Umnjaci....
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10

Tema: Umnjaci....

  1. #1

    Umnjaci....

    Svima vama su vetj odavno vetj izrasli....pa me zanima da li je bolelo,koliko im je vremena trebalo?Da li ste imali temperaturu,u koliko godina su vam izrasli...?????
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  2. #2

    Odgovor: Umnjaci....

    Meni je izrastanje jednog umnjaka bilo veoma bolno i komplikovano.
    Pocela je vilica da mi se kochi...postupno. Kada sam vec jedva otvarala usta, otisla sam kod stomatologa koji me valjano izgrdio, i prepisao injekcije. Reche, da cu posle terapije morati kod hirurga da mi ga operishu tj. izvade.
    Kako to biva, kada su proshli bolovi, i umnjak nashao svoje mesto da izraste - nisam ni otisla kod hirurga.
    LM, tada sam imala 20 godina.
    Pre 5 god mene pocne da zeza taj umnjak (bio je zreo za vadjenje), ali se zeznem, i odem na studentsku polikliniku, gde me ubede da ga popravim, (mislim da je svaki stomatolog uvek spremniji da zub spashava, nego da ga vadi). Posle popravke odem da snimim zub, i ostanem u shoku kad mi kazhu - da imam klicu novog zuba!!!
    Epilog:
    Proshle godine je izrastao.........prosto je izgurao onaj prethodni

  3. #3

    Odgovor: Umnjaci....

    Ijuuuuuuu pa meni još ni jedan umnjak nije izrastao a po snimku vilice kanda ni neće...nemaju gde-kažu mala mi vilica ( gde su sad oni što tvrde da sam lajavuša?) Mislim, tu su u vilici..okrenuti kako koji, čuče i nemaju nameru da ugledaju svetlost dana.

  4. #4

    Odgovor: Umnjaci....

    Sad si me zamislila....... da odem preventivno da snimim i ove preostale umnjake?
    Ako mi (ne daj Boze), chekaju i ovi ostali da izrastu?

    Znam za koleginicinu baku, kojoj su izrasli novi zubi.........ali kod mene to poranilo

  5. #5

    Odgovor: Umnjaci....

    Samo ti snimi celu vilicu, a ja ću da čekam da postanem baka pa se ondaK javim opet na ovoj temi...

  6. #6

    Odgovor: Umnjaci....

    Citat Night kaže: Pogledaj poruku
    Ijuuuuuuu pa meni još ni jedan umnjak nije izrastao a po snimku vilice kanda ni neće...nemaju gde-kažu mala mi vilica ( gde su sad oni što tvrde da sam lajavuša?) Mislim, tu su u vilici..okrenuti kako koji, čuče i nemaju nameru da ugledaju svetlost dana.
    Isti slucaj
    A i sta ce mi?
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  7. #7

    Odgovor: Umnjaci....

    Ja koga god da pitam od svog drustvanceta, svi su imali probleme sa umnjacima i svima je zubar trazio da ih operise jer toboze ne mogu izrasti.
    To neki trend ili?

    Meni jos nisu izrasli. I valjda ce sve biti ok, jer na samo pomisao na zubara vec mi je jos kad tu dodam rec "operacija" nije mi dobro
    Everybody Wants to be a Cat

  8. #8

    Odgovor: Umnjaci....

    umnjaci divni mali zubi koji nichem ne sluzhe
    meni su do 20-e godine izrasla komaTa 3 + pola 4-og.. nisam imala problema sa njima, jer su imali gdje da stanu.. mozhda me svaki nabijao po par dana kad su izlazili, ali nishta prestrashno.. nisu se pokvarili shto je bio sasvim dovoljan razlog da se ne vade .. sve dok nisam odluchila pred koju godinu da bi mozhda mogla da izravnam donje zube (za gornje sam nosila fiksni aparat u osnovnoj, ne znam samo shto mi odma' nisu to prikeljili i na donje ) pa sam otishla pred godinu i po chika zubi da vidim shta i kako.. i chika zuba-kirurg 'ladno reche "to mora da se povadi" zar!?!?!?!? pa ako hocu da ih ravnam moraju ostali zubi imati mjesta di da se ravnaju kazhe on meni dalje "imash dve opcije: 1) da odma' izvadimo sva 4 komaTa.. pa da zavrshimo pos'o.. a meni mrak na ochi ili B) da izvadimo 2, pa za par nedelja kad ta strana zaraste izvadimo druga 2.. a meni sve muchno, ne znam koja mi varijanta gora i odluchim se ja nekako za varijantu B.. i drago mi da sam odluchila za tu, jerbo bi vadit' 4 umnjaka odjednom bilo katastrofa.. i tako ja dodjoh na dan prvog vadjenja u ordinaciju (mislimmm, ja to lepo na dugo i na shiroko, kontam da vas zanima, a? ) i on meni jedno 7-8 anestezija.. meni ne samo desna strana bila umrtvljena, vec chitava glava sjedila sam jedno 45 minuta chekajuci da anestezija pochne djelovati.. sam chin vadjenja oba zuba je trajao chitavih minut i po, josh mi se chika zuba-kirurg pohvalio kako je oborio sam svoj rekord.. a ja se mislim "ejnt aj laki" i takoooo, vidjela sam svoja dva zuba chitava, ni malo polomljena, shto mi je malo bilo iznenadjujuce jerbo mi se chinilo dok iih je vadio da ih je skroz na skroz skrshio .... krvi prva dva dana bilo dosta.. jesti samo kashasto.. i puno tekucine.. nije bilo bolova..

    dve nedelje posle...

    opet ista pricha.. samo na drugoj strani... rijeshila se ja po kratkom postupku mojih umnjaka.. koja su me koshtala svaki po -- ne zhelite znati

    godinu i po dana posle vadjenja josh uvijek nisam pokrenula postupak ravnnjanja.. skupljam pare i dalje
    moomoo meee jooouu

  9. #9

    Odgovor: Umnjaci....

    Mene to ništa boljelo nije. A imam 32 zuba. Odavno.
    Možda zato što imam mjesta za još po jedan zub na sve strane. Maaalkice su mi se pogurala donji..ali neznatno...izgledaju kao kod pekinezera koji je ljut...jako ljut.

    Da kucnem o drvo...siroti zubi i ne smiju da me bole koliko bi mogli jer valjda znaju koliko se užasavam odlaska zubaru. Pepi zubi.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  10. #10

    Odgovor: Umnjaci....

    Izvadiše mi i četvrti umnjak. Evo, danas mu dajemo 40 dana...Nahebo mi se keve za sva vremena. Rupetina i dalje ne zarasta...2 puta mi je ispao koagulum, 2 puta su kopali bunar u mojim ustima i izazivali ponovno krvarenje...
    Kad ni to nije pomoglo poslali me na novo snimanje...i došli do genijalnog zaključka...
    Koren je srastao sa viličnom košćom i prilikom vađenja se kost smrvila, te je u rupetini ostalo materijala za vađenje i novo krljanje.
    Obavih i to u ponedeljak. Nokti zariveni u zubarsku stolicu, noge mi nisu vezali te je alat leteo sa onog pokretnog držača...ako ste čuli arlaukanje, da, to sam bila ja...i danas ću da ponovim istu proceduru, a bogami i u petak jerbo mi se mnogo svidelo Sado mazo baba, šta reći...

    Iz usta mi konstantno vonja na apoteku, boli me uvo, krajnik, oko, slepoočnica...tako da, jbm ti umnjake da ti jbm.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •