Kojoj veri pripadate? - Strana 10
Strana 10 od 11 PrvaPrva ... 891011 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 151
  1. #136

  2. #137

    Odgovor: Kojoj veri pripadate?

    Pravoslavnoj...

  3. #138

  4. #139

    Odgovor: Kojoj veri pripadate?

    zakleti i doživotni ateista.
    Hvala lepo.
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  5. #140

    Odgovor: Kojoj veri pripadate?

    :D
    ...
    Ja ne pripadam, niti tu ima previse vere. Svoj sistem biram, prihvatam sto mi se svidja
    iz drugih religijskih sistema, i odbacujem ono sto mi se ne svidja. Smisljam svoje ideje.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  6. #141

    Odgovor: Kojoj veri pripadate?

    Agnostik i Titov piJonir.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  7. #142

    Odgovor: Kojoj veri pripadate?

    Ja sam pravoslavni Srbin.

    Svojim rođenjem, življenjem, vazduhom koji dišem. Verovatno nema razloga da budem ponosan na to, ali sam jako zadovoljan što mi je vera ovakva kakva jeste (bar u meri koliko sam nezadovoljan onima koji je propovedaju).

    Ne učim druge da li i kako bi trebalo da veruju, to je ipak previše intimna stvar.

    Kao što rekoh, pravoslavni Srbin (u pokušaju da izbegne najprizemnije značenje tih reči - a mnogo ih je koji se takmiče da ih takvim načine - svojom glupošću, zadrtošću i prenaglašenim "verovanjem")

  8. #143

    Odgovor: Kojoj veri pripadate?

    Nije "kojoj veri pripadate" , nego "kojoj veroispovesti pripadate"!

    Nije isto vera i veroispovest, jer su Nebo i Zemlja...i ne treba ih trpati u isti koš.

    Dakle, evo malo i moje intime -> Po veroispovesti sam pravoslavac. Verujem u Boga, i verujem u Njegovu Reč koju nam je dao kroz Sveta Pisma/Bibliju. Verujem da je Bog veoma zainteresovan za nas ljude. Verujem da je žrtva koju je Hrist(Bog) podneo zbog nas na krstu, izraz Božije neizrecive ljubavi prema nama! Istovremeno i nepobitni pokazatelj kako nismo ostavljeni, da posle ovozemaljskog kratkog i smrtnog života, samo prosto umremo i nestanemo zauvek....kao da nismo ni postojali...
    Iskreno verujem da će Bog ispuniti do kraja, kao što je i do sada ispunjavao, čovečanstvu dato obečanje....

  9. #144

  10. #145

    Odgovor: Kojoj veri pripadate?

    Nijednoj...Religija je samo sredstvo za manipulisanje

    Religija je ono sto sprecava siromasne da ubiju bogate
    all that we see or seem is but a dream within a dream

  11. #146

    Odgovor: Kojoj veri pripadate?

    Ja idem u baptisticku crkvu, trazio sam od Boga da mi vodi i da mi pokaze put.
    Pazite baptista ima razniih... IMA MNOGO POD ISTIM IMENOM!

    Ali ja ne pripadam baptiszmu ja pripadam Hristu! I deklarisem se kao Hriscanin!
    Isus im pak reče: Ja sam svetlo sveta: ko ide za mnom neće hoditi po tami, nego će imati svetlo ivota.

  12. #147

    Odgovor: Kojoj veri pripadate?

    JA SAM KOMUNISTA I ATEISTA BOG NE POSTOJI KAO ŠTO NE POSTOJI ALAH I OSTALE GLUPOSTI

  13. #148

  14. #149

    Odgovor: Kojoj veri pripadate?

    Citat Lesli kaže: Pogledaj poruku
    JA SAM KOMUNISTA I ATEISTA BOG NE POSTOJI KAO ŠTO NE POSTOJI ALAH I OSTALE GLUPOSTI
    BecarU,ti li si,kuco stara?


    btw..pravoslavka sam
    nije bas da se ubijam od idenja u crkvu al` verujem..
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #150

    Odgovor: Kojoj veri pripadate?

    Pri kraju svog života, jedan od najvećih zagovornika i sledbenika teorije evolucije, izjavio je sledeće - parafraziraću: "Nastajanje života po teoriji evolucije - to vam je kao da vetar dune preko otpada starog gvožđa i nastane boing 747."
    Naravno da iza ovakvog savršenstva koje predstavlja svekoliki život stoji Stvaralac, vrhunaravni Tvorac, zovimo ga mi kako god bilo. Ali, činjenica da sam rođen na ovom parčetu zemlje ima svoje sudbinsko značenje. Zašto bih tragao za primerima tuđeg proboja duha, kad ovde, na ovom mestu, sa zemlje do u nebo, šiklja stub svetla, još od vremena Nemanjića. Dovoljno je samo oslušnuti i prikloniti srce ovom sjaju. Ne kažem da su primeri tuđih duhovnih proboja i svedočenja o njima manje važna ili bitna, ne, samo su mi daleka. Pred nosem, pod nogama i našim rukama, rukama onih koji su na ovim prostorima rođeni, nudi se rešenje kroz pravoslavno duhovno iskustvo i život.
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

Strana 10 od 11 PrvaPrva ... 891011 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Knjiga kojoj se stalno vraćam
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 11.09.2019, 18:10
  2. Utisci o firmu u kojoj radite
    Autor coaa u forumu Posao
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.02.2019, 19:42
  3. Na kojoj ste mreži?
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 19.09.2009, 14:21
  4. Odgovora: 182
    Poslednja poruka: 03.12.2008, 11:02
  5. Na kojoj ste strani?
    Autor Lady S u forumu Psihologija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 09.05.2008, 09:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •