Ta teška, strana reč "izvini"
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34
  1. #1

    Ta teška, strana reč "izvini"

    Desi nam se da u prevozu ili slučajno u prolazu zgazimo ili okrznemo nekoga. Tada se, vaspitani i fini kakvi jesmo, lepo izvinimo i nastavimo dalje.

    Kada se nađemo u konfliktnim situacijama sa ljudima do kojih nam je stalo, na ovaj ili onaj način, nisu više slučajni prolaznici, ovu spasonosnu rečcu ne izvlačimo baš tako jednostavno. Onda se postavljaju pitanja tipa, ko je taj ko to treba da uradi i ko je zapravo u celoj priči povređen?

    Da li ste tvrdoglavi u teranju svoje priče ili jedan osmeh menja sve?
    Kako se izvinjavate? Koliko vam je važno da se izvinite? Koliko i kako čekate na izvinjenja, da li ih čekate, da li ih primate?
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  2. #2

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    у принципу, мени није страна реч
    извини,
    када дођем у тако некакву ситуацију да сам својим поступком неком нанео бол, непријатност и слично, изговорим ту чаробну реч...
    мада сам каткад и тврдоглав, својеглав, не попуштам, али то зависи и од тога како се та "повређена" особа постави према мени...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  3. #3

    14 Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Ne samo osmeh, blagi pogled i problem je rešen...

    Vaspitana sam tako, da nije teško izgovoriti tu tešku stranu reč, pri tom i misliti isto.
    Ne izvinjavam se zato što moram, ili neko tamo smatra da bi trebalo da se izvinem, ili možda zato što smatram da bi tako trebalo da postupim, a opet to '' izvini '' nije u skladu sa mojim trenutnim osećanjima.
    Počinjena greška, slučajna uvreda, pomisao da sam možda nekome oduzela vreme, a nisam imala pravo na to...
    To je deo situacija koje me navode da se izvinem.


    Ne čekam izvinjenja - jednostavno se dese, ili ne.

    ( uglavnom u momentima kada mi više nisu bitna... )


    Reči su vetar... Za izvini ili izvini, zašto, kako, zbog koga ili čega... uvek sam tu...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #4

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    I jeste mi tesko da kazem "Izvini". Ne znam zasto. Tesko je, ali kazem. Kada mi je stalo do osobe sa kojom sam u zahladjenim odnosima, onda se izvinim, jer zelim da medju nama opet bude kao pre. Ali moze dugo da traje dok ja izgovorim tu rec, danima, nedeljama...
    Na izvinjenje cekam koliko je potrebno... Ako ta osoba sama ne uvidi da me je povredila, ili smatra da nema zasta da se izvinjava, pa jebiga onda. Sta je tu je, idemo dalje...
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  5. #5

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    To je samo reč i ništa više. Znam ljude kojima je reći izvini kao dobar dan, izvini, izvini , izvini, i dalje vređaju i povređuju ljude oko sebe, i opet kažu izvini i tako u nedogled.
    Nije fora reći izvini, eto tek tako samo da umirite osobu koja je povređena. Ja kada pogrešim prvo priznam sebi da sam pogrešila i učinim sve da se iskupim i svojim ponašanjem pokažem koliko mi je žao, a reč izvini retko koristim. Nekako mi deluje isprazno i istrošeno.
    E kada zgazim nekog slučajno na ulici kazem :"Ups izvinite".
    Ćuti i prenesi dalje....

  6. #6

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Cao narode!!!
    cestitam na ovim lepim, prelepim komentaerima. Zaista ste me prijatno iznenadili vasim stavovima, naravno aku su iskreni, a ne prepisani iz nekog tamo spomenara.
    Ja mislim da je najvaznije da ne dojde do situacije da mora(te)M da upotrebim ovu rec. Uvek se vodim jednim pravilom koje bukvalno kaze sledece: "Greh izlazi kroz usta a nikada kroz njih ne ulazi"
    Znaci postovanje prema svakome zivom bicu ne samo prema coveku. Uslov za ispunjen zivot je postovati i voleti prvo sebe pa onda ljude oko sebe, a najjveca je hrabrost cuvati druge od sebe.
    Pozdrav i sve najlepse svima!

  7. #7

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Nije mi problem retji izvini... Ali kao shto terminator reche, trudim se da ne dodje do toga da moram da upotrebim tu rech... Ali, nekad se desi, potpuno sluchajno i nesvesno, da uradim neshto, i kad shvatim shta sam uradio, izvinim se... Ne izvinjavam se radi reda, vetj zato shto mislm i osetjam da treba da se izvinim, da je to najmanje shto mogu uchiniti...

    Izvinjenje od drugih u sushtini ne ochekujem i netje mi pasti kruna s glave ako mi se neko ne izvini... No, skoro je bio sluchaj kad sa rodjenim ocem nisam razgovarao par meseci, jer sam chekao da mi se izvini za neshto shto je rekao... Poklopilo mi se neshto u glavi u tom momentu, i zainatio sam se... I chekao, chekao, chekao... Naravno, nisam dochekao, eli odnosi nam se polako vratjaju u normalu... Shta tju, nisam zlopamtilo...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  8. #8

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Baka mi je uvek govorila da na pruženu ruku ja svoju ne držim u džepu. Izvinjenja primam od svakoga, a kako ih posmatram... pa zavisi od osobe i od toga koje je to izvinjenje po redu uglavnom vreme i dela sve pokažu. Od ljudi do kojih mi je stalo dovoljan je osmeh, izvinjenje i ne tražim niti ga čekam.

    Meni to nije strana reč, umem da se izvinem, a umem da ga upotrebim i kao uzrečicu (kao i "hvala"), mada je razlika drastična i to se oseti i kada se izvinjavaš i kada ti se izvinjavaju. Kada svesno preteram, teže mi je da se izvinem, jer ne preteram bez razloga a i malo mi je glupo onda da se izvinjavam. Sreća pa se retko dešava

    O slučajnim prolaznicima i usputnom gaženju po ulici i prevozu neću pisati, tu se pardon podrazumeva.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    U svakodnevnom životu, u prolazu, zapravo svim nebitnim ljudima ću olako reći izvini ako imam razlog za to. To ću reći, to ću misliti, ali se neću baš mnogo potresti zbog toga.
    Sa meni bitnim ljudima pazim da ne moram da se izvinjavam. Ako se desi, često je to negde nečim isprovocirano i prosto se desi impulsivno, kao preteran odgovor na...
    Biće mi žao i na hiljadu i jedan način ću pokazivati da mi je stvarno žao. To je bitnije od toga da izgovorim "izvini", ali i to ću učiniti ako neko jednostavno ne želi da vidi da se već odavno delima izvinjavam.
    Izvinjenja primam uvek. Problem je što nekad izvinjenje dođe suviše kasno jer je crta povučena i to izvini mi ništa ne znači, kada je zapravo ono što je bolelo i boli jako zarezano u sećanje i davno već oprošteno.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    13 Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    ... Nije mi tesko da se izvinim mada zivim u zemlji gde je to sasvim normalno i nije tako strano a ni strasno zamoliti za izvinjenje...trudim se da nepovredim nikoga a i negresim ali ako se to dogodi onda se i izvinim...
    ...rec kao rec nije dovoljna normalno je da su osecanja bitnija a ujedno je i jako vazno zatraziti izvinjenje direktno a ne kada se sve zaboravi...ako sam nekog povredila umem ga zagrliti i reci izvini mada mi se to retko dogadja jer jako pazim na ljude oko sebe a greske pa ko negresi...gresku uvek priznam ...niko se nije naucen rodio...nema nepogresivih i perfektnih ljudi ali imamo divnih reci za razgovor i sporazumevanje..."izvini" u pravom trenutku nije samo rec vec kljucic koji otvara vrata do necijeg ...
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  11. #11

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Za mene to nije ni teska ni strana rijec i jako je cesto koristim u razgovoru a i kada sam nesto pogrijesila nije mi tesko da se izvinem.
    Mene niko ne voli,
    i nikom nije stalo, pa mi dodje zao,
    jer ja bih svoje srce svakom dao.

  12. #12

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Često je upotrebljavam u poslednje vreme, ali u najiskrenijoj formi. Mnogo puta u najboljoj nameri ( nenamerno ) povredim osobe do kojih mi je veoma stalo i onda mi bude jako žao

    Naravno, jedina reč koju mogu tada da kažem je izvini i probam na delima da pokažem da mi je stvarno krivo

  13. #13

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Citat euridika kaže:
    Desi nam se da u prevozu ili slučajno u prolazu zgazimo ili okrznemo nekoga. Tada se, vaspitani i fini kakvi jesmo, lepo izvinimo i nastavimo dalje.
    Naravno da se izvinim. To mi je normalno, i tako sam vaspitana. I uvek kažem "Pardon, beat me zašto to a ne "Oprostite ili "Izvinite. A isto to i očekujem ukoliko mene neko načepi, okrzne i sl.


    Citat euridika kaže:
    Kako se izvinjavate?
    U situacijama gužve i slučajnog "naleta na nekoga, kao što gore rekoh, uvek kažem "Pardon.
    Međutim, ukoliko nisam bila u pravu, a tvrdila sam suprotno, reći ću "Izvini. I neću se osećati kao da mi je "pala kapa sa glave zbog toga. Jednostavno, to sam ja. Takva sam. Tako naučena.


    Citat euridika kaže:
    Koliko vam je važno da se izvinite?
    Onoga trenutka kada shvatim da nisam bila u pravu veoma mi je važno da se osobi sa kojom sam vodila raspravu izvinem. Verovatno će glupo zvučati, ali dok to ne učinim, imam osećaj kao da me ta činjenica "progoni. To saznanje da ja znam da nisam bila u pravu, a nisam se čula sa osobom sa kojom sam se raspravljala, za mene predstavlja teret. I želim da ga se rešim, i nastavim dalje. I onog trenutka kada "izbacim" to iz sebe, bude mi lakše.

    Citat euridika kaže:
    Koliko i kako čekate na izvinjenja, da li ih čekate, da li ih primate?
    Izvinjenja uvek primam i prihvatam. Bez obzira na to koliko je vremena prošlo. Zašto? Iz prostog razloga što smatram da ukoliko je osoba nakon toliko vremena smogla hrabrosti da učini tako nešto, onda je njoj ipak stalo. I bilo bi glupo tada s moje strane ne prihvatiti izvinjenje.
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  14. #14

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"

    Citat TVO.JA_ kaže: Pogledaj poruku
    To je samo reč i ništa više. Znam ljude kojima je reći izvini kao dobar dan, izvini, izvini , izvini, i dalje vređaju i povređuju ljude oko sebe, i opet kažu izvini i tako u nedogled.
    Ja ne mislim da je to samo reč. Mnogo zavisi od koga dolazi, koji je povod i koje je izvinjenje po redu (kao što već reče SQUAW)

    Citat TVO.JA_ kaže: Pogledaj poruku
    Nije fora reći izvini, eto tek tako samo da umirite osobu koja je povređena. Ja kada pogrešim prvo priznam sebi da sam pogrešila i učinim sve da se iskupim i svojim ponašanjem pokažem koliko mi je žao, a reč izvini retko koristim. Nekako mi deluje isprazno i istrošeno.
    Naravno da nije fora reći bilo šta samo da bi se nešto reklo. Ako nešto na svetu ne mogu da slušam, to su prazne priče. Ali nisu izvinjenja uvek prazne priče, nekada su od srca i veoma iskrena i reči se poklope sa delima i nisu baš uvek izlizane, bar meni sve to tako izgleda. Sa druge strane, skroz se slažem sa tobom da treba voditi računa da se ne dolazi u situaciju da moramo da upotrebljavamo ovakve reči, samo nismo roboti, živi smo ljudi, i nekada povredimo jedni druge, ovo se odnosi na takve situacije.

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Ne samo osmeh, blagi pogled i problem je rešen...

    Reči su vetar... Za izvini ili izvini, zašto, kako, zbog koga ili čega... uvek sam tu...
    Reči su ponekada lekovite, kada se uklopi sa momentom, reč koju kažeš ili reč koju čuješ može da bude jača od mnogo čega.

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku

    Izvinjenje od drugih u sushtini ne ochekujem i netje mi pasti kruna s glave ako mi se neko ne izvini... No, skoro je bio sluchaj kad sa rodjenim ocem nisam razgovarao par meseci, jer sam chekao da mi se izvini za neshto shto je rekao... Poklopilo mi se neshto u glavi u tom momentu, i zainatio sam se... I chekao, chekao, chekao... Naravno, nisam dochekao, eli odnosi nam se polako vratjaju u normalu... Shta tju, nisam zlopamtilo...
    Baš na ovo sam mislila, koliko umemo da povređujemo sebe i one najmilije kada se iz konfliktnih situacija ne pomeramo, kada čekamo da onaj drugi prizna krivicu, iako se volimo najviše na svetu, ili zato što se volimo najviše na svetu, tu je najteže upotrebiti ovakvu reč.

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Baka mi je uvek govorila da na pruženu ruku ja svoju ne držim u džepu.
    Kako je lepo imati mudre i plemenite bake

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Izvinjenja primam uvek. Problem je što nekad izvinjenje dođe suviše kasno jer je crta povučena i to izvini mi ništa ne znači, kada je zapravo ono što je bolelo i boli jako zarezano u sećanje i davno već oprošteno.
    Dođe kasno, možda zato što je tamo neko sedeo i smišljao kako da to uradi, i kopao po sebi da nađe neki dobar način da se izvini. Ljudi smo i grešni jako. Važno je da to umemo da prepoznamo


    A da, za slučajne prolaznike, ja obavezno stavim ruku na usta, u znak velikog čuđenja ili iznenađenja i kažem:"Jooj, izvinite molim vas!"
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  15. #15

    Odgovor: Ta teška, strana reč "izvini"


    euridika kaže:

    Reči su ponekada lekovite, kada se uklopi sa momentom, reč koju kažeš ili reč koju čuješ može da bude jača od mnogo čega.
    Naravno, ali je veoma bitno iz čijih usta, te reči dolaze.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •