Slobodno.
O tome možda ovde imaš šta da napišeš
Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika
Smatrao ti "praćenje" deteta ispravnim ili ne (što nije tema), samo pismen roditelj to može.
Ne mora da znači, meni je baba potpuno nepismena pa je keva završila školu i zaposlila se i dočekala penziju bez i jedne konsultacije sa svojom majkom. Ne želim od deteta da napravim morona, smatram da je moje dete dovoljno inteligentno da sve u životu može da uradi bez moje ili pomoći svoje majke, a ne da nam se krije ispod skuta svaki put.
I nemoj sad u nedostatku bilo kakvih argumenata da me šaltaš na druge teme, nego se ako umeš raspravljaj časno, a ako ne umeš bolje okači tastaturu o klin I ne neću da te uvredim, dok me ne potkačiš ponovo. Ti i ja nismo drugari pa da mi se obraćaš na takav način, ali o vaspitanju ne mogu ja da drobim s tobom, ipak si starija od mene

Nažalost. Ideja je da se stiče znanje. A stiče se ono šta kome treba. Neko i znanje stekne.
Očigledno si završila gimnaziju čim pričaš da se znanje stiče u stručnim školama.

Šta su preduslovi da se tamo stekne?
Da se upiše kurs, npr.

Odrastao sam preko puta crvenog solitera u Braće Jerković, a ispod kog solitera je bilo ogromno romsko naselje, to da napišem deklarativno kako sam za izradnju nečega na nekom forumu mi ne znači ništa.
Inače sam pio s njima, družio se snjima, a moj pokojni otac je bio jedini čovek u radijusu od 5km koji im je dozvoljavao da dolaze kod njega u servis, pa su nas vodili i na ručkove, uvodili u svoje kuće, mi njih u našu.
Pogrešnog čoveka gađaš za rasizam

Te tako, svi koji potpisuju takve ugovore, pre potpisa, trče kod pravnika da im se rastumači ono što su pročitali. Ma, da.
U jednoj firmi u kojoj sam podelio 40 otkaza po nalogu direktora, oni koji su štitili svoja prava i borili se za sebe su uglavnom bili sa osnovnom školom, a visokoobrazovani su ćutali.
Svaki će iole inteligentan čovek pre potpisivanja ugovora o kreditu da ode kod svog advokata ili pravnika i da zatraži savet, što je manje obrazovan pre će to uraditi jer je svestan da ne vlada materijom.

Niko ne osporava da država treba da se posveti ljudima. Samo, moj stav, očigledno, različit od tvog, je da treba da se posveti i polupismenom narodu.
Država prvenstveno treba da vodi računa o onima koji će sutra da je unaprede, pa tako unapređena da vodi računa o ovim drugima, kuća se zida od temelja, jok od krova.

Tako ni hirurgu ne treba da bi sricao "skalper".
Zamena teza. Probaj ponovo.

Vežbam se, mlada sam, naučiću. Daj mi drugu šansu.
ne ljubavi, sa mnom si završila nemo' da plačeš

A da o tome nastaviš ovde gde ovo nije off:
Malo mita, ispod žita
Jok