Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu

    Kakvi su vam utisci o ovom fakultetu?

  2. #2

    Odgovor: Gimnazija Jovan Jovanovic Zmaj u Novom Sadu

    Da ti odmah ovde postavim pitanje,kada zavrsis to da li ces pored informatike moci da radis negde konstruktor procesora,grafickih kartica...Tj da li je tu akcenat na programiranju ili upoznavanju delova racunara?

  3. #3

    Odgovor: Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu

    Dakle, na smeru E2, tj. računarstvo i automatika imaš kasnije tri usmerenja, računarska tehnika, računarske nauke i automatika. To bi prevedeno na srpski jezik značilo hardver, softver i automatsko upravljanje.

    Ako završiš računarske tehnike i budeš jako dobar i zapališ preko, ima šanse. Znanje ćeš steći onoliko koliko budeš želeo. Znači sam faks te neće mnogo toga naučiti, moraćeš mnogo više sam da zapneš. Faks će ti dati samo dobre temelje, a od tebe zavisi koliko će ti kuća koju gradiš imati spratova.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  4. #4

    Odgovor: Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu

    Ok,hvala.
    Mozes li mi reci nesto vise o departmanu za energetiku,elektroniku i telekomunikacije.Zasto si se odlucio bas za E2?

  5. #5

    Odgovor: Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu

    O E1, odnosno Elektronika, energetika i telekomunikacije baš i ne mogu, ali možda će neko od članova moći.

    A zašto sam se odlučio za E2... Pa ne znam, još u osnovnoj školi sam skontao šta me u životu zanima. Više sam voleo prirodne nego društvene nauke, a što se tiče računara izbor je bio ili FTN ili PMF, a PMF mi se nije svideo iz više se ni ne sećam kojih razloga, davno je bilo, tako da je jedini preostali izbor bio FTN. I nisam se pokajao. Bilo je razočarenja, bilo je psovanja, ali mahom sam psovao profesore i asistente koji su neke svoje komplekse i frustracije lečili na studentima i time mi ubijali volju za učenjem, ali ako preguraš prve dve godine, posle je ok.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  6. #6

    Odgovor: Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu

    Ok,a sta radis pored faxa,mislim kako se sam usavrsavas za ovo sto studiras?Koja si sad godina?

  7. #7

    Odgovor: Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu

    Završio sam ja faks. A kako se usavršavaš? Pa radiš nešto vezano za struku. Ako te npr. zanima web programiranje napraviš za početak jednu HTML stranicu. Pa onda tu stranicu malo središ da liči na nešto tako što dodaš boje. Onda te boje izbaciš iz html fajla i smestiš ih u css fajl. Onda recimo napraviš formu za unos imena i prezimena i na svaki klik na dugme te podatke smestiš u bazu podataka itd. itd. Na tebi je da vidiš kako ćeš da se usavršavaš.

    Recimo imao sam kolegu koga je jako zanimalo pravljenje igara i neverovatno se cimao oko toga i na kraju je uspeo da savlada dovoljno da ode u inostranstvo i radi ono što voli.

    Ako te zanima pravljenje desktop aplikacija ista priča. Kreneš od jednostavnog, pa ga nadograđuješ. A sve što ne znaš, pitaš google.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  8. #8

    Odgovor: Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu

    Jesi isao posle faxa na master studuje?Koliko godina si imao kada si zavrsio fax?

  9. #9

    Odgovor: Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu

    Išao sam po starom programu, nije me kačila bolonja, hteo ne hteo, morao sam da giljam pet godina, ali su nam bar dali master diplome, bez dodatnih troškova i cimanja, što je sasvim u redu, ali je začuđujuće, jer je FTN jedan veoma zanimljiv fakultet - sve može, ali prvo da se plati. Samo da proviriš na prozorče u studentskoj, spremi bar 100 dinara. A koliko sam imao godina? Pa pao sam prvu godinu, onda dao svih pet za redom, pa malo teglio apsolventski staž, a ti izračunaj koliko je to otprilike
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  10. #10

    Odgovor: Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu

    Je li radis sada negde?

  11. #11

    Odgovor: Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu

    Sta je po tebi zanimljivije za studiranje hardver ili softver i gde imam veci potencijal nakon zavrsenog faxa?

  12. #12

    Odgovor: Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu

    Citat Highflyer kaže: Pogledaj poruku
    Je li radis sada negde?
    Evo ovde. Šalu na stranu, zvanično ne, ne volim autoritete, nezvanično se razbijam od posla, što se kaže freelancer.

    Citat Highflyer kaže: Pogledaj poruku
    Sta je po tebi zanimljivije za studiranje hardver ili softver i gde imam veci potencijal nakon zavrsenog faxa?
    Pa po mom mišljenju softver, zato sam i odabrao taj smer A gde je veći potencijal... Pa opet u softveru. Pre će te neko zaposliti da administriraš mrežu, da praviš neke programe, baze podataka, sajtove, web servise, nego da programiraš neku grafičku karticu, bar kada smo mi u pitanju.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  13. #13

    Odgovor: Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu

    Postoji li jos neki fax u gradu koji se bavi tehnologijom?

  14. #14

    Odgovor: Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu

    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  15. #15

    Odgovor: Fakultet tehnickih nauka u Novom Sadu

    Hvala.
    Za kraj jedno pitanje.
    Kad bih mogao sve ispocetka, da u septembru kreces u osmi da li bi nesto menjao sto se tice skole,faxa i smerova?

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. O Novom Sadu
    Autor Najgora u forumu Novi Sad
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 22:31
  2. Šta ne volite u Novom Sadu?
    Autor leptirić u forumu Novi Sad
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 20.06.2015, 22:06
  3. GSP u Novom Sadu
    Autor Lady S u forumu Novi Sad
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 29.01.2015, 19:40
  4. Nevreme u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.06.2008, 11:20
  5. Upoznaj svoj fakultet
    Autor cetko u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 06.08.2007, 15:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •