Muškarci i nakit
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    Muškarci i nakit

    Nedavno sam bio na jednom veselju. Preko puta mene je sedeo muškarac (nešto stariji od mene) sa suprugom (dosta mlađom od mene). Ponašali su se skoro sasvim u redu osim što su izgledom (i, meni sumnjivom, elegancijom) neodoljivo asocirali da su netom stigli iz neke od zemalja EU. On je bio lekar, a ona (verovali ili ne) medecinska sestra. Njihov brak je za oboje bio drugi po redu. Priča bi bila gotovo klasična, da doktor nije bio (kao) nenametljivo otkopčane košulje ispod koje je svetlucala podeblja "kajla" zavidne težine i broja karata. Osim toga, na domalom prstu desne šake, blisatao je pečatni prsten neverovatnih dimenzija. Veće sam možda video samo na jednoj romskoj svadbi (gde sam bio fotograf) gde su pečatni prsteni, obično sa oznakom mercedesa, bili statusni simbol...

    E, pitam sada ja vas, šta mislite o muškarcima koji nose nakit? Šta je to u ljudima što stvara kod njih potrebu da stave na svoju šaku prstenčinu veličine prosečnog slanika, ili kajlu oko vrata, koja zbog svoje težine bezmalo ometa cirkulaciju krvi prema glavi?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Muškarci i nakit

    Ime: El_Cigala.jpg Pregleda: 358 Veličina: 10.5 KB

    pa recimo,u ovom slucaju volim....

    ne stoji ni svakoj ribi mini suknja,je l....tako ne mogu da zamislim ni nakit na svakom muskarcu....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #3

    Odgovor: Muškarci i nakit

    Ne volim kad vidim nakit na muskarcu, narocito ako je u pitanju nesto preterano i napadno, kao vec pomenute kajle koje su u stanju da znatno uticu na drzanje tela a nije bas ni da me raspamecuju mindjuse, pirsing i ostale iskopine

    Mada, i sama ne nosim nista od nakita, pa mozda nisam bas najkompetentniji ucesnik na temi.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Muškarci i nakit

    Isto kao i za bilo šta drugo suštinski besmisleno, na čega "gospoda" troši, ili mnogo novca, ili mnogo truda, ili mnogo i jednog i drugog, a čemu su ljudi prilično skloni. Naravno ima i ona kategorija što ne uloži ni mnogo novca, ni truda, ali ne pričamo o njima.

    Potreba da se privuče pažnja na sebe i istakne umišljeni, ili neumišljeni, društveni status. Da se saopšti: "ja sam najbolji", "ja sam najveći", "ja sam bogat", "ja imam", "ja", "ja", "e vidi me"....

    Takvi se identifikuju sa tom svojom projekcijom i žive je, stoga vrlo često one koji ih uopšte ne doživljavaju onako kako oni sebe doživljavaju dovode u zabunu i čuđenje. Očigledno da postoje krugovi ljudi u kojima ti simboli nešto znače i na neki način se cene, dok kod normalne samosvesne osobe to izaziva totalno suprotan efekat.

    Ista stvar, kao ovde sa nakitom, su i brižljivo iznegovana i "fazonirana" brada ili bradica, brižljivo izabrane firmirane čarapice koje su uklopljene sa pirsingom u obrvi i tetovažom na listiću nogice, ručni sat od pola kile i po metra u prečniku, šimike od 1300 evra, kuća na tri sprata neomalterisana, džip, ...

    Nesigurnost i različiti kompleksi ljude teraju u megalomaniju i materijalizam kroz koje nastoje da se iskažu, ali nesvesni su da time ne iskazuju sebe već svoju projekciju, ono što bi voleli i što misle da jesu.


    U "Merkatoru" pre neki dan videli smo parkiran VW Touareg, za one koji ne znaju to je jedan vrlo glomazan ("nabudžen") automobil u formi terenskog vozila, registracija je "JA 12345" i ima nalepnicu za ograničenje brzine, kao kod teretnih vozila koje su uglavnim u žutom krugu oivičenim crvenom linijom 80 ili 100, na tom terencu oznaka je, naravno 300 Cela ta pojava meni je delovala kao nečiji vapaj za pomoć...
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  5. #5

    Odgovor: Muškarci i nakit

    Volim na muškarcu ukusno odabran sat, ne onaj nalik na slanik, nego tanak, skupocen odabran sa ukusom i stilom.
    Ne smeta mi ni ako nosi minđušu. Jednu.
    Volim i kad nosi burmu, ako je oženjen. Da se ne zalićem u prazno
    DakleM, može nakit ali dozirano.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #6

    Odgovor: Muškarci i nakit

    Ja sam siromA
    NikakvogA ukrasa na sebi nemam (bilo bi Pa mnogo ) ... ali, kapiram da bih na drugaciji nacin hodao sa kajlom oko vrata, zmajOm preko ledja, plavusom pod miskom i S tompus medju zubi (zlatni of skroz). Da sam takI odrastIo.
    U nekim kulturama mecu koske u nozdrve, negde je brada pod obavezno, brkovi, zuta merdza...
    Simboli, pa jos statusni ...
    Verujem da bi i vecina zena (koje na prvu imaju lose misljenje o #muzjacima natovarenih zlatom) ipak rado (makar) #onjushile testosteron
    ....
    Ali,
    nije zlato sve sto sija

Slične teme

  1. Muškarci i žene..
    Autor kohili u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 10.09.2016, 22:27
  2. Moćni muškarci
    Autor Najgora u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:39
  3. I muškarci plaču, zar ne?
    Autor makilli u forumu Muška kafana
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.08.2011, 00:43
  4. Nakit
    Autor SQUAW u forumu Moda
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 27.11.2010, 21:43
  5. Ko je pametniji, žene ili muškarci?
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 06.09.2009, 18:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •