Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 66
  1. #1

    Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    Svojevremeno je jedan moj prijatelj došao u interesantnu situaciju... Našao se na totalno atipičnom mestu u odnosu na ono gde inače izlazi, cepali su narodnjaci, blagi trans... Zadržao se kratko, ali je za to kratko vreme koliko je bio u tom kafiću uspeo da razmeni broj telefona sa devojkom koja mu je izuzetno dopala - fizički. Nakon toga, nastala je dilema... Šta njih dvoje mogu imati zajedničko? Ona sluša turbo narodnjake, on sluša neki trance. Kreću se po totalno različitim mestima, imaju potpuno drugačiji način života...

    Mislite li da muzika koju slušamo može biti prepreka pri ostvarivanju neke ozbiljne veze? Da li bi vama smetalo da vaš partner bude u potpuno drugačijem "fazonu" i koliko biste uopšte obraćali pažnju na te stvari?

  2. #2

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    Meni ne, mislim imalo bi veze ako je ta osoba isključiva tj. ako sluša samo jednu vrstu muzike. Ja ipak dosta toga slušam tako da teško da se ne bismo našli. Ali zna biti to dosta nezgodno.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  3. #3

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    Meni iskreno bi smetalo da mi decko slusa narodnu,ostali pravci ne...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #4

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    Iskreno,mislim da ne bih mogla da se zadrzim dugo pored nekog ko slusa narodnjake i nista drugo osim njih.Doduse ima par pesama koje se i meni svidjaju,ali te su stvari snimljene pre 20 god.(mozda i vise),nikako nesto novokomponovano.E sad,pokusavam da se zamislim sa nekim u,recimo,intimnoj situaciji a iz zvucnika dopire muzika a la radio Pakistan...A ne!Nikako!Jednostavno ne mozem!
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    Citat sladoledzija kaže: Pogledaj poruku
    Meni ne, mislim imalo bi veze ako je ta osoba isključiva tj. ako sluša samo jednu vrstu muzike.
    Pa na to sam i ciljala. Ono kad niste mnogo različiti nije problem, jer neke male različitosti mogu da se prevaziđu. Moj muški i ja ne slušamo istu vrstu muzike, ali nekako nismo potpune krajnosti, tako da to ni malo ne utiče na naš stil života itd. Ali ja lično ne bih mogla sa nekim ko je potpuna krajnost od mene... Imala sam to, i nije dugo trajalo.

  6. #6

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    Ja uopšte ne znam ni gde bih mogla da naletim na nekog šabanotija. Tj znam al' tamo ne idem. Ako se desi da smo u istoj prostoriji, takvog tretiram pre kao komad nameštaja nego kao potencijalnog partnera. Ne može čak ni da se desi da razmenimo telefone pa da se posle ispostavi da je on turbo. Čini mi se da ih provaljujem i po fizionomiji. Sve ostalo je prihvatljivo. Taj mentalni sklop jednostavno ne može da se spoji sa mojim i nikada mi se do sada nije desilo takvo što.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    Ne znam samo gde bismo izlazili zajedno?
    U Dva galeba?

    U sustini ne moramo slushati iste stvari...samo da to nisu dva paradoksa....

    Ubica mekog srca.

  8. #8

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    prvo, ne znam ni kako bi upoznala nekog seljobera sa pinka, jer na takva mjesta ne izlazim. a drugo, recimo da mi se i nekim cudom svidi neki nafrakani, nalickani, nabildovani (ali to bi stvarno bilo cudo ), on bi mene otpilio u startu jer nema sanse da se ja sa svojim stilom svidim nekom pinkerasu. sa te strane sam bezbjedna. a sve ostalo, što se mene lično tiče može da prođe.
    nattydread is coming to dinner

  9. #9

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    Ja slusam razlicitu muziku,od bilo koje godina,zavisi od momenata i raspolozenja,ali mora se imati barem nesto sto oba dvoje vole,dok se slusa jedna dobra muzika,natoci se jedna casa ballantines,i ostalo znate vec
    No me toques

  10. #10

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    Birati partnera, po vrsti muzike koju slusa - totalni je apsurd. Moze da mi se ne dopadne vrsta muzike koju on slusa, isto tako moze da mu se ne dopadne vrsta muzike koju ja slusam. A, da li se jedna veza svodi na izbor muzike koju slusamo.... Nisam sigurna...
    Kao i o svim ostalim detaljima, koji karakterisu jednu vezu, izbor muzike je stvar dogovora. "Molim te nemoj da slusas narodjnjake u mom prisustvu" ili "Molim te, potrudi se da ih sto manje slusas u mom prisustvu".
    Svi mi imamo razlicite ukuse, pa tako i kada je muzika u pitanju. Dopada vam se veza, jer vam je partner duhovit, pazljiv, smeran, dobrog izgleda, uvek pozitivnog raspolozenja, nezan, brizan.... Ali ne dopada vam se vrsta muzike koju slusa???? Pitajte ga, sta se njemu ne dopada kod vas, pa probajte da to uskladite....
    neunistiva zlojebaba!

  11. #11

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    Birati partnera, po vrsti muzike koju slusa - totalni je apsurd.
    Citat Lady S kaže:
    Svojevremeno je jedan moj prijatelj došao u interesantnu situaciju... Našao se na totalno atipičnom mestu u odnosu na ono gde inače izlazi, cepali su narodnjaci, blagi trans... Zadržao se kratko, ali je za to kratko vreme koliko je bio u tom kafiću uspeo da razmeni broj telefona sa devojkom koja mu je izuzetno dopala - fizički. Nakon toga, nastala je dilema... Šta njih dvoje mogu imati zajedničko? Ona sluša turbo narodnjake, on sluša neki trance. Kreću se po totalno različitim mestima, imaju potpuno drugačiji način života...
    ZOE, mislim da nisi pažljivo pročitala šta je Lady S napisala. Nije tu u pitanju samo muzika. Ali muzika koju slušamo itekako utiče na naš način života. Evo uzeću sebe za primer, kao tipičnog mrzitelja turbo-folka, plastičnih pevaljki, imbecilnih stihova i ostatka što ide sa tim. Dakle, zamišljam sledeći situaciju: otišao sam kod drage osobe na rođendan i kao što obično biva, posle strane komercijale, sledi domaći dens (!?) i na kraju narodnjaci. U međuvremenu sam stupio u komunikaciju sa devojkom koja mi se svidela na prvi pogled. I mi tako ćaskamo o neobaveznim stvarima, tipa koje si godište, šta studiraš itd. I dotaknemo se muzike. Ja kažem da volim r'n'r, a ona kaže da voli narodnu. Šok. Ako se udubim dalje u razmišljanje dolazimo do zaključka: ona sluša narodnjake jer ih voli => nije ih zavolela sama od sebe => uticali su roditelji ili prijatelji => okružena je ljudima koji imaju drugačiji pogled na svet od mene => biću svima čudan i svi će se pitati šta nas dvoje radimo zajedno => nećemo moći zajedno da uživamo, jer će njoj biti dosadno ako udovolji meni, a meni ako udovoljim njoj, jer ako slušamo neutralno nikome neće biti lepo => počećemo da uzlazimo odvojeno, jer će nam u suprotnom biti dosadno => ona ili ja ćemo sresti nekoga i shvatiti da mi nismo jedno za drugo => kraj veze. Zato ću je lepo dok smo još na žurci pozvati u neku sobu i to je to.

    Fali tu gore još mnogo stvari, ali poenta je sledeća: muzika koju slušamo utiče na naš način života, direktno ili indirektno, nebitno je. Evo, ja za svoje 24 godine još nisam sreo devojku koja sluša npr. AC/DC i da joj je važno koji auto njen momak vozi. Ali zato znam n primera (n teži beskonačnosti) u kojima devojka koja sluša "kupi mi bundu od nerca" neće biti u vezi sa momkom koji ne vozi bar golfa IV. I to je jednostavno tako. Najgore je što sam to okusio i na sopstvenoj koži i to 2 (slovima dva) puta, iako se ne krećem po takvim mestima, što će reći da se to desilo na žurkama. Mogu samo da zamislim kakva je situacija na mestima previđenim za takvu vrstu zabave.

    Primer 1)

    Zаvršio sam srednju školu, upisao se na faks i zove me drugar iz srednje na svoj 18-ti rođendan. Ja dolazim, posle nekog vremena prilazi mi devojka:

    ONA: Jaoooooo pa ja tebe znam, ti si išao sa mnom u srednju!
    JA: Aha
    ONA: I šta si upisao?
    JA: FTN
    ONA: Lepo, lepo. Sa kim si ovde?
    JA: Sa drugarom, ali je trenutno u WC-u.
    ONA: Jel sa onim? (da ga ne imenujem)
    JA: Aha.
    ONA: Jaoooo super, vi ste meni baš bili super u srednjoj.
    JA:
    ONA: Kako ste došli ovamo?
    JA: Pa... pešice.
    ONA: A inače jel voziš nešto?
    JA: Pa da, imam jako dobar bajk sa 21 brzinom. Mnogo ga volim.
    ONA: A nemaš auto?
    JA: Pa nemam svoj.
    ONA: Idem da uzmem piće meni i drugarici, pa ću da dođem...
    JA: OK

    Naravno, nije se vratila.

    Primer 2)

    Sedim sa kumom i najboljim drugarom u kafiću koji se pretvorio u narodnjačko mesto, jer je gazda skontao gde je lova, ali dolazimo po navici i zbog toga što mi kum tu radi. Ja tek što sam položio vožnju i pričamo o tome prilično glasno. Ne spominjem marku kola, ali po priči ispada da je neka opasna makina u pitanju. Pored nas za šankom sede dve devojke i uživaju u ambijentu. Polako se uključuju u priču sa nama. Preskočiću uvod, idemo na razradu!

    ONA 1: I šta voziš?
    JA: četvorku!

    (Kum i drugar počinju da umiru od smeha u sebi, a devojkama oči zasijale)

    ONA 1: Golfa?
    JA: Ma neeeeeee.
    ONA 2: Audija?
    JA: Ma neeeeee.
    ONA 1 & ONA 2: Pa koju četvorku?
    JA: Rendžera i to crvenog!
    ONA 1 & ONA 2: Pa dobrooooo, mi sad idemo, možda se negde sretnemo...

    Možda ovo nekome deluje iskarikirano, ali neeeee... Nikako. Tako je bilo. I nikad, nikada nisam bio sa devojkom kojoj su idoli Ceca, Seka, Biki, Siki, Viki i naravno Džej. Niti ću ikada i biti. Jednostavno, smatram sebe dovoljno inteligentnim da ne budem sa takvim osobama osim u varijanti
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  12. #12

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    @Kunic - Ocigledno nismo na istim frekvencijama, tako da nema svrhe da dalje nastavljam ovu temu. Svoje misljenje sam dala i ostajem pri njemu. Sorry?!!!
    neunistiva zlojebaba!

  13. #13

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    Ma naravno. Svi smo mi ovde da bi izneli mišljenje. Ja tvoje mišljenje poštujem, iako se ne slažem. I to je sve.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  14. #14

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ma naravno. Svi smo mi ovde da bi izneli mišljenje. Ja tvoje mišljenje poštujem, iako se ne slažem. I to je sve.
    Manje misljenje i vise bureka
    No me toques

  15. #15

    Odgovor: Muzički ukus kao kriterijum za izbor partnera

    Kunic me podsetio na jednu slichnu situaciju...neko ce reci da nije zbog razlicite mjuze... ali...ali.. ali... ovo se na drugim "manifestacijama" retko srece...


    Kako je Billica upoznala folkmena...



    Zurka kod moje jako dobre drugarice...
    I sad tresu tu neki turbe folkeri...
    Ja se probala malo terati da igram...ali sta cu nije se dalo...i tako..naslonila se ja na shank i udri po pelinkovcu...
    Prilazi lik...nije losh...mada onako na prvi pogled zasmeta mi shabansko drzanje ramena...
    Al ajd probam ja da ne vidim uvek na coveku prvo nedostatke... i posle josh par cashica stvarno i nestashe te falinke...

    on meni : Znash ja vozim ona tamo kola...{Opel Tigru u prevodu...}

    JA: Bas super,blago tebi...

    On: To je jako dobar auto...

    JA: Dash mi krug?

    On: "Kha kha kha kha" ,lupi me po ramenu... digne prst i kaze :" Dobra ti fora..."

    JA:{ zgrozen kez... rotacija ociju...} Moram do toaleta...

    On: Ma ok,sacekacu ja...

    Ja se naravno ne vratim...ali genije me pronadje...

    Genije: Ej cao ,ja te cekam...
    Ja iskoristavam svoju netrezvenost kao izgovor sto se nisam vratila..

    Genije: razumem ja to...i pocinje prichu o nekim svojim dozivljajima kad se bash utreskao...

    Ja okrecem glavu na drugu stranu...

    Genije: A jesam ti pokaz'o svoje tetovaze...?


    Ubica mekog srca.

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Muzičke vesti
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 240
    Poslednja poruka: 04.06.2014, 15:13
  2. Muzička pitalica
    Autor makilli u forumu Muzika
    Odgovora: 357
    Poslednja poruka: 25.09.2010, 01:20
  3. Muzički kanali
    Autor Muckota u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2010, 10:31
  4. Da sam muzičar...
    Autor izabelitta u forumu Muzika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.01.2010, 01:32
  5. Muzička škola
    Autor Mish u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 13.06.2009, 02:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •