Zašto sve u AP Vojvodini drže Bosanci i Crnogorci? - Strana 8
Strana 8 od 20 PrvaPrva ... 67891018 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 291
  1. #106

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Da,mislim i dalje da su Crnogorci i Bosanci primitivni,halavi,bezobrazni i nezajažljivi,i ne možeš mi ništa.Ovo je demokratska država i imam pravo da javno kažem šta mislim.
    Imaš pravo i da budeš prizemna samo što ti to neće doneti ničeg dobrog u životu. Meni bre žao vas svih. Toliko ste isfrustrirani i neostvareni u životu pa ste svu svoju frustraciju usmerili na totalno pogrešnu stranu. Izgleda da je i Andrić bio primitivan, halav, bezobrazan i nezajažljiv a garant je imao neku bosansku vezu kada je dobio Nobela plus bio foteljaš. A lepo imati jednog nobelovca, pa makar bio i Bosanac
    Nismo mi ni istfrustrirani ni ne ostvareni niti nam, je potrebno neko tamo tvoje sažaljenje...
    Prizemljiti bi se mogao i ti...a ne soliti drugome pamet.
    Gospođica iluzija nije generalizovala..tako da Andrića ne potrebno mešaš.
    Znaš,možda si ti i u pravu a kako da znamo kad nam nisi rekao odakle dolaziš
    i gde se trenutno nalaziš..čisto da procenimo da li je tvoje stanovište realno.
    Ja sam sremica i živim u srcu srema od rođenja do dana današnjeg.
    Ne solim ja nikome pamet, ja kao i uvek pišem što mi je na umu pa kome se dopalo kome ne. Genaralizacija itekako postoji u onoj citiranoj rečenici, a Vi to možete i sami da vidite vrlo dobro. I upravo se vraćamo na ono o čemu sam pisao, zašto je uopšte relevantno za našu priču odakle ja dolazim? A napisao sam, ne čitate pažljivo. Ja Lala iz Banata, a evo me sada u NS.



  2. #107

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    to što je neko foteljaš nije takav zato što je iz Doboja ili Nikšića. Ima foteljaša i iz ovih krajeva, pa vuku kumove, rodbinu i stranačke kolege.
    Jok i nema veze,odakle je ...svi smo istog mentaliteta ..ajde molim te,veću glupost skoro nisam pročitala.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  3. #108

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Sta mene briga sta drugi kaze ko treba da ima prednost ? Ja ostavljam svoje misljenje i nemoj da me vezujes za drugog !
    Ja sam se pozvao na uvodni post teme gde piše to što piše, nisam lično tebi imputirao već se odnosilo na onoga što je temu otvorio. Jesmo sad razjasnili?

    Znam ja da te je smo mojih pisanja ; ) Pa tema nije STAROSEDEOCI TREBAJU DA BUDU GLAVNI vec Zasto sve u AP Vojvodini drze bosanci i C,Gorci !
    Tema je ono što piše u uvodnom postu, tako je od kada je interneta i ovakvih foruma, vrati se na početak pa vidi šta piše.

    osim sto osudjujes spominjanje Bosanaca i C.goraca nisi pokusao da das ni jedan odgovor na temu ?! ZASTO ? Mi povezujemo sa geografskim poreklom KOJI MI ? Ja nemogu da kazem nesto sto nije kao npr da su C.gorci odavno seli u fotelje nepokusavajuci da se odvoje od nje iako je taj njihov efekat los po drzavu ! Jel nesme da se govori ono sto se desava decenijama ?
    To isto na jugu govore za ove sa KiM, u Sarajevu za one iz Raške, u Zagrebu za one iz Hercegovine ili Dalmacije, itd. Možeš ti da pišeš šta ti je volja, a moje je da li ću da se slažem sa tobom ili ne i kako ću da ti odgovorim (ako imam potrebu). Ja sam svoje manje više rekao, to što je neko foteljaš nije takav zato što je iz Doboja ili Nikšića. Ima foteljaša i iz ovih krajeva, pa vuku kumove, rodbinu i stranačke kolege.
    Nismo se razjasnili posto ja samo odgovaram na temu ( ZASTO SVE U AP VOJVODINI DRZE BOSANCI I C,GORCI) ja dajem odgovor na naslov teme i ovo nije knjiga da citam uvode vec me golica naslov ! Foteljas je jer je dovukao celo pleme koje nas je unazadilo nas i celu drzavu ! jer se ponasao tako jer je mogao i svoje navike je upotrebljavao u toj fotelji !!!

  4. #109

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Ja Lala iz Banata, a evo me sada u NS.
    Pa eto lalo ....zar ne uviđaš dok se ja i ti i ostale dve sremice raspravljaju dal' da varimo ili ne
    oni tamo foteljaši grickaju čačkalicu i rade posao.
    Jasno je i nama da ništa ne možemo promeniti al' eto zar ne možemo bar ovde u pisaniji jedni
    druge podržati.Činjenica je da većinom oni sve drže....a drže zato što što mi ne držimo jedni druge.
    Mi smo im to omogućili.Eto.
    Sad kad znam da si lala ,omah si mi srcu draži... kakav god da si.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  5. #110

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    aman ljudi.....

    dokle bre taj lazni a nadasve smesni "elitizam".....

    bas bih volela da upoznam,recimo, pravog Njujorcanina koji se zali kako su Njujork okupirali kurta i murta a Italijani vode grad......
    da li pravim Njujorcanima smeta sto Kinezi pricaju smesnim akcentom?


    hepo kockice su qrac na bicikli......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #111

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    aman ljudi.....

    dokle bre taj lazni a nadasve smesni "elitizam".....

    bas bih volela da upoznam,recimo, pravog Njujorcanina koji se zali kako su Njujork okupirali kurta i murta a Italijani vode grad......
    da li pravim Njujorcanima smeta sto Kinezi pricaju smesnim akcentom?


    hepo kockice su qrac na bicikli......
    Naravno da im ne smeta jer se zna da je službeni jezik
    i pismo na engleskom jeziku a ne na kineskom...
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  7. #112

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    to što je neko foteljaš nije takav zato što je iz Doboja ili Nikšića. Ima foteljaša i iz ovih krajeva, pa vuku kumove, rodbinu i stranačke kolege.
    Jok i nema veze,odakle je ...svi smo istog mentaliteta ..ajde molim te,veću glupost skoro nisam pročitala.
    Znači to što je neko foteljaš direktno ima veze sa njegovim mentalitetom. E ovo je jedna od većih gluposti koje sam ja pročitao u zadnje vreme.

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Nismo se razjasnili posto ja samo odgovaram na temu ( ZASTO SVE U AP VOJVODINI DRZE BOSANCI I C,GORCI) ja dajem odgovor na naslov teme i ovo nije knjiga da citam uvode vec me golica naslov !
    Pa da ti čim vidiš naslov knjige ne moraš ni da je čitaš, odmah sve znaš. Nije da se mora ispratiti čitava tema, ali logično je da se pročita prvi post da se vidi o čemu se radi u temi, pa onda odgovaraš. Nadam se da nisi išao na mementovu temu sa naslovom ''kako krešete''

    Foteljas je jer je dovukao celo pleme koje nas je unazadilo nas i celu drzavu ! jer se ponasao tako jer je mogao i svoje navike je upotrebljavao u toj fotelji !!!
    A ko je to unazadio nas i celu državu? Je l' neko konkretno ili kompletno rukovodstvo iz SKV?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Ja Lala iz Banata, a evo me sada u NS.
    Pa eto lalo ....zar ne uviđaš dok se ja i ti i ostale dve sremice raspravljaju dal' da varimo ili ne
    oni tamo foteljaši grickaju čačkalicu i rade posao.
    Jasno je i nama da ništa ne možemo promeniti al' eto zar ne možemo bar ovde u pisaniji jedni
    druge podržati.Činjenica je da većinom oni sve drže....a drže zato što što mi ne držimo jedni druge.
    Mi smo im to omogućili.Eto.
    Sad kad znam da si lala ,omah si mi srcu draži... kakav god da si.
    E ako sam ti samo zbog toga draži, blago meni Vidi, nadam se da se iz mog pisanja sadašnjeg pa i onog ranije jasno vidi da sam i sam protiv foteljašenja, vezara, partijašenja i svih ostalih nuspojava koje su zahvatile ovo društvo. Ali isto tako ne volim predrasude kada neko to povezuje sa nečime kao što je geografska ili neka druga pripadnost. To nisu posledice ni mentaliteta ni bilo čega sličnoga, već posledice karaktera samih ljudi o kojima se ovde govori. Ima ovde još kako takvih koji nisu ni Bosanci ni Crnogorci ali o njima nešto nije bilo reči, valjda se njima lakše prašta nego ovima drugima. Baš me briga da li je neko Crnogorac, Bosanac, Mađar, Sremac, Banaćanin, Šumadinac ili bilo ko drugi. Boli me uvo da li priča srpski ekavskim ili jekavskim izgovorom, ili ima mađarski akcenat ili neki drugi. Ja ovde nastupam individualno i briga me da ikome držim stranu i da nekoga tapšem po ramenu samo zato što isto misli kao i ja u nekim segmentima, stoga ni Tebe ne mogu podržati u bilo čemu što i sam ne podržavam. Može mene da iritira partijska podguzna muva, ali zato što je partijska podguzna muva, a ne zato što je Bosanac, Hercegovac, Crnogorac ili ko već.



  8. #113

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    to što je neko foteljaš nije takav zato što je iz Doboja ili Nikšića. Ima foteljaša i iz ovih krajeva, pa vuku kumove, rodbinu i stranačke kolege.
    Jok i nema veze,odakle je ...svi smo istog mentaliteta ..ajde molim te,veću glupost skoro nisam pročitala.
    Znači to što je neko foteljaš direktno ima veze sa njegovim mentalitetom. E ovo je jedna od većih gluposti koje sam ja pročitao u zadnje vreme.

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Nismo se razjasnili posto ja samo odgovaram na temu ( ZASTO SVE U AP VOJVODINI DRZE BOSANCI I C,GORCI) ja dajem odgovor na naslov teme i ovo nije knjiga da citam uvode vec me golica naslov !
    Pa da ti čim vidiš naslov knjige ne moraš ni da je čitaš, odmah sve znaš. Nije da se mora ispratiti čitava tema, ali logično je da se pročita prvi post da se vidi o čemu se radi u temi, pa onda odgovaraš. Nadam se da nisi išao na mementovu temu sa naslovom ''kako krešete''

    Foteljas je jer je dovukao celo pleme koje nas je unazadilo nas i celu drzavu ! jer se ponasao tako jer je mogao i svoje navike je upotrebljavao u toj fotelji !!!
    A ko je to unazadio nas i celu državu? Je l' neko konkretno ili kompletno rukovodstvo iz SKV?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Ja Lala iz Banata, a evo me sada u NS.
    Pa eto lalo ....zar ne uviđaš dok se ja i ti i ostale dve sremice raspravljaju dal' da varimo ili ne
    oni tamo foteljaši grickaju čačkalicu i rade posao.
    Jasno je i nama da ništa ne možemo promeniti al' eto zar ne možemo bar ovde u pisaniji jedni
    druge podržati.Činjenica je da većinom oni sve drže....a drže zato što što mi ne držimo jedni druge.
    Mi smo im to omogućili.Eto.
    Sad kad znam da si lala ,omah si mi srcu draži... kakav god da si.
    E ako sam ti samo zbog toga draži, blago meni Vidi, nadam se da se iz mog pisanja sadašnjeg pa i onog ranije jasno vidi da sam i sam protiv foteljašenja, vezara, partijašenja i svih ostalih nuspojava koje su zahvatile ovo društvo. Ali isto tako ne volim predrasude kada neko to povezuje sa nečime kao što je geografska ili neka druga pripadnost. To nisu posledice ni mentaliteta ni bilo čega sličnoga, već posledice karaktera samih ljudi o kojima se ovde govori. Ima ovde još kako takvih koji nisu ni Bosanci ni Crnogorci ali o njima nešto nije bilo reči, valjda se njima lakše prašta nego ovima drugima. Baš me briga da li je neko Crnogorac, Bosanac, Mađar, Sremac, Banaćanin, Šumadinac ili bilo ko drugi. Boli me uvo da li priča srpski ekavskim ili jekavskim izgovorom, ili ima mađarski akcenat ili neki drugi. Ja ovde nastupam individualno i briga me da ikome držim stranu i da nekoga tapšem po ramenu samo zato što isto misli kao i ja u nekim segmentima, stoga ni Tebe ne mogu podržati u bilo čemu što i sam ne podržavam. Može mene da iritira partijska podguzna muva, ali zato što je partijska podguzna muva, a ne zato što je Bosanac, Hercegovac, Crnogorac ili ko već.
    Izvini lepo a sta sam je reko ? Da ovo nije knjiga cini mi se ! Znaci video sam naslov teme i dajem svoje misljenje na to ! Zna se ko je vodio pre drzavu i ko je sad vodi ! Sam nacin vodjenja ko da je necija licna svojina sto se i danas desava !

  9. #114

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    aman ljudi.....

    dokle bre taj lazni a nadasve smesni "elitizam".....

    bas bih volela da upoznam,recimo, pravog Njujorcanina koji se zali kako su Njujork okupirali kurta i murta a Italijani vode grad......
    da li pravim Njujorcanima smeta sto Kinezi pricaju smesnim akcentom?


    hepo kockice su qrac na bicikli......
    A ti si majstore nasao poredjenje svaka ti cast : )

  10. #115

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Šta reći?Hm...Šta reći u ovoj temi?Diskutovati?Hm.

    Poruku je izmenio Meggy, 23.03.2012 u 09:52
    Sve volem

  11. #116

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Ko krene na SOSE iz mesta je najeb'o

    Pa dobro,da li neki od vas stvarno misle da smo svi,kako kazete "ovdasnji",sisali manastirski cosak !
    Da li stvarno mislite da su prvo nastali crnogorci,pa bosanci pa tek ondaK Amebe i Bicari ...

    Fascinantno je da gorepomenuti uvek,ALI UVEK,bez obzira na kom delu planete se nalaze,novom sagovorniku postavljaju pitanje odakle je,tj. da li kojim slucajem vodi poreklo sa njihovih prostora,jer, boze moj,plemenske veze su vekovno neraskidive,sto automatski podrazumeva "ti meni-ja tebi".
    Cak i ako dobiju negativan odgovor uvek ce se potruditi ( naravno ako im dozvolite) da vam objasne kako vi u stvari i ne znate da su vas i njegov cukundjed zajedno "izgonili" turke sa vrleti ...
    Mnogo puta sam na svojoj kozi osetio tu "plemensku nepripadnost",mnogo puta sam morao da se sluzim njihovim najjacim oruzjem - da vucem veze ne bi li ostvario ono sto mi PO ZAKONU PRIPADA,jer za moju decu u vrticima mesta nema ( naravno,moja mogu i u privatni vrtic jer sam VOJVODJANIN i imam a oni su navodno jadni,goli i bosi i treba im pomoci )!
    Ko mi ne veruje neka ode u VJeternik i FJutog i neka se uveri "kako se nema" ...

    A sto se Vuka Karadzica tice - nikada nisam procitao da je pisao o "Auto perionama" , "Gostionama" ... a jebem li ga,more bit da nijesam dovoljno citao ...
    Poruku je izmenio otac Makarije, 23.03.2012 u 09:34
    MISLJENJE JE KAO SVAKO GA IMA

  12. #117

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Opa, sad odjednom sa price o mentalitetu predjosmo na to ko sta ima Pa, imaju i neki od ovih "nasih", pa sta? Nije bas da su svi osim ovih iz naslova gadljivi na pare.

    Enivej, sta sam 'tela reci... Ne bi meni bile dovoljne sve pare ovog sveta kad bi me neko proterao iz moje kuce, mog grada, kad bih bila prinudjena da bezim, da nemam nikog od prijatelja i rodbine. A to sto ih ima primitivnih - pa, u svakom zitu ima kukolja. Evo, recimo, ovi primitivci sto su se doselili u stan ispod mog uopste nisu ni Bosanci ni Crnogorci, al' su toliko diskretni da cesto ne mogu da cujem ni sebe kako razmisljam.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #118

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Znači to što je neko foteljaš direktno ima veze sa njegovim mentalitetom. E ovo je jedna od većih gluposti koje sam ja pročitao u zadnje vreme.
    Kako ti sve izvrćeš.
    To što je neko foteljaš ima direktne veze sa mentalitetom onih koji su ih dovukli,pa tako i oni nastavljaju da dovlače .
    Oćeš da kažeš da su oni koji su došli iz zapadnog Srema i Slavonije istog mentaliteta kao i oni sa Manjače....i da nema
    nikakve veze oklen je ko došao, ako ima fakultet za funkcijsko mesto.
    E pa ja mislim da ima veze jer ono što čovek nosi u sebi i prezentuje je odraz vaspitanja sredine u kojoj je odrastao
    a ne ono što se nauči na fakultetu.
    Svaka čast izuzecima koji su poradili na sopstvenom razvoju..
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  14. #119

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Pa tema je : " Zasto sve u AP Vojvodini ..."

    Naravno da su pare!Da ne mislis mozda da oni voledu fotelje onako,humanitarno ...
    Naravno da su pare!Pare su osnov za bolji,obrazovaniji,kulturniji zivot ...
    Naravno da su pare! ZATO SE I OTIMAJU !!!

    U svakom zlu ima i nesto dobro - zamisli da su se doselili u stan iznad tvog
    MISLJENJE JE KAO SVAKO GA IMA

  15. #120

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Eh a kako je Novi Sad bio lep grad pre dvadeset i više godina.Kultura,vaspitanje.Sve se znalo gde je red i ko sprovodi vlast i red.Nema više onog "Gari" da čujem nego "Đes ba?","Brate","Đe si avetinjo"...
    I može se o ovome u nedogled raspravljati.Samo ne volim kad mi neko pametuje i drži slovo ko se nije rodio u Vojvodini i ko ne zna mentalitet ljudi u Vojvodini.Oni koji su došli od negde,neka me u širokom luku zaobiđu.Mene.Za druge me ne interesuje.
    I ovde se lepo vidi po postovima i načinu pisanja,iznošenju argumenata ko je pravi vojvođanin a ko ne.

    Hvala.
    Sve volem

Strana 8 od 20 PrvaPrva ... 67891018 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupanje u Vojvodini
    Autor cvishna u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:21
  2. Crnogorci
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 31.08.2015, 15:49
  3. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2015, 13:32
  4. Rekli su o Vojvodini
    Autor bellissima u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.09.2010, 19:15
  5. Tvrđave u Vojvodini
    Autor Invisibleman u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.08.2008, 22:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •