Brak i prijatelji...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    09 Brak i prijatelji...

    Poučena sopstvenim iskustvom,za ovih par godina braka,primećujem kako se broj prijatelja,što mojih što suprugovih,koje imamo osipa.Pokušavam da pronađem razloge i opravdanja za to ali mi teško polazi za rukom.Neki su nam rekli da smo postali dosadni iako se trudimo da nam društveni život ne bude zapostavljen bez obzira na silne obaveze koje imamo.Drugi kažu da preterujemo sa brigom i pažnjom koju posvećujemo detetu iako i sami znaju da je to isto dete imalo gomilu zdravstvenih problema zbog kojih smo bili sprečeni da se posvetimo njima.Oni pak treći,ne nalaze ništa interesantno u druženju sa ljudima kojima su pored muzike,fimova,izlazaka u životu postale bitne i druge stvari poput brige o detetu i sl.Zašto ne nalaze više ništa zajedničko sa nama?I mi i dalje slušamo istu muziku,izlazimo kad god možemo,pravimo -nazovi žurke- kada nam dete kampuje kod babe i dede,gledamo fimove,blejimo po netu,...drugim rečima radimo sve isto kao i pre braka sa tom razlikom što sada živimo zajedno i imamo a sve je drugo ostalo isto.Da li se ustvari postavlja pitanje jesu li ti prijatelji ikada bili pravi ili smo ipak nas dvoje okrenuli kormilo za 360 stepeni a njima smer vetra više ne odgovara...?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Brak i prijatelji...

    Kod mene nije tako...
    Mi jos uvek se druzimo i vidjamo sa istim prijateljima. Neki imaju bebe, neki jos cekaju i t.d.
    Ne smeta nam ni to sto neki zive u drugim gradovima. Kad smo slobodni vikendom idemo da se vidimo ili oni nas posete.
    naravno da susreti nisu tako cesti kao ranije, jer svako daje prednost obavezama oko dece, ali bar cujemo se telefonom kad mozemo, ako nismo se videli duze vreme.


  3. #3

    Odgovor: Brak i prijatelji...

    Mi imamo situaciju da je naše dete još uvek jedino dete u društvu a da su prijatelji (dobra većina) još uvek samci...
    Naravno da naše dete uživa u pažnji kojom ga obasipaju ali to je za neku drugu temu...
    Naše prijateljstvo nije ništa manje nago pre pet ili više godina, naravno da smo viđenja proredili ali za bitne datume, velika slavlja, (na žalost i) tuge uvek tu jedni za druge...
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  4. #4

    Odgovor: Brak i prijatelji...

    Moj primjer nije takav nikako. Mogu da velim da sada imamo više prijatelja nego prije. Zbog čega je to tako, doista ne znam. Prijatelji nam dolaze iz svakog aspekta našeg života. Posao, škola, sport.. Tako je bilo i prije ali u zadnje vrijeme imamo sve više obiteljskih prijatelja, dakle onih sa kojima nas vežu isti interesi.

    NIkad, ali baš nikad mene moje frendice nisu šikanirale zbog toga što imam dijete (i dalje sam jedina - ne znam što one čekaju) ili što sam udana. Sa suprugom imam zdrav odnos. Ne branim mu da se nalazi sa svojima kao što niti on meni ne brani da zaružim vani (npr, ono kad sam ročkas slavila i išla van na striptease ).

    Da li ja svoje frendove i dalje 'imam' u potpunosti zbog toga što pretjerano ne pričam o svojoj obitelji? Hoću reći, kad sam sa njima, mi smo 'Seks i selo' Ne znam.

    Znam da ih imam i čuvam ih kao oko u glavi. Predragocjeni su mi.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #5

    Odgovor: Brak i prijatelji...

    Više puta sam menjao mesto prebivališta i zanimanja, a i ženio sam se više od jedan put, tako da imam malo kućnih prijatelja. Kada bolje razmislim, nikada ih nisam ni imao nešto previše. Imam brojne poznanake, ali zaista se teško odlučujem za neka dublja i zahtevnija prijateljstva.

    Naime, formirao sam se u više sredina, i živeo kako sam živeo i bio bih sam sebi neozbiljan kada bih sada u ovom dobu otkrivao neka posebna prijateljstva, mada mi se jedno baš takvo i desilo pre jedno 4-5 godina...

    Osim toga, svi se mi mnejamo, pa i neki naši prijatelji često nisu ono što su zaista, već mi naše predodžbe o njima ne "apdejtujemo" i smatramo ih istim kao nekada, što naravno i nije slučaj...

    Ličo mislim da je srećna i ona osoba koja stekne bar jednog pravog prijatelja u životu...

    Moji brakovi nikada nisu uticali na moj izbor prijatelja.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

    Odgovor: Brak i prijatelji...

    boga mi ja i kad se ozenim 'sjUtra' broj prijatelja ce mi bit isti ka sad..ne moze se to tek tako izgubiti,pogotowo prawi prijatelji s kojima si nawikao puno toga i s kojima se ludilo dobro prowedete,znachi ne..to je klasichna trapawost nekih ljudi ako im se dogodi taj gubitak..

  7. #7

    Odgovor: Brak i prijatelji...

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    boga mi ja i kad se ozenim 'sjUtra' broj prijatelja ce mi bit isti ka sad..ne moze se to tek tako izgubiti,pogotowo prawi prijatelji s kojima si nawikao puno toga i s kojima se ludilo dobro prowedete,znachi ne..to je klasichna trapawost nekih ljudi ako im se dogodi taj gubitak..

    A ti zaista misliš da je potrebno biti "spretan" kako bi zadržao stare prijatelje i posle ženidbe?
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #8

    Odgovor: Brak i prijatelji...

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    A ti zaista misliš da je potrebno biti "spretan" kako bi zadržao stare prijatelje i posle ženidbe?
    izwini maki..nisam rekao da treba biti spretan..nego trapawost u smislU djelowanja posle zenidbe..imam drUga koji je swe priajtelje pogubio..promjena neka u njemu i eto...ima toga...ali isto tako imam kuma ..imam dalje druga koji su ozenjeni i imajU djecu i druzimo se extra,super,ludilo..znachi,prijatelji su uwjek tU,ako je prijatelja..

  9. #9

    Odgovor: Brak i prijatelji...

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    izwini maki..nisam rekao da treba biti spretan..nego trapawost u smislU djelowanja posle zenidbe..imam drUga koji je swe priajtelje pogubio..promjena neka u njemu i eto...ima toga...ali isto tako imam kuma ..imam dalje druga koji su ozenjeni i imajU djecu i druzimo se extra,super,ludilo..znachi,prijatelji su uwjek tU,ako je prijatelja..

    Znaš kako,svako radi ono što mu odgovara a da li se to sviđa i onom drugom... u tome i jeste fazon
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #10

    Odgovor: Brak i prijatelji...

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Znaš kako,svako radi ono što mu odgovara a da li se to sviđa i onom drugom... u tome i jeste fazon

    widji,ako su prawi prijatelji ..tu nema bojazni da ce se nesto promjenitimoGu da ti dam koliko oce sprimjera..moj drugi kum owaj sto sam ga krstiO,takodje ozenjen i dijete i taj neki nowi ziwot..i swe je tO ostalO kao i prije swega..
    Poruku je izmenio egzotic, 16.03.2009 u 23:46

  11. #11

    Odgovor: Brak i prijatelji...

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku

    widji,ako su prawi prijatelji ..tu nema bojazni da ce se nesto promjenitimoGu da ti dam koliko oce sprimjera..moj drugi kum owaj sto sam ga krstiO,i swe je tO ostalO kao i prije swega..
    Za mnoge mislimo kroz život da su nam pravi prijatelji,pa neki od njih to i ostanu a nekima se izgubi svaki trag Imam i ja gomilu primera,što iz ličnih,što iz tuđih iskustava,o pravim i "krivim" prijateljstvima Poenta priče bi trebala da bude zašto nekih prijatelja više nema...
    I may not be perfect but I'm always me

  12. #12

    Odgovor: Brak i prijatelji...

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Za mnoge mislimo kroz život da su nam pravi prijatelji,pa neki od njih to i ostanu a nekima se izgubi svaki trag Imam i ja gomilu primera,što iz ličnih,što iz tuđih iskustava,o pravim i "krivim" prijateljstvima Poenta priče bi trebala da bude zašto nekih prijatelja više nema...
    maki to je zaista nestO onda ,sto bi se neki morali zapitati sta je s njima,pa nek izmjere za sto su ih zzwali za prijatelje i kakO su ih takO uopste doziwjeli nadam se da smo se slOzili

  13. #13

    Odgovor: Brak i prijatelji...

    vecina brakova pocne da zena neda muzu da izlazi ali to vremenom dodje na svoje

  14. #14

    Odgovor: Brak i prijatelji...

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Poučena sopstvenim iskustvom,za ovih par godina braka,primećujem kako se broj prijatelja,što mojih što suprugovih,koje imamo osipa.Pokušavam da pronađem razloge i opravdanja za to ali mi teško polazi za rukom.Neki su nam rekli da smo postali dosadni iako se trudimo da nam društveni život ne bude zapostavljen bez obzira na silne obaveze koje imamo.Drugi kažu da preterujemo sa brigom i pažnjom koju posvećujemo detetu iako i sami znaju da je to isto dete imalo gomilu zdravstvenih problema zbog kojih smo bili sprečeni da se posvetimo njima.Oni pak treći,ne nalaze ništa interesantno u druženju sa ljudima kojima su pored muzike,fimova,izlazaka u životu postale bitne i druge stvari poput brige o detetu i sl.Zašto ne nalaze više ništa zajedničko sa nama?I mi i dalje slušamo istu muziku,izlazimo kad god možemo,pravimo -nazovi žurke- kada nam dete kampuje kod babe i dede,gledamo fimove,blejimo po netu,...drugim rečima radimo sve isto kao i pre braka sa tom razlikom što sada živimo zajedno i imamo a sve je drugo ostalo isto.Da li se ustvari postavlja pitanje jesu li ti prijatelji ikada bili pravi ili smo ipak nas dvoje okrenuli kormilo za 360 stepeni a njima smer vetra više ne odgovara...?
    oni koji su iskreni prijatelji, verovatno su ostali i dalje uz vas, kao takvi....
    ... za ostale "prijatelje"... idi mi - dodji mi
    O prijateljstvu: "Nevolja otkriva da li imas prijatelja samo po imenu"!
    neunistiva zlojebaba!

  15. #15

    Odgovor: Brak i prijatelji...

    Prijatelji su prva intimna hitna pomoc u nasim zivotima.Njima se moze reci sve ono sto ne mozemo kazati muzu,momku,ljubavniku,deci,rodjacima,kolegama.Prem a tome prijateljstvo spada u kategoriju velikih ljubavi.U vecni vrh ljubavne top liste.

    NA PRVOM MESTU JE LJUBAV PREMA DETETU...sledi partner i trece mesto dele ljubav prema prijatelju i roditeljsko-rodbinske veze.

    Izdajstva u prijateljstvu bolna su isto onoliko ,koliko i prevare medju zaljubljenima.Tu nema razlike.Srecni i bogati su oni koji uspeju da provuku jedno prijateljstvo od mladosti do zrelog doba.Mada,cini se, da svako zivotno doba zahteva prijatelja za taj odredjeni period.Prijatelji ulaze i izlaze iz nasih zivota i to je prirodno...(mada ponekad moze biti jako tuzno i stresno..)
    Njihovi saveti, zivotni stavovi,vrednosne skale,iskustva,neprocenjiv su dodatak nasem licnom zivotnom svemiru.Cak je ljubomora koju ponekad osecamo prema prijateljima podsticajna posto nas tera da radimo na sebi...

    Mozda nesto od ovoga, ima veze sa tvojim zivotom i tvojim prijateljima....
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Njegovi prijatelji..
    Autor little fairy u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:19
  2. Ostaćemo prijatelji
    Autor Mish u forumu Ljubav
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 14.02.2013, 21:21
  3. Prijatelji stari gde ste?
    Autor Mish u forumu Pričaonica
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 12.04.2010, 15:15
  4. Svinje su prijatelji
    Autor ZOE u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 31.08.2009, 04:56
  5. Knjige, sveske i ostali papirnati prijatelji..
    Autor yige_gui u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09.05.2008, 23:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •