Brak bez dece - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 38
  1. #16

    Odgovor: Brak bez dece

    Ovo pitanje je ocigledno, postavljeno muskom polu.
    Ja postavljam ovo isto pitanje u suprotnom smeru! Ne moci imati decu ne zavisi samo od zene. Jel tako - da ne komentarisem dalje.
    Moje drugo pitanje je: Da li su deca, i samo deca, sreca jedne veze, ili konkretno braka.
    Ja licno poznajem vise parova koji, iz bilo kog razloga, ne mogu da imaju dece, a to su parovi koji su vec zasli u godine i za koje je kasno za decu, ali nije kasno za njihovu srecu. Hocu da kazem da su savrseno srecni i bez dece. Mozda bi bili srecniji da imaju dece, a mozda i ne bi?

  2. #17

    Odgovor: Brak bez dece

    U brak se ulazi da bi se "produzila vrsta" ako nebi hteo da imam dece zasto bi se zenio, postoji i vanbracna zajednica.

  3. #18

    Odgovor: Brak bez dece

    --------------------------------------------------------------------------------

    U braku vec 15g.U ordinacijama 14g.Prolazeci kroz sve ovo,apsolvirali sve moguce probleme,nedostatke,bolesti i manjkavosti.Dve preozbiljne vantelesne,milion i po inseminacija,dva slepera lekova i inekcija,tri narodne banke para i NISTA.Nema stida ni ustrucavanja na tu temu.Pomazemo svima i svuda ko mora na taj nacin da dodje do najveceg blaga na planeti-DECE.Posebno mi je drago sto postoji ova tema.Vise od godinu dana je (daj Boze) pauza,sto zbog zivaca,a sto zbog para.Stojim na raspolaganju.Konkretno mislim na savete,telefone,itd...
    __________________
    Ne krivi onog koji dobija,kriv je onaj koji daje
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  4. #19

    Odgovor: Brak bez dece

    Deca su jedan cinilac uspesnog braka.
    Dakle ne jedini razlog, ali dobar razlog....

    Tesko da bih se mogao vezati za nekog da u napred znam da ne moze da ima decu ili da nekog vezem za sebe, a da ja ne mogu da imam decu. Medjutim to nije iskljuceno.

    Ako se naknadno sazna da neko od bracnog partnera ima problem, slazem se da treba sve pokusati. Neko istraje, neko se umori, neko odmah odustane,... nista tu nije za osudjivanje...

    Ipak je bolje imati vambracnu decu, nego brak bez dece, ako vec moze da se bira.... brak je ionako formalnost. Bez obzira na "bracna obecanja", svaka veza moze da se raspadne, kao sto neko bez braka moze da funkcionise...
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  5. #20

    Odgovor: Brak bez dece

    Ako vredi, uradio bih to bez razmisljanja...

  6. #21

    Odgovor: Brak bez dece

    Mrak, život bez smisla, sa viškom energije, sredstava, i negativne nervoze.

  7. #22

    Odgovor: Brak bez dece

    Deca su nasa svetlost,za niv se rade i se zrtvujemo za nivnu srecu.No to ne znaci da ne moze da uspe brak bez dece.Taj brak opstaje na doza ljubavi i postovanja.

  8. #23

    Odgovor: Brak bez dece

    Citat kerfija kaže: Pogledaj poruku
    Deca su nasa svetlost,za niv se rade i se zrtvujemo za nivnu srecu.No to ne znaci da ne moze da uspe brak bez dece.Taj brak opstaje na doza ljubavi i postovanja.
    Naravno da moze opstati brak bez djece, ali brak je brži i dinamičniji sa djecom.
    SESTRIĆI, bratići, kumići... vas nikada ne mogu voljeti, a ni nasekirati kao vaše dijete.

    Ali, šta je tu je. Od potomstva ne treba odustajati, ali ako je to neminovnost, onda ostaje doza ljuabvi i poštovanja....

  9. #24

    Odgovor: Brak bez dece

    Citat miki_m13 kaže: Pogledaj poruku
    U brak se ulazi da bi se "produzila vrsta" ako nebi hteo da imam dece zasto bi se zenio, postoji i vanbracna zajednica.
    U brak se ne ulazi da bi se produžila vrsta, u brak se ulazi da bi ljudi ozvaničili uzajamnu ljubav i poverenje i da bi osvežili i oplemenili odnos (naravno oni ljudi koji smatraju da je brak kao institucija nešto što je važno). U brak se, takođe, ulazi kada se prvo napravi beba, pa se onda jurne pred oltar nebili se beba rodila u zakonitoj zajednici (nemam baš ništa protiv ovoga). Takođe se neke bebe rađaju u vanbračnim zajednicama i i u takvim situacijama svi su srećni. Elem, ovo je već daleko od teme, ono što hoću da kažem jeste da ja brak nikako nužno ne povezujem sa produžetkom ljudske vrste, već sa ljubavlju koju osećaš prema nekome i koju neko (u igri srećnih okolnosti) oseća prema tebi, i kada si spreman da bez mnogo preispitivanja provedeš ostatak svoga života u zajednici koja podrazumeva užasnu odgovornost i razumevanje. A ako bih se već osećala toliko sigurnom da to jeste priča u kojoj ću se pronaći i ostvariti, onda bih se upustila u to i kada bih znala da taj neko ne može da ima decu. Na kraju i u porodicama u kojim ima mnogo dece ta deca u jednom delu života negde odlaze, a roditelji opet ostaju prepušteni sami sebi...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  10. #25

    Odgovor: Brak bez dece

    najduze za godinu dve ili tri da u se ozeniti ...
    ako nadjem odgovarajuu osobu
    i 99% sam ubedjen da e to biti brak bez dece !
    ali ne i bez unuka
    deca su kruna braka ...
    ali isto tako i poştovanje i poverenje
    prema branom drugu koje su ponekad bitniji i od ljubavi !
    Ko je za jednu voznjicu

  11. #26

    03 Odgovor: Brak bez dece

    zasto bi covek ulazio u bracnu zajednicu ako ne zeli decu

  12. #27

    Odgovor: Brak bez dece

    Citat akalapis kaže: Pogledaj poruku
    zasto bi covek ulazio u bracnu zajednicu ako ne zeli decu
    Ja mislim da razloga za to, pored dece, ima mnogo. Bračna zajednica znači podeljen život sa osobom sa kojom se stupilo u istu, podeljen život znači podeljene radosti, tuge, problemi, odgovornost, sve. Da bi se sve ovo zajedno iznelo neophodna je ogromna ljubav i poverenje i osećaj da je to to. Možda bi ta velika ljubav i poverenje i osećaj da je to to mogli da budu već dovoljni razlozi za ulazak u bračnu zajednicu.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  13. #28

    Odgovor: Brak bez dece

    U svakom slučaju veći je pritisak okruženja na vezu bez braka nego na brak bez dece. Brak je izmišljen, veštački i ne znači ništa.
    Deca? Ako već stupamo u brak, kao još jedan vid društvenog statusa protiv kojeg je bunt jednak gubljenju različitih prava i odstupanje od "normale" onda treba da imamo tu decu. Brak je zbog dece, a ne zbog nekog obećanja pred rodbinom i matičarem... Brak je obećanje partneru? Pa zašto nevera, zašto veličanje trenutka? Zašto treće lice? Zašto strah od samoće u starosti? Samoće ili dosade? Šta će nam neko u starosti? da nas zabavlja, ljubi, greje? Jel' izvesnost ono za ;im tragamo celog života?

    Ludi govore da je sebičan onaj koji se "ne žrtvuje" za decu.
    Ili možda to dete predstavlja očekivano zadovoljstvo? Mali doprinos večnosti. Uspeh? Sposobnost?

    Nadam se da necu i ja uci ubrak i pravljenje dečurlije da bih umirio glasove koji govore kako treba... i da je to tako. Što se mene tiče, mogu da se ne ženim. I to je život. I to dobar život.

    Treba verovati osećajima i ne plašiti se njihovih loših procena...
    Što više stvari stavljamo pod kontrolu to je bolniji njihov debalans.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  14. #29

    Odgovor: Brak bez dece

    Citat akalapis kaže: Pogledaj poruku
    zasto bi covek ulazio u bracnu zajednicu ako ne zeli decu
    npr :
    imam 41 god i dete iz prvog braka ...
    mislim da je loginije da saekam unuke za koju godinu nego da
    pravim decu i budem im deda za par godina umesto otac ...
    naravno da sam mladji pozeleo bih decu ...
    Ko je za jednu voznjicu

  15. #30

    Odgovor: Brak bez dece

    Citat dndr kaže: Pogledaj poruku
    Mrak, život bez smisla, sa viškom energije, sredstava, i negativne nervoze.
    Ne slazem se.
    Ako se desilo sta se desilo i nema dece nemora biti sve crno i bez smisla,a i visak energije se potrosi na neke druge stvari.Nama je lepo i ovako.Bog nije hteo da nam podari decu,ali nije nam uskratio ostala zadovoljstva.
    Dete se ponekad othrani, izraste, ode i nikad vise ne pogleda svoje roditelje ,sta je onda tu bolje imati ili nemati dete.Patiti sto ga nemas ili patiti sto ga nevidjas?
    Koliko je starih ljudi ostalo prepusteno sami sebi a ilmali su jedno ili vise dece.
    Bilo nam je tesko sto ih nemamo ali naucili smo da zivimo i uzivamo u drugim stvarima.
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ljubav i brak
    Autor danny u forumu Porodica
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:44
  2. Brak i prijatelji...
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.05.2011, 17:23
  3. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  4. Definicija za brak...
    Autor tibor u forumu Spomenar
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 18.09.2007, 21:21
  5. Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 03.05.2007, 16:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •