Steve Irwin, Crocodile hunter, umro
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 24
  1. #1

    Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Brizbejn -- Stiv Irvin, australijski istraživač poznat po emisijima o krokodilima, preminuo tokom snimanja dokumentarca od posledica uboda raže.Stiv Irvin je stekao svetsku slavu kao neustrašiv poznavalac krokodila i australijske divljine. Zahvaljujući ogromnom entuzijazmu kojim je prenosio svoje znanje i često vrlo opasnim situacijama iz kojih se s lakoćom izvlačio, Irvinove pustolovine su vrlo brzo prešle granice rodne Australije."Bio je jedinstven. Bio je omiljen ne samo u Australiji nego i širom sveta", rekao je Džon Hauard, premijer Australije. Harizmatični Stiv Irvin je ceo život proveo sa životinjama. "Park za reptile" koji su držali njegovi roditelji pretvorio je u jednu od najposećenijih turističkih atrakcija u Australiji, proslavio se nekovencionalnom serijom dokumentaraca, a čak ni žestoke kritike što je pre dve godine hranio krokodila sa jednomesečnim sinom u naručju nisu mu smanjile popularnost. "Svet je danas izgubio velikog i strastvenog zaštitnika životinjskog carstva i divljine. Umro je radeći ono što najviše voli i najbolje ume", kazao je Džon Stejton, Irvinov prijatelj. Irvin je umro u 44. godini snimajući novi serijal pod nazivom "Najopasnije životinje u okeanu". izvor b92
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Sidnej -- Podvodni snimak smrti Stiva Irvina, koji je 4. septembra 2006 poginuo od uboda ražinim repom, šokantan je i verovatno neće biti emitovan.

    Džon Stejnton, Stivov menadžer, rekao je novinarima da je snimak, koji je predat policiji, "najgora stvar koju je ikad video", prenose mediji. "Video sam snimak i šokantan je", rekao je Stejnton. "Veoma ga je teško gledati, pošto, zapravo, gledate kako neko umire i to je užasno."

    Na snimku se vidi kako Stiv roni iznad velike mante i kako se u jednom trenutku ražin rep podiže i ubada ga žaokom u grudi. "Vidi se kako Stiv izvlači žaoku iz grudi trenutak pre nego što je izgubio svest", ispričao je Stejnton. Snimatelj je posle toga isključio kameru. Stejnton veruje da je Stiv odmah bio mrtav, iako će se to znati tek nakon obavljene obdukcije.

    Mediji prenose izjavu predstavnika kompanije za koju je Stiv snimao svoj poslednji film, da se snimak smrti popularnog i omiljenog prirodnjaka i borca za zaštitu životinja, verovatno nikad neće pojaviti u javnosti. Ipak, Bili Kembel, predsednik kuće Discovery Networks, koja poseduje i kanal Animal Planet, rekao je da je rano da se definitivno kaže da li će se snimak pojaviti u javnosti. "To bi trebalo da odluči Stivova supruga Teri u pogodnom trenutku", rekao je on.

    izvor b92
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Jedan RIP od Indijanca, za Stiva, velikog profesionalca i ljubitelja životinja. Radio je lude stvari, pa se ovo negde i moglo očekivati, ali opet, mene je, a verujem i mnoge, pogodilo.

    Šteta što njegova dečica neće "upoznati" oca. Prerano su ga izgubili. A bio je legenda. I ostaće.

    Volela sam njegove emisije.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    RIP Stivu i od mene. Bio je jedan od rijetkih cije sam emisije pomno pratio, da ne kazem i najbolji u svom poslu
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  5. #5

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Neka pociva u miru ........
    Bio je ludak svoje vrste i radio je stvari koje 99% nas verovatno ne bi nikada ni pomislilo ,mnogih sam se cak i zgrazavao ........ ali zbog toga sam ga upravo i obozavao i redovno gledao njegove dokumentarce .......
    Slava mu ......
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  6. #6

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Ja kontam da sam jedan od malobrojnih koje je dotični nervirao. Sama njegova pojava. Jednostavno mi je išao na živac. I sami znate da postoje ljudi koji vas nerviraju, iako ne postoji valjan razlog. Ali u svakom slučaju, laka mu zemlja. Sam je birao svoj put.

    ps. A inače ja sam pre nekih pola godine čuo da ga je pojeo krokodil.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  7. #7

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Jutros na putu do faxa sam na jednoj radio stanici slusao njegovo javljanje pre nekih par mjeseci iz Australije. Lik je nevidjeno odvaljivao da su mi suze isle koliko sam se smijao. No posle su okrenuli drugu pricu. Sta sa snimkom na kom je zapisana njegova smrt?
    Tezu da bi trebalo pokazati snimke su argumentovali cinjenicom da mlade treba edukovati o njegovom pozivu. Jer upravu on i ljudi slicni njemu je idol mnogima koji se svakodnevno upustaju u avanture sa opasnim zivotinjama. Opet ostavili su odluku njegovoj porodici, pre svega supruzi, jer to je isuvise bolno i privatno za njih.
    Sta vi mislite o tome? Jel treba prikazati snimke njegove smrti, ili ne?
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  8. #8

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Citat swba kaže:
    Sta vi mislite o tome? Jel treba prikazati snimke njegove smrti, ili ne?
    Treba.

    A jel mu supruga ona što je sa njim vijala krokodile i ostale zverove?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  9. #9

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    E to ti ne bih znao reci, al' mislim da jeste. Danas je ispicala kako je dosal u Australiju ko svaki "nevini" Americki turist i bila uhvacena od strane lovca na krokodile. A Stivi je na to dodao da mu je to do sada bio najtezi zadatak
    A medeni mejsec su proveli upravo jureci nekog krokodila, koji je bio nesto bolestan i kog su pokusavali da izlijece
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  10. #10

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Ma kul je Stivi bio skroz, samo je imao (za moj ukus) iritirajuću facu. A sećam se jedne emisije, gde sam mislio da će biti gotov, kada je zaronio u neku baruštinu, toliko mutnu i nije ga bilo jedno 30 sekundi i onda je izašao, ne sa krokodilom, nego sa dinosaurusom.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  11. #11

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Citat Kunic kaže:
    A jel mu supruga ona što je sa njim vijala krokodile i ostale zverove?
    Jeste. Teri je radila u bolnici za životinje i pre nego je upoznala Stiva.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #12

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Znači, baš su se našli.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  13. #13

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Meni je do sinoć dotični bio strašno gotivan i iskreno sam se rastužila kada sam čula da je poginuo... Međutim, sinoć sam gledala neku specijalnu emisiju u kojoj su sabrali većinu njegovih poduhvata te između ostalog i sledeće: plitak bazen, krokodil u bazenu, publika sva na obodu bazena iza ograde... Stivi ulazi u bazen, žena iz publike mu dodaje novorođenče, on uzima novorođenče u jednu ruku a drugom draži krokodila posle nekog vremena stavlja nešto nalik omči oko čeljusti krokodila, ženi vraća novorođenče koje ona podiže ka nebu i svi kliču... Suviše za moja shvatanja a možda sam samo trenutno previše osetljiva.

  14. #14

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Zbog toga su ga mnogi osuđivali. Ja to kapiram ovako: izađeš napolje i pogledaš da isto to radi N žena (i muškaraca naravno), dok drže decu za ruku i pretrčavaju ulicu van pešačkog prelaza, ispred busa ili na crveno. To meni nije ništa manje strašno. Naravno, ne anulira ovo što si navela, samo želim da kažem da je u mojim očima i dalje isti.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #15

    Odgovor: Steve Irwin, Crocodile hunter, umro

    Citat SQUAW kaže:
    izađeš napolje i pogledaš da isto to radi N žena (i muškaraca naravno), dok drže decu za ruku i pretrčavaju ulicu van pešačkog prelaza, ispred busa ili na crveno. To meni nije ništa manje strašno.
    Naravno! Ipak, njega je, kao javnu ličnost, mnogo lakše kritikovati.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Berač zvezda - love hunter
    Autor DrinChe u forumu Želje, čestitke i pozdravi
    Odgovora: 345
    Poslednja poruka: 22.05.2013, 22:30
  2. Pokušao da siluje osinjak i umro
    Autor silvia u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.05.2013, 09:35
  3. Umro proslavljeni Jugoslovenski bokser Mate Parlov
    Autor cvishna u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 01.08.2008, 02:04
  4. Umro Lučano Pavaroti
    Autor Invisibleman u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 06.09.2007, 21:30
  5. Umro otac FORTRAN-a
    Autor goldie u forumu Programiranje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.03.2007, 15:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •