Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 80
  1. #1

    Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012

    Европско првенство у рукомету - Србија 2012



    10. Европско првенство у рукомету 2012. ће се одржати од 17. до 29. јануара 2012. у Србији. Утакмице ће се играти у пет дворана у четири града: Београду, Новом Саду, Нишу и Вршцу.

    Званична одлука донета је 27. септембра 2008. на конгресу Европске рукометне федерације (ЕХФ) у Бечу. Након што је Немачка кандидатура испала, Србија је у завршном кругу са 26:23 гласова победила Француску и добила домаћинство Европског првенства 2012.

    Из Википедије, слободне енциклопедије

    Википедија: 2012 European Men's Handball Championship
    Oфицијални сајт: ehf-euro
    Рукометни савез Србије: rss.org.rs





    Uskoro opsirnije...
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 14.10.2011 u 13:28 Razlog: "Буди и ти део рукометне фантазије!"
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012

    Ниш одбројава до ЕХФ ЕУРО 2012

    Сат на углу Обреновићеве и Николе Пашића почео одбројавање 100 дана до Европског првенства у рукомету. Ово је само почетак промоције шампионата. Сат је у рад пустио градоначелник Ниша Милош Симоновић.

    - Важно је да се представимо као добри домаћини спортистима у нашем граду. Рукометни савез ће организовати манифестације на 10 дана да би се што боље презентовало Европско првенство - рекао је Милош Симоновић.



    Поред сата који одбројава дане, сате, минуте и секунде до почетка првенства, постављена је и велика рукометна лопта и гол где су полазници рукометних школа Наисе и Наисуса шутирали седмерце.



    На местима где ће бити постављене лопте, на сваких 10 дана биће организоване манифестације у част великог спортског догађаја у Нишу, као што су шутирање на гол, исписивање порука навијача, промоција сувенира, химне првенства, маскоте, пехара, наградне игре,...

    Током трајања Европског првенства, биће постављене фан зоне у виду шатора у којима ће се окупљати навијачи учесница Европског првенства. Ту ће навијачи моћи да се друже, прате резултате свих утакмица и окупљају пред меч своје селекције.

    Европско првенство почиње 15. јануара, а први меч у хали Чаир одиграће од 17:30 часова Немачка и Чешка. Два сата касније састаће се Шведска и Македонија.

    извор: Јужне вести
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012

    Нови Сад започео "ОДБРОЈАВАЊЕ"



    У оквиру манифестације “100 дана до Европског првенства у рукомету“, у присуству председника Рукометног савеза Србије Велимира Марјановића и играча РК „Војводина“ градоначелник Новог Сада Игор Павличић притиснуо је тастер за почетак рада сата који ће одбројавати дане до свечаног отварања тог европског такмичења.

    - Цела Европа и свет ће бити у прилици да виде лепоту рукометног спорта из Новог Сада где ће почетком наредне године бити одржано ово веома значајно такмичење. То је права прилика да се на најлепши начин промовише Нови Сад као град рукомета, јер не само да је наш град место за које се вежу пионирски кораци за рукомет, већ је и седиште вома успешног клуба „Војводина” који деценијама ниже успехе. Као место у којем се традиционално успешно организују спортска такмичења највишег ранга, очекујемо да ће рукометне утакмице бити прилика за уживање у спорту и да ће све протећи у доброј атмосфери – истакао је градоначелник Павличић.

    Током манифестације која је одржана у центру Новог Сада одбројавање је прослављено и наступом плесне трупе уз химну Европског првенства, а химна се могла чути и у Београду, Нишу и Вршцу .

    У четири града постављене су велике рукометне лопте и сатови који ће означавати преостало време до Десетог Европског првенства у рукомету које ће бити одржано у Србији од 15. до 29. јануара 2012. године.



    Izvor: rss
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012

    "ПОЧЕЛО ОДБРОЈАВАЊЕ" - Београд ишчекује рукометну Европу



    Пригодним манифестацијама у четири града – домаћина Европског првенства, тачно у подне, почело је одбројавање – 100 дана до почетка ЕХФ ЕУРО 2012.

    БЕОГРАД

    У Београду пред великим бројем представника „седме силе“ испред тржног центра „Делта Сити“, члан градског већа, Жељко Ожеговић је притиском на тастер покренуо сат, који ће све љубитеље рукомета подсећати да је највеће рукометно такмичење ове сезоне све ближе.

    - Ово Првенство је значајно за промоцију Србије и Београда, и биће значајно и за промоцију рукомета. Наш град и земља, небројено пута до сада, показали су се као одлични домаћини великих спортских манифестација и верујем да ће то бити и овог пута. Град ће и овог пута дати пуни допринос томе. Бићемо спремни са свим својим капацитетима у чему ће велику улогу имати Секретаријат за Спорт. Надам се да ће ово бити и замајац за све оне младе, који желе да се баве рукометом и воде здрав живот. Надам се да ће рукомет кренути путем кошаркаша, одбојкаша и ватерполиста. Желим да позовем све суграђане да буду активни учесници овог ЕП.



    Свим присутнима, обратио се и генерални секретар Рукометног савеза Србије, Божидар Ђурковић:

    - Искористили смо и састанак шефова делегација свих учесника Европског првенства да на један симболичан начин започнемо медијску кампању 100 дана до Европског првенства. Надамо се да ће нам дворане бити пуне, јер ће Србија први пут у историји бити домаћин оваквог такмичења. Желим да буде што више гледалаца, да Србија буде добар домаћин и да долазите на ове наше мини догађаје, којих ће бити још до почетка шампионата.

    Градски секретар за спорт, Аца Ковачевић, истакао је улогу града у организацији врхунских спортских такмичења:

    - Град Београд је већ доста учинио у организацији ЕП. Сам показатељ да је „Пионир“ доведен на један висок ниво, „Арена“ такође. Надам се да ћемо још једном показати да можемо бити организатори највећих спортских такмичења, какво је ово рукометно.



    Испред ЕХФ-а, почетку кампање пред ЕХФ ЕУРО 2012, присуствовао је председник Такмичарске комисије, Јан Туик и Моника Фликсендер.



    Izvor: rss
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012

    Вршац чека "РУКОМЕТНУ ФАНТАЗИЈУ"



    Притиском на тастер, председник општине Вршац Чедомир Живковић покренуо је сат који ће у центру Вршца одбројавати дане до Европског првенства у рукомету 2012. На овај начин, у Вршцу, Београду, Нишу и Новом Саду, градовима домаћинима, почела је манифестција "100 дана до Европског првенства". "Вршац има част да после 2005. године, када смо били домаћини ЕП у кошарци, 2012. године будемо домаћини још једном великом такмичењу, ЕП у рукомету. Нарочито је значајно што ћемо бити домаћини доброј групи у којој ће играти Хрватска, Словенија, Исланд и Норвешка. Много карата је већ продато и у Вршцу ће бити много туриста", рекао је Чедомир Живковић. "Свим учесницима желим да уживају у нашем граду, а ми ћемо сигурно бити добри домаћини, Наша дворана Милленниум, која је у потпуности опремљена и сасвим сигурно једна од најбољих у Србији, нам и пружа могућност да будемо домаћини овако великих такмичења. На овај начин шаљемо поруку да је спорт нешто у шта вреди улагати, не само због врхунског спорта, већ и наших најмлађих који се уче добрим навикама", нагласио је он. Присутнима су се обратили и Јулкица Митрашиновић, чланица Општинског већа за спорт и омладину, Саша Павлов, представник РСС и Славко Голужа, селектор репрезентације Хрватске, а сличне манифестације одржаваће се на сваких 10 дана до почетка Европског првенства.

    извор: портал општине Вршац
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012

    ЕХФ ЕУРО 2012 - После Ниша, распродат и Вршац !



    После нишког "Чаира" и вршачки "Миленијум" биће испуњен до последњег места на мечевима Европског првенства за рукометаше наредног јануара. Група у којој се налазе Хрватска, Словенија, Норвешка и Исланд, очигледно, била је довољна атрактивна и за домаће љубитеље рукомета, поред великог броја навијача наведених националних селекција, а то је на седници Управног одбора РСС, потврдио и генерални секретар РСС, Божидар Ђурковић:

    - Што се тиче карата, Вршац и Ниш су распродати. Остало је још нешто комплета за локалне самоуправе и наше партнере. Најмање карата је продато у Новом Саду, али због капацитета дворане, као и менталитета Мађара, који као и ми, купују карте у последњи час, мислим да ћемо на трибинама имати od 2.000 do 2.500 навијача северних комшија., што говори и искуство са прошлог ЕУРО 2010 у Аустрији. Шпанце традиционално прати мали број навијача, Французи су купили део карата, док Руси готово да и немају подршку на великим такмичењима.

    Новосађани "ТАРГЕТ"

    - Наша кампања ће бити усмерена и према домаћој публици, а циљ нам је да Новосађани схвате какав догађај стиже у њихов град и какве звезде ће имати прилике да виде уживо. Што се тиче “Пионира”, за утакмице прелиминарне фазе у Београду, продато је 60% карата - истакао је Ђурковић и додао:

    - У обнову “Пионира”, уложено је 340.000 ЕУР, у “Чаир”, 650.000, док завршетак радова на “СПЕНС-у”, очекујемо до 1. новембра, када је и рок ЕХФ-а. Вршачки “Миленијум” је задовољио стандарде. Сви хотели су спремни, осим оног у Вршцу, који ће бити спреман до 20. новембра. Сарадња са свим државним и локалним органима је на високом нивоу. РТС је спреман да преноси мечеве, набављена су четири ХД возила. Радимо на тестирањима волонтера, решавамо питање кетеринга. Кренула је и маркетиншка кампања 100 дана пред ЕУРО 2012 – рекао је први "оперативац" Савеза, говорећи опширно и о свим маркетиншким активностима, које ће уследити до почетка ЕХФ ЕУРО 2012, 15. јануара.

    Izvor: Rukometni Savez Srbije
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012

    Ja sam dva kompleta karata, za sebe i dragu osobu, kupio jos kad su pustene u prodaju

    Znaci 6 meseci unapred sam kupio karte jer ovo se ne propusta, jako sam uzbudjen zbog toga sto cu uzivo moci da gledam EP u Rukometu !

    Ne mogu recima opisati koliko mi je drago sto ce, moj grad, Nis biti jedan od 4 grada koji su domacini ovog, za mene, velikog dogadjaja.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012

    RUKOMET (EP): Još 90 dana...

    Organizatori prvenstva Evrope u Beogradu, Novom Sadu, Nišu i Vršcu nastavljaju akciju odbrojavanja do početka takmičenja.



    "Rukometna fantazija", započeta pre 10 dana u četiri grada domaćina Evropskog šampionata, nastavlja se u utorak novim prigodnim aktivnostima.

    Sport prvenstveno pripada mladima, pa su na popularizaciji predstojećeg prvenstva i rukometa uopšte angažovani učenici osnovnih i srednjih škola iz Beograda, Novog Sada, Niša i Vršca.

    Sedmerci će se šutirati od 12 časova na Trgu Svetog Teodora Vršačkog, a sat kasnije na Trgu slobode u Novom Sadu počinje "Javni čas rukometa", čiji će demonstratori biti članovi kampa "Rastimo" i prvotimci Vojvodine Damjanović, Marijanac i Radišić.

    Početak programa u Beogradu i Nišu zakazan je za 14 časova.

    Učenici tri osnovne škole izvodiće sedmerce na platou ispred šoping mola "Delta siti", dok će se ispred "Kalče" radarom meriti jačina udarca.

    Na istom mestu, ali od 18 časova, prvenstvo Evrope promovisaće i ženska reprezentacija Srbije, koja u sredu protiv Grčke igra prvi kvalifikacioni meč za odlazak na EP u Holandiji.

    Do početka EP za muškarce, koje će naša zemlja organizovati od 15. do 29. januara, ostalo je još 90 dana.

    Izvor: Mondo
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012

    80 дана до ЕУР0 2012 - Црно-бели испред "Делта Ситија"

    Ново одбројавање, 80 дана до почетка Европрког првентва у Србији, у петак 28. октобра!



    И овога пута РС Србије заједно са градовима домаћинима спремио је занимљиве догађаје.
    У престоници, испред Делта ситија, у 14 часова, почиње „Јавни час рукомета“. Дружењу испред лопте присуствоваће и првотимци шампиона Србије Партизана, учесника Лиге шампиона, у чијим редовима је и репрезентатвни голман Страхиња Милић, као и неколицина потенцијалних.

    Поред њих стићи ће и освајач прве и једине медаље на Европским првенствима наше селекције, десно крило Жикица Милосављевић и сада помињан као један од кандидата за састав Орлова та јануарскоь ЕП.

    Биће ту и ученици основних школа, мали рукометаши, подмладак Партизана, Новог Београда, СЦ Вождовца.

    За време дружења деца, као и сви који дођу моћи ће и да се сликају са играчима, размене по који рукометни савет, узму аутограм.

    У исто време у Вршцу, на Тргу Светог Теодора Вршачког мериће се најјачи шут.

    На југу, у Нишу, тема ће бити „Промоција женског рукомета“, а све почиње испред „Калче“ у подне.

    Биће ту играчице Наисе, Напретка, Црвеног крста и ЖОРС Нишка Бања као и основци школе „Бранко Миљковић“.

    Последњи стартује Нови Сад, на Тргу слободе, ученици Основних школа „Ђорђе Натошевић“, „Душан Радовић“,“ Милош Црњански“ и „Јожеф Атила“,такмичиће се у шутирању седмераца. Најављен је и долазак два играча суперлигаша Југовић Унимета.

    Као и досадашња и ово дружење протиче са заједничком поруком „Будимо бео рукометне фантазије“. Придружите се актерима у четири града.

    Такође, биће подељене и Карте за предстојећи Куп нација (3-6. новембар). Освојиће их по првих шест из четири града домаћина који на фејс бук страници „EURO 2012 Serbia“ напишу навијачки коментар

    Дођите, подржите учеснике и будите и Ви део рукометне фантазије

    Izvor: RSS
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012

    RUKOMET (EP): Pehar je stigao, još 30 dana

    Veselin Vuković i Momir Rnić bili na promociji pehara namenjenog evropskom prvaku. Do početka EP još 30 dana.



    Veselin Vuković i Momir Rnić, članovi rukometne reprezentacije Jugoslavije koja je 1986. godine u Švajcarskoj osvojila titulu svetskog šampiona, uvereni su da Srbija kao domaćin predstojećeg šampionata Evrope može da osvoji medalju.

    Nekada najbolji pivotmeni planete imaće aktivnu ulogu na prvenstvu, Vuković će kao selektor predvoditi selekciju Srbije, dok će Rnić, trenutno trener Proletera biti jedan od najvećih navijača, između ostalog i zato što se njegov sin Momir junior nalazi u sastavu.

    "Imamo pravo da sanjamo i želimo, iako realno ima jačih reprezentacija od nas. Nadam se da ćemo uspeti da damo i više od onog što možemo, da se borimo za medalju, a koje će boje biti to je manje važno", rekao je Vuković na promociji šampionskog pehara u Delta sitiju, tačno 30 dana uoči početka takmičenja.

    Rnić se takođe nada medalji, a osim u kvalitet srpskog tima uzda se i u pomoć sa tribina.

    "I da mi nije sin u reprezentaciji kao čovek rukometa imao bih dovoljno motiva da budem najvatreniji navijač. Osim toga, i selektor je moj dugogodišnji cimer u reprezentaciji. Uz pomoć publike nadam se da momci mogu do same završnice i do medalje", rekao je Rnić.

    Evropsko prvenstvo u rukometu održaće se u Beogradu, Nišu, Vršcu i Novom sadu od 15. do 29. januara naredne godine.

    Izvor: Mondo
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012

    Sada jos i manje od 30 dana ! Uhu !

    Ne mogu da verujem da ovde niko nije zainteresovan za EP u Rukometu hej pa kod nas se igra u Srbiji. Po meni Novi Sad ima najjacu i najbolju grupu mada sam prezadovoljan i sa reprezentacijama koje igraju u mom gradu Nisu.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Sada jos i manje od 30 dana ! Uhu !

    Ne mogu da verujem da ovde niko nije zainteresovan za EP u Rukometu hej pa kod nas se igra u Srbiji. Po meni Novi Sad ima najjacu i najbolju grupu mada sam prezadovoljan i sa reprezentacijama koje igraju u mom gradu Nisu.
    Brate jel moze nekako mi pomoc oko smestaja ?
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012

    Momir Ilić pred EURO: I mi želimo na terasu

    Spreman, u sjajnom raspoloženju i veoma motivisan, levi bek Srbije dočekao početak poslednjeg dela priprema za EP. "Siguran sam da imamo kvalitet i ne želim da odustanem od uspeha", poručio Ilić.



    Finalno odbrojavanje je počelo...

    Manje od dve nedelje ostalo je do početka najvećeg sportskog događaja ove godine u Srbiji - Evropskog prvenstva za rukometaše.

    Reprezentativci Srbije nisu imali mnogo vremena posle proslave Nove godine, jer je selektor Veselin Vuković zakazao okupljanje već prvog januara.

    Međutim, urpkos tome što su odmah nakon dočeka morali da se upute ka bazi u Staroj Pazovi, došli su nasmejani i spremni za izazove koji ih očekuju...

    Dobrim raspoloženjem zračio je Momir Ilić. Ubojiti levi bek "orlova" i nemačkog Kila smatra da je vreme da i rukometaši učine nešto veliko za srpski sport.

    "Želeo bih svim građanima Srbije da poželim srećne praznike i nadam se da ćemo ih mi u olimpijskoj godini prvi od srpskih sportista obradovati", poželeo je za Novu godinu Ilić.

    Okupljanje reprezentacije Ilić je dočekao veoma motivisan.

    "Osećam se odlično", počeo je 30-godišnji dvometraš priču za MONDO.

    "Spreman sam na sve. Za razliku od drugih igrača imao sam malu pauzu, dolazim pun emocija, samopouzdanja i pozitivno razmišljam o svemu. Siguran sam da imamo kvalitet i ne želim da odustanem od uspeha", poručio je Ilić.

    Sadašnjoj generaciji srpskih rukometaša ukazala se jedinstvena prilika da veliko takmičenje odigra pred svojom publikom.

    "Očigledno je kakvu priliku imamo... Imamo šansu da pred našim navijačima napravimo veliki rezultat. Moramo da budemo svesni obaveza i zahteva čitave javnosti. Igraćemo pod velikim pritiskom, ali medalje se i osvajaju pod pritiskom. Sva velika takmičenja, a takvo će biti i ovo, igraju se pod pritiskom...", dodao je Ilić.

    Pod uspehom se podrazumeva osvajanje medalje, ali bi i plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre bio veliki rezultat.

    "Ova reprezentacija bi morala da osvoji jednu medalju, jer samim tim što smo domaćini, mi branimo nešto. Nastupamo za našu zemlju i moramo da budemo svesni da narod očekuje od nas najviše. Ne smemo da bežimo od odgovornosti. Naprotiv! Moramo da je preuzmemo na sebe", poručio je sjajni levi bek.

    Osim Slovačke, preostale dve reprezenatcije sa kojima se Srbija sastaje na šampionatu, Poljska i Danska, poslednjih godina imale su dosta uspeha na takmičenjima, ali i u duelima sa našom selekcijom.

    Ilić je stava da bi eventualna pobeda protiv Poljaka "orlovima" znatno povećala šanse za polufinale.

    "Prvo moramo da razmišljamo o Poljskoj. Siguran sam da ako njih pobedimo da ćemo imati veliku šansu. Na tu prvu utakmicu treba da bacimo sve karte i da se koncentrišemo. Ako dobijemo Poljsku, imamo sjajnu priliku da u duel sa Danskom, koja je favorit grupe, uđemo puni samopouzdanja i da uz pomoć domaćeg terena pokušamo da stignemo do celog plena".

    Krajem osamdesetih godina prošlog veka rukomet je bio jedan od popularnijih sportova u tadašnjoj Jugoslaviji. Muški i ženski klubovi bili su redovni u završnicama evrokupova, neretko ih i osvajali, dok su reprezentacije bile među vodećim silama sveta.



    Izostankom rezultata na velikim takmičenjima, rukomet se preselio na margine, a njegovo mesto zauzeli su neki drugi sportovi.

    Momir Ilić i njegovi saigrači imaju lepu priliku da trofejnom sportu vrate stari sjaj.

    "Reprezentacija je ta koja vraća publiku u hale. Mi bismo dobrim rezultatom napravili uspeh za čitavu Srbiju, a ne samo za nas i ostale pojedince. Mislim da bismo na taj način uspeli da masovnije privolimo decu da se okrenu rukometu, kao što je to uspelo teniserima. Bio bi to ogroman uspeh", poručio je Ilić.

    Možda je došlo vreme da i srpski rukometaši, posle vaterpolista, košarkaša, odbojkaša, tenisera, pa i fudbalera, 29. januara ili dan kasnije zasluže mesto na terasi Skupštine grada.

    "Da i mi konačno to doživimo", pokušao je Ilić da sakrije osmeh.

    "To je san svakog sportiste. Kroz karijeru se odričemo mnogih stvari, naporno radimo i trudimo se da bismo došli do nečeg takvog. Uz Božiju pomoć verujem da i moja generacija na kraju može da se raduje sa nacijom", zaključio je Momir Ilić.

    Izvor: Mondo
    Priložene slike Priložene slike  
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012

    Voleo bi i ja ali nekako mi se cini da to nije tako realno. Svim srcem uz nase rukometase ostajem do kraja.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Evropsko prvenstvo u rukometu - Srbija 2012



    Srbi sanjaju polufinale pred 20 000 gledalaca u beogradskoj Areni





    PREDSTAVLJANJE
    reprezentacija za Europsko rukometno prvenstvo u Srbiji nastavljamo skupinom A u kojoj će igrati Poljska, Danska, Srbija i Slovačka.

    Rukometna reprezentacija Srbije više nije ni približno uspješna kao nekad, a posljednji vrhunski rezultati datiraju otprije deset godina i dva uzastopna treća mjesta na SP-u 1999. i 2001. godine. Na posljednje dvije svjetske smotre Srbi se nisu ni kvalificirali, dok na posljednja četiri Europska prvenstva nisu plasirani bolje od osmog mjesta. Inače, Srbiji će ovo biti sedmi nastup na EP-u, a najbolji rezultat ostvarila je davne 1996. godine pobjedom u borbi za treće mjesto.

    Naravno sve to može se poslati u zaborav kada fanatični navijači prepune beogradske arene, a igrači Veselina Vukovića nošeni podrškom tribina ostave srce na terenu kako bi prekinuli rezultatske debakle na velikim natjecanjima. Prvu utakmicu Srbi igraju protiv Poljske 15. siječnja, drugu dva dana kasnije protiv Danske, dok u posljednjem kolu prvog kruga igraju 19. siječnja protiv Slovačke.

    Izbornik Vuković na raspolaganju nema široki i posebno kvalitetni kadar, ali na dva igrača treba posebno obratiti pozornost. Riječ je o lijevom vanjskom mađarskog Vezsprema Marku Vujinu, koji u Ligi prvaka ima prosjek od osam golova po utakmici te iskusnom 30-godišnjem Momiru Iliću, odnedavno igraču njemačkog Kiela. Ilić je desni vanjski i sjajan pucač o čijoj će formi vjerojatno puno toga ovisiti.

    "Nadam se da ću na Europskom prvenstvu potvrditi sve ono što se od mene očekuje i zbog čega sam ovdje. Osjećam mali pritisak, ali mislim da će sve biti u redu. Znam da su velika očekivanja tako da sam spreman. Moramo se koncentrirati na igranje i teren. Sve ovo što se dešava oko nas i to što ćemo igrati na domaćem terenu treba nam biti samo poticaj. Treba nam biti vjetar u leđa da s bilo kojim protivnikom idemo na pobjedu", rekao je Vujin.



    Bogdan Wenta i Poljaci traže prvu medalju na europskim prvenstvima


    Nakon dugog niza neuspješnih godina rukometna vrsta Poljske 2007. godine uskrsnula je i osvojila nevjerojatno drugo mjesto na SP-u u Njemačkoj. Bio je to novi početak poljskih rukometaša, koji su se u posljednje četiri godine etablirali kao jedna od najjačih rukometnih nacija svijeta, uvijek u krugu favorita za zlatnu medalju. Na SP-u 2009. godine osvojili su broncu, a najbliže prvoj medalji na europskim smotrama bili su u Austriji 2010. godine kada su u polufinalu poraženi od Hrvatske, a u borbi za treće mjesto od Islanda.

    Izbornik Bogdan Wenta složio je sjajnu momčad predvođenu igračima poput braće Lijewski, Kuchczynskog, Bieleckog i Jurasika. Ipak, prva zvijezda reprezentacije nedvojbeno je vratar njemačkog Lowena Slawomir Szmal, jedan od najboljih vratara na svijetu. Szmal je 2009. godine proglašen najboljim svjetskim rukometašem, a u Austriji 2010. godine bio je u All-star momčadi. Ukoliko uz Szmala moramo izdvojiti još jednog igrača na kojeg posebno treba obratiti pozornost onda je to sjajni desni vanjski Krzystof Lijewski. O mogućnostima Poljske sve će reći prva utakmica sa Srbijom. Tko tu pobijedi ima šanse boriti se za polufinale.



    Danci predvođeni Hansenom jedni od glavnih favorita

    Izabrana rukometna vrsta Danske prekaljenog Ulrika Wilbeka svakako je jedan od favorita predstojećeg Europskog prvenstva. Danska posljednja tri svjetska prvenstva nije bila lošija od četvrtog mjesta, a na posljednjih pet europskih prvenstava osvojila je tri brončane i jednu zlatnu medalju. Jedini posrtaj dogodio se u Austriji 2010. godine kada su završili kao petoplasirana reprezentacija. Inače, danski rukometaši čak 44 godine čekali su nastup u finalu Svjetskog prvenstva, a onda kada su to prošle godine u Švedskoj i dočekali, poraženi su od Francuske.

    Ulrik Wilbek ima mladu i izrazito talentiranu momčad, a što je najvažnije, momčad gladnu uspjeha. Dansku će u Srbiji predstavljati neki stari asevi poput Lasse Boesena, Hansa Lindberga, Andresa Eggerta, Kaspera Nielsena i vječnog 39-godišnjeg Larsa Chirstiansena, ali i supertalentirani mladići poput Niklasa Landina, nasljednika Kaspera Hvidta te Mikkela Hansena, trenutno ponajboljeg pucača globusa. Danci su snažni i motivirani, a polufinale im ne bi smjelo pobjeći.



    Slovaci su i dalje totalni autsajderi

    Rukometna reprezentacija Slovačke može se s prvom smatrati autsajderom skupine. Slovaci već godinama nemaju pravu reprezentaciju, bolje reći nikada je nisu ni imali. Najbolji rezultat deseto je mjesto na SP-u 2009. godine, a EP-u Srbiji bit će im tek treća europska smotra. 2006. i 2008. godine EP su završili kao posljednjeplasirana momčad.

    Kao što smo i vidjeli u pripremnoj utakmici protiv Hrvatske, slovački izbornik Zoltan Heister nema puno aduta. U ofenzivnom dijelu tu su tek braća Stranowsky i iskusno krilo Rado Antl, a u onom defenzivnom, koji se pak već godinama smatra najjačim dijelom ove reprezentacije, František Šulc i sjajni 36-godišnji vratar Montpelliera Richard Štochl.

    (INDEX.hr)

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. London 2012 Summer Olympics - Letnje Olimpijske Igre 2012
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 04.07.2012, 09:40
  2. UEFA Euro 2012 / Evropsko Prvenstvo u Fudbalu
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 29.06.2012, 09:18
  3. SP u Rukometu 2009
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.02.2009, 22:07
  4. Vaterpolo: Evropsko prvenstvo 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 08:32
  5. PLIVANJE: Juniorsko Evropsko prvenstvo
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 18:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •