10.10.2011, 12:25
  4. jedan decko
    Autor cuca88 u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 14.06.2011, 19:01
  5. Nema više "Hej, Sloveni"
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 13.08.2008, 00:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •