Sudbina ili slučajnost - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 65
  1. #46

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost

    kad god pricam s nekim na ovu temu, uvek se setim reci moje mame

    ...nista se ne desava slucajno...sami ispisujemo svoju sudbinu i odredjujemo svoj put u zivotu...

    pokazalo se vise puta da je u pravu..


  2. #47

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost

    Sve sto mi se desava je slucajno moja sudbina

    Ubedjena sam kako sam svoju sudbinu nekoliko puta vec izmenila...imala sam jedan put,a onda sam tako lako skrenula za cosakom i nastavila u posve drugom pravcu(slucajno)...ali verovatno je i to bila moja sudbina
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  3. #48

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost

    Citat jovuk kaže: Pogledaj poruku
    Sve sto mi se desava je slucajno moja sudbina

    Ubedjena sam kako sam svoju sudbinu nekoliko puta vec izmenila...imala sam jedan put,a onda sam tako lako skrenula za cosakom i nastavila u posve drugom pravcu(slucajno)...ali verovatno je i to bila moja sudbina
    Sudbina je ono sto se coveku desilo u zivotu, kako mozemo da menjamo ono sto se desilo ?
    Ili kako mozemo da menjamo nesto sto se nije desilo ili se desava ?

    Iz ovoga sto si ti navela mozemo videti snazan miks ubedjenosti i verovatnoce
    sto nikako ne moze da pruza sigurnost.

    YUrope
    YUrope ;
    Covecanstvo se deli na pravedne koji ne lazu, i lazove
    koji su nepravedni.

  4. #49

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost

    nisam bas sigurna kako to da nazovem ...po menije vise kao kviz
    recimo dobijes u zivotu i trik pitanja pa ako resis ides u polufinalea tamo kad stignes....imas pomoc...pola-pola, pozvati prijatelja,pitajte publiku....neko stigne i u finale...a tamo te ceka premija
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #50

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Interesuje me u šta verujete? Neki dogadjaji u životu se dešavaju nekako "namešteno" pa se pitam da li je to sudbina ili slučajnost?


    Mislim da pojam ,, slučajnost ,, kao takav ne postoji. Ne bih to nazvala ni sudbinom u smislu da nam je sve predodređeno i zacrtano već , jer tada bismo nalikovali na marionete . Mislim da nam se situacije bile loše ili dobre , događaju s razlogom. Sve ima neku svoju svrhu i razlog . Sve što nam se događa mijenja nas i razvija . Samo je pitanje koliko tko može ili želi prepoznati to u sebi i oko sebe .
    ivot je čist plamen a mi ivimo od nevidljivog Sunca u nama samima ...

  6. #51

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost

    Složiću se sa prethodnom sagovornicom i dodati da je uzročno-posledična veza princip na kome mi egzistiramo. To nije pitanje vere, već mogućnosti sagledavanja tih veza. Naravno, različiti ljudi imaju različita sagledavanja tih veza..Ono što je sigurno, u narodu nazvan termin sudbina, nije ništa drugo nego nemogućnost sagledavanja uzročno posledičnih veza..
    Slučajnost je isto to..Ja mislim da ništa nije slučajno..

  7. #52

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost

    Sudbina ?...

    Sudbina kleta...

    A splet okolnosti nikada nije slučajan...uvek je neko kriv.
    Splet okolnosti se uvek može korigovati...uglavnom bez uspeha

  8. #53

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost



    Verujem u splet okolnosti,
    koji se uvek dešava sa nekim razlogom.
    Sudbina - ne...
    Slučajnost - možda... Izazvana našim željama,
    energijom, pogledima na stvaran svet oko nas...

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  9. #54

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost

    ...lično me zabavlja da razmišljam u terminima slučajnosti (zato Paula Austera cenim za jednog od najvećih spisatelja danas) - a ne predodređenja - ali to je svega jedna misaona igra, pre nego tema o kojoj posvećeno promišljam iznova, a onda jednako zaključujem svaki put. Zapravo, umnogome podržavam teoriju da je sudbina sasvim iracionalna kategorija, a stoga i irelevantna (razum je najmoćniji ljudski aparat i sve ono što čovek ne može da racionalizuje on ne poznaje, a o onome što ne poznaje ne treba da "sudi", jer bi to bilo unajmanje neodgovorno). Mnogo je plauzibilnih - pritom, međusobno isključivih - mišljenja na temu "determinanta vs. akcidencija" i upravo zato nijedno od njih nije održivo, tj. "po default-u". Uostalom, zar bi odgonetnuta zagonetka Kismeta bilo šta promenila u čovečanstvu, bi li imala kakvu civilizacijsku svrhu (čovek je uvek uperen na cilj, jer je to mehanizam razuma)? Glasam da ne bi, budući da će čovek uvek značiti "faktički odnos snaga poriva i moralnog zakona razuma" (Imanuel Kant), a rezultat tog odmeravanja ni u jednoj pojedinoj prilici nije izvestan do samog kraja borbe. Sudbina je - po svom principu - irelevantna kategorija za čoveka uopšte...

  10. #55

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost

    Ambivalentna kategorija(moz' biti a i ne mora) ...Mislim da je sam covek kreator svoje tkz sudbine...Kad se rodi,ispred njega se nalazi mnogo puteva i on sam u najvechoj meri odlucuje kojim che da krene.Na kraju svakog tog njegovog puta,ceka ga ta sudbina,ne moze je izbechi ma kakva da je..Neciji zivotni put covecanstvo pamti i nastavlja vekovima a neciji se zaboravi za tri dana ako ne i pre,sve zavisi opet od tog doticnog shetaca

  11. #56

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost

    Ma kakva slučajnost. Ponekad pomislim da sam glavna uloga u filmu Trumanov šou, ili da je pukovnik Marfi pisao onaj zakon tek pošto je nekako saznao za mene....

    Često kada pričam sam sobom seba nazivam Kosovkom Devojkom, jer da se za zelen bor uhvatim i on bi se jadan osušio...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #57

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost

    defitivno nema sudbine i nema Boga!
    sve je to slucajnost na koje mozemo uticati nekom svojom slucajnoscu...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #58

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    defitivno nema sudbine i nema Boga!
    sve je to slucajnost na koje mozemo uticati nekom svojom slucajnoscu...
    Ma slažem se ja da je sve to tako, ali mi je nekako lakše da kažem da je sve sudbina.

    Onda se osećam, manje krivim.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #59

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    defitivno nema sudbine i nema Boga!

    Za prvu konstataciju si delimično upravu, ali za drugu debelo grešiš!

    Ništa nije slučajno, ali sudbina nije determinisana....ti je sam stvaraš, svojim postupcima i delanjem kroz život...
    Sutbina je poznata samo onima koji padnu u apatiju, letargiju, očajanje itd...i onima koji se Boga odreknu! Za njih se zna šta ih čeka i kojim putevima hode...

    I zbog takve činjenice i stanja u čovečanstvu, svaka budala danas može da gata po zvezdama, gleda u dlan, i predvidja budučnost...
    Ali, sa druge strane ne postoji taj mag, vračar i gatar koji će pobožnom čoveku videti budučnost ili sudbinu...

  15. #60

    Odgovor: Sudbina ili slučajnost

    defitivno nema sudbine i nema Boga!
    sve je to slucajnost na koje mozemo uticati nekom svojom slucajnoscu...
    Sve zavisi od toga šta smatramo sudbinom a šta bogom.

    Što se tiče slučajnosti, mi obično kažemo da je slučajnost ono čega nismo svesni.

    Ali, sa druge strane ne postoji taj mag, vračar i gatar koji će pobožnom čoveku videti budučnost ili sudbinu...
    Tačno. Njima je sudbina, kao i svima nama ostalima, određena njihovim verovanjem. Dakle, mehanizam donošenja čiste iskrene odluke stvara realno postojeće stanje- sudbinu. Vernik ima zvezdu vodilju i on je slep za drugačije mišljenje i samim tim za donošenje drugačijih odluka. Zato vračare i gatare ne deluju na iskrene vernike- jer su vernici već *zauzeti*. Da li je vernik u zabludi ili ne, da li su vračare i gatare u zabludi ili ne, to u ovom trenutku nije važno. Važno je da je to taj prepoznatljivi mehanizam stvaranja subjektivnog univerzuma-sudbine-karme.

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kafana je moja sudbina
    Autor Kunic u forumu Muška kafana
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 17.02.2010, 22:09
  2. Sudbina Nemaca u Vojvodini
    Autor Sunny u forumu Politika
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 01.02.2009, 19:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •