Feminizam
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 24

Tema: Feminizam

  1. #1

    Feminizam

    ВЛАДИСЛАВ ЂОРЂЕВИЋ: ТИПИЧНА ФЕМИНИСТКИЊА | Српски културни клуб

    ВЛАДИСЛАВ ЂОРЂЕВИЋ: ТИПИЧНА ФЕМИНИСТКИЊА
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #2

    Odgovor: Feminizam

    Radikalni feminizam je, sa ostalima, danas paradirao Beogradom, a ostali feminizmi su uglavnom posledica nehebice.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #3

  4. #4

    Odgovor: Feminizam

    Ако је господин Ђорђевић кретен, онда је ова госпођа Милановић дебил, и то је страшно какав дебил.

    Чула кокошка нешто о злостављању жена негде, па одлучила да напише текст у ком пише да је брак/веза са мушкарцем јест једнако батине и смрт.

    Ако неко није веровао господину Ђорђевићу, само нек прочита текст овог скота, постаће његов ватрени обожавалац.

    Искрено се надам да она није неки истакнути заштитник жена од насиља, јер тешко онда женама...

    Најјачи фазон ми је део да су "бели" мушкарци привилеговани - Цигани ваљда не бију жене :ротфлмао
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #5

    Odgovor: Feminizam

    Tako je gdine Josarijanoviću, samo oštro i na prvu loptu.

  6. #6

    Odgovor: Feminizam

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Radikalni feminizam je, sa ostalima, danas paradirao Beogradom, a ostali feminizmi su uglavnom posledica nehebice.
    Ja mislim da kad bi ti mog'o hebat ne bi toliko pojava u društvu pripisivao nehebici.

    Hebavost je precenjena, đeneralno.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  7. #7

    Odgovor: Feminizam

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Radikalni feminizam je, sa ostalima, danas paradirao Beogradom, a ostali feminizmi su uglavnom posledica nehebice.
    Ja mislim da kad bi ti mog'o hebat ne bi toliko pojava u društvu pripisivao nehebici.

    Hebavost je precenjena, đeneralno.
    Ja mislim da ti nisi anticipirala temu na Josin način. A, što se tiče nehebice, nisam ni mislio na bukvalni seks, već na frustriranost opšteg tipa kod nekih žena (kod nas narod ume da kaže - Ne hebe me ni za suvu šljivu!), kakve već ima i kod nekih muškaraca (frustriranosti, mislim).

    Što se tiče nekih mojih moći ili nemoći, ti za njih ne možeš znati, ali zato ovaj tvoj post nedvosmisleno ukazuje da kada bi bila (bar) malo bistrija ne bi razumela moje pisanje na način kakav već jesi.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  8. #8

    Odgovor: Feminizam

    Nisam (što rekla Vendi) anticipirala temu na Josin način. Šta više, nisam ni znala da postoji antipiciranje na Josin način nego sam 'vako nebistra htela da kažem da su neka pitanja i stvarni problemi žena prečesto pripisivani nehebici i samim tim degradirani i ismevani. Mnogo ređe nailazim na mišljenje da je neka stvar koja frustrira muškarca posledica nehebice.
    Zamisli da su vekovima unazad mislili - gle, ova hoće pravo da radi - mora da je nehebica. A ova hoće da glasa? - e ta se, jarane, nije jebala godinama. Ma decenijama.
    Ja sam samo alergična na površne deklaracije kad je u pitanju bilo kakva pojava.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #9

    Odgovor: Feminizam

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku

    Hebavost je precenjena, đeneralno.
    Neće biti! Čak mislim da je mnogo manje nego u neka normalnija vremena! Suviše vremena se potroši na opstajanje, suviše pritiska sa svih strana tako da mnogi posle samo palamude umesto da praktikuju hebavost .
    Šta htedoh reći?
    Premalo vremena ostaje za zadovoljstva pa su mnogi "na 100 gradi". I posle...zašto feminizam ( i ostali bezvezni izmi) cvetaju li cvetaju? Da su stigli da se isprazne ko ljudi bilo bi više osmeha, zezanja na forumu, šaljivih i životom obojenih rečenica.
    Precenjeno je rintanje zarad materijalnih dobara a premalo "ovo malo duše" !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #10

    Odgovor: Feminizam

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Da su stigli da se isprazne...
    Ja za početak te segsualne aktivnosti ne vidim kao pražnjenje tako da nemamo ni temelj da ne kažem osnovu oko koje bi mogli polemisati.

    Mislim, nije moje pisanje usmereno protiv muškaraca i znam ja vrlo dobro ko radi najmanje poželjne poslove i ko rije naftu daleko od civilizacije i ko radi po rudnicima i kome se na teret stavlja izdržavanje porodice po svaku cenu... Sve u svemu, feminizam kao pojava ima svoje dobre strane a ima i faktora koje ignoriše al' da sad ne davim... Opet kažem, ubacila sam se na temu iziritirana nekim šabanskim provalama a pretpostavljam da nije ni meni ni vama do neke dubioze.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  11. #11

    Odgovor: Feminizam

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ако је господин Ђорђевић кретен, онда је ова госпођа Милановић дебил, и то је страшно какав дебил.

    Чула кокошка нешто о злостављању жена негде, па одлучила да напише текст у ком пише да је брак/веза са мушкарцем јест једнако батине и смрт.

    Ако неко није веровао господину Ђорђевићу, само нек прочита текст овог скота, постаће његов ватрени обожавалац.

    Искрено се надам да она није неки истакнути заштитник жена од насиља, јер тешко онда женама...

    Најјачи фазон ми је део да су "бели" мушкарци привилеговани - Цигани ваљда не бију жене :ротфлмао
    Svako ima pravo na svoje mišljenje koje posledica njegovog iskustva. Mislim da su okolnosti u društvu takve da mnogi nemaju ni volje a možda i samo na prvi pogled procenjuju osobe koje upoznaju pa ni ne pokušavaju da je bolje upoznaju. Jedno je sigurno da žene ne mogu povrediti neku drugu kao što to može loše procenjeni muškarac. Mnogima od vas smetaju samostalne ili nezavisne žene jer je potrebno više vašeg truda da uložite, pa je onda lakše takvoj dodeliti neki pogrdan epitet.

  12. #12

    Odgovor: Feminizam

    Citat ljiljak kaže: Pogledaj poruku

    Jedno je sigurno da žene ne mogu povrediti neku drugu kao što to može loše procenjeni muškarac. Mnogima od vas smetaju samostalne ili nezavisne žene jer je potrebno više vašeg truda da uložite, pa je onda lakše takvoj dodeliti neki pogrdan epitet.
    Kako lepo reče Lilit "Ja sam samo alergična na površne deklaracije kad je u pitanju bilo kakva pojava" a ovde, iako je tema tek krenula, ima površnog i deklarativnog isuviše! Jbg...nisam mogao ne primetiti .
    Sa citiranim se ne slažem jer postoje i mnoge žene koje umeju, znaju i suptilno reaguju sa ciljem da povrede što ima za rezultat mnogo jače dejstvo nego ishitrena reakcija nekog "čobanina". Dakle, povređuju oba pola, nema diskriminacije !
    Lično verujem da samo površnim i sujetnim smetaju žene sa stavom pa je za takve i izmišljena lutka na naduvavanje ! Kad već ne umeju parirati onda sledi Ezopova basna o kiselom grožđu..mda. Lakše je uloviti kokošku nego fazanku ali je fazanka vredan trofej (ako je već lov u pitanju) i uložena količina truda govori da li je neko zaista zainteresovan za nešto vrednije, bolje, drugačije. Prosto, interesuje li ga suština ili samo oblanda! Ne bih majorizovao i trpao sve u isti koš jer pripadam kasti onih koji traže prave vrednosti a alergičan sam na površnost u bilo čemu, pogotovo u vezi tako bitnih, ličnih odnosa dva pola.
    Btw...sama tema govori upravo o isključivosti dela populacije jednog pola, ad hock diskriminacije drugog pola i samim tim o osobama koje površno i odokativno ocenjuju polovinu čovečanstva. Mrzim šablonske, salonske i visokoparne ocene jer mi govore o lenjosti, sujeti, ograničenosti, manjku iskustva i netoleranciji. Takav nastup u mojim očima diskredituje osobu jer u startu ne dozvoljava da išta promeni njene predrasude. Ja volim da sam život i vreme pokaže koliko neko vredi.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #13

    Odgovor: Feminizam

    Gospodine sivi, moj odgovor se odnosi na

    yossarian kaže: sledi citat njegovog teksta, a i u mom odgovoru stoji slično ovom vašem citatu
    o osobama koje površno i odokativno ocenjuju
    .

  14. #14

    Odgovor: Feminizam

    Gospođo ljiljo, moj post se odnosio na opasku "žene ne mogu povrediti drugu" a inače sam alergičan na extremizme kao što je i feminizam. Kratkovido i nefer je polovinu populacije "strpati u neku fijoku". Šta je problem svakome dati šansu da pokaže kakav je?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #15

    Odgovor: Feminizam

    Citat ljiljak kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ако је господин Ђорђевић кретен, онда је ова госпођа Милановић дебил, и то је страшно какав дебил.

    Чула кокошка нешто о злостављању жена негде, па одлучила да напише текст у ком пише да је брак/веза са мушкарцем јест једнако батине и смрт.

    Ако неко није веровао господину Ђорђевићу, само нек прочита текст овог скота, постаће његов ватрени обожавалац.

    Искрено се надам да она није неки истакнути заштитник жена од насиља, јер тешко онда женама...

    Најјачи фазон ми је део да су "бели" мушкарци привилеговани - Цигани ваљда не бију жене :ротфлмао
    Svako ima pravo na svoje mišljenje
    Мене је тетка заклела да никад не одговарам на постове који почињу са "свако има право на своје мишљење".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •