Moralni pobednik
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    08 Moralni pobednik

    Čuli ste nebrojeno mnogo puta za ovaj termin. Šta on znači za vas.

    Za mene ne postoji nikakav "moralni pobednik". Znači, sretnu se dva boksera u ringu, izlupaju se po pravilima tog sporta, dobiju batine obojica, i jedan pobedi. On je pobednik. Po čemu bi ovaj što je dobio više batina po glavi bio moralni pobednik?

    Ili još bolji primer. Sretnu se dva vuka ili lava i pobiju se oko teritorije. Samo jedan će iz borbe izaći kao pobednik i zadržaće teritoriju. Po čemu bi onaj koji podvije rep i pobegne bio moralni pobednik?

    Isto važi za sve druge primere... u ratu, politici... i bilo gde drugde...

    Ne postoji moralni pobednik. Šta vi mislite? Da vas čujem.
    Tvrdojko Polugić :. Thorov čekić :. T :. Mravlji kralj :. Kravlji malj :. Đa đa :. Gu gu :.

  2. #2

    Odgovor: Moralni pobednik

    Možda bi nečemu što bi se moglo nazvati moralnom pobedom bila bliska situacija kada bi neko od forumaša ostavio otprilike sledeći komentar:

    "Sa tako tvrdim stavom u uvodnom postu o pojmu moralni pobednik, nema smisla raspravljati, odnosno postovati na ovoj temi"
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #3

    Odgovor: Moralni pobednik

    Uvodni post je sve drugo samo ne nešto što pokazuje da uvodničar uopšte razume pojam o kojem piše.
    Po meni, moralni pobednik je onaj koji u sukobu ostane dosledan kodeksima, koji ispoštuje etička, humana i ljudska načela. Onaj koji neće prekršiti moralne norme zarad neke pišljive "pobede".
    Jer, kako ja shvatih uvodničara, njemu je "pobeda" sve...a , barem meni, je mnogo važnije da li je izvojevana časno.
    Na reči "po svaku cenu" se naježim! Jer...mnogo toga nema cene.
    P.S. Da ne ispadne da filozofiram navešću prost primer...
    Da li je "pobeda" (ili uspeh) ako:
    -Dobijete posao uz uslov da se odreknete potomstva 10 godina?
    - Da dobijete nasledstvo ako se odreknete voljene žene?
    - Da dobijete verbalnu čarku..potežući ono što vam je rečeno u poverenju od te iste osobe javno?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Slične teme

  1. Rusija pobednik Evrovizije
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 02.06.2008, 01:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •