Bufon: Tim spreman za titulu, ili odlazim
Sreda, 3. januar 2007. 17:35

Golman Juventusa Djanluidji Bufon upozorio je upravu tog torinskog fudbalskog kluba da bi na kraju sezone mogao da napusti ekipu, ako se ne stvori tim sposoban da u sledećem ciklusu juriša na titulu prvaka Italije.

"Ne bih voleo da u istoriju odem kao jedan od oslonaca Juventusa koji bi sezonu završio na 12. mestu Serije A, posebno zato što me mnogi svrstavaju medju najbolje golmane na svetu", rekao je dvadesetomsmogodišnji Bufon za list "Gazeta delo sport".

"Moram da osetim da je cilj veliki. Bez toga možeš da izdržiš godinu dana, ali potom počne da ti nedostaje", dodao je on.

Juventus je zbog umešanosti u skandal sa lažiranjem utakmica u julu premešten iz prve u drugu italijansku ligu, a Bufon, koji je u "staroj dami" od 2001. godine, jedan je od retkih fudbalskih velikana koji nije napustio tim.

Torinski tim je sezonu u Seriji B počeo sa devet bodova u minusu, ali je već posle prvog dela sezone postalo jasno da će Juventus do jeseni vrlo verovatno povratiti prvoligaški status.

Juventus se posle 18 odigranih kola nalazi na trećem mestu na tabeli takmičenja, sa bodom manje od vodećeg Riminija, od koga, medjutim, ima utakmicu manje. Sam povratak u Seriju A, ipak, ne bi ispunio Bufonove ambicije.

"U poslednjih nekoliko meseci mnogi zvaničnici Juventusa su govorili koliko me poštuju i osetio sam da zaista pripadam ovom klubu", rekao je Bufon.

"Medjutim, u odredjenom trenutku moraš da stvari gledaš samo sa fudbalskog stanovišta i proceniš da li se lični i interesi kluba podudaraju", dodao je italijanski reprezentativac.

(Beta)

Po meni je Juventus opravdano kažnjen zbog malverzacija, isto tako mi se čini da Serie A nije tako zanimljiva bez Juventusa, i jedva čekam da se vrati od jeseni... (već sam ranije rekao da u Italiji navijam za Juventus, pa mi nedostaju njegove igre... )