US Open 2011 - Strana 4
Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 98

Tema: US Open 2011

  1. #46

    Odgovor: US Open 2011

    Rodik protiv Nadala za polufinale

    Endi Rodik igraće protiv Rafaela Nadala u četvrtfinalu ovogodišnjeg US opena.



    Amerikanac je duel sa drugim teniserom sveta izborio pobedivši Nadalovog zemljaka Davida Ferera sa 3:1, po setovima 6:3, 6:4, 3:6, 6:3.
    Mogao je ovaj meč lako da ode u peti set, imao je Ferer brejk viška u četvrtom setu, ali Rodik je odigrao veoma dobro na terenu broj 13 i na kraju je zasluženo prošao dalje.
    U prvom i drugom setu Rodik je napravio po jedan brejk što mu je bilo sasvim dovoljno da uz snažne i neodbranjive servise dođe do vođstva od 2:0. U trećem je takođe jedan brejk odlučio, ali ga je napravio Ferer.

    Upravo zbog ovakvog razvoja događaja činilo se da će se i u četvrtom ponoviti scenario iz prethodna tri. Ferer je napravio startnu prednost, poveo je sa 3:1, ali Rodik je uspeo da se vrati, a onda i završi posao u četiri seta.

    Jedini Gren slem trofej u karijeri Amerikanac je osvojio upravo u Njujorku, a sada mu na putu da ponovi stoji Rafael Nadal. Biće to njihov deseti međusobni duel, a od prethodnih devet Rodik je dobio tri.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  2. #47

    Odgovor: US Open 2011

    Nadal preko Milera do četvrtfinala

    Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale US Opena pobedom nad Luksemburžaninom Žilom Milerom.


    Beta


    Nadal je do trijumfa došao sa 7:6, 6:1, 6:2, posle dva sata i osam minuta.
    Drugi reket sveta u borbi za polufinale igraće protiv boljeg iz susreta svog sunarodnika Davida Ferera i domaćeg tenisera Endija Rodika.
    Duel Nadala i Milera počeo je još u sredu, uprkos negodovanju Španca zbog loših uslova za igru, ali su odigrana samo tri gema pre novog prekida zbog kiše. Luksemburžanin je tada vodio sa 3:0, ali je Nadal odmah po nastavku, u četvrtak, krenuo ofanzivno, prepustio protivniku jedan gem i došao do izjednačenja, od 4:4.

    Pošto su obojica bili sigurni pri svojim servisima, set je ušao u taj-brejk, koji je drugi teniser sveta dobio sa 7:1. U nastavku meča Nadal nije naišao na veliki otpor Milera, dozvolio mu je da osvoji samo tri gema u preostala dva seta i mnogo lakše nego što se mislilo došao do trijumfa.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: US Open 2011

    USO: Stosur prva polufinalistkinja


    Samanta Stosur prva je polufinalistkinja ovogodišnjeg Otvorenog prvenstva SAD u tenisu.



    Australijanka je u prvom četvrtfinalu savladala Ruskinju Veru Zvonarjovu sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3.
    Samanta Stosur odigrala je protiv Zvonarjove skoro savršen meč. Nije prošlogodišnjoj finalistkinji u Njujorku dozvolila nijednu brejk priliku, a sa druge strane napravila je tri brejka iz četiri šanse.
    Još jednom je Australijanka pokazala koliko ima dobar servis i forhend, i upravo tim udarcima je izluđivala protivnicu.

    Imaće Stosur veliku priliku i da se plasira u svoje drugo Gren slem finale, pošto će u polufinalu biti favorit. Njena naredna protivnica biće bolja iz duela Anđelike Kerber Flavija Peneta.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  4. #49

    Odgovor: US Open 2011

    Mats Vilander za B92:

    "Novakova karijera je tek počela"


    MB Aleksa Sedmostruki Gren slem šampion Mats Vilander pričao je u ekskluzivnom intervjuu za B92 o Novaku Đokoviću, ali i ostalim srpskim teniserima.

    Šveđanin je često u našoj zemlji predstavljen kao neko ko nije verovao u uspeh Novaka Đokovića.
    Međutim u intervjuu Vilander govori zbog čega je mislio da Đoković neće postati velikan svetskog tenisa.
    Mats, pre svega hvala što ste pristali da razgovarate sa nama. Ovo je vaš prvi intervju za neke srpske medije?

    „Mislim da jeste, da.“

    Mnogi ljudi u Srbiji smatraju da vi ne volite Novaka Đokovića i da već četiri ili pet godina govorite da Novak neće uspeti. Šta pomislite sada kada je Novak prvi na svetu. Da li ste pogrešili i da li mislite da ljudi u Srbiji imaju osnova da tvrde to što tvrde?

    „Ne mislim baš da sam pogrešio. Kada je Novak osvojio svoj prvi Australijan open pre tri godine, pomislio sam da će se zaista brzo probiti u vrh i postati prvi teniser sveta zbog načina na koji igra. Onda, u godinama nakon toga, njegovo ponašanje na terenu je bilo previše negativno. Bilo je puno drame, puno predatih mečeva, neke sam i gledao kao što je onaj na Australijan openu protiv Rodika kada je predao zbog vrućine, a i nije bilo toliko vruće. Tada sam pomislio, ako ovako nastavi, neće uspeti da postane jedan od velikana. Krajem prošle godine, potpuno je promenio pristup, promenio je servis, ali isto tako i pristup. Sada takođe pokazuje emocije, ali ne dozovoljava da mu to smeta. Promene koje je uneo u svoj život, pre svega na terenu jer ga ne poznajem van terena, su neverovatne. Kada ga gledate sve izgleda lako jer je odjednom njegov pristup pozitivan sve vreme. Ne pokazuje protivnicima kako se oseća i ne dozvoljava da to utiče na njegovu igru. To je neverovatna promena. U ovom trenutku, način na koji igra jasno vam pokazuje da je on svetski broj jedan. Ja mislim da je njegova karijera tek počela i da može da bude broj jedan u naredne tri ili četiri godine.“

    Svi pričaju koliko se Novak popravio u svakom segmentu svoje igre. Bili ste profesionalni teniser, kako je to moguće uraditi u samo nekoliko meseci?

    „Ponavljam, to je promena stava. Kada to uradite i kada imate pozitivan pristup svemu što radite na terenu, sve postaje bolje za jedan ili dva procenta. Kada sve to spojite dobijate boljitak od oko 10 procenata i upravo to je razlika između tenisera koji su treći ili četvrti na svetu i ne osvajaju Gren slemove i onih koji to rade. Ja to znam iz svog iskustva jer se to i meni dogodilo.“

    Šta mislite da je u ovom trenutku ključ ukoliko želite da pobedite Đokovića?

    „Pa, prva stvar je da morate mentalno da budete izuzetno jaki. Ne smete da mu pokažete da ste u padu, ne smete da imate uspone i padove tokom meča, morate da ga napadate. Međutim, sa druge strane ako bi morao da izaberem protivnika protiv kojeg ne znam kako bih igrao, to bi bio Novak. Jer protiv Federera morate da igrate kao Nadal, protiv Nadala morate da igrate kao Robin Soderling ili Novak Đoković, a protiv Novaka? Ne znam, nisam još video nekoga da ima plan protiv njega. Da, Rodžer Federer imao dovoljno dobru igru da bi ga pobedio jer je jednostavno dovoljno dobar. Novak je u ovom trenutku veoma nezgodan protivnik za svakoga.“

    Da li ste nekada bili u srbiji i šta znate o Srbiji a da nije tenis?

    „Znam da ste imali puno problema sa ratovima, da ste prošli kroz puno promena i da poslednjih 25-30 godina nije bilo baš prijatno. Znam za Anu Ivanović koja je osvojila Rolan Garos, znam za Jelenu Janković i naravno za Novaka Đokovića. Mislim da tenis stavlja u ovom trenutku Srbiju na mapu.“

    Vi dolazite iz Švedske koja je veoma razvijena zemlja. Kako objašnjavate da Švedska osim Soderlinga nema velike igrače, a da mala zemlja kao što je Srbija ima igrače kao što je Novak Đoković. Da li mislite da su igrači iz manjih zemalja u prednosti jer su deca u Švedskoj možda i razmažena?

    „Slažem se sto posto. Mislim da su razmaženi jer imaju toliko mogućnosti kada je životni standard veći. Kada je u pitanju manja zemlja kao što je Srbija, igranje tenisa postaje ’kul’. Ponovo se vraćam na stav svih srpskih igrača koji su veoma emotivni. Svi oni su uspeli da postanu u isto vreme i emotivni i pozitivni i mislim da je osvajanje Dejvis kupa napravilo čudo ne samo za Novaka nego i za Janka Tipsarevića i Nenada Zimonjića iako je on nešto stariji, a sada odjednom i Ana Ivanović ponovo počinje da igra bolje. Pristup je stvar koja sve menja.“

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  5. #50

    Odgovor: US Open 2011

    Janko zaslužuje priznanje


    "Nije mi bilo lako da igram protiv Janka jer mi je dobar prijatelj, ali i zato što je igrao najbolji tenis u svojoj karijeri", rekao je Novak koji se plasirao u polufinale Otvorenog prvenstva SAD, pošto mu je Janko predao meč u četvrtom setu zbog povrede butnog mišića leve noge.

    Najbolji teniser sveta očekivano se plasirao u polufinale, ali mu je Tipsarević pružio izuzetan otpor, pre nego što je bio prinuđen da preda meč u četvrtom setu zbog povrede butnog mišića.



    "Bio je to zaista sjajan meč, a Janko zaslužuje sve čestitke. Igrao je izvanredno i zadao mi je mnogo problema", izjavio je Đoković.
    Prvi reket sveta ocenio je da je srpsko četvrtfinale na Ju-Es Openu ispunilo očekivanja, a da su i on i Tipsarević bili veoma motivisani.
    "Kod obojice je bila primetna velika želja za pobedom. Bila je to iscrpljujuća borba u prva dva seta, a Janko me je iznenadio agresivnom igrom. Zaista je prava šteta što se povredio, više nije mogao da se kreće i udara lopticu. Nadam se da će se brzo oporaviti", rekao je Đoković, koji u polufinalu igra protiv Švajcarca Rodžera Federera koji je pobedio Francuza Žoa-Vilfreda Tsongu sa 3:0 u setovima.



    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  6. #51

    Odgovor: US Open 2011

    US Open: Djokovic: "Nema velikih oscilacija"




    Prve reci koje je Novak Djokovic izgovorio u tunelu ispod Arthur Ashe stadiona posle pobede nad Jankom Tipsarevicem bile su upravo o njegovom vecerasnjem protivniku i bliskom prijatelju. Smatra da je Janko mogao lako da dobije prva dva seta i da je mec lako mogao da ode drugim tokom. Njihove konferencije za stampu su se malo poklopile, pa smo morali brzim koracima da predjemo iz sobe broj #2 u sobu #1 da popricamo sa Noletom. Nole je vec na engleskom odgovorio na pitanja o Janku, ali je tema krenula tim pracem i sa domacim novinarima.
    - Peto vezano polufinale na US Openu, da li si zadovoljan svojom danasnjom igrom?
    Mislim da nisam imao mnogo velikih oscilacija, ali da zasluga za moju losiju igru u prva dva seta definitivno ide Janku. Vise je napadao, vise je rizikovao, igrao je bolji tenis. Uspeo sam da se izvucem u prvom setu, koji je bio vazan za ostatak meca. On je definitivno igrac koji ne voli da predaje, veliki je borac na terenu. Trebao bi da bude ponosan na danasnju igru. Mislim da je drugaciji Janko ove godine. Na terenu je jako agresivan, ima samopouzdanja, i deluje samouvereno da moze da pobedi igrace iz vrha, pogotovo na ovako velikim turnirima.
    - Ko je favorit izmedju Conge i Federera, i koju bi taktiku primenio protiv oba igraca?
    Poslednja dva puta mislim da je Conga pobedio, tako da ne postoji favorit u tom mecu veceras, Federer je fenomenalan igrac koji igra puno cetvrtfinala i polufinala na Grand Slamovima i igra i dalje vrhunski tenis, i na neki nacin poznat je po tome sto podize nivo svoje igre kako turnir odmice. Tako da sigurno da ce se potruditi veceras da izadje kao pobednik. Conga uvek ima motivaciju da igra protiv igraca koji su bolje rangirani od njega, i zavisi od energije koja ga nosi, i od energije publike.
    - Da li je jednom ili drugom od vas bio prisutan strah od povreda za vreme meca, s obzirom na Dejvis Kup sledece nedelje?
    Ja ne razmisljam o sledecim mecevima. Naravno da zelim da nastupam za svoju zemlju, da budem sto spremniji fizicki i psiholoski, ali u ovim situacijama je to vrlo tesko pogotov jer sam prosle godine igrao finale u ponedeljak uvece, imao prvi let u utorak, i sleteo u sredu u Beograd. To su neke stvari koje su totalno nelogicne i lagao bih ako bi rekao da mi ovaj raspored prija. Najuzbuljivija nedelja meni u mom rasporedu je kad igram Dejvis Kup. Tada uzivam u timskom duhu koji ne mogu da iskusim na individualnim turnirima. Zbog zgusnutog rasporeda koji imamo, sanse se smanjuju sve vise i vise, jer moram da razmisljam o zdravlju i o sebi. Sateran sam u cosak. Hocu da dam za svoju zemlju, a opet fizicki guram do nekih krajnjih granica koje su nezamislive u sportu.
    - Ove godine i ti i Tipsarevic i Troicki imate najbolji rang u svojim karijerama. Da li mislis da pobeda u Dejvis Kupu ima neke veze sa tim?
    Pretpostavljam da da. Ne mogu da pricam u njihovo ime, ali siguran sam da su i oni dobili veliku energiju posle osvajanja Dejvis Kupa. U mom slucaju to je bila odskocna daska za ovaj niz pobeda koji sam imao ove godine.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  7. #52

    Odgovor: US Open 2011

    Preko Federera do finala


    Na putu do finala Otvorenog prvenstva SAD, Novaka Đokovića čeka Rodžer Federer koji je sa 3:0 u setovima pobedio Žoa-Vilfreda Tsongu iz Francuske. Biće to njihov 24. duel.
    "Radujem se tom duelu. Đoković je trenutno najveći izazov u tenisu i ja sam spreman za njega. Igram dobro i zaista jedva čekam da igram protiv njega", kazao je Federer, a preneo sajt Ju-Es Opena.



    Novak je do sada 23 puta igrao protiv Federera. Švajcarac, koji je trenutno trećeplasirani na ATP rang-listi, pobedio je u 14 međusobnih duela, a poslednji put u polufinalu ovogodišnjeg Otvorenog prvenstva Francuske - Rolan Garosa. Bio je to prvi od dva poraza Đokovića ove sezone.
    Federer je pet puta osvojio Ju-Es Open, dok je srpski teniser to učinio dva puta.
    Duel švajcarskog i srpskog tenisera igraće se u subotu.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  8. #53

    Odgovor: US Open 2011

    Muško finale pomereno za ponedeljak


    Finalni meč na muškom turniru Otvorenog prvenstva SAD u tenisu biće odigran u ponedeljak po podne, umesto u nedelju, zbog loših vremenskih uslova, saopštila je Američka teniska federacija.
    Iz istih razloga finale na ženskom turniru igraće se u nedelju, umesto u subotu. Ovo je četvrta godina zaredom da se poslednji grend slem turnir sezone završava u ponedeljak.



    Kiša i nevreme prouzrokovali su velike probleme organizatorima koji su bili prinuđeni da zgusnu program, zbog čega je više tenisera protestovalo.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  9. #54

    Odgovor: US Open 2011

    US Open: Tipsarevic: "Noletov return najvise napredovao"




    Svaki mec koji pocne sa rezultatom 7-6, 6-7 obicno puno obecava. Susret Janka Tipsarevica i Novaka Djokovica poceo je upravo tako ali se nazalost zavrsio Jankovim predavanjem meca, zbog povrede zadnje loze. Aplauz publike u toku Jankovog izlazenja sa terena trajao je dovoljno dugo da je razgovor izmedju Novaka i Bred Gilberta na centralnom terenu morao da priceka nekoliko trenutaka. Ubrzo posle tog toplog pozdrava Njujorske publike, Janko se pojavio na konferenciji za stampu prepunoj domacih i stranih novinara.
    - Kako se osecas posle meca?
    Jako sam se lose osecao posle meca. Krivo mi je sto sam izgubio. Osecam da sazrevam kao igrac, iako je Nole najbolji igrac na svetu i ima najbolju godinu na svetu. Krivo mi je sto sam izgubio i jos vise mi je krivo sto sam predao. Mislim da nije povreda neka velika pa da moram da pauziram mesec dana.
    - Novak je rekao posle meca da si ti zasluzio da uzmes prva dva seta. Da li osecas da si propustio veliku priliku?
    Prvi set je bio dosta ravnopravan. Ja sam imao sansu da sam uzeo rani brejk, on je vratio brejk i posle vodio 5:2. Onda sam odigrao nekoliko dobrih gemova tako da mislim da je bio dosta ravnopravan set. I on je imao svoje sanse, i ja sam imao svoje sanse. Taj brejk je bio realan nacin da se to odlucio. Da sam dobio prvi set i da sam onda dobio drugi set, mozda bi nesto moglo da se desi. Ali sa ovakvom nogom ne znam da li bi mogao da pariram Noletu. Igram tenis na jako visokom nivou, i jako je tesko pratiti njega kao igraca. Decko skoro da ne pravi greske uopste.
    - Da li te je Nole negde iznenadio veceras, bez obrzira sto se tako dobro poznajete?
    Nije. Trenirao sam dosta sa njim u toku cele karijere. Gledam njegove meceve preko TVa i vidim da je on drugaciji igrac no sto je ranije bio. Ono gde je on najvise napredovao, osim mentalne sigurnosti, je return. Ako ima loptu na reketu, on je vrati u teren i mora da se igra poen. Jako je tesko dobijati lake poene od njega na servisu. Mislim da je to neverovatno napredovao. I onda kad nisam mogao da serviram, to je bio definitivan kraj.
    - Da li ti je ovakav kraj pokvario inace fantastican US Open?
    Jako mi je krivo sto sam predao Novaku. Da sam predao nekom drugom, ne bi mi bilo toliko krivo. Ali u ponedeljak cu imati najbolji rejting u karijeri, u zavisnosti kako Rodik prodje, tako da je bila uspesna turneja. Cak mi je mozda malo krivo sto sam igrao sa Novakom u cetvrtfinalu, jer mislim da je najdominantnijki igrac i moj favorit za osvajanje titule. Mozda, da sam igrao sa Marijem ili sa Nadalom, mozda bih imao neke vece sanse.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  10. #55

    Odgovor: US Open 2011

    US Open 2011: 5 interesantnih prica sa lica mesta





    Na 42. ulici u Njujorku, nedaleko od blistavog i naelektrisanog Tajms Skvera, nalazi se izdavacka kuca 'Conde Nast' koja je vlasnik popularnog Americkog casopisa 'Wired'. Taj casopis na neki nacin lici na stampanu verziju Tajms Skvera - pun je jarkih boja, interesantnih reklama, najnovijih vesti, i modernog dizajna.
    Pre par meseci, 'Wired' je analizirao neocekivani uspeh clanaka koji su bazirani na Top 5 listama. Nema veze o cemu se zapravo u tim listama radi, tvrdio je Wired, vec je u pitanju ljudska psiha, i sta i kako najlakse pamtimo.
    U to ime, posto je danas zbog kise otkazan sav tenis, sledi spisak Top 5 interesantnih kratkih prica sa lica mesta ovde sa US Opena.

    5. Tipsarevic i novinari cekaju Taj-Brejk

    Konferencija Janka Tipsarevica posle pobede nad Huan Karlos Fererom bila je zakazana za 4pm. U isto vreme na stadionu Armstrong, Novak Djokovic je bio u sred Taj-Brejka protiv Doglopolova. Dok je manja grupa (koja doduse sve vise i vise raste) nasih novinara taj-brejk gledala na televizoru u sobi za intervjue, bilo je jasno da Janko sve vise kasni jer i on verovatno u svlacionici gleda isti taj-brejk. Pojavio se na konferenciji za stampu pola minute posto je njegov dobar drug taj-brejk osvojio. Konferencije za stampu su naravno veoma fleksibilne tako da zaista nije bilo govora o pravom kasnjenju, vec smo se samo podsetili koliko Janko voli tenis i voli da bodri sve nase igrace.

    4. Nadalov grc u sred intervjua

    U toku konferecnije za stampu u istoj sobi u kojoj smo cekali Janka, par sati ranije desio se nesvakidasnji dogadjaj da je igraca uhvatio veoma bolan grc. U pitanju je bio Radael Nadal koji je poznat kao jedan od najizdrzljivijih igraca u muskom tenisu. Sam po sebi dogadjaj je bio vise vizuelno dramatican gledajuci uzivo preko monitora u novinarskom centru, no sto je bio fizicki opasan. Nadal je neko vreme nastavio da sedi u stolici, da bi se kasnije sputio na pod i cekao da dodje ATP fizioterapeut. Nadal je posle prokomentarisao da mu je sve izgledalo dosta smesno, i da se sasvim normalno ubrzo posle toga osecao. Americki teniser Endi Rodik dodao je da tu nema nikakve price, jer se grcevi svima njima cesto desavaju, samo ne pred kamerama i novinarima.

    3. Davidenkov komentar Noletu u sred meca

    Na samom kraju drugog seta izmedju Novaka Djokovica i Nikolaja Davidenka, Davidenko je trazio 'Challenge' na Noletov pobedonosni forehend, kojim bi se gem zavrsio u Noletovu korist. Nasem teniseru lopta se ucinila vrlo dobrom, i nastavio je ka svojoj klupi sa strane terena, da odmori u toku pauze izmedju gemova. Davidenko je i sam krenuo ka svojoj klupi, ali je zastao ispred Noleta i pitao ga u sali 'Sto si vec seo?!' Razgovori izmedju tenisera u toku meca su vrlo neuobicajeni, cak i kod odlicnih prijatelja, ili u slucaju Vilijams sestara, najblize rodbine. Priliku da ovaj kratak razgovor cujemo dobili smo zahvaljujuci fantasticnim sedistima koje ove godine organizatori ustupaju srpskim medijima, i kojima smo se u toku meca nasli samo desetak metra iza Noleta.

    2. Rodik seo na pogresnu klupu

    Enri Rodik bio je deo jednog nesvakidasnjeg dogadjaja kad je u mecu protiv Dzulijana Benetoa greskom seo francuzu na stolicu. U prvi mah, mislili smo da je u pitanju sala, medjutim posle Rodikovog kratkog ali glasnog 'Oh Sh*t!', cinilo se da je to bilo sasvim slucajno. Rodik se slicno spontano ponasa na konferencijama za stampu, sto ga cini vrlo popularnim sa americkim tako i sa stranim novinarima.

    1. Najduzi red u istoriji US Opena

    U interesantnim statistikama koje organizatori svaki dan objavljuju nismo mogli da nadjemo koji je najduzi red koji su ikad zabelezili na US Openu, posto to verovatno ne bi zvucalo vrlo pozitivno. Niko u novinarskoj lozi nije mogao da se seti da su videli duzi red od onog koji se prostirao juce izmedju kapija stadiona Amstrong, i glavnog platoa sa fontanama. U pitanju je bar 200 metara niz koje su se ljubitelji tenisa, dva po dva, poredjali da udju u Armstrong stadion i gledaju Novaka Djokovica protiv Dolgopolova. Stadion je davno bio popunjen, ali to izgleda nikog nije obeshrabrilo. Cak smo videli oko stotinak ljubitelja tenisa koji su sa daleko veceg i viseg Arthur Ashe stadiona sa vrha tribina gledali Noletov mec na Armstrongu.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  11. #56

    Odgovor: US Open 2011

    Fantastični Nadal u polufinalu


    Rafael Nadal nastavio je put ka odbrani titule na US openu pošto je u četvrtfinalu pregazio Endija Rodika sa 6:2, 6:1, 6:3.



    U polufinalu, Španca čeka četvrti teniser sveta Endi Mari koji je sa 3:1 pobedio Džona Iznera.
    Nadal je protiv Rodika podestio na svoja najbolja izdanja, kretao se sjajno slao je konstantno duboke i jake lopte i tako pokazao da je potpuno spreman za finiš turnira.
    Već na samom startu meča bilo je jasno da se Nadal i Rodik neće dugo zadržavati na Artur Ešu. Španac je već u prvom gemu oduzeo servis Amerikancu, a zatim je vrlo brzo poveo sa 4:0 uz dva brejka viška.

    Osim toga što je fantastično vraćao servise Rodika, Nadal je bio odličan i kod svog servisa. U prva dva seta šampion US opena iz 2003. godine nije imao nijednu brejk priliku, pa je Nadal neočekivano lako poveo sa 6:2 i 6:1.

    U trećem setu Rodik je pokušao da pruži nešto veći otpor. Imao je u prvom gemu tri vezane pa onda i još jednu brejk loptu, ali Nadal je bio nemilosrdan. Dobio je taj gem, brzo je potom napravio novi brejk i sačuvao ga do kraja.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  12. #57

    Odgovor: US Open 2011

    Federer: "Spreman sam za Novaka"


    Za razliku od Vimbldona, Rodžer Federer je na US openu uspeo da pobedi Žo-Vilfrida Congu i dođe do polufinalnog okršaja sa Novakom Đokovićem.



    Ove sezone Rodžer je izgubio tri puta od srpskog tenisera, ali je dobio poslednji meč, na Rolan Garosu.
    Zaista se radujem tom okršaju. On je imao neverovatnu godinu. Zaista je povećao nivo igre, ali spreman sam da odgovorim na to".
    Treći teniser sveta priznao je da mu je kroz glavu prošao meč sa Vimbldona, kada je izgubio od Conge iako je vodio sa 2-0 u setovima.

    Jeste, pao mi je taj meč nekoliko puta na pamet. Mislim da sam sada doneo prave odluke, mnogo bolje nego što sam to činio na Vimbldonu i pogotovo u Montrealu, gde sam bio veoma nezadovoljan svojom igrom. Mislim da je poraz u Montrealu bio ključan za moju današnju pobedu.

    Finale će se igrati u ponedeljak, a Federer je saglasan sa tom odlukom organizatora.

    Mislim da na kraju nije ni važno kada će se igrati. Ali, poštenije je prema igračima iz donjeg dela žreba da se finale igra u ponedeljak, tako da mislim da je doneta prava odluka. Ipak, mislim da problem leži negde drugo. Ovo je četvrta godina u nizu da se finale igra u ponedeljak. To ili može da postane redovno ili da promenimo neke stvari. Mislim da nije izvodljivo da prva runda traje tri dana, a onda da imamo Super Subotu. To ne može tako.

    Potom je i Rodžer izneo slične argumente kao Mari i Nadal na svojim konferencijama za medije.

    Mislim da televizija ne sme da nameće diktat i da se samo zato finale igra u nedelju, a polufinale u subotu, pa da posle nemamo istinskog šampiona, Jednostavno, ne mislim da je to cilj svega.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  13. #58

    Odgovor: US Open 2011

    Endi Mari: "Odgovara mi ova podloga protiv Rafe"


    Britanac Endi Mari rekao je da na tvrdoj podlozi ima šansu protiv drugog tenisera sveta Rafaela Nadala.



    Mari i Nadal sastaće se u subotu u polufinalu US opena, što će biti treći Gren slem za redom da igraju jedan protiv drugoga.
    Na Rolan Garosu i Vimbldonu slavio je Španac, koji je u meč ulazi sa velikim samopouzdanjem nakon fantastične partije protiv Endija Rodika.
    Koliko si zadovoljan igrom s obzirom na protivnika i okolnosti?

    Mislim da je nivo tenisa danas bio veoma visok. Mislim da sam odigrao zaista dobro. Čisto sam udarao lopticu . Kada on servira, jedina opcija koju imate je da vratite servis i nekako počnete poen. Nalazite se pod velikim pritiskom kada vi servirate i onda ne želite da žurite i igrate previše agresivno. Nisam mu dao puno prilika za brejk.

    Izgleda da će u polufinalu igrati četiri najbolja tenisera. Da li možeš nešto da nam kažeš na tu temu?

    To je dobro za tenis. Mislim da svi igraju najbolje na Gren slemovima ove godine. To verovatno i publika želi da vidi. To se dogodilo na Rolan Garosu i umalo se nije dogodilo i na Vimbldonu. Rodžer je izgubio u četvrtfinalu. Na Australijan openu Rafa se povredio. Drago mi je da sam deo te četvorke.

    Ponovo ćeš igrati protiv Rafe u polufinalu. Da li osećaš da svaki put u polufinalnim duelima sa njim naučiš nešto novo?

    Pa, već sam ga pobedio u polufinalu Gren slema, pobedio sam ga i na Australijan openu. U oba slučaja to je bila tvrda podloga. Mislim da mi ova podloga odgovara protiv njega. Na Rolan Garosu razmuljivo nisam bio favorit, a na Vimbldonu sam imao šansu, ali on i tamo igra sjajno. Mislim da je na tvrdim podlogama u Severnoj Americi uvek neizvesno protiv njega.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  14. #59

    Odgovor: US Open 2011

    Udin i Sok pobednici u "miksu"


    Amerikanci Melani Udin i Džek Sok pobednici su Otvorenog prvenstva SAD u tenisu u konkurenciji mešovitih parova pošto su jutros u Njujorku, u finalu, savladali argentinsku kombinaciju Gisela Dulko / Eduardo Švank sa 7-6 (7-4), 4-6, 10-8.
    U finalu dublova u muškoj konkurenciji Poljacima Mariušu Firstenbergu i Marsinu Matkovskom suprotstaviće se austrijsko-nemački par: Jirgen Melcer / Filip Pečner.
    Melcer i Pečner su u polufinalu savladali Italijane Simonea Bolelija i Fabija Fonjinija sa 6-4, 6-7 (3-7), 6-1, dok su Firstenberg i Matkovski bili bolji od Indijca Rohana Popane i Aisama-ul-Haka Kurešija iz Pakistana: 6-2, 7-6 (7-4).




    U finalu ženskog dubla Amerikanke Lejzel Huber i Liza Rejmond igraće protiv americko-kazahstanskog para Vania King / Jaroslava Švedova.
    Huber i Rejmond pobedile su slovačko-poljsku kombinaciju Danijela Hantuhova / Agnješka Radvanska sa 6-2, 6-4, dok su King i Švedova bile bolje od Ruskinja Marije Kirilenko i Nadje Petrove: 7-6 (9-7), 2-6, 6-3.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  15. #60

    Odgovor: US Open 2011

    Nole, vladar Kvinsa

    Đoković - Federer 3:2 (6:7, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5)

    Nole može sve, od 0:2 do 3:2, šta još reći, spasio je dve meč lopte i na kraju savladao velikog Švajcarca. Novak Đoković je u finalu Otvorenog prvenstva Amerike. Pobeđen je Rodžer Federer sa 3:2 posle skoro četiri sata igre. Predstoji finale u kome će naš teniser igrati sa boljim iz duela Nadal - Marej.
    Rodžer je pokušao sve. Zaigrao najbolje što može. Uložio je 150% svojih mogućnosti, ali... Sve to nije bilo dovoljno da se savlada Novak Đoković. Vodio je protivnik sa 2:0 u setovima. Novak je izjednačio. Federer je stigao i do dve meč lopte, Novak se ponovo podigao i na kraju zasluženo slavio.



    Fantastičan tenis dva velikana ove igre. Bespoštedna borba u kojoj je slavio naš teniser. Novak je pobedio je Švajcarca sa 3:2 (6:7, 4:6, 6:3, 6:2, 7:5) u polufinalu Otvorenog prvenstva SAD. Meč je trajao tri sata i 51 minut.
    Obojica su sigurna na startu. Sigurni servisi na obe strane odveli su set u taj-brejk. Rovovska borba i u ovom periodu. Federer je srećniji na kraju i dobija ovaj period igre sa 9:7.
    Drugi set. Borba se rasplamsala. Protivnik prvi dolazi do brejka. Novak ne posustaje, uzvraća i stiže do izjednačenja. Međutim, Federer je neumoljivo napada i osvaja novi brejk, potom uspeva da reši i drugi set u svoju korist.



    A onda je na teren izašao "novi" Novak Đoković. Zaigrao je na sve ili ništa. Leteo je po terenu, stizao sve. Diktirao je tempo, a Federer je bio samo posmatrač. Novak nije dozvolio protivniku da se vrati u igru. Uz jedan brjk osvaja set i smanjuje na 2:1.
    Još ubedljiviji je bio Nole u četvrtom setu. Protivnik je bio na kolenima, ništa mu nije polazilo za rukom. Đoković nastavlja da melje Švajcarca sa dva brejka dobija set za 2:2.
    Peti set je bio predhodna četiri u malom. Do 3:3 oba tenisera su osvajala svoje servise. Švajcarac je siguran na svoj servis, a potom pravi brejk za 5:3.



    Usledio je servis Federera za meč. I stigao je do 40:15. Međutim, Novak se ne predaje, preokreće rezultat, vraća brejk. Protivnik nije bio u stanju da se vrati. Novak koristi konfuziju u glavi Federera. Osvaja sve gemove do kraja, i sa još jednim brejkom rešava meč u svoju korist.
    U drugom polufinalu sastaju se Španac Rafael Nadal i Britanac Endi Marej.
    Polufinalni mečevi na ženskom turniru, u kojima se sastaju Karolina Voznjacki (Danska) - Serena Vilijams (SAD) i Angelika Kerber (Nemačka) - Samanta Stosur (Australija), biće odigrani u noći između subote i nedelje.



    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. US Open 2015.
    Autor davorjanka u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.07.2015, 15:25
  2. Australija open !!!
    Autor zjovan29 u forumu Spomenar
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 29.01.2012, 22:32
  3. Serbia Open 2011
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 02.05.2011, 19:34
  4. US Open 2010.
    Autor Sunflower u forumu Spomenar
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.09.2010, 21:57
  5. US Open 2009
    Autor starsica u forumu Spomenar
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 15.09.2009, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •