Zašto sve u AP Vojvodini drže Bosanci i Crnogorci? - Strana 3
Strana 3 od 20 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 291
  1. #31

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Način na koji je tema koncipirana, kao i sam njen nalov su potpuno besmislenii i više govore o frustriranosti i emocionalnoj nezrelosti postavljača nego o mogućem problemu koje se ogleda tome da su starosedeoci ugoženi od Bosanaca i Crnogoraca. Tvrdnje iznete u uvodnom postu su nedvosmisleno rasisističke, ksenofobične i ničim utemeljene. Pitam se samo zašto na spisku onih "što drže sve u AP Vojvodini" nema i, recimo, Hercegovaca. Pa, Ličana, Kordunaša, Dalmatinaca (Srba, naravno)... i sve tako do nekog kolena, ili datuma, koji predstavljaju granicu pre koje se mora dokazati pravovernost vojvođanske svesti i podobnog porekla, a sve da bi se neko ko ovde živi mogao i zvanično smatrati "starosedeocem"....

    Hebote, kakvih sve mozgova ima... Baš ih žalim....
    Čuj,ja se obično slažem sa tvojim mišljenjem,hoću reći da mi se dopada način na koji prezentuješ ono što imaš da kažeš,ali ovog puta sam ali zaista osetila potrebu da tu dodam nešto.

    Naravno da nisam ni šovinista ni nacionalista i da smatram da svako ima svoje mesto pod nebeskom kapom ma gde se ono nalazilo.Isto tako smatram da sposobnih ljudi ima na svim meridijanima a pakosnih takodje.Ali...zaista je činjenica ovo što je naveo tvorac teme.To je prosto tako.Samo ja ću dodati,nije važno biti baš toliko sposoban koliko je važno ispomagati se medjusobno,ne biti zloban i pakosan već pomoći zemljaku kao što to rade ljudi sa tih prostora.Prosto ljudi se drže zajedno i to je formula njihovog uspeha.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  2. #32

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da nisam ni šovinista ni nacionalista (...) Ali...zaista je činjenica ovo što je naveo tvorac teme.To je prosto tako.
    Примитивне простачке предрасуде Мислим, нисам ја шовиниста ни националиста ни... све што ја причам, кад пљујем "њих", то је само истина. А онај ко тврди рецимо да су Цигани генетски лопови и Шиптари дивљачка стока, он не мисли да је "то просто тако".

    Samo ja ću dodati,nije važno biti baš toliko sposoban koliko je važno ispomagati se medjusobno,ne biti zloban i pakosan već pomoći zemljaku kao što to rade ljudi sa tih prostora.Prosto ljudi se drže zajedno i to je formula njihovog uspeha.
    А сви Босанци и Црногорци су успешни, јер се држе... пршти од успешности...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #33

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Ali...zaista je činjenica ovo što je naveo tvorac teme.To je prosto tako.
    A, zašto je to tako? Zato što što to neko (prosto tako) misli? Možda, ali ja više verujem da su to predrasude. Suština je da smo mi građanska država i da imamo svi ista prava, bilo da smo poreklom iz Zaliva Sirena, Pizdinaca ili Novog Sada, kao i to da je naše državno uređenje republika i da glasamo za svoje predstavnike na svim nivoima vlasti. Zato, zamolio bih te da (opet) pročitaš uvodni post i uočiš termine: starosedeoc i pravi starosedeoc, kao i sledeći pasus:

    ...Nekada se osećam kada prolazim gradovima Pokrajine kao da sam došao u Bosnu ili Crnu Goru. Starosedeoci se jednostavno ne pojavljuju nigde javno. Uvek je sve na tenane i polagano. Pravi starosedeoci će postati manjina na teritorji Srbije na kojoj su već preko 300 godina...
    i verujem da ćeš se složiti sa mojim prethodnim postom.

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Samo ja ću dodati,nije važno biti baš toliko sposoban koliko je važno ispomagati se medjusobno,ne biti zloban i pakosan već pomoći zemljaku kao što to rade ljudi sa tih prostora.Prosto ljudi se drže zajedno i to je formula njihovog uspeha.
    Ne mogu nekako da verujem da se na ovakav način može pozitivno vrednovati zajedništvo kada se shvati konotacija uvodnog posta. Ovo bi po meni možda imalo smisla, samo ako je ironično s obzirom da se slažeš sa postavljačem teme.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #34

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    potrebno je vratiti Vojvodini zakonodavnu izvrsnu i sudsku vlast

    A ovaj Yosarian kao da je placen od centralista da ovde po forumu siri defetizam medju umorne i opljackane Vojvodjane,i da im objasnjava da ih je ustvari opljakala Budimpestsa a ne Beograd.

  5. #35

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    potrebno je vratiti Vojvodini zakonodavnu izvrsnu i sudsku vlast

    A ovaj Yosarian kao da je placen od centralista da ovde po forumu siri defetizam medju umorne i opljackane Vojvodjane,i da im objasnjava da ih je ustvari opljakala Budimpestsa a ne Beograd.
    Ček...koliko se ja sećam...Vojvodina to nikada nije imala sem po (po zlu poznatom) Ustavu iz 1974g ?
    A ruku na srce...taj Ustav je i pisan da bi se Srbija iscepkala ( jer ako je bilo po teritorijama...onda bi Hrvatska bila pocepana na Dalmaciju i Slavoniju što je vekovima i bila). Usput, koliko se sećam, uvek je skuplje plaćati duplu administraciju ( tada je Srbija plaćala 4 vlasti...2 pokrajinske, republičku i saveznu).
    Nego..o temi.
    Jasno mi je odavno da kada su neki "glasniji" uvek deluje da ih ima više . Za proteklih 20-ak godina mnogo izbeglica se rasulo Srbijom (u komšiluku sam imao i ljude iz Knina, i iz Bileće i iz Kosovske Mitrovice..). Moj utisak je takav...da sve zavisi od ljudi i da nikakve veze nema odakle su ni šta su po nacionalnosti. Srećom (barem tako mislim) i posle svih ovih budalaština (jer ću uvek smatrati budalaštinom građanski rat) sam zadržao merilo da mi je bitno ko je kakav čovek a ne gde je rođen.
    Nego...zar nije činjenica da baš u Vojvodini se pola Skupštine bira poštujući neke vajne nacionalne ključeve ? Zar nije celishodnije samo poštovati zakone jednakosti (kao isti start za sve), sposobnosti (ko zna, ume i može) i odgovornosti (imenom i prezimenom) ? Nekako izgleda da više smeta "tuđi" bezobrazluk nego kada je od "svojih" ?
    Da se razumemo...i sam, nekada, imam "nizak prag" tolerancije prema "slobodi" drugih da "masiraju" okolinu. Samo...što to uopšte nije vezano za nacionalnost već za bezobrazluk. Đipi mi "poklopac" kada neko odšrafi neke "sokačare" navodno slaveći nešto (a tada pola komšiluka pi*di ). Tačno je da je uvek bolje se qur*iti nego pi*deti!
    Lično..pre sam ubeđenja da je mnogo više političkih nameštenika nego nacionalnih. Nevolja sa političarima je upravo u tome što namerno imenuje druge za krivce sopstvene nesposobnosti (i Hitler je Nemcima izmučenim recesijom između dva svetska rata "poturio" kao krivce Jevreje a Neron je Rimljanima, kojima je sam zapalio grad, dao kao žrtve hrišćane).
    Usput, uvek se naježim kada čujem ljude koji dele . Pametni skupljaju a uverio sam se da "pozivari" na "deljenje" (po bilo kakvoj osnovi koja je rođenjem određena) uvek to rade zarad sopstvene koristi a ne iz čovekoljublja.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #36

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    potrebno je vratiti Vojvodini zakonodavnu izvrsnu i sudsku vlast

    A ovaj Yosarian kao da je placen od centralista da ovde po forumu siri defetizam medju umorne i opljackane Vojvodjane,i da im objasnjava da ih je ustvari opljakala Budimpestsa a ne Beograd.
    Ko li tebe plaća?!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #37

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Ali...zaista je činjenica ovo što je naveo tvorac teme.To je prosto tako.
    A, zašto je to tako? Zato što što to neko (prosto tako) misli? Možda, ali ja više verujem da su to predrasude. Suština je da smo mi građanska država i da imamo svi ista prava, bilo da smo poreklom iz Zaliva Sirena, Pizdinaca ili Novog Sada, kao i to da je naše državno uređenje republika i da glasamo za svoje predstavnike na svim nivoima vlasti. Zato, zamolio bih te da (opet) pročitaš uvodni post i uočiš termine: starosedeoc i pravi starosedeoc, kao i sledeći pasus:

    ...Nekada se osećam kada prolazim gradovima Pokrajine kao da sam došao u Bosnu ili Crnu Goru. Starosedeoci se jednostavno ne pojavljuju nigde javno. Uvek je sve na tenane i polagano. Pravi starosedeoci će postati manjina na teritorji Srbije na kojoj su već preko 300 godina...
    i verujem da ćeš se složiti sa mojim prethodnim postom.

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Samo ja ću dodati,nije važno biti baš toliko sposoban koliko je važno ispomagati se medjusobno,ne biti zloban i pakosan već pomoći zemljaku kao što to rade ljudi sa tih prostora.Prosto ljudi se drže zajedno i to je formula njihovog uspeha.
    Ne mogu nekako da verujem da se na ovakav način može pozitivno vrednovati zajedništvo kada se shvati konotacija uvodnog posta. Ovo bi po meni možda imalo smisla, samo ako je ironično s obzirom da se slažeš sa postavljačem teme.
    Ja stvarno nemam ama baš nikakvog razloga da zagovaram bilo kakvu mržnju ovde,ni ovde ni bilo gde.Totalno sam apolitična osoba,samo me jako nervira to lažno lizanje .Konkretno znam milion firmi u kojima bukvalno vladaju ti o kojima je ovde reč,ti koji su došli sa lažnim diplomama i brdom love sumnjivog porekla i preuzeli monopol u svim porama društva.Ma dajte! Posle ovoga možete i da me banujete.Podvlačim još jednom nemam razloga bilo koga da mrzim a ni da favorizujem Vojvodjane ili tzv. starosedeoce.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  8. #38

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    ...

    Ja stvarno nemam ama baš nikakvog razloga da zagovaram bilo kakvu mržnju ovde,ni ovde ni bilo gde.Totalno sam apolitična osoba,samo me jako nervira to lažno lizanje .Konkretno znam milion firmi u kojima bukvalno vladaju ti o kojima je ovde reč,ti koji su došli sa lažnim diplomama i brdom love sumnjivog porekla i preuzeli monopol u svim porama društva.Ma dajte! Posle ovoga možete i da me banujete.Podvlačim još jednom nemam razloga bilo koga da mrzim a ni da favorizujem Vojvodjane ili tzv. starosedeoce.
    Mislim da nema razloga za nervozu. Kakvo crno banovanje, ovo je forum i samo izmenjujemo mišljenja i naravno da imaš puno pravo da izneseš ravnopravno svoj stav. I, ja zaista ne mislim ništa loše o tebi ako sam izneo drugačiji pogled na ovu temu.E, kada je već tako, bilo bi lepo da potkrepiš svoje mišljenje bar nekim primerom. Iako je to sa milion firmi po meni malo neozbiljno, i to možemo dedukovati.

    Pokušajmo da razmišljamo na sledeći način. Koje su to firme? Budžetske ili privatne? Ako su budžetske, ko ih finansira? Vlast, uglavnom. Koji nivoi vlasti? Većinom lokalna, ali ima i onih koje finansiraju (ili delom) pokrajina ili republika. Ko sedi u lokalnoj vlasti i pokrajini? Pa, naši Vojvođani. Republoika 100% finansira samo policiju i carinu i zdravstvene ustanove, dok lokalna samouprava i pokrajina delom finansiraju škole, vrtiće, (neke) bolnice (plate, ili troškove). Da, tu spadaju i javna preduzeća u kojima u ogromnoj većini umaju (potpuni) uticaj lokalna samouprava i pokrajina. Dakle, sa sigurnošću se može reći da su tu ne može pronaći milion firmi.

    Idemo dalje. A, šta ako su to privatne firme? Pa tu je i kraj priče, jer privatnik može da zaposli koga hoće. Njegova roba, njegov dućan, što bi se reklo.

    Lažne diplome? Verujem da ih (još) ima, ali sam uveren da je njihovo vreme zauvek prošlo. Zašto? Pa, pored bolonje i raznih megatrendova, nije više potrebno na nelegalan način sticati diplomu jer se ona može 'ladno kupiti na potpuno transparentan i bezopasan način...

    To sam želeo svojim prethodnim postom da ukažem u vezi tvoga stava. I ništa više.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #39

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Шта ти бре Мементо њој кад она зна милион примера...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #40

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Kakve veze ima ko je vlasnik čega, ukoliko mu to nije osporio niko nekakvim valjanim argumentima?
    I u Beogradu dosta stvari "drže" ti isti, ali to ne govori o njima, nego o našoj inertnosti više.
    Ako firma šljaka i zapošljava neke ljude tamo,koji od toga žive, kakve veze ima da li je direktor/osnivač/ko god, bantu crnac ili bosanac, ili ne daj bože crnogorac/hercegovac?

    Kojom se i kakvom logikom vodite kada postavljate takve teme i takva pitanja?

  11. #41

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Kojom se i kakvom logikom vodite kada postavljate takve teme i takva pitanja?
    Nisam ja postavila temu,oladite više ,može?

  12. #42

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    a možda su u većini...il' im to baš ide od ruke
    il' baš vole, pa vuku jedni druge...i tako malo po malo..
    ko nam kriv kad ne umemo a i ne vučemo jedni druge

    Pozdrav starosedeocima!

  13. #43

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Оваквима џаба причати... знају милион примера и тако ти је...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #44

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Nije problem ako Vojvodjani bosanskog ili crnogorskog porekla uspeju, ukoliko postuju zakone Vojvodine,koji su vladali pre jogurt "revolucije"tj pljackijade.
    Problem je ako se oslanjajuci se na neke strukture u beogradu,koriste mafijaske puteve i zaradjuju korist na racun ostalih Vojvodjana,jer su podobni odredjenoj vlasti,kao "cuvari kolonije Vojvodine,da se ne pobuni".

    Republika Vojvodina.

  15. #45

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    ne pojma da l ste kolonija al republjika niste


    nego,sad bi moj drug Angus koji nije ovde jer je govedo sasvim uredno pitao Je l kreses ti nesto?
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 3 od 20 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupanje u Vojvodini
    Autor cvishna u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:21
  2. Crnogorci
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 31.08.2015, 15:49
  3. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2015, 13:32
  4. Rekli su o Vojvodini
    Autor bellissima u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.09.2010, 19:15
  5. Tvrđave u Vojvodini
    Autor Invisibleman u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.08.2008, 22:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •