Skromnost - vrlina ili mana?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47
  1. #1

    Skromnost - vrlina ili mana?

    Često možemo čuti da je skromnost jedna od najvećih ljudskih vrlina. Neko se sa tom osobinom rađa, nosi je u sebi, neko čitav život teži ka njoj, a neko je nikada ne stigne... Ipak, ukoliko je skromnost vrlina, a mi se svesno trudimo da ka vrlinama težimo - ne postajemo li vremenom robovi sopstvenih vrlina, kao što postajemo robovi sopstvenih poroka? Postanemo li robovi sopstvenih vrlina, najčešće će se pojaviti narcisoizam... i gde je tu skromnost kao vrlina?

  2. #2

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Mene muči pitanje da li je skromnost možda izgovor za nedostatak ambicija?

  3. #3

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Ljudi koji se dice svojom skromnoscu ne mogu biti ti koji nose taj epitet i tu nema boga...
    E sad skromnost ne uzimam za vrlinu jer je ne volim, ne kazem da volim rasipanje,raskalasnost i bahatost..
    Jednostavno ne volim ni jednu krajnost...

    Smatram da je bit u odrzanju sredine izmedju ta dva pojma...Umerenost u svemu...Jer... Iz svakog preterivanja javi se gomila dobrih i losih osobina sa kojima je potrebno nauciti ziveti,kontrolisati svoje porive....
    A i skromnost kao skromnost se ne ceni u borbi za danasnju egzistenciju,danasnje trziste ne zahteva skromnog borca jer takav termin nikada nije i nikada nece postojati...
    Zivot je borba,zivot je ono sto od njega snagom otrgnu snazni i odvazni!!!
    Poruku je izmenio Kill Bill, 03.12.2006 u 14:27

    Ubica mekog srca.

  4. #4

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    po meni je skromna osoba ona koja se ne busa u prsa i stalno viče ja pa ja, i kojoj misli i na druge ljude a da to ne bude na štetu nje same. samo u tom slučaju skromnost je vrlina.
    nattydread is coming to dinner

  5. #5

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Pa skromnost nije apatija, nezainteresovanost, neinventivnost. Skromnost kao poznavanje sebe, svojih dometa, vrlina, a neisponiranje sa ciljem da se hvalis, ali zato insponiranje kada treba da primenis za sebe ili druge to sto znas, umes ili posedujes.

  6. #6

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Skromnost je mana...

    Covek sebi treba da dopusti da se uzdigne.

  7. #7

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    U danasnje vreme skromnost je postala mana.Malo je onih koji zaista jesu skromni a sa druge strane puno onih drugih koji svoju neskromnost manifestuju svuda oko sebe i time pokusavaju da dokazu da je ta osobina dobra...
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #8

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    E pa skromnost jeste mana kada treba da da nešto dobiješ, uzmeš i da se istakneš... ako nekom nestaviš prst u oko neće te primetiti, takvi su retki...
    Jer kad tražiš malo, ne dobiješ ništa, a kad tražiš puno, doniješ još više.
    Jedno je sigurno da u ambicijama ne treba biti skroman. Još veča je vrlina podnositi poraze.

    Mada u samom životu skromnost ili da kažem uzdržanost može biti psihički jako korisna. Meni je razumniji stav bez preteranih očekivanja u životnim stvarima koje se dešavaju mimo nas i koje su van naše kontrole... npr. očekivanje dobrog provoda gde vam subjektivnost zamisli i realnosti stvara iluziju loseg provoda. A jasno je da ne moze da bude uvek kao onaj petak
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  9. #9

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Ma mana bre!
    Sta imam od toga da sedim vazda u zapecku i dobijam minimalac a zasluzujem vise? Nista!
    Naravno ne treba pretjerivati i uzdizati se gdje ti nije mjesto ali brate ne treba se ni spustati nize nego treba...Ima uvek neko ko ce to da radi i bez tebe,ne treba mu dati razlog za isto
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  10. #10

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    skromnost je odlika kukavica, a ne vrlina.
    to su oni koji nemaju petlju da se izbore za bolje pa se teshe kako su vrli i skromni.....

    bezati od takvih
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  11. #11

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Skromni ljudi su veliki ljudi, skromnost ne znači strah, skromnost ne znači nedostatak ambicije, skromnost ne znači sporost, skroman je onaj čovek koji iako svestan svojih kvaliteta i svoga znanja ne govori o tome već samo radi i živi onako kako zna i pušta da njegova dela govore za njega. Mislim da Ivo Andrić, Jovan Dučić, NIkola Tesla, Van Gog, i mnogi drugi, kojih ne mogu trenutno da se setim nikako nisu bili gubitnici, lenjivci, sporaći ili bilo šta tome slično, ali da nisu sebe reklamirali govoreći o sebi i svoijm kvalitetima već praveći neke od najvećih dela današnjice.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  12. #12

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Skromnost je nekome vrlina, nekome mana, ali cinjenica je da skromni ljudi, "postoje" tu su oko nas, mada ih uglavnom ne primecujemo, rekao bih tiha sila koja pokrece ovaj svet, i koja traje.
    Nasuprot njima su "neskromni" ljudi, cije je sve na ovome svetu, koji su pametni, lepi, najbolji u svemu, koji uglavnom "gaze" sve ostale da bi ostvarili neki svoj cilj.
    Oni su kao balon...za kratko vreme povecaju svoju zapreminu nekoliko puta....puknu....i iza njih ne ostaje nista..mozda nekoliko odjeka..
    Skroman covek kaze "mi", neskroman covek govori "ja"
    Skroman covek uradi ono sto mora uraditi, i ne trazi zauzvrat nista, zadovoljstvo mu je uspesno obavljen posao..(pa radi za sebe, zar ne?)
    Neskroman covek uradi malo, i odmah ocekuje hvalospeve od ostalih...ako ih ne dobije, krivi su skromni ljudi....

    Citat jednog od prethodnih postova:
    skromnost je odlika kukavica, a ne vrlina.
    to su oni koji nemaju petlju da se izbore za bolje pa se teshe kako su vrli i skromni....
    Ja smatram da sam skroman covek, a postigao sam u zivotu sve cemu sam tezio, polako, jedno za drugim, bez preterane buke, i nisam kukavica. Izborio sam se za bolje.
    Poruku je izmenio PropelerZviz, 16.04.2007 u 12:48
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  13. #13

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Mene muči pitanje da li je skromnost možda izgovor za nedostatak ambicija?

    mene isto.


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  14. #14

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    Chini mi se da skromnost ovde moramo prvo definisati da nebismo raspravljali o razlichitim stvarima. Biti skroman ne znachi zadovoljavati se malim, bezzati od bilo kakve borbe i truda, ne pokushavati da uradish nishta za sebe ili bilo koga drugog pod izgovorom da ti je ono najmanje- dovoljno. To je samo nedostatak samopouzdanja, a skromnosty je neshto vishe i veche od toga..ali i taj sluchaj je pre blizze vrlini nego preterana gramzivost, sebichnost, velichanje sebe i prepotencija...

    Skromnost kao vrlina je i sposobnost spoznavanja sopstvenih moguchnosti a nerazmetanje bez razloga, snaga u borbi i tishina u miru...

    Skromnost kao suprotnost sebichluku, prepotenciji i bezobrazluku mozze biti samo vrlina i ljudska vrednost. A lichni napredak se postizze unutrashnjom snagom, radom i sposobnoshcu.. Pod sposobnoshchu se podrazumeva i svest o sopstvenim vrednostima i odredjuje nachin kako chesh napredovati i pored onih koji koriste lakshi put...

    Nemojte mi rechi da chete dete uchiti da bude samohvalisavi narcis laktash zato da nebi bio skromni narcis gubitnik ... od svih ovih rechi .. vrla je samo rech -skroman

  15. #15

    Odgovor: Skromnost - vrlina ili mana?

    O skromnosti se moze nadugacko pisati. Ja cu samo da citiram:

    • Friedrich Hebbel
      • "Ljudi su izmislili mnogo neobičnih vrlina, ali je najneobičnija skromnost. Ništa misli da postaje nešto ako prizna: ja sam ništa!"
    • Jules Renard
      • "Skromnost pristaje veličinama. Kako je teško biti skroman ako nisi ništa."
    • Voltaire
      • "Nije dovoljno biti skroman - za to treba imati razloga."
    neunistiva zlojebaba!

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Dizajn cvetnih aranžmana
    Autor DrinChe u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.07.2013, 22:41
  2. Katja Man, žena Tomasa Mana
    Autor GlorijaDruga u forumu Književnici
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.08.2012, 11:18
  3. Nada - slabost ili vrlina
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 15.05.2010, 08:26
  4. Za mene mana, a za tebe vrlina
    Autor starsica u forumu Ljubav
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 06.05.2010, 11:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •