Zašto sve u AP Vojvodini drže Bosanci i Crnogorci? - Strana 6
Strana 6 od 20 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 291
  1. #76

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Normalni ljudi se ne opterećuju glupostima ko je kada i odakle došao. Sama činjenica gde si rođen ili gde ti je rođen pradeda ne znači ništa sama po sebi, migracije su normalna pojava od kada je sveta i veka i normalno je da to stanovništvo koje migrira sa sobom nosi neke običaje i navike sredine odakle potiče. Isti je slučaj i sa ovim prostorom, naravno da on neće biti izuzetak Dok ti tražiš dlaku u jajetu neko drugi radi i stvara svoje pozicije a realno niko te tada ne pita za poreklo i ''staž'' u ravnici. Tako recimo jedan Makedonac može postati veoma cenjen lekar u Nemačkoj, jer je stručan i ljubazan. I niko se ne cima oko toga šta je on i odakle je nego se gužvaju da zakažu kod njega jer neće da idu kod nekog tamo Indijca čija usluga nije ni blizu ovome. Inače već sam jednom spomenuo na temi, svi koji bacaju hejt na Bosance i Crnogorce treba prvo da vide među istorijskim ličnostima Vojvodine koliko ih ima i koliko su uradili za Srpsko Vojvodstvo. Peace.

    Nismo se ni mi nikad opterećivali ko je i odakle je došao.Ni sad se lično ne opterećujem.
    Naravno da nisi

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    A kad ti to toliko bode oči onda mogu samo zaključiti da si i ti skoro došao.
    Što je to uopšte bitno? I kome? Ako mene pitaš najobičnija malograđanština.

    Imam prijatelja pridošlih iz raznih krajeva bivše nam SFRJ...dobrih,finih i radnih ljudi.
    Nemam ništa protiv da svako gradi i radi, dokle god ne ugrožava moja prava.
    Opšte poznato je kako i na koji način se dolazi na radno mesto.
    Stručnost i zalaganje nemaju apsolutno nikakve veze sa tim.
    Bitno je samo da imaš debelu vezu;
    -stranačku
    -rodoslovnu (uža i šira rodbina)
    -linijsku (iz kog kraja potičeš)
    Dobijanje posla preko veze nije nešto što je izmislio neko od ljudi iz BiH ili iz CG, posao se preko veze dobija u čitavoj Srbiji, sad da li ćeš do posla doći zahvaljujući kumovsko rođačkim ili stranačkim vezama totalno je irelevantno. Ove zemljačke veze su možda nekada bile aktuelne, danas su političke stranke alfa i omega svega, što opet nema nikakve veze sa time da li je drug član Bosanac, Crnogorac ili je neko treći. Za ovakvo stanje u državi možeš kriviti samo državu i političke stranke umesto da svoj hejt usmeravaš ka Bosancima ili Crnogorcima.

    Tako da porediti Nemačku i nas je veoma
    Poređenje je napravio Makarije ako se ne varam.

    Citat otac Makarije kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da tamo negde na "trulom zapadu" moraju da se postuju ondasnji zakoni i da se navike i obicaji ne moraju menjati,samo, te navike i obicaje sprovodis kod svoje kuce i na mestima namenjenim za to . Nikako u saobracaju,ulici,bolnici,cekaonici,plazi,kaficu,pe kari,radnom mestu ...
    Možeš ti svoje navike da sprovodiš gde hoćeš ako se one ne kose sa zakonima države. Možeš da igraš moravac na sred ulice niko ti ništa neće reći zbog toga. Poštovanje zakona pa samim time i ponašanje u navedenim situacijama je stvar države, a ne pojedinaca. Uostalom, šta je to što ti toliko smeta od navika ljudi koji su ovde skoro došli a da se usko vezuje za sam njihov mentalitet?



  2. #77

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Mozes da igras moravac ali ako tim moravcem ne ugrozavas druge i ne primoravas ih da ga gledaju ...

    Smeta mi malogradjanstina,nekultura,otimacina,nepostovanje ljudi koji drugacije misle,nepostovanje tudje svojine,smeta mi konstantna kuknjava za onim sto je ostavljeno,plakanje kako se nema,smeta mi guslanje iz dvorista u 8 ujutru,smeta mi kada se gradi bez dozvole,kada se gradi na gasovodu,smeta mi zabadanje 4 kocica i prisvajanje,smeta mi kriminal,smeta mi sverc,smetaju mi nakupci ,smeta mi urlanje preko ulice,smeta mi
    sto moja deca sve to gledaju,smeta mi lenjost...
    Da li treba jos sta mi smeta ...
    MISLJENJE JE KAO SVAKO GA IMA

  3. #78

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    A kako to nekoga primoravati da gleda nešto na ulici što ne želi da gleda? Mene recimo niko nije mogao da natera da gledam gej paradu, ili vojnu paradu, ili neku treću paradu na ulici ako ja to ne želim. Isto tako jedan takav performans, koji realno nikoga ne može da ugrozi ne može biti nekakvo primoravanje. A ovo što ti smeta, imaš i bez Bosanaca i Crnogoraca i to nema nikakve direktne veze sa jednima ili sa drugima niti je proizvod njihovog mentaliteta. Mislim da nema svrhe objašnjavati da to rade mnogi u ovoj državi bez obzira na svoje geografsko ili neko drugo poreklo



  4. #79

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat otac Makarije kaže: Pogledaj poruku
    Mozes da igras moravac ali ako tim moravcem ne ugrozavas druge i ne primoravas ih da ga gledaju ...

    Smeta mi malogradjanstina,nekultura,otimacina,nepostovanje ljudi koji drugacije misle,nepostovanje tudje svojine,smeta mi konstantna kuknjava za onim sto je ostavljeno,plakanje kako se nema,smeta mi guslanje iz dvorista u 8 ujutru,smeta mi kada se gradi bez dozvole,kada se gradi na gasovodu,smeta mi zabadanje 4 kocica i prisvajanje,smeta mi kriminal,smeta mi sverc,smetaju mi nakupci ,smeta mi urlanje preko ulice,smeta mi
    sto moja deca sve to gledaju,smeta mi lenjost...
    Da li treba jos sta mi smeta ...
    А то су наравно одлике Босанаца и Црногораца... мислим, јасно ми је да овакве глупости можеш да просипаш међу истомишљеницима, али међу озбиљним и нормалним светом, то је ван памети. Примитивне простачке предрасуде о људима на основу порекла, и ништа друго. Тим горе јер су свесне и вољне.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #80

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Nije tema ko je odakle jer su pola starosedelaca dosli iz Bosne i C,gore pre 300 i vise godina vec ono sto se desava danas kao rezultat neuklopljivosti i nagle migracije posle WW2 u vojvodini, ljudi koji su dovedeni iz jedne sredine u sasvim drugu njima stranu i mnogima neshvatljivu ! Imao si ih gomilu na vrhu u Beograd koji su tu dosli kao heroji iz WW2 rata poput jednog Jove Kapicica,Peke Dapcevica i slicnih koji su zatim ko pumpa gurali sve ostale i koji su dan danas na vrhovima ,ima izreka dedinje postalo cetinje : )!
    Pa nije baš da je to bila tema, ako pročitaš uvodni post ispada da je najveći problem u činjenici da je neko Bosanac ili Crnogorac Što se tiče uklapanja/neuklapanja u sredinu, normalno je da se stariji ljudi teže uklapaju u novu sredinu i da pod stare dane ne menjaju neke svoje navike i teže prihvataju tuđe. Već prva generacija rođenih ovde se ne razlikuje od dece onih što su ovde 300 i više godina. Titova revolucija je sasvim neka druga tema, suštinski je nebitno ko se kada doselio i odakle, kao što napisah, neki od najznamenitijih istorijskih ličnosti sa ovih prostora je došlo baš odatle.

    Citat otac Makarije kaže: Pogledaj poruku
    Sve je lepo receno,samo se pitam,da li je pomenuti Makedonac morao da "proguta ponos" i prihvati da zivi po pravilima koja vladaju u Nemackoj - verovatno jeste jer kako bi inace bio prihvacen i cenjen !

    Nikada necu voziti Golfa i Pasata,nikada necu imati brojanicu oko retrovizora,nikada necu prihvatiti da su plagijatori Bregovic,Dino Merlin,Bajaga,Joksimovic,Georgijev ... umetnici,necu nositi cipele sa izlizanom petom i nemam nameru bilo kome da se pravdam zbog toga ... ali cu komunicirati,i druziti se,zasto da ne,sa svakom kulturnom i normalnom osobom !
    Tamo je bitno samo da poštuješ zakone, a svoje navike i običaje apsolutno ne moraš da menjaš. Tamo se ljudi ne opterećuju toliko trivijalnim stvarima, mada primetio sam da se i kod jednog dela Nemaca javila slična zavist prema Rusima koji su se tamo doselili i izgradili čitave svoje kvartove. Kod Nemaca važi ona pomognem ti ali mi platiš moje vreme, kod Rusa se ide na mobu kao od nas. Rusi za munjevito kratko vreme jedni drugima ispomagaše i izgradiše kućerine, pa je Švabama malo problem da to shvate. Inače ima onih koji hejtuju strance (manjina i njima sve u vezi sa strancima smeta) i onih koji normalno žive, rade i druže se sa svima. Ovi prvi su uglavnom neki besposleni jebivetri nesposobni da obrišu nos.
    Pa jeste jedno je govoriti ko je u fotelju a drugo je kad se neko uvredi da spomenes da su uglavnom to Crno.Gorci ili Bosanaci,ponos je to razumem !A sta sam je reko u proslim postovima ? kako se njihova deca adaptiraju i kako netreba porediti bosance koji su dosli devedesttih i oni posle 1945 !!!!Jos kako to potice od Tita kad je sve pocelo,kad je pleme vuklo pleme po borbenoj duznosti , posebno kod C.Goraca spomenes prezime ko da si dao licnun kartu sve znaju ko je ko i ko gde pripada ! I ko sto ja rekoh pola nas dodje odatle ali izgleda necitas ?! Ali i te tvoje najznamenitnije licnosti se razlikuju od ljudi koji su dosli posle 1945 i nemaju veze sa vezom posebno oni koji su bili pod austrougarskom i tu razvili svojem sposobnosti !

  6. #81

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Nije tema ko je odakle jer su pola starosedelaca dosli iz Bosne i C,gore pre 300 i vise godina vec ono sto se desava danas kao rezultat neuklopljivosti i nagle migracije posle WW2 u vojvodini, ljudi koji su dovedeni iz jedne sredine u sasvim drugu njima stranu i mnogima neshvatljivu ! Imao si ih gomilu na vrhu u Beograd koji su tu dosli kao heroji iz WW2 rata poput jednog Jove Kapicica,Peke Dapcevica i slicnih koji su zatim ko pumpa gurali sve ostale i koji su dan danas na vrhovima ,ima izreka dedinje postalo cetinje : )!
    Pa nije baš da je to bila tema, ako pročitaš uvodni post ispada da je najveći problem u činjenici da je neko Bosanac ili Crnogorac Što se tiče uklapanja/neuklapanja u sredinu, normalno je da se stariji ljudi teže uklapaju u novu sredinu i da pod stare dane ne menjaju neke svoje navike i teže prihvataju tuđe. Već prva generacija rođenih ovde se ne razlikuje od dece onih što su ovde 300 i više godina. Titova revolucija je sasvim neka druga tema, suštinski je nebitno ko se kada doselio i odakle, kao što napisah, neki od najznamenitijih istorijskih ličnosti sa ovih prostora je došlo baš odatle.

    Citat otac Makarije kaže: Pogledaj poruku
    Sve je lepo receno,samo se pitam,da li je pomenuti Makedonac morao da "proguta ponos" i prihvati da zivi po pravilima koja vladaju u Nemackoj - verovatno jeste jer kako bi inace bio prihvacen i cenjen !

    Nikada necu voziti Golfa i Pasata,nikada necu imati brojanicu oko retrovizora,nikada necu prihvatiti da su plagijatori Bregovic,Dino Merlin,Bajaga,Joksimovic,Georgijev ... umetnici,necu nositi cipele sa izlizanom petom i nemam nameru bilo kome da se pravdam zbog toga ... ali cu komunicirati,i druziti se,zasto da ne,sa svakom kulturnom i normalnom osobom !
    Tamo je bitno samo da poštuješ zakone, a svoje navike i običaje apsolutno ne moraš da menjaš. Tamo se ljudi ne opterećuju toliko trivijalnim stvarima, mada primetio sam da se i kod jednog dela Nemaca javila slična zavist prema Rusima koji su se tamo doselili i izgradili čitave svoje kvartove. Kod Nemaca važi ona pomognem ti ali mi platiš moje vreme, kod Rusa se ide na mobu kao od nas. Rusi za munjevito kratko vreme jedni drugima ispomagaše i izgradiše kućerine, pa je Švabama malo problem da to shvate. Inače ima onih koji hejtuju strance (manjina i njima sve u vezi sa strancima smeta) i onih koji normalno žive, rade i druže se sa svima. Ovi prvi su uglavnom neki besposleni jebivetri nesposobni da obrišu nos.
    A sto Nemci nisu otisli u Rusiju da grade kuce ? I da Rusi izgradise sve zbog te mobe a prosti Nemci gledaju jer su glupavi ? Neverovatno kako to da Rusi nisu mobom izgradili silne kuce po Rusiji nego grade po Nemackoj I romi iz mog mesta koji zive tamo puni para su sposobni za razne stvari a ona manjina od jebivetara nemaca sto jedva brisu nos neshvataju verovatno kako : ) Jel Merkelova prosle godina izjavila da je propao plan o gradjenu multinacionalne Nemacke ? Sta mislis zasto ? Neverovatno razmisljanje o tudjoj drzavi,i da je ta manjina Nemaca mrzitelja najgora ipak su Rusi kod njih u drzavi a ne oni kod Rusa !

  7. #82

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat otac Makarije kaže: Pogledaj poruku

    Smeta mi malogradjanstina,nekultura,otimacina,nepostovanje ljudi koji drugacije misle,nepostovanje tudje svojine,smeta mi konstantna kuknjava za onim sto je ostavljeno,plakanje kako se nema,smeta mi guslanje iz dvorista u 8 ujutru,smeta mi kada se gradi bez dozvole,kada se gradi na gasovodu,smeta mi zabadanje 4 kocica i prisvajanje,smeta mi kriminal,smeta mi sverc,smetaju mi nakupci ,smeta mi urlanje preko ulice,smeta mi
    sto moja deca sve to gledaju,smeta mi lenjost...

    Da li treba jos sta mi smeta ...
    To kralju!!!
    Sve volem

  8. #83

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Pa jeste jedno je govoriti ko je u fotelju a drugo je kad se neko uvredi da spomenes da su uglavnom to Crno.Gorci ili Bosanaci,ponos je to razumem !A sta sam je reko u proslim postovima ? kako se njihova deca adaptiraju i kako netreba porediti bosance koji su dosli devedesttih i oni posle 1945 !!!!Jos kako to potice od Tita kad je sve pocelo,kad je pleme vuklo pleme po borbenoj duznosti , posebno kod C.Goraca spomenes prezime ko da si dao licnun kartu sve znaju ko je ko i ko gde pripada ! I ko sto ja rekoh pola nas dodje odatle ali izgleda necitas ?! Ali i te tvoje najznamenitnije licnosti se razlikuju od ljudi koji su dosli posle 1945 i nemaju veze sa vezom posebno oni koji su bili pod austrougarskom i tu razvili svojem sposobnosti !
    Uf, mrzi me da se ponavljam po sto puta... tema je otvorena krajnje maliciozno, ono nećemo da započinjemo neku svađu ali samo da skrenemo pažnju na ''bitnu'' činjenicu da kada prebrojimo krvna zrnca ispada da su sve zaposeli Bosanci i Crnogorci. Sa sve replikom kako bi ovi koji su tu od ranije valjda trebali imati neke prednosti u odnosu na ove što su kasnije došli. Budalaština2. Suština je da vama svima ovde uglavnom najviše smeta upravo ta činjenica, a ne nešto drugo u vezi njih samih.

    A sto Nemci nisu otisli u Rusiju da grade kuce ? I da Rusi izgradise sve zbog te mobe a prosti Nemci gledaju jer su glupavi ? Neverovatno kako to da Rusi nisu mobom izgradili silne kuce po Rusiji nego grade po Nemackoj I romi iz mog mesta koji zive tamo puni para su sposobni za razne stvari a ona manjina od jebivetara nemaca sto jedva brisu nos neshvataju verovatno kako : ) Jel Merkelova prosle godina izjavila da je propao plan o gradjenu multinacionalne Nemacke ? Sta mislis zasto ? Neverovatno razmisljanje o tudjoj drzavi,i da je ta manjina Nemaca mrzitelja najgora ipak su Rusi kod njih u drzavi a ne oni kod Rusa !
    Ne znaš ni o čemu se radi. Ti Rusi nisu obični Rusi koji su došli tek tako u Nemačku, već milioni onih koji su uspeli da dokažu nemačko poreklo i automatski dobili nemačko državljanstvo i postali punopravni građani. I nije postojao nikakav plan Nemačke za izgradnju (još manje) nekakvog multinacionalnog društva, bilo je reči o multikulturalizmu, odnosno o tome da Nemcima ne pada na pamet da etničkim zajednicama daju ono što recimo imaju u Vojvodini danas.



  9. #84

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Pa jeste jedno je govoriti ko je u fotelju a drugo je kad se neko uvredi da spomenes da su uglavnom to Crno.Gorci ili Bosanaci,ponos je to razumem !A sta sam je reko u proslim postovima ? kako se njihova deca adaptiraju i kako netreba porediti bosance koji su dosli devedesttih i oni posle 1945 !!!!Jos kako to potice od Tita kad je sve pocelo,kad je pleme vuklo pleme po borbenoj duznosti , posebno kod C.Goraca spomenes prezime ko da si dao licnun kartu sve znaju ko je ko i ko gde pripada ! I ko sto ja rekoh pola nas dodje odatle ali izgleda necitas ?! Ali i te tvoje najznamenitnije licnosti se razlikuju od ljudi koji su dosli posle 1945 i nemaju veze sa vezom posebno oni koji su bili pod austrougarskom i tu razvili svojem sposobnosti !
    Uf, mrzi me da se ponavljam po sto puta... tema je otvorena krajnje maliciozno, ono nećemo da započinjemo neku svađu ali samo da skrenemo pažnju na ''bitnu'' činjenicu da kada prebrojimo krvna zrnca ispada da su sve zaposeli Bosanci i Crnogorci. Sa sve replikom kako bi ovi koji su tu od ranije valjda trebali imati neke prednosti u odnosu na ove što su kasnije došli. Budalaština2. Suština je da vama svima ovde uglavnom najviše smeta upravo ta činjenica, a ne nešto drugo u vezi njih samih.

    A sto Nemci nisu otisli u Rusiju da grade kuce ? I da Rusi izgradise sve zbog te mobe a prosti Nemci gledaju jer su glupavi ? Neverovatno kako to da Rusi nisu mobom izgradili silne kuce po Rusiji nego grade po Nemackoj I romi iz mog mesta koji zive tamo puni para su sposobni za razne stvari a ona manjina od jebivetara nemaca sto jedva brisu nos neshvataju verovatno kako : ) Jel Merkelova prosle godina izjavila da je propao plan o gradjenu multinacionalne Nemacke ? Sta mislis zasto ? Neverovatno razmisljanje o tudjoj drzavi,i da je ta manjina Nemaca mrzitelja najgora ipak su Rusi kod njih u drzavi a ne oni kod Rusa !
    Ne znaš ni o čemu se radi. Ti Rusi nisu obični Rusi koji su došli tek tako u Nemačku, već milioni onih koji su uspeli da dokažu nemačko poreklo i automatski dobili nemačko državljanstvo i postali punopravni građani. I nije postojao nikakav plan Nemačke za izgradnju (još manje) nekakvog multinacionalnog društva, bilo je reči o multikulturalizmu, odnosno o tome da Nemcima ne pada na pamet da etničkim zajednicama daju ono što recimo imaju u Vojvodini danas.
    A ces ja da se ponavljam ?! Znas sta je smetalo ? Kad je dosao neko i povukao svoje pleme u ostale fotelje i niko nije reko da starosedeoci treba da imaju prednost vec da bude ravnopravno a sto onda nekazes kako to da neko dodje iz C.G i povuce celo svoje pleme na funkcionalna mesta eto sta je problem zato nam je tako lepo i islo ! Druga je stvar sto tebi smeta kad se spomenu C.gorci ili Bosanci ! Sto se tice Nemaca onda kazi da su to neobicni Rusi : ) Kazi onda Nemci iz Rusije ! Uostalom Nemci znaju najbolje sta im smeta i sta se desava i verovatno da oni znaju svoj problem i sto im smetaju Nemci-Rusi koji verovatno nisu posedali u Nemacke fotelje : )

  10. #85

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Karudijan kaže: Pogledaj poruku
    Citat otac Makarije kaže: Pogledaj poruku

    Smeta mi malogradjanstina,nekultura,otimacina,nepostovanje ljudi koji drugacije misle,nepostovanje tudje svojine,smeta mi konstantna kuknjava za onim sto je ostavljeno,plakanje kako se nema,smeta mi guslanje iz dvorista u 8 ujutru,smeta mi kada se gradi bez dozvole,kada se gradi na gasovodu,smeta mi zabadanje 4 kocica i prisvajanje,smeta mi kriminal,smeta mi sverc,smetaju mi nakupci ,smeta mi urlanje preko ulice,smeta mi
    sto moja deca sve to gledaju,smeta mi lenjost...

    Da li treba jos sta mi smeta ...
    To kralju!!!
    Smeta mi što ne mogu da se zaposlim ako nemam neku vezu koja nije " a ti si naša".Smeta mi što mi u centru za socijalni rad ne da potvrdu da sam samohrani roditelj da i ja mogu da uštrpnem sa državnog kolača, a svojim zemljacima sredjuje da dobiju izdržavanje,sve moguće olakšice tj povlastice koje država daje.I boli me uvo šta će ko da napiše sad na ovaj moj post.Ne smetaju mi ljudi.Smeta mi način na koji funkcionišu.Ne smeta mi što se drže zajedno.Smeta mi što su drski i bezobrazni,halavi i nezajažljivi.

  11. #86

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Citat Karudijan kaže: Pogledaj poruku
    Citat otac Makarije kaže: Pogledaj poruku

    Smeta mi malogradjanstina,nekultura,otimacina,nepostovanje ljudi koji drugacije misle,nepostovanje tudje svojine,smeta mi konstantna kuknjava za onim sto je ostavljeno,plakanje kako se nema,smeta mi guslanje iz dvorista u 8 ujutru,smeta mi kada se gradi bez dozvole,kada se gradi na gasovodu,smeta mi zabadanje 4 kocica i prisvajanje,smeta mi kriminal,smeta mi sverc,smetaju mi nakupci ,smeta mi urlanje preko ulice,smeta mi
    sto moja deca sve to gledaju,smeta mi lenjost...

    Da li treba jos sta mi smeta ...
    To kralju!!!
    Smeta mi što ne mogu da se zaposlim ako nemam neku vezu koja nije " a ti si naša".Smeta mi što mi u centru za socijalni rad ne da potvrdu da sam samohrani roditelj da i ja mogu da uštrpnem sa državnog kolača, a svojim zemljacima sredjuje da dobiju izdržavanje,sve moguće olakšice tj povlastice koje država daje.I boli me uvo šta će ko da napiše sad na ovaj moj post.Ne smetaju mi ljudi.Smeta mi način na koji funkcionišu.Ne smeta mi što se drže zajedno.Smeta mi što su drski i bezobrazni,halavi i nezajažljivi.
    ..sve to i jos ponesto,a ako pocnem da pisem zabolece me prstici moji tanani
    Nikad ne reci nikad !

  12. #87

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Dakle, Bosanci i Crnogorci su drski, bezobrazni, halavi i nezajazljivi...

    Ajde da vidimo kakve još predrasude priglupi primitivni seljoberi gaje prema Bosancima i Crnogorcima

    I nemoj da neko briše ovo što pišem, ako neko napiše da su Crnogorci nezajazljivi i halavi, ja mogu da napišem da su ljudi koji uopštavaju o ljudima po poreklu priglupi primitivni seljoberi.

    A tu je negde i odgovor zašto ne drze nista, i zašto su im za sve krivi drugi, neki tamo Bosanci i Crnogorci, zato sto su glupi i primitivni
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #88

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    A ces ja da se ponavljam ?! Znas sta je smetalo ? Kad je dosao neko i povukao svoje pleme u ostale fotelje i niko nije reko da starosedeoci treba da imaju prednost vec da bude ravnopravno a sto onda nekazes kako to da neko dodje iz C.G i povuce celo svoje pleme na funkcionalna mesta eto sta je problem zato nam je tako lepo i islo !
    A nećem da se ponavljaš, smor mi je kada te i jednom pročitam, sad još po dva puta treba Da rekao je pametnjaković koji je otvorio temu da starosedeoci treba da imaju nekakvu prednost, pročitaj nekada prvi post na temi na kojoj pišeš.

    Druga je stvar sto tebi smeta kad se spomenu C.gorci ili Bosanci !
    Ne radi se o tome da sam ja osetljiv na Bosance ili na Crnogorce, već o tome da vi svoje nezadovoljstvo povezujete sa nečijim geografskim poreklom.



    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Smeta mi što ne mogu da se zaposlim ako nemam neku vezu koja nije " a ti si naša".
    A ko danas zapošljava ''ako si njihov''?

    Smeta mi što su drski i bezobrazni,halavi i nezajažljivi.
    A to su osobine samih ljudi ili neke geografske osobenosti? Ovde nema takvih? Samo oni koji su došli?



  14. #89

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, Bosanci i Crnogorci su drski, bezobrazni, halavi i nezajazljivi...
    Ma ne svi bosanci i crnogorci...nemoj da generalizuješ.
    Samo oni koji se nalaze na rukovodećim položajima...o tome i glasi ova tema.
    A znamo da su većinom na rukovodećim mestima upravo oni...
    A zašto je to tako...verovatno zato što potiču iz brdsko-planinskih ,pasivnih krajeva...
    pa ondak kada dođu ovde nađu sebi neki pasivni posao.
    A kud ćeš boljeg pasivnog posla od direktorskog...narediš a drugi ti radi.
    A to za zapošljavanje po linijskom sistemu..to je iz duboko ukorenjenih sentimentalnih razloga.
    Što mi Vojvođani,nažalnost nemamo...što se dalo videti iz nekih gore navedenih postova.
    Pa ako nastavimo ovako...
    Poruku je izmenio Meggy, 22.03.2012 u 22:37
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  15. #90

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, Bosanci i Crnogorci su drski, bezobrazni, halavi i nezajazljivi...

    Ajde da vidimo kakve još predrasude priglupi primitivni seljoberi gaje prema Bosancima i Crnogorcima

    I nemoj da neko briše ovo što pišem, ako neko napiše da su Crnogorci nezajazljivi i halavi, ja mogu da napišem da su ljudi koji uopštavaju o ljudima po poreklu priglupi primitivni seljoberi.

    A tu je negde i odgovor zašto ne drze nista, i zašto su im za sve krivi drugi, neki tamo Bosanci i Crnogorci, zato sto su glupi i primitivni
    Pa nemoj sad da se vredjamo.Ja sam jasno i glasno izrazila svoje mišljenje i tačno me boli ona stvar jesi li se u tome pronašao pa te uvredilo.
    Da,mislim i dalje da su Crnogorci i Bosanci primitivni,halavi,bezobrazni i nezajažljivi,i ne možeš mi ništa.Ovo je demokratska država i imam pravo da javno kažem šta mislim.

    I nemoj da uopštavaš.Ovo sam napisala ja i ne smatram u opšte za sebe da sam priglupa još manje primitivna a ponajmanje seljoberka.Takvi kao ti umeju samo da laju...a karavane vode neki koji nemaju vremena za forumašenje.

    JA nemam ambiciju da gazim preko mrtvih da bih imala to što imaju navedeni.

Strana 6 od 20 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupanje u Vojvodini
    Autor cvishna u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:21
  2. Crnogorci
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 31.08.2015, 15:49
  3. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2015, 13:32
  4. Rekli su o Vojvodini
    Autor bellissima u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.09.2010, 19:15
  5. Tvrđave u Vojvodini
    Autor Invisibleman u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.08.2008, 22:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •