Wimbledon 2011 - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 48 od ukupno 48
  1. #46

    Odgovor: Wimbledon 2011

    Novak: Sanjam, probudite me...

    "Posle 20 godina mukotrpnog rada, svakodnevne posvećenosti, sati i sati prolivenog znoja na terenima, a sve samo da bi se osvojila ova titula, teško mi je da vam rečima dočaram koliko mi sve ovo znači...", rekao je novi šampion Vimbldona Novak Đoković.



    Loše povezan mikrofon ostavio je "usnulog" Novaka Đokovića u stolici i kada je zvanični spiker prilikom svečane ceremonije dodele pehara uzviknuo:

    "2011 Wimbledon champion Novak Đoković!!!"

    Taj uzvik čuo je TV auditorijum, ali ne i onih 15.000 srećnika na Central Kortu Ol-Ingland Kluba. Ne i novi prvi teniser sveta...

    Trebalo mu je par sekundi da shvati da je najavljen kao novi pobednik najvećeg turnira na svetu. Nasmejao se, slegao ramenima, ustao i prišao da primi pehar. Zlatan...

    U komičnoj i za publiku zanimljivoj zbrci sa mikrofonima, u kojoj je glas sa jednog čula samo publika na stadionu, a glas na drugom samo TV gledaoci, nekako se snašao Nadal, koji je pohvalio velikog rivala, s kojim je taj dan odigrao 28. duel i doživeo 12. poraz.

    "Ovo je neverovatna sezona za Novaka, čestitam i njemu i njegovom timu na svemu što su postigli", rekao je Nadal gledajući ka godinu dana mlađem prijatelju, koji je glavom odobravao njegove reči i mimikom ga uvažavao.

    Voditeljka je potom zatražila od Nadala da se priseti kako se on osećao kada je 2008. godine osvojio prvi od dva trofeja na Vimbldonu koje ima.

    "Svaki put kada dođete ovde, osećate se sjajno, jer je Vimbldon najvažniji turnir. Biti ovde samo po sebi je ostvarenje sna. Kada sam 2008. godine prvi put postao šampion, emocije su me obuzele, nisam mogao da se saberem i zato mogu samo da zamislim kako se sada oseća Novak", rekao je Nadal, ali iskreno, uz osmeh i bez trunke zavisti.

    Tek tada, shvatio je Španac da njegove reči publika nije čula...

    "Šta se događa?", pitao je Rafa, udarajući u mikrofon...

    "Halo? Halo?", nastavio je da pokušava.

    Voditeljka mu je potom dala mikrofon, koji je bio povezan sa razglasom na Central Kortu, pa je svrgnuti šampion Vimbldona i sada već drugi teniser na ATP listi ponovio sve već izrečeno, ali i zahvalio se publici na podršci koju mu je pružila, uz obećanje da će doći i sledeće godine i nadu da će se opet radovati.

    "Bilo je kao san igrati u finalu, dao sam sve od sebe, kao i uvek. Pokušaću opet naredne godine, a vama hvala na svemu", rekao je Nadal, pre nego što je doživeo ovacije, a onda je "standing ovation" priređen za 71. šampiona u 125. godina dugoj istoriji turnira.



    "Valjda radi mikrofon", rekao je Novak voditeljki, posle čega je usledila reakcija publike...

    "Ne čuje se?", konstatovao je Beograđanin i uzeo mikrofon, udarajući ga rukom, u pokušaju da ga popravi, što je izazvalo smeh na stadionu.

    Voditeljka se snašla i dala je Novaku oba mikrofona u ruke i ponovila najavu koju on isprva nije čuo:

    "Novače, niste čuli prvi put... Šampion Vimbldona! Znam da je to vaš san, kako se osećate?", pitala ga je.

    "Teško je ovo opisati rečima, ovo je najbolji dan u mom životu. Najposebniji dan sigurno... Oduvek sam sanjao da osvojim ovaj turnir, Vimbldon je prvi turnir koji sam i gledao u životu. Mislim da i dalje spavam, da i dalje sanjam sve ovo...", rekao je Đoković i okrenuo se prema publici:

    "Hvala vam što ste došli i učinili da ovaj dan bude poseban za mene".

    O meču sa Nadalom.

    "Kada igraš protiv najboljeg na svetu, protiv Nadala, koji je osvojio dve od poslednje tri titule na Vimbldonu, moraš da budeš na vrhuncu. On voli velike mečeve i dobija ih, morao sam da budem najbolji danas, a ispostavilo se da sam odigrao najbolji meč na travi u karijeri. Čestitam mu, imao je sjajan turnir...", džentlmenski je govorio Đoković, koji uprkos tome što je pobedio Španca u svih pet finala ove sezone nastavlja da ga naziva najboljim na svetu.

    To od ponedeljka neće govoriti ATP lista, ali je Novak potvrdio kakav je sportsmen.

    O činjenici da je u tri dana postao i prvi teniser sveta i šampion Vimbldona, Novak je pružio šaljivu dosetku:

    "Nekoliko dobrih dana u kancelariji...", rekao je sa osmehom.

    Na kraju, okrenuo se boksu u kojem je bila njegova porodica, devojka, stručni štab...

    "Neverovatan je osećaj da sam san osvojio pred ljudima koje najviše volim na svetu. Hvala vam što ste tu i što imam ovo s kim da podelim...", rekao je najpoznatiji Srbin u svetu i potom još jednom pružio ruku poraženom.

    "Želim da se zahvalim Rafinom timu za još jedno veliko finale, uvek je zadovoljstvo protiv velikog šampiona, nadam se da ćemo se još sretati ovde, ali i na drugim turnirma", namignuo je Đoković i potom otišao na slikanje, konferencije za medije...



    A u mini-intervjuu koji je dao za TV B92, Đoković je malo staloženije govorio o najboljem vikendu u svom životu.

    Kako se oseća?

    "Najlepše moguće reči koje možete da nađete možda bi opisale kako se osećam. Posle 20 godina mukotrpnog rada, svakodnevne posvećenosti, sati i sati prolivenog znoja na terenima, a sve samo da bi se osvojila ova titula, teško mi je da vam rečima dočaram koliko mi sve ovo znači... Za mene je Vimbldon najlepši i najznačajniji turnir na svetu, koji sam oduvek sanjao da osvojim i evo uspeo sam!", rekao je Đoković i dodao:

    "Uspeo sam i da oduzmem Nadalu prvo mesto na svetu... Prezadovoljan sam".

    Može li da uporedi osećanje koje je imao kada je u petak postao prvi na svetu i kada je u nedelju postao šampion Vimbldona?

    "Nisam preterano osećao pritisak pred finale. Na neki način, mada čudno zvuči, više sam osećao pritisak kada sam igrao za to da budem 'Broj 1' , prvo na Rolan Garosu (poraz od Rodžera Federera u polufinalu, prim. aut), potom i protiv Conge (pobeda nad Žoom-Vilfredom Congom u polufinalu Vimbldona, prim. aut). U oba slučaja znao sam da moram da pobedim, da mi je prvo mesto nadomak ruke i da moram to da iskoristim, jer Bog zna da li ću imati novu priliku..."

    Potom se nadovezao...

    "Kada sam to ostvario, naravno da sam želeo da pružim maksimum u finalu protiv Vimbldona, naravno da sam hteo da pobedim prvi put ovde. Verovatno su mnogi mislili da ću se zadovoljhiti na tome što sam postao prvi, ali činjenica da nikad nisam dobio Nadala na gren slemu, da sam u finalu Vimbldona, donele su mi veliku motivaciju i morao sam to da iskoristim", opisao je Đoković.

    O tome što je očigledno pustio treći set niz vodu, kada je Nadal napravio brejk na startu i posle ga ljubomorno čutovao...

    "To ne bi trebalo nikad da se događa, jer sam ja igrač, koji igra svaki poen maksimalno bez obzira protiv koga igram. A, znajući protivnika nisam smeo da mu dajem neiznuđene greške i lake poene, da ga tako vraćam u meč, a to se dogodilo krajem trećeg seta. Ipak, bilo je jako bitno što sam ostao sabran, staložen i mentalno i emtovino, kada je to moralo da se dogodi na početku četvrtog seta. On je osetio priliku da me pritisne, ali sam ceo četvrti set vodio i na kraju zasluženo pobedio", sumirao je finale Novak Đoković.

    Izvor: Mondo
      Vrh

  2. #47

    Odgovor: Wimbledon 2011

    Noleee !!! Bravooo !!!

    Ziva legenda naseg tenisa i sporta uopste ! Naklon do poda ! :
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 04.07.2011 u 13:43
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: Wimbledon 2011

    "Novi svetski poredak"

    Svetski mediji utrkuju se u hvalospevima upućenim Novaku Đokoviću posle njegovog trijumfa nad Rafaelom Nadalom u Vimbldionu.



    Najnadahnutiji su bili novinari vodećeg američkog sportskog sajta ESPN, koji pobedu Đokovića nad Nadalom (3:1) tretiraju kao vest dana.

    Naslov glasi "Novi svetski poredak", a izveštač sa Vimbldona smatra da bi posle pet uzastopnih pobeda u finalima ovo mogao da bude trenutak definitivne primopredaje svetskog teniskog trona.

    "Sa skorom 48-1 i već dve grend slem titule, Đoković je na putu da odigra jednu od najboljih sezona u istoriji tenisa", piše Greg Garber.

    On je dodao da Novak, za razliku od Karoline Voznijacki u ženskoj konkurenciji, vlada muškim tenisom na ATP listi, ali i na terenu.

    Na udarnim mestima izveštaje su plasirali američki CNN i britanski BBC, koji u naslovu konstatuje da je "Superiorni Đoković svrgnuo Nadala".

    "Đoković je fenomenalnom pobedom u finalu Vimbldona dokazao da je najbolji na svetu... Okončao je vladavinu dosadašnjeg vimbldonskog kralja, koji će i formalno abdicirati u ponedeljak".

    Španska "Marka" pod naslovom "Samo broj jedan može sa Nadalom" istovremeno iskazuje razočaranje zbog poraza njihovog tenisera, ali i divljenje prema našem igraču.

    "Marka" podseća da je Đoković prvi teniser u istoriji koji je uspeo pet puta uzastopno da dobije Nadala. Španci smatraju da su "na mestu broja jedan, ustvari, dvojica tenisera, čije će se rivalstvo tek razvijati".

    Francuski sportski dnevnik "Ekip" ističe da je "Đoković apsolutni monarh" i da je u nedelju pokazao "novu dimenziju svog raskošnog talenta".

    Vodeći hrvatski portal Index pratio je finale Vimbldona kroz tekstualni prenos i na kraju dao naslov "Vimbldonska potvrda smene na svetskom vrhu: Đoković uzeo sve!"

    Mnogo skromnije su trijumf Đokovića propratili ruski sajtovi.

    Izvor: Mondo
      Vrh

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. F1 2011
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 16.11.2011, 20:04
  2. Wimbledon 2010.
    Autor Sunflower u forumu Spomenar
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 02.07.2010, 22:35
  3. Wimbledon 2009
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 07.07.2009, 02:06
  4. Wimbledon 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 06.07.2008, 22:55
  5. Wimbledon 2007.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.07.2007, 16:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •