Zašto sve u AP Vojvodini drže Bosanci i Crnogorci? - Strana 18
Strana 18 od 20 PrvaPrva ... 81617181920 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 256 do 270 od ukupno 291
  1. #256

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku

    PozdravCe i tebi...Sabina


    opa bato! intimiziranje , a?
    Ako mogu da budem ja leptircicica...moze da bidne i ona Sabina...nije prva koja je okrenula ime naopako
    ..eh, da je samo ime...
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #257

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    E pa kad smo već kod Ličana ,moj pradeda je došao iz Like,kupio zemlju u Sremu..tako da imam i
    ličanske krvi a imam i rusinske ,deda sa očeve strane je bio rusin,njegovi su došli iz Rusije.
    Ali se zato ne osećam ni kao ličanka ni kao ruskinja,već isključivo kao sremica,vojvođanka...što je i normalno
    obzirom da sam tu rođena.
    Nema veze sa temom...ali...​drkas malKo pojmove.
    Nikako se ne mozes osecati kao Ruskinja jer...Rusi i Rusini imaju veze kao i doope i oko...
    Rusini – ko su, šta su Rusini
    Rusini su – istorijski narod kao i ostali slovenski narodi. Svoju prošlost dele sa svim slovenskim narodima. Istorijsko sećanje, tradicija, kulturno nasledje i običaji vezuju ih za Karpatske oblasti i starije slovensko-rusko nasledje, što se tako očigledno potvrdjuje u etnonimu Rusnak/Rusnaci, prefiksima i kvalifikativima izvedenim iz imena »Rus», »Ruski« (»mi ruski ljudze«, »naš ruski jazik«, »našo ruski običaji«, »ruski pisnji«, »ruska škola«, »ruska cerkva«, itd.).


    U pravu si da ovo nema nikakve veze sa gore navedenom temom.
    Obrati pažnju na slovne greške jer se i na to ovde veoma obraća pažnja.
    Pozdrav leptirčice.
    Oj dJevojko...
    Kada kopiras neki text sa net-a, budi ljubazna pa ostavi izvor odakle si ga iskopirala...
    Ne bih da se nastavljam oko Rusina...ali moram...
    Jedina slicnost sa Rusima je ta sto pripadaju grupi Istocno Slovenskih naroda...i tu je kraj, finito..the end...
    Niti im je jezik isti, cak ni slican, niti su iste vere...Rusini su vecinom grkokatolici...niti su svugde u svetu priznati kao narod...Ukrajinci ih i dan danas smatraju svojim pripadnicima..itd, itd...
    Ne bi bilo lose da se prvo upoznas sa svojim poreklom pa tek onda pljujes po drugima...
    Sto se slovnih gresaka tice...iako moja je slucajno namerna...niko na ovom forumu ne pravi problem, a na pravopisne i gramaticke greske sam i ja svojevremeno "skakala" jer bodu oci...
    Glede teme...sto se uFatiste Bosanaca i Crnogoraca...pa nisu jedini...sto ne dokacite Uzicane, Kraljevcane koji su isto dosli na studije ovamo i nisu se vratili u rodnu grudu?
    Aman...
    PozdravCe i tebi...Sabina

    p.s. zaboravih...evo ti poopsirno sa wikipediji...pa procitaj

    Rusini - Wikipedija
    Rusini su većinom grkokatolici......ondak sam hebote potekla iz manjine..

    Evo i tebi pa pročitaj pošto hrvatske sajtove ne čitam...bode mi oči ijekavica,zar nisi pročitala gore u tekstovima?..

    mihajlo hornjak
    Poruku je izmenio ANIBAS, 27.03.2012 u 00:41
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  3. #258

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku

    PozdravCe i tebi...Sabina


    opa bato! intimiziranje , a?
    Ako mogu da budem ja leptircicica...moze da bidne i ona Sabina...nije prva koja je okrenula ime naopako
    ..eh, da je samo ime...

    Kako si ti meni jedna pametnica...

    U Vojvodini se zna ko se većinom nalazi u foteljama...i to ne od juče i od pre 20 god. kako pojedinci ovde misle
    već unazad 50-60 god.Zato i jest otvorena ova tema...koja je ošla u ...
    Izvini a koji je tvoj sindrom? primećujem da si mlogo nešto neurozna.
    PMS ili SNŽ?
    Poruku je izmenio ANIBAS, 27.03.2012 u 00:54
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  4. #259

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Ne u poslednjih 50 godina. Koliko sam ja shvatila, rec je u ljudima koji su dosli za vreme ovog poslednjeg rata.
    Moze i taksativno, nije problem) Si ovo ti rekla ? ja ti samo odgovorio (A sad se lepo vrati na moje prosle postove i o kojim ljudima najvise pricam i o kojem dobu ! Pa ces onda i shvatiti sta sam hteo da te pitam !) pokusavam da preskocim tvoja trnja i balvane i da nekako nastavim deo teme Ali izgleda je to trnje zajebano ?!
    Izgleda da sam opet sanjala...
    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Vazda sam volela one sto vide trn u tudjem oku, a balvan u svom ne vide.
    A odakle poticu ta trnja i balvani ?
    Pored ovoga, ti si jos pitao, citiram "Cemo da pocnemo da redjamo najuticajnije ljude poslednjih 50 godina?", pa sam ja rekla da se ovde ne prica o poslednjih 50 godina, vec o poslednjih dvadesetak, kad su dosli ovi gresni Bosanci sto pricaju ijekavicom, te kvare nas prefinjeni govor, mnogo vicu i u svojim privatnim firmama zaposljavaju, zamisli, svoju rodbinu i prijatelje! I onda sam rekla da mozemo da pocnemo da ih redjamo, te sto su nam drzavu doveli do propasti, al' niko jos nije načeo tu listu.

    Ne moram da se vracam, znam gde sam sta napisala. Jesi me sad bolje shvatio, il' d'uzmem pribor za crtanje? (a nisam bas neki umetnik, bolje da ne dodje do toga)
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #260

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Ne u poslednjih 50 godina. Koliko sam ja shvatila, rec je u ljudima koji su dosli za vreme ovog poslednjeg rata.
    Moze i taksativno, nije problem) Si ovo ti rekla ? ja ti samo odgovorio (A sad se lepo vrati na moje prosle postove i o kojim ljudima najvise pricam i o kojem dobu ! Pa ces onda i shvatiti sta sam hteo da te pitam !) pokusavam da preskocim tvoja trnja i balvane i da nekako nastavim deo teme Ali izgleda je to trnje zajebano ?!
    Izgleda da sam opet sanjala...
    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Vazda sam volela one sto vide trn u tudjem oku, a balvan u svom ne vide.
    A odakle poticu ta trnja i balvani ?
    Pored ovoga, ti si jos pitao, citiram "Cemo da pocnemo da redjamo najuticajnije ljude poslednjih 50 godina?", pa sam ja rekla da se ovde ne prica o poslednjih 50 godina, vec o poslednjih dvadesetak, kad su dosli ovi gresni Bosanci sto pricaju ijekavicom, te kvare nas prefinjeni govor, mnogo vicu i u svojim privatnim firmama zaposljavaju, zamisli, svoju rodbinu i prijatelje! I onda sam rekla da mozemo da pocnemo da ih redjamo, te sto su nam drzavu doveli do propasti, al' niko jos nije načeo tu listu.

    Ne moram da se vracam, znam gde sam sta napisala. Jesi me sad bolje shvatio, il' d'uzmem pribor za crtanje? (a nisam bas neki umetnik, bolje da ne dodje do toga)
    da rekla si da se radi o ljudima koji su dosli u zadnjem ratu a sad se vrati gde ja govorim o ljudima posle 1945 i da oni i ovi zadnji koji su vise izbeglice nego kolonisti nemaju veze ! vrati se i vidi u mojim proslim rapravama sa drugima zato sam reko da se nabraju ljudi od pre 50 godina !

  6. #261

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Joj kako si me zajebao ,sad se lepo vrati na moje predjasnje postove i ima tamo gde sam pisao da smo svi mi iz C.gore,Bosne i Hercegoine,Severne Albanije .... dosli ovde ali smo morali da se adaptiramo i da prihvatimo sistem do zadnje tacke a ne da budemo bahati ! Velika je to razlika koju uporedjujes danas i pre ! Vojna krajina ukinuta u 19 veku a kmetovi 1853 godine ukinuti Jeste bio juzni deo granice zvat kao vojni ali su Srbi i u ostalim delovima korisceni kao vojnici posebno ko posadna odeljenja utvrdjenja tako da si onda imao oko 4 000 srba koji su sluzili za te namene u Slovackoj I nezaboravi mi smo dosli na tudje njihovom voljom a posle hoces da pravis drzavu gde i nisi bio apsolutna vecina,posle neko kaze nesto za Kosovo ? Ko sto mi zalimo za Kosovom tako Madjari zale za Vojvodinom.....
    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Ces da pocnemo da pricamo kako su kolonisti razbijali plocice po Nemackim kupatilima da im se neklizaju koze i kako su za zidane peci mislili da su spomenici,znam iz prica to se desavalo naprimer u danasnjem Knicaninu !?

    Као што рекох рајински менталитет у свом најбољем издању...

    Цвијић о рајинском менталитету каже: „Од моралних особина се услед мимикрије најпре развије понизност према беговима, према насилницима, према свима мухамеданцима, једном речи према свима који нису раја. Раја се све више навикава на то да је нижа, ропска класа која има да се улагује и да се клања, да би се умилила господару.“, док нешто раније каже: „Под тим разумемо утицај суровости и насиља господара на менталитет овога становништва или и последице подражавања овим господарима. Послушност и напор робова да се угоди жељама и укусу господара били су главни чиниоци овога преображаја.

    U neprestanom strahu od dušmana i pod stalnim pritiskom težnje za održanjem golog života razvio se podanički mentalitet potištenih i servilnih ljudi.

    Sindrom osobina rajinskog karaktera čine crte: plašljivost, fatalizam, potuljenost, pakost, nepoverljivost, pragmatizam, lukavstvo, egoizam, čulnost, slepa odanost gospodaru, poniznost prema moćnima i surov odnos prema nemoćnima, kao i moralna mimikrija .
    Заменити реч "бег" са Немац.

    Свака подударност је намерна. Као што рекох, може неко кмета ослободити ланаца, али се ланци не могу избацити из кмета. У Америци се то зове "Чича Тома синдром", када потомак роба обожава и диви се својим старим газдама, док презире своје саплеменике. Али као што се види овде се замера Црногорцима и Босанцима (који су јелте углавном Срби), али све пршти од дивљења према бившим немачким газдама, кад им преци нису имали ни право гласа, па чак ни приватну својину. Попут оних мазохистичких жена, које воле да их мужеви туку, тако и ови жуде за гвозденом немачком песницом на својој шији.

    Дакле, овде се не ради да неко "све држи у Војводини" (тј. Босанци и Црногорци), већ ко држи. Њима смета што то нису Немци (или било ко други сем Срба, тј. њихових сународника), који су доведени у ове крајеве, управо ради феудалне контроле њихових предака.

    Раније, у доба Аустроугарске, овде су владали странци који нису ни говорили наш језик, док се овде прозивају Босанци и Црногорци, што говоре различитим акцентом нашег језика?

  7. #262

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Joj kako si me zajebao ,sad se lepo vrati na moje predjasnje postove i ima tamo gde sam pisao da smo svi mi iz C.gore,Bosne i Hercegoine,Severne Albanije .... dosli ovde ali smo morali da se adaptiramo i da prihvatimo sistem do zadnje tacke a ne da budemo bahati ! Velika je to razlika koju uporedjujes danas i pre ! Vojna krajina ukinuta u 19 veku a kmetovi 1853 godine ukinuti Jeste bio juzni deo granice zvat kao vojni ali su Srbi i u ostalim delovima korisceni kao vojnici posebno ko posadna odeljenja utvrdjenja tako da si onda imao oko 4 000 srba koji su sluzili za te namene u Slovackoj I nezaboravi mi smo dosli na tudje njihovom voljom a posle hoces da pravis drzavu gde i nisi bio apsolutna vecina,posle neko kaze nesto za Kosovo ? Ko sto mi zalimo za Kosovom tako Madjari zale za Vojvodinom.....
    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Ces da pocnemo da pricamo kako su kolonisti razbijali plocice po Nemackim kupatilima da im se neklizaju koze i kako su za zidane peci mislili da su spomenici,znam iz prica to se desavalo naprimer u danasnjem Knicaninu !?

    Као што рекох рајински менталитет у свом најбољем издању...

    Цвијић о рајинском менталитету каже: „Од моралних особина се услед мимикрије најпре развије понизност према беговима, према насилницима, према свима мухамеданцима, једном речи према свима који нису раја. Раја се све више навикава на то да је нижа, ропска класа која има да се улагује и да се клања, да би се умилила господару.“, док нешто раније каже: „Под тим разумемо утицај суровости и насиља господара на менталитет овога становништва или и последице подражавања овим господарима. Послушност и напор робова да се угоди жељама и укусу господара били су главни чиниоци овога преображаја.

    U neprestanom strahu od dušmana i pod stalnim pritiskom težnje za održanjem golog života razvio se podanički mentalitet potištenih i servilnih ljudi.

    Sindrom osobina rajinskog karaktera čine crte: plašljivost, fatalizam, potuljenost, pakost, nepoverljivost, pragmatizam, lukavstvo, egoizam, čulnost, slepa odanost gospodaru, poniznost prema moćnima i surov odnos prema nemoćnima, kao i moralna mimikrija .
    Заменити реч "бег" са Немац.

    Свака подударност је намерна. Као што рекох, може неко кмета ослободити ланаца, али се ланци не могу избацити из кмета. У Америци се то зове "Чича Тома синдром", када потомак роба обожава и диви се својим старим газдама, док презире своје саплеменике. Али као што се види овде се замера Црногорцима и Босанцима (који су јелте углавном Срби), али све пршти од дивљења према бившим немачким газдама, кад им преци нису имали ни право гласа, па чак ни приватну својину. Попут оних мазохистичких жена, које воле да их мужеви туку, тако и ови жуде за гвозденом немачком песницом на својој шији.

    Дакле, овде се не ради да неко "све држи у Војводини" (тј. Босанци и Црногорци), већ ко држи. Њима смета што то нису Немци (или било ко други сем Срба, тј. њихових сународника), који су доведени у ове крајеве, управо ради феудалне контроле њихових предака.

    Раније, у доба Аустроугарске, овде су владали странци који нису ни говорили наш језик, док се овде прозивају Босанци и Црногорци, што говоре различитим акцентом нашег језика?
    Jel rajinski mentalitet ups izvini mislim na SELJACINSKI mentalitet postovati tudje na koje si dosao i gde su te primili ? Dok je taj tvoj takozvani Nemacki rob imao pravo na Maticu Srpsku ostali su se krili po gudurama u bosni i Crnoj gori ! Kod onih gospodara gde si imao Srpski Temisvar kao mali Pariz gradeci ga bogati Srpski trgovci gradeci i malu Srbiju i zadrzavajuci ideju o Srbiji ! Prihvatio to ili ne mozesmo da se busamo u grudi ali to nije bilo nase vec zvanicna teritorija Ugarske pa pisi ti koliko hoces stihove o robovima ! Krvarilo se za Hazburgovce ali su dali da ostanes ono sto si bio ! Sve do Franca Jozefa koji je morao ustuknuti pre Madjarima i pognuti glavu i podeliti carstvo sa Madjarima koji nisu gusili samo Srbe vec i Nemce pa je tako i Džoni Vajsmiler upisan kao Janos ! A matorom Jozefu je bilo jasno da dolazi kraj carstvu i da taj kraj zele videti i vece sile pa je cak i Nemacka imala ideju jedno vreme da im otkine Austriju a ostatak da prepusti Ugrima ! Posle smrti sina i buduce sinove buduce zene na dvoru gde su verovatno i ubijeni kao i ubistva njegove zene uvidelo se da Hazburgovci silaze sa scene i da Austro-Ugarskoj polako ide kraj ! Sve u svemu radilo se o modernoj visenacionalnoj drzavi daleko od tvojih pisanja o nekakvim robovima ! Vidim polako Seljacine menjas sa rajom i naravno da je Cvijic pisao o raji posto je i sam bio iz Pivskog plemena A vidim da je i studirao i obrazovao se kod UGARSKIH KMETOVA u Becu Strasna Autrougarska koja je iskolovala pola nasih najvecih naucnika,knjizevnika.... koji su i posle toga ostali Srbi !

  8. #263

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Ne znate da su dobijali placeve i kuće svud po Vojvodini od države da imaju krov nad glavom,pa da su te kuće prodavali ne bi li ostvarili profit,a već su imali gde da žive?Pa što nisu rekli,pojedini:-Znaš ja već imam,daj tu montažnu kuću nekoj drugoj sirotinji.-nego su grabili i kapom i šakom od države matice .
    Једноставно, лажеш.
    Otkači se od mene.
    Ајде ајде, кисело је грожђе. Као откачи се од мене, а уствари сви ми знамо где су корени писања на овој теми.
    Хинт: колико сте само упознали рецимо Мађарица по северу које једва набадају српски, родитељи разведени, а презиме црногорско... признај лепо Илузијо, да ли је Бошњак или Црногорац некад давно наишао и отишао као Деда Мраз у лету и оставио горчину за овакво писање...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #264

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Hvala ti na ovakvom komentaru!

  10. #265

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Jel rajinski mentalitet ups izvini mislim na SELJACINSKI mentalitet postovati tudje na koje si dosao i gde su te primili ?
    Значи ове области су "туђе", тј. нису наше, па морамо поштовати тог туђина којем ово припада?
    Права рајинска психа.

    Поготово што "дођоши" овде долазе, када ове области нису биле под Угарском, а о њима причамо.

    Већина националних мањина овде је дошла током 19 века, као колонисти.

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Dok je taj tvoj takozvani Nemacki rob imao pravo na Maticu Srpsku ostali su se krili po gudurama u bosni i Crnoj gori ! Kod onih gospodara gde si imao Srpski Temisvar kao mali Pariz gradeci ga bogati Srpski trgovci gradeci i malu Srbiju i zadrzavajuci ideju o Srbiji !
    Седиште матице српске је углавном било у Будимпешти. Као што не читаш, ти богати српски трговци нису ишто што и српски кметови по селима, који са овима првима немају везе, а о којима причам. Јер 90% "старолеседелаца" су потомци тих неписмених паора, не богате трговачке српске класе. Управо је проблем што се "староседелачком" културом ките они, чији преци у тој култури нису ни учествовали. Ти мислиш да је неки неписмени паор (предак већине "староседелаца") имао везе са Матицом Српском, или тим "малим Паризом"?

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Prihvatio to ili ne mozesmo da se busamo u grudi ali to nije bilo nase vec zvanicna teritorija Ugarske pa pisi ti koliko hoces stihove o robovima ! Krvarilo se za Hazburgovce ali su dali da ostanes ono sto si bio !
    Као што рекох рајински менталитет.
    И Македонија је била званична територија Србије, па шта са тим?
    Ти исти Угри су разорили Нови Сад у 19 веку. Како мислиш да је Србобран добио име?
    Ти Хабзбурговци су "наградили" Србе за своју лојалност круни током мађарске револуције, укидањем свих привилегија и националне аутономије, као и давањем Мађарима етничког монопола, као награду за издају царства. Да не заборавимо да су мађарски револуционари покушали да убију Франца Јозефа, али им је све опроштено.

    У Срему је после хрватско-угарске нагодбе 1867, укинута ћирилица, када је Срем припојен краљевини Хрватској-Славонији.

    Да не заборавимо Михајла Пупина који је морао да бежи из "толерантне" Аустроугарске.


    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    A vidim da je i studirao i obrazovao se kod UGARSKIH KMETOVA u Becu Strasna Autrougarska koja je iskolovala pola nasih najvecih naucnika,knjizevnika.... koji su i posle toga ostali Srbi !
    Али какве ти имаш везе са тим грађанством,научницима и књижевницима? Да ли си ти њихов потомак? Што се китиш туђим перјем? О томе причам.

    Кад смо већ код школовања, зашто је први универзитет на територији Војводине основан тек 60-их година двадесетог века? Београдски универзитет је знатно старији, што је парадокс, уколико је центар школовања био овде.

    Већину познатих Срба са овог простора је финансирала и одшколовала царска Русија (попут Атанасија Стојковића, Захарија Орфелина).
    Матица Српска је изграђена од српских, не аустријских пара.

    Треба разликовати Аустријско царство, које је било мање - више толерантно према Србима (иако јој није било претерано стало према "шизматицима"),од репресивне Аустроугарске, која је била етнички монопол Немаца и Мађара

    Да ли знаш да је Аустроугарска послала Милутина Миланковића у концентрациони логор?

    Ту Аустроугарску, коју је та српска елита тог доба презирала, потомци аустроугарског паорског кметства уздижу у небеса.
    Poruku je izmenio Luctor, 27.03.2012 u 11:45

  11. #266

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Što kad su tako super ljudi ,pošto drže u mom mestu skoro sve maloprodajne radnje, ne prime kad im treba radnica devojku odavde nego primaju isključivo njihove gore list?
    Kad bi bila u poziciji poslodavca, ti ne bi zaposljavala svoje, daleko bilo, nego iskljucivo po konkursu?

    Zavisi za koje radno mesto .To je moj odgovor.

  12. #267

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Ne znate da su dobijali placeve i kuće svud po Vojvodini od države da imaju krov nad glavom,pa da su te kuće prodavali ne bi li ostvarili profit,a već su imali gde da žive?Pa što nisu rekli,pojedini:-Znaš ja već imam,daj tu montažnu kuću nekoj drugoj sirotinji.-nego su grabili i kapom i šakom od države matice .
    Једноставно, лажеш.
    Otkači se od mene.
    Ајде ајде, кисело је грожђе. Као откачи се од мене, а уствари сви ми знамо где су корени писања на овој теми.
    Хинт: колико сте само упознали рецимо Мађарица по северу које једва набадају српски, родитељи разведени, а презиме црногорско... признај лепо Илузијо, да ли је Бошњак или Црногорац некад давно наишао и отишао као Деда Мраз у лету и оставио горчину за овакво писање...
    Šta sam ja tebi rekla? Hajde lepo pročitaj ponovo.

    Otkači se od mene.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  13. #268

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Jel rajinski mentalitet ups izvini mislim na SELJACINSKI mentalitet postovati tudje na koje si dosao i gde su te primili ?
    Значи ове области су "туђе", тј. нису наше, па морамо поштовати тог туђина којем ово припада?
    Права рајинска психа.

    Поготово што "дођоши" овде долазе, када ове области нису биле под Угарском, а о њима причамо.

    Већина националних мањина овде је дошла током 19 века, као колонисти.

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Dok je taj tvoj takozvani Nemacki rob imao pravo na Maticu Srpsku ostali su se krili po gudurama u bosni i Crnoj gori ! Kod onih gospodara gde si imao Srpski Temisvar kao mali Pariz gradeci ga bogati Srpski trgovci gradeci i malu Srbiju i zadrzavajuci ideju o Srbiji !
    Седиште матице српске је углавном било у Будимпешти. Као што не читаш, ти богати српски трговци нису ишто што и српски кметови по селима, који са овима првима немају везе, а о којима причам. Јер 90% "старолеседелаца" су потомци тих неписмених паора, не богате трговачке српске класе. Управо је проблем што се "староседелачком" културом ките они, чији преци у тој култури нису ни учествовали. Ти мислиш да је неки неписмени паор (предак већине "староседелаца") имао везе са Матицом Српском, или тим "малим Паризом"?

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Prihvatio to ili ne mozesmo da se busamo u grudi ali to nije bilo nase vec zvanicna teritorija Ugarske pa pisi ti koliko hoces stihove o robovima ! Krvarilo se za Hazburgovce ali su dali da ostanes ono sto si bio !
    Као што рекох рајински менталитет.
    И Македонија је била званична територија Србије, па шта са тим?
    Ти исти Угри су разорили Нови Сад у 19 веку. Како мислиш да је Србобран добио име?
    Ти Хабзбурговци су "наградили" Србе за своју лојалност круни током мађарске револуције, укидањем свих привилегија и националне аутономије, као и давањем Мађарима етничког монопола, као награду за издају царства. Да не заборавимо да су мађарски револуционари покушали да убију Франца Јозефа, али им је све опроштено.

    У Срему је после хрватско-угарске нагодбе 1867, укинута ћирилица, када је Срем припојен краљевини Хрватској-Славонији.

    Да не заборавимо Михајла Пупина који је морао да бежи из "толерантне" Аустроугарске.


    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    A vidim da je i studirao i obrazovao se kod UGARSKIH KMETOVA u Becu Strasna Autrougarska koja je iskolovala pola nasih najvecih naucnika,knjizevnika.... koji su i posle toga ostali Srbi !
    Али какве ти имаш везе са тим грађанством,научницима и књижевницима? Да ли си ти њихов потомак? Што се китиш туђим перјем? О томе причам.

    Кад смо већ код школовања, зашто је први универзитет на територији Војводине основан тек 60-их година двадесетог века? Београдски универзитет је знатно старији, што је парадокс, уколико је центар школовања био овде.

    Већину познатих Срба са овог простора је финансирала и одшколовала царска Русија (попут Атанасија Стојковића, Захарија Орфелина).
    Матица Српска је изграђена од српских, не аустријских пара.

    Треба разликовати Аустријско царство, које је било мање - више толерантно према Србима (иако јој није било претерано стало према "шизматицима"),од репресивне Аустроугарске, која је била етнички монопол Немаца и Мађара

    Да ли знаш да је Аустроугарска послала Милутина Миланковића у концентрациони логор?

    Ту Аустроугарску, коју је та српска елита тог доба презирала, потомци аустроугарског паорског кметства уздижу у небеса.
    Izvini lepo skrenuli smo malo temu na obrazlozenje o tim Ugarskim kmetovima i odnos krune prema njima ja ti samo odgovaram ali slazem se da se vrati na temu ! I pricam ti kako su se ti Ugarski kmetovi ponasali prema svom vladaru koji ih je pustio da tu zive svidjalo se to tebi ili ne onda nemoj da vices Kosovo je Srbija ! Budimo realni ! Ove oblasti Su BILE TUDJE i pisao sam u onom vremenu i nemoj da mi pricu saljes u novo doba i nasi je nisu osvojili vec su tu bili primljeni ! Meni je Doboljno da su moji preci bili vojnici oslobodjeni svih taksi i poreza sa slobodom vere a paori su postali tek posle 1850 kad je i kmetstvo ukinuto i kad im je data sopstvena zemlja a i do tada su feudalci morali da postuju ogranicenja prema seljacima koje je pisala Marijaj Terezija ! Veze sa Maticom Srpskom i malim Parizom su imali Srbi a ti si poceo da ih delis na bogate i siromasne (to je ta kako ti kazes rajinska psiha gde se i danas Srbi dele na bogate i siromasne istorija se nemenja ) Sta se tice Ugra vrati se sta sam pisao molim te o njima i matorom izmucenom Jozefu ! Hteo nehteo morao je da da Ugrima svoje i da podeli carstvo cime je prakticno prekinuta dominacija Hazburgovaca i Becke krune ! Sta se tice Pupina nije pobegao sto je morao nego jednostavno otisao na zahtev oca da nesluzi propaloj kruni koja ih je izdala a do tada su svi Srbi sa ponosom sluzili caru i kruni i svaka kuca je drzala slike cara u njegovu cast a mali Pupin je slusao od starijih pripovedanja o borbama mestana u carevoj vosjci i sukob sa Napoleonovom vojskom,znam jer sam citao sa pasnjaka do naucenjaka ! Razorili ga divno prvo se srbi divili Madjarima posle se potukli zbog sukoba interesa Da li si ti njihov potomak ? sta ti uopste hoces da kazes ? Ko je spominjao potomke ?Jer ja negde spajam sebe sa tim ljudima ? ili ti nemozes da shvatis sta neko hoce da kaze ? Ljude koje su skolovali ti strasni Austrijanci i Nemci kojima smo robovali su ostali i dalje Srbi,pola elite je stekla znanje bas tamo u toj strasnoj Austriji i Nemackoj ili Ceskoj a Austrougarsku sam ja razgranicio samo sto ti izgleda necitas dobro moje prosle postove , dok ja tvoj procitam po dva puta ! Sto bi Vojvodina imala u ono vreme univerzitet kad se moglo skolovati i u Pesti ili Temisvaru ili Becu ? Milutin Milankovic je interniran i daleko je to bilo od logora kad su mu dozvolili da radi u Madjarskoj biblioteci nauka gde je i nastavio svoj rad takod a je to daleko od nekog logora takod a opet negledas drugu stranu vec imas amove !Uostalom i prvi rektori na Beogradskom univerzitetu su dosli iz Peste i Beca i tamo sticali diplome Vidis pola velikana je upravo doslo iz malih seoskih podrucija koje ti nazivas Ugarskim kmetovima ! Daj da vidim koga je jos to skolovala Rusija molim te ......

  14. #269

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Što kad su tako super ljudi ,pošto drže u mom mestu skoro sve maloprodajne radnje, ne prime kad im treba radnica devojku odavde nego primaju isključivo njihove gore list?
    Kad bi bila u poziciji poslodavca, ti ne bi zaposljavala svoje, daleko bilo, nego iskljucivo po konkursu?

    Zavisi za koje radno mesto .To je moj odgovor.
    Recimo za rad u radnji, bas taj primer koji si navela.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  15. #270

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Ne znate da su dobijali placeve i kuće svud po Vojvodini od države da imaju krov nad glavom,pa da su te kuće prodavali ne bi li ostvarili profit,a već su imali gde da žive?Pa što nisu rekli,pojedini:-Znaš ja već imam,daj tu montažnu kuću nekoj drugoj sirotinji.-nego su grabili i kapom i šakom od države matice .
    Једноставно, лажеш.
    Otkači se od mene.
    Ајде ајде, кисело је грожђе. Као откачи се од мене, а уствари сви ми знамо где су корени писања на овој теми.
    Хинт: колико сте само упознали рецимо Мађарица по северу које једва набадају српски, родитељи разведени, а презиме црногорско... признај лепо Илузијо, да ли је Бошњак или Црногорац некад давно наишао и отишао као Деда Мраз у лету и оставио горчину за овакво писање...
    Šta sam ja tebi rekla? Hajde lepo pročitaj ponovo.

    Otkači se od mene.
    Буди добра, престани да лажеш и измишљаш, престани да својим измишљотинама блатиш људе, престани да вређаш нечију децу, и чика Јоса ће те пустити да патиш у тишини. Јасно?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 18 od 20 PrvaPrva ... 81617181920 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupanje u Vojvodini
    Autor cvishna u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:21
  2. Crnogorci
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 31.08.2015, 15:49
  3. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2015, 13:32
  4. Rekli su o Vojvodini
    Autor bellissima u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.09.2010, 19:15
  5. Tvrđave u Vojvodini
    Autor Invisibleman u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.08.2008, 22:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •