Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 25
  1. #1

    Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    Sticajem okolnosti i prirodom posla poslednjih godina obilazim dosta gradova po Srbiji i u svakom nastojim da pronađem "oazu gde se dobro jede". Razlog je što nema ništa gore od toga kada ste na putu, pa sednete negde da ručate, dobijete lošu hranu, potrošite novac, a neretko posle pri povratku imate i problema sa stomakom. Ume da bude neprijatno.

    Preporučiću mesta na koja već redovno svraćam i čijom uslugom, kvalitetom i cenom sam vrlo zadovoljan.

    NIŠ - u Kazandžijskom sokačetu kafana "Kod Rajka" (dugo sam mislio da je u pitanju "Pajko", jer na reklami font liči na latinični), najbolja punjena vešalica koju sam igde probao je "Kod Rajka"

    SUBOTICA - Picerija "Boss" u samom centru, vrhunska usluga i profesionalnost, odlična hrana, pristojne cene i fantastičan s ukusom uređen enterijer.

    LESKOVAC - Hotel "Đermanović", kuvar profesionalac, koji čak proceni gosta i spram gosta prilagodi jelo, izuzetno ukusno

    LOZNICA - najobilnije porcije igde, ne mogu da se setim imena kafana, ovde bih voleo da Lozničani pomognu, obe su čini mi se blizu centra, odličan roštilj

    NOVI PAZAR - mala kafana na ulazu u grad blizu jedne benzinske pumpe, najukusnija jagnjetina koju sam negde probao

    KRALJEVO - Kafana "Kod Lepog Bore", takođe obilne porcije odličnog roštilja.


    Mesta gde još uvek nisam pronašao svoje "oaze" su Kruševac, Čačak, Valjevo, jednostavno niko me nije usmerio, a što sam "nabadao" nije baš vredno pominjanja.

    Toliko za sada, koliko sam se setio.

    Kakva su vaša iskustva i preporuke? Sigurno će koristiti svakome ko se uputi u neko mesto da zna gde je "provereno".
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  2. #2

    Odgovor: Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Sticajem okolnosti i prirodom posla poslednjih godina obilazim dosta gradova po Srbiji i u svakom nastojim da pronađem "oazu gde se dobro jede". Razlog je što nema ništa gore od toga kada ste na putu, pa sednete negde da ručate, dobijete lošu hranu, potrošite novac, a neretko posle pri povratku imate i problema sa stomakom. Ume da bude neprijatno.

    Preporučiću mesta na koja već redovno svraćam i čijom uslugom, kvalitetom i cenom sam vrlo zadovoljan.

    KRALJEVO - Kafana "Kod Lepog Bore", takođe obilne porcije odličnog roštilja.


    Mesta gde još uvek nisam pronašao svoje "oaze" su Kruševac, Čačak, Valjevo, jednostavno niko me nije usmerio, a što sam "nabadao" nije baš vredno pominjanja.

    Toliko za sada, koliko sam se setio.

    Kakva su vaša iskustva i preporuke? Sigurno će koristiti svakome ko se uputi u neko mesto da zna gde je "provereno".
    Био сам пре неки дан у Краљеву и јео сам поред ресторана Лепи Бора (од ресторана ка општини). Нека пицерија где праве фантастичне сендвиче и салате са пилетином. За Чачак знам да у месту Прељина близу има фантастична печењара где можеш јести добро печење.

    А моје препоруке:

    Ресторани: Стари Фијакер у Новом Саду, имају најбоље ћевапе од свих ресторана у НСу, Гуљаш Чарда у Темерину где уторком има фантастични јунећи гулаш, а од јела са менија има матраи и темеринске шницле (док сам радио у овом ресторану, угојио сам се шест килограма), Златна Варош на Дорћолу (власник је из Лознице) - врхунска домаћа кухиња. Толико за сада.

  3. #3

    Odgovor: Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    Sokobanja, kafana "Boni".
    Ne alavite se, podelite porciju sa garijem sa kojim ste došli da uživate u hrani.
    A ima u čemu da se uživa.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Sokobanja, kafana "Boni".
    Ne alavite se, podelite porciju sa garijem sa kojim ste došli da uživate u hrani.
    A ima u čemu da se uživa.
    Јел' то онај ресторан у стени?

  5. #5

    Odgovor: Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    Nije, mada ni tamo nije loša klopa, a bogami ni ambijent.
    Znam da se izađe iz hotela (koji se valjda zove Zdravljak ili tako nešto) i odmah se skrene levo, prođe se pored parka, od parka postoji frizerski salon "Sremica"... i recimo, u šreh od tog salona je "Boni".
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    Restoran Kamiondžije

    Svrljig (pored/nedaleko od Nisa)

    Meni najbolji, ne menjam ih.

  7. #7

    Odgovor: Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    Kamiondžije mi i jesu vodiči. Kad god putujem, stanke su mi samo tamo gde ispred motela/restorana/svratišta/rupe vidim šlepere i kamione.
    Nikad me taj znak nije izneverio.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Sokobanja, kafana "Boni".
    Ne alavite se, podelite porciju sa garijem sa kojim ste došli da uživate u hrani.
    A ima u čemu da se uživa.
    Na preporuku jedne persone jednom sam otišao u "Boni", bio sa kolegom, ja se nameračio jer sam čuo dobar glas o pomenutoj kafani, ušli, seli, ali kolega bio vegan i bukvalno nije imao šta da poruči, ja se solidarisao, popio sam tamo samo aperitiv pa smo prešli u neku piceriju, tako da nisam osetio kulinarske čari "Bonija".

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Restoran Kamiondžije

    Svrljig (pored/nedaleko od Nisa)

    Meni najbolji, ne menjam ih.
    Još nisam svratio u "Kamiondžije", ali sam slušao priče i mitove o tom mestu, samo čekam zgodnu priliku da me put nanese.... pričaću vam utiske.

    Setio sam se kafane u BABUŠNICI, ne znam joj ime, ali je na glavnoj ulici u "centru", dimljena vešalica je kao moja ruka od lakta do prstiju, sve ostalo je takođe "predimenzionirano" i dobro, samo rakiju ne uzimajte, spržila mi je sve od usana do grla i "vraćala" se 6 sati kasnije
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  9. #9

    Odgovor: Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Na preporuku jedne persone jednom sam otišao u "Boni", bio sa kolegom, ja se nameračio jer sam čuo dobar glas o pomenutoj kafani, ušli, seli, ali kolega bio vegan i bukvalno nije imao šta da poruči, ja se solidarisao, popio sam tamo samo aperitiv pa smo prešli u neku piceriju, tako da nisam osetio kulinarske čari "Bonija".
    Čini mi se da će se na ovoj temi teško naći ona mesta na koje treba odlaziti sa veganima.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    kad god prolazim kroz Novi Pazar obavezno jedem cevape kod Jonuza
    uopste vam ne treba adresa ili ime kafane,nema tog coveka koji ne zna gde je Jonuz

    a cevapi...majka da jede,cerka da gleda,majka na cerku da ne dava
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #11

    Odgovor: Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    Ako ste zakleti mesožderi kao npr ja, postoje dve kafane nadomak Mladenovca. Pitajte, svako zna gde su, ime i nije toliko važno.
    U jednoj je samo prasetina, uvek vruća, naravno a u drugoj ima i jagnjetine.
    A jagnjetina, lepi se za prste
    Mislim da još eventualno služe pomfrit i salatu. I hleb ko jede, ja jock
    Preporučujem od sveg srca
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  12. #12

    Odgovor: Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    U Srbobranu ne propustite krempitu kod Nandora.
    Rekoše mi da su mu minjoni još lepši od krempita. To ću koštati naredni put kad me put tamo nanese.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #13

    Odgovor: Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    Da ne zaboravimo zlatiborsku koplet lepinju!?
    u svako doba dana i noći pristajem da odem na zlatibor samo na komplet lepinju i da se odmah vratim nazad.
    Mogu je jesti i u kolima, nije problem
    Ko ne zna, lepinja se sastoji od lepinje, jel?, kajmaka, "jagnjeće moče" i ulupanog jajeta.
    Sve se to smućka i zapeče u furuni gde se pekla jagnjetina
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #14

    Odgovor: Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    Ako Vas put nanese u Sombor, svratite na Dida Hornjakov salaš na pačetinu u sosu od višanja, nećete se pokajati
    I may not be perfect but I'm always me

  15. #15

    Odgovor: Gde se dobro jede po Srbiji? Restorani, kafane i drugo...

    Citat makilli kaže: Pogledaj poruku
    Ako Vas put nanese u Sombor, svratite na Dida Hornjakov salaš na pačetinu u sosu od višanja, nećete se pokajati
    Tamo sam bila Nisam jela ovo, ali mi je bilo diiiiivno
    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta vam se jede/pije trenutno?
    Autor Sonja u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 697
    Poslednja poruka: 11.08.2018, 12:39
  2. Osuđeni jedno na drugo!?
    Autor memento u forumu Porodica
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 11.02.2016, 20:17
  3. Da li su restorani bezbedniji od kuhinja u domacinstvima?
    Autor Aiko u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.10.2011, 23:18
  4. Prvo pa muško - a drugo?
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 08.12.2007, 07:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •