Cenzura Vojvodjanskih problema u beogradskim medijima
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Cenzura Vojvodjanskih problema u beogradskim medijima

    Da li ste primetili kako se u beogradu na svaki pomen imena Vojvodina, odredjeni krugovi (koji su se obogatili plasenjem ljudi o ugrozenosti "nebeskog naroda") pocnu da kukaju da su Vojvodjani izdajnici.

    IZ toga zakljucujem da po njihivm misljenju nisi izdajnik ako:

    1.Dopustis da ti sve uzmu
    2.Dopustis da ti popisu i zastavu 128 za "odbranu drzave Srbije"
    3.Dopustis da drugi odlucuju o tebi,bez da te pitaju
    4.Prepustis upravljanje svojim zivotom nekim beogradjanima,koje nikad anisi video ni cuo,osim na tv
    5.po potreb i poturis i svoju guzu na dobrobit odredjenih tajkunskih krugova.


    ZA uzvrat dobijas:
    1.Status nacionalnog junaka,(za kojeg niko nije cuo)
    2.Pravo da pljackas od "sumnjvih Lala,Madjara,Hrvata i ostalih izdajica", da ih plasis, ili pretuces
    3.Pravo da masturbiras kada reprezentacija dela beograda pod imenom "reprezentacija Srbije" pobedi negde,dok oni vladari uzivaju sa zivim manekenkama
    4.Pravo da uzivas gledajuci tudji zivot na tv emisijama i serijama,pogotovo njihov zivot,i da svrsavas od srece kada neki pripadnik "nebeskog naroda"psotigne nesto u zivotu,kao npor.Djokovic(kome je majka Hrvatica), pravo da svrsavas na njegove uspehe kao da su tvoji rodjeni
    5.pravo da kad te opljackaju tvoje gazde,sve svalis na "sumnjive Slovake,Jugoslovene,Siptare i Hrvate i ostale anti-Srbe"

  2. #2

    Odgovor: Cenzura Vojvodjanskih problema u beogradskim medijima

    Par opaski:
    - ime grada, a pogotovo glavnog grada države se piše velikim slovom. Ja, lično, mogu da prezirem političare Vašingtona ali ću ime tog grada uvek pisati kako treba .

    Povika i prozivka "izdajice" se jako mnogo zloupotrebljavala zadnjih decenija a najčešće imala funkciju obeležavanja neistomišljenika. Za mene, lično, izdajica može biti samo onaj koji u ratnom sukobu odbije da brani sopstvenu zemlju i sve napore usredsredi da oslabi odbranu iste ili se pridruži napadaču. Sad kad razmislim, po definiciji, bi mnogi naši političari potpali pod stavku optužbe za veleizdaju ali..jbg . Zar postoji ijedna zemlja koja bi registrovala neko udruženje ili stranku koja zastupa odricanje dela sopstvene teritorije ? Sem Srbije...za drugu ne znam.

    Što se tiče pljačke..to je nešto što "žulja" sve one koji imaju vlast koja samo štampa namete a svoje dugove ne izmiruje. Beograd je prešao 1,5 milion žitelja a uža Srbija se zaparložila. Misliš da žitelji uže Srbije nisu gnevni na centralističke i nesposobne vlastodržce?
    BTW..i Novi Sad se duplirao za 2 decenije a mnoga mesta u Vojvodini su se prepolovila . Misliš da je promena centra upravljanja rešenje? Zar, sa gledišta Zrenjaninaca koji su ogromnu većinu NISa imali na svojoj teritoriji, nije Novi Sad "ala bez dna" jer od prodaje NISa Zrenjanin nije dobio ništa? Nekako sam ubeđen da nije kriva geografija već odgovornost i sposobnost.
    E sad...ono oko "svršavanja" kada reprezentacija zemlje ili Đoković negde pobede je nešto iskonsko. Rimljani su sebe smatrali lavovima i poistovećivali se sa gladijatorima iako su gladijatori ogromnom većinom bili robovi i pripadnici dugih nacija a većina rimskih plebejaca nikada nije mač uzela u ruke. Ja na to gledam tako što sportiste, muzičare, pisce, umetnike sa ovih prostora smatram našim najboljim ambasadorima jer sam siguran da oni više doprinesu približavanju ove zemlje stanovnicima drugih država nego ceo diplomatski kor.
    Zar misliš da se političari slikaju sa njima zato što vole sport? Jock! Oni to rade da bi naivnima izgledalo da su, eto, oni zaslužni za to .
    Na kraju...ako postoji cenzura oko lokalnih pitanja veruj da je ima svugde u Srbiji. Prosto.. vlast ne voli da prezentuje opštu propast do koje su doveli ovu zemlju. Shvati da time što se uskogrudo vežeš samo za deo ove zemlje ( i praviš se slep da ta ista vlast ne žulja sve poštene građane), upravo radiš za istu!!!
    BTW...ako nisam bio jasan onda sam siguran da si obavešten o štrajkovima u EU. Tamo, ceo esnaf, ustane i kaže DOSTA. Ne mere da li je neko kamiondžija ili profesor iz Pariza ili Liježa, taxista iz Berlina ili neke vukojebine..svi jedu hleb sa iste strane! Stvar je u tome da se ne treba deliti (zavadi pa vladaj je osnovno načelo nesposobne vlasti) već treba da se udruže svi koje ista stvar (nesposobnost, korupcija i nepotizam) pogađa.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #3

    Odgovor: Cenzura Vojvodjanskih problema u beogradskim medijima

    Nikada necu zaboraviti jedan detalj sa fakulteta gde sam cekajuci asistenta za pocetak vezbe caskao sa koleginicama o predstojecim praznicima. Nas je dosta bilo sa juga pa smo i sedeli zajedno na vezbama tako da se toga dana bas pogodilo da su u jednom redu sedeli juznjaci, a odmah iza nas ovi domaci sa severa. I onda u sred tog neformalnog, krajnje prijateljskog razgovora, koleginici izleti pitanje: " A vi hocete da cekate Novu Godinu u vasem selu ili ovde?"
    Poenta je upravo u ovome o cemu je pisao Sivi, nisu samo tekuci problemi ljudi u Vojvodini zaboravljeni ili cenzurisani od strane medija u prestonici, sa istim problemima se suocavaju i ljudi u Timockoj Krajini, i oni na Zlatiboru, Nisu, Pirotu i Beogradu. Cenzure ce uvek biti bez obzira koja je frakcija na vlasti, imas je i ovde na zapadu koliko hoces, cilj opravdava sredstvo pa kako ga ne koristiti.
    I ta kuknjava kako je Beograd izmuzo Vojvodinu, pa da vidite na sta lici Srbija juzno od Nisa, tamo je osmeh dogadjaj.
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  4. #4

    Odgovor: Cenzura Vojvodjanskih problema u beogradskim medijima

    Pa to nije cenzura. Jednostavno, onog urednika ili novinara u BG tako zabole da li u Kikindi umiru od gladi ili u Vranju bebe sijaju od radijacije. Štaviše, mislim da ne bi znali ni da pokažu gde se ta mesta nalaze na karti sa +-200km preciznošću. To ga se savršeno ne dotiče i nije mu blisko.
    Ali zato mu je za njegov život jako bitno da li će se uskoro voziti metroom, da li je gužva kada njegovo dete ide na klizanje i koja pevaljka će danas da izvede performans.
    A svi glavni mediji su sa sedištem u BG, u njima rade ljudi iz BG i to je normalno (ne i opravdano). I nije vezano za Vojvodinu, već za sve van Beograda. Uz to ako još dodamo nivo obrazovanja, opšte kulture i znanja o temi o kojoj javljaju, kao i IQ većine novinara...

    Primer: Već mesecima se objavljuje vest da su radovi na delu autoputa BG-SU pored Zrenjanina. Pa ti novinari nisu ni na karti pogledali kuda ide taj put. Toliko o profesionalnosti.

    Zaista je najlakše dovesti u studio tri simentalke i sa njima raspravljati o seksualnim doživljajima dotičnih, trošiti vreme na trač partiju i pražnjenje sopstvenih frustracija.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  5. #5

    Odgovor: Cenzura Vojvodjanskih problema u beogradskim medijima

    YouTube - Broadcast Yourself.

    Vojvodina, Juzna Morava, sve je to Srbija. Ja sam se pitao da li je ministar ikada cuo za ovo, a posle sam video da je zasukao rukave, tako da sve probleme uz odredjenu inicijativu od strane pojedinaca je moguce resiti...barem na kratko, dok se glave ne okrenu na drugu stranu, a seljaci pocnu bacati djubre ponovo u reku.
    Poruku je izmenio Captain Jack, 16.12.2011 u 08:24
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  6. #6

    Odgovor: Cenzura Vojvodjanskih problema u beogradskim medijima

    Jeste li primetili kako rts se trudi da sto manje pominje ime VOJVODINA?

  7. #7

    Odgovor: Cenzura Vojvodjanskih problema u beogradskim medijima

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste primetili kako se u beogradu na svaki pomen imena Vojvodina, odredjeni krugovi (koji su se obogatili plasenjem ljudi o ugrozenosti "nebeskog naroda") pocnu da kukaju da su Vojvodjani izdajnici.

    IZ toga zakljucujem da po njihivm misljenju nisi izdajnik ako:

    1.Dopustis da ti sve uzmu
    2.Dopustis da ti popisu i zastavu 128 za "odbranu drzave Srbije"
    3.Dopustis da drugi odlucuju o tebi,bez da te pitaju
    4.Prepustis upravljanje svojim zivotom nekim beogradjanima,koje nikad anisi video ni cuo,osim na tv
    5.po potreb i poturis i svoju guzu na dobrobit odredjenih tajkunskih krugova.


    ZA uzvrat dobijas:
    1.Status nacionalnog junaka,(za kojeg niko nije cuo)
    2.Pravo da pljackas od "sumnjvih Lala,Madjara,Hrvata i ostalih izdajica", da ih plasis, ili pretuces
    3.Pravo da masturbiras kada reprezentacija dela beograda pod imenom "reprezentacija Srbije" pobedi negde,dok oni vladari uzivaju sa zivim manekenkama
    4.Pravo da uzivas gledajuci tudji zivot na tv emisijama i serijama,pogotovo njihov zivot,i da svrsavas od srece kada neki pripadnik "nebeskog naroda"psotigne nesto u zivotu,kao npor.Djokovic(kome je majka Hrvatica), pravo da svrsavas na njegove uspehe kao da su tvoji rodjeni
    5.pravo da kad te opljackaju tvoje gazde,sve svalis na "sumnjive Slovake,Jugoslovene,Siptare i Hrvate i ostale anti-Srbe"

    sve ove baljezgarije na 100 tema samo zato sto su ti popisali zastavu 128 i sto moras da drkas a znas da neko tamo i jebe?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #8

    Odgovor: Cenzura Vojvodjanskih problema u beogradskim medijima

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Jeste li primetili kako rts se trudi da sto manje pominje ime VOJVODINA?
    Nismo. Meni je se već povraća od prekomerne upotrebe reči Vojvodina.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  9. #9

    Odgovor: Cenzura Vojvodjanskih problema u beogradskim medijima

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Jeste li primetili kako rts se trudi da sto manje pominje ime VOJVODINA?
    Aha. Bila neka direktiva iz Vlade Srbije i naložili RTS i ostalim prorežimskim medijima da se naziv Vojvodina što manje pominje kako bi građani spontano zaboravili da Vojvodina uopšte postoji, da bi se prikrila viševekovna pljačka i otimačina i kako bi se narod u Vojvodini dodatno podjarmio, unizio i tako to. Čak sam čuo da će Vlada Srbije povećati pdv na 22% isključivo na teritoriji Vojvodine a da će u ostalim delovima Srbije biti ukinuti ne samo pdv već i fiskalni računi! Paljenje vojvođanske zastave su u Zrenjaninu izveli ekstremni nacional šovinisti iz Beograda kako bi dodatno unizili građane i građanke Vojvodine i stavili im do znanja da je Vojvodina samo beogradska kolonija. Mislim da je krajnje vreme za reakciju i da bi ti kao revolucionar i pionir vojvođanske nezavisnosti i slobode trebao da natrpaš TNT u gaće i da se samorazneseš na uglu Nemanjine i Kneza Miloša i utreš put Vojvodine u slobodu i svetlu budućnost, a nas ubuduće poštediš gomile budalaština koje sipaš po forumu.




  10. #10

    Odgovor: Cenzura Vojvodjanskih problema u beogradskim medijima

    Sa obzirom na situaciju, ne bi me iznenadilo ni malo da se neki Vojvodjanin raznese bombom ispred vlade nase drzavne zajednice u beogradu.

  11. #11

    Odgovor: Cenzura Vojvodjanskih problema u beogradskim medijima

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Sa obzirom na situaciju, ne bi me iznenadilo ni malo da se neki Vojvodjanin raznese bombom ispred vlade nase drzavne zajednice u beogradu.
    Da li ja to naslućujem da se javljaš kao dobrovoljac?!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

Slične teme

  1. RRA: Šta se ne sme u medijima
    Autor Lady S u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 17.04.2010, 13:54
  2. Rešavanje sopstvenog problema
    Autor brown eye girl u forumu Psihologija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 30.07.2009, 21:07
  3. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.10.2007, 14:15
  4. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.12.2006, 18:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •