Serbia Rally

Lekić spreman za 44. Serbia Rally

(24. - 26. jun 2011)

44. Serbia Rally počeće ceremonijalnim startom u centru Beograda, na Trgu republike u petak, 24. juna u 18.01 h.



Voziće se ukupno 15 specijalnih brzinskih ispita i to prvog dana na putevima Valjevo-Divčibare-Valjevo (specijani ispiti Rajković, Divčibare i Lastra), a drugog dana reli se vozi na području Beograda (specijalni ispiti Košutnjak, Lisović i Avala).

Ukupna dužina itinerera je 565 kilometara, od čega su specijalni ispiti dužine 201 kilometar. Cilj i proglašenje pobednika biće, takođe, na Trgu republike u Beogradu, u nedelju 26. juna u 17.00h.

Aktuelni šampion Evrope u disciplini kružne trke u klasi SP, Vojislav Lekić, vozač tima Vitro Racing, pred sobom ima nove izazove.

Na 44. Serbia Rally (24. - 26. jun), "Leka" će nastupiti u novom automobilu, Mitsubishi Lancer EVO IX, u kojem će svoje znanje i umeće odmeriti sa inostranim konkurentima. Od ovog takmičenja iza Vojislava Lekića, na osnovu njegovih postignutih rezultata, staje Ministarstvo omladine i sporta Republike Srbije.

Nakon što je u svom debitantskom nastupu na "2. Beogradskom reliju", osetio draž osvajanja brzinskog ispita, Lekić će se već okušati u međunarodnoj konkurenciji.

Vojislav Lekić će i na Srbija reliju, nastupiti sa svojim suvozačem Milošem Ivkovićem.

"Zbog svoje tradicije, i veoma jake konkurencije, Serbia Rally je za mnoge takmičare pitanje časti. Iako jedva čekamo da se smestimo u automobil, startujemo na brzinskom ispitu i odmerimo snage sa domaćim i stranim konkurentima, moramo ostati hladne glave. Automobil, u kojem ćemo nastupiti, nedavno sam nabavio, a subotnji brzinski ispiti na Divčibarama, za mene su potpuno novi. Zato smatram da bi bilo nerealno očekivati borbu sa takmičarima u automobilima specifikacije S2000. Ovoga puta, skoncentrisaću se na plasma u domaćem reli šampionatu” – rekao je Vojislav Lekić.

Svoju šansu za ozbiljnije rezultate, Lekić vidi u drugom danu relija, kada se takmičari sele na Avalu, Košutnjak i Lisoviće, gde će pred beogradskom publikom pokazati šta umeju. "U to sam siguran iz dva razloga. Prvi je što ću tokom prvog dana relija, imati priliku da bolje upoznam automobil, a drugi razlog je što sam na brzinskim ispitima na Avali i Košutnjaku već nastupao. Nadam se da će biti lepo vreme, i da će publika kući otići zadovoljna." - zaključuje Lekić.

Izvor: B92