Војводину треба укинути? - Strana 12
Strana 12 od 19 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 166 do 180 od ukupno 278
  1. #166

    Odgovor: Бојан Тачи најављује!

    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Odakle li izviru i gde žive likovi poput Flekice s kupusom, da mi je znati? I nešto se mislim, ko zna o čemu razmišlja moj komšija recimo, a ne mogu da pročitam njegove vesele misli na nekom forumu ili slično. Najiskrenije, muka mi je od paranoičnih "dobro obaveštenih" ljudi kojima život prolazi u konstruisanju teorija zavere i ćiriličarenju po raznim forumima.
    Е па видиш ... комшија размишља како је могуће да је у Војводини највећа незапосленост у целој Републици, да су се удомили у покрајинској администрацији и јавним предузећима само подобни кадрови, да се купују лимузине за покрајинске функционере од покрајинког буџета, а да је незапосленост све мања, да су плате у Војводини мање од плате у Лесковцу (осим у великим градовима, где су набифлане наравно за функционере), па где су ти фунцкионери који су својим кумовима продали: шећеране за 1 евро, цементаре, пиваре, уљаре ... како је могуће да је незапосленост све већа? Сви сте ви "аутономаши" и "сепаратисти" кукали на НИС, а Газпром је запослио преко 3 000 људи, и с обзиром да сам из рударско-геолошке струке знам да је услов за запошљавање у НИС-у - пријављено пребивалиште на територији АП Војводина дуже од годину дана (како то мајку му?) Плате су од 40 000 динара са средњом школом па навише!

    Флекица је ту, у кошилуку ... флекица је космополита који је мрднуо дупе из затуцаних војвођанских сокака и српских прћија, који је видео даље од своје авлије и пенџера, родио се у Срему, живео у Београду има кућу у Банату ... а обишао пола Европе и добар део планете (пословно наравно) ... а ти се запитај ко си ти? Највише ме подсећаш на оне наше баке које испод прозора седе и диване (оговарају све могуће) а ништа не предузимају за себе. Флекица је ту много дуже него ти ...

    Сви смо ми флекице, а неки су купус ... а неко је масноћа на дну шерпе (погоди ко)

    П.С; видим смета ћирилица па се погрдно помиње "ћириличарење", друг члан Мијатовић мора да је пун утисака из Загреба, где је вероватно присуствовао "демократским" протестима против ћирилице у "мултикултуралној и толерантној" Републици Хрватској ... како је било? Како је Марко певао?
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 07.04.2013 u 21:42

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  2. #167

    Odgovor: Бојан Тачи најављује!

    Cemu ta usplahirenost flekice?
    Pa to je samo jedna deklaracija.

    Pa posto si toliko fantasticnih stvari rekao o sobi ( celu biografiju ) , izmedju ostalog i da si iz rudarsko geoloske struke ,
    kao veliki strucnjak iz ove oblasti pitao bih te za rudarsku rentu koju rusi placaju 3 %^a normala je od 10 d0 15 %.
    I tako sve do 2032 godine.
    Koliko gubimo zbog ove sramne rente.

    Ti stvarno mrzis Vojvodinu a generacije ti zive ovde .
    Ne ide to jel da ?

    Takvi kao ti ste uzrok.
    A deklaracija je posledica.

    Mislim , ako razumes?
    Sumnjam...mada ne verujem.

    Rastao si tijekom devedesetih i napajao se znanjem gledajuci dnevnik u pola osam a bilo bi bolje , mnogo bolje
    da si citao Politikin zabavnik , naprimer, u to vreme.
    Ali jos nije kasno.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  3. #168

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Rančeru, ne znam da li te je Flekica šta razumeo, ali meni skoro ništa nije jasno.

    Sem pitanja za rudarsku rentu, koje ima smisla, sve ostalo je pljuvačina bez smisla i provociranje.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #169

    Odgovor: Бојан Тачи најављује!

    Cemu ta usplahirenost flekice?
    Pa to je samo jedna deklaracija.
    Ништа није у политици случајно па ни ово срамно кукавичије јаје бојана др пајтића доцента, још мало па бившег премијера, надам се ...

    Pa posto si toliko fantasticnih stvari rekao o sobi ( celu biografiju ) , izmedju ostalog i da si iz rudarsko geoloske struke ,
    kao veliki strucnjak iz ove oblasti pitao bih te za rudarsku rentu koju rusi placaju 3 %^a normala je od 10 d0 15 %.
    I tako sve do 2032 godine.
    Koliko gubimo zbog ove sramne rente.
    Па ваљда си до сада научио да се све у животу плаћа? Нема љубави зар не?
    Ја бих онда теби могао да поставим питање како је могуће да су Американци упропастили железару у Смедереву у којој се добро радило? Како је могуће да су продате цементаре странцима и да смо остали без фабрике стратешког производа (цемента) у ванредним околностима? Па ко их је продао? Коме? За које паре? Како је могуће да данас послују те фирме а купљене су у бесцење јер су пропале? Сви се хватате за НИС и ту ренту? А да ли знаш колико зато јефтиније плаћамо гас из Русије? Појма немаш? Да ли знаш колико су људи запослили, колико студената су стипендирали? Да ли знаш које су отпремнине дали свим оним прекобројнима које су жути за 12 година навукли у НИС? Појма немаш нараво ...

    Да ... рента је ниска ... али то је цена, политичка наравно! И шта сад? Барем ниси добио осиромашени уранијум ...

    Ti stvarno mrzis vojvodinu a generacije ti zive ovde .
    Ne ide to jel da ?
    Ја не мрзим Војводину ни случанјо! Не искривљуј ми речи! Ја не волим АП Војводину као политичко-административни појам и као легло корупције, сецесије и криминала. Војводину као регију, Војводину као географски појам, Војводовину као славну српску историјску територијалну јединицу обожавам и поносим се њоме! Срамота ме је ових данас лажних моралиста и наводних бораца за "грађане и грађанке Војводине" ... чуј!

    Takvi kao ti ste uzrok.
    A deklaracija je posledica.
    А то је говор мржње и фашизам? Да ли ти то поново бројиш крвна зрнца, да ли ти то опет неподбнима попут својих политичких истомишљеника из историје спремаш неке рације и бацање под лед (макар и симболични лед)?

    Mislim , ako razumes?
    Говор мржње, фашизам, сецесионизам и лажно аутономаштво - НЕ! И никада нећу ... и попут наших славних предака, и српских војвођанских великодостојника, борићу се макар и овако виртуелно против таквих као што си ти ... фронтови су одавно прешли из ровова на екране и форуме. Барем нека се чује реч оних који нису за ово зашта се залаже бојан др доцент пајтић и васколика "аутономашка" клика ....

    И да ... из Војводине сам, моји су из Лике дошли још у 17 веку, али теби то вероватно није довљно дуг период, и ми смо сви дођоши, јер су твоји предпостављам "Војвођани још од Римске империје" ...

    Sumnjam...mada ne verujem
    савршено твој проблем ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  5. #170

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Rančeru, ne znam da li te je Flekica šta razumeo, ali meni skoro ništa nije jasno.

    Sem pitanja za rudarsku rentu, koje ima smisla, sve ostalo je pljuvačina bez smisla i provociranje.
    Ne , Adrijane , to je samo konstatacija i savet.

    Pljuvacine ima u postu ispred mog i u onom jos jednom ispred mog a flekicinom ..Bojan Tachi , Hajradinaj , Pavelic )
    Kako na to nisi reagovao.?

    Zar ne vidis kako se odnosi ova nova radikalska vlast prema Vojvodini?
    Ako vidis i ako se slazes sa tim , OK, tvoje misljenje .
    Ja se ne slazem.
    I jos vise.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  6. #171

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Ne , Adrijane , to je samo konstatacija i savet.
    Не .... то се зове спиновање и прикривени неофашизам!

    Pljuvacine ima u postu ispred mog i u onom jos jednom ispred mog a flekicinom ..Bojan Tachi , Hajradinaj , Pavelic )
    Kako na to nisi reagovao.?
    Зар ниси видео онај део поруке "Сва ова нова презимена војвођанског квазипремијера су иронија, да је Бојан др Доцент успео за једно после подне да уради они што наведени злотвори нису успели годинама.". Уосталом, шта је ту погрдно, па он то не доживљава као увреду, он подржава политичко деловање поменутих ... Он подржава ту идеологију, а многе западне земље поменуте третирају као узорне и часне грађане и чланове друштва! Драго ми је да ти ипак имаш у свести која су они злодела нанели, чим њихово помињање сматраш погрдом!
    Супер је да се лажемо у нечему!
    Zar ne vidis kako se odnosi ova nova radikalska vlast prema Vojvodini?
    Ako vidis i ako se slazes sa tim , OK, tvoje misljenje .
    Мислиш напредњачка ... њих се радикалски Војвода одрекао јавно, преко књиге!
    Не волим их ни ја, али после овог Пајтићевог иступа, и Ђиласовог ћутања ... требао бих да се запитам!

    Rastao si tijekom devedesetih i napajao se znanjem gledajuci dnevnik u pola osam a bilo bi bolje , mnogo bolje
    da si citao Politikin zabavnik , naprimer, u to vreme.
    Ali jos nije kasno.
    Не патетиши молим те ... а пошто сам ја растао "тијеком" деведесетих .. јасна ми је твоја агитација! Само, да ли сам требао можда да пишем латиницом, пошто видим да у регији се спроводи кампања забрањивања писма (то да подсетим чак ни нацисти нису радили - забрањивали или укидали ћирилицу), или да пишем "хрватском ћирилицом" можда ћу онда бити јаснији? Како си ти реаговао када су у Новом Саду само вратили ћириличне натписе ... а како сада реагујеш на данашњи усташки (пошто су од свих окупационих трупа - једино усташе браниле употребу ћирилице у Срему) скуп у Загребу и срамне захтеве просвједника?

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  7. #172

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Rančeru, složiću se sa tobom da su Flekicini postovi, kako se ono kaže, ostrašćeni, sa primernim ili ne komentarima. Ali to je njegovo viđenje javnih ličnosti, a sa njime se ja mogu i ne moram složiti. Ali Mijatović je započeo, a ti nastavio ličnu prozivku i negativnu karakterizaciju sagovornika, člana foruma. E, sa time se ne slažem!

    Doduše, ti si to u svom stilu začinio temom, ali Mijatović nije pročitao verovatno ni red onoga što je Flekica postovao, a sigurno nije sve pročitao, a sebi daje za pravo da pljuje po članu foruma. Sa time se tek ne mogu složiti.
    Poruku je izmenio AdrijanKronauer, 07.04.2013 u 22:00

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #173

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Ali to je njegovo viđenje javnih ličnosti,
    Поменути су ... ироније ради, у својим земљама и у западном систему вредности (сада или су били) веома угледни и цењени па чак и награђивани чланови друштва!
    Драго ми је да bigrancer барем негде у малом мозгу схвата колики су то у ствари злотвори били ...
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 07.04.2013 u 22:00

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  9. #174

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Rančeru, složiću se sa tobom da su Flekicini postovi, kako se ono kaže, ostrašćeni, sa primernim ili ne komentarima. Ali to je njegovo viđenje javnih ličnosti, a sa njime se ja mogu i ne moram složiti. Ali Mijatović je započeo, a ti nastavio ličnu prozivku i negativnu karakterizaciju sagovornika, člana foruma. E, sa time se ne slažem!

    Doduše, ti si to u svom stilu začinio temom, ali Mijatović nije pročitao verovatno ni red onoga što je Flekica postovao, a sigurno nije sve pročitao, a sebi daje za pravo da pljuje po članu foruma. Sa time se tek ne mogu složiti.
    Navedi mi deo u kojem ja :"" negativno Karakterizujem sagovornika ?"":?
    Pa procitaj sagovornikove ostrascene postove sa malo uvredljivom karakterizacijom sagovornika ,to jest mene, i drugih ljudi
    Ako razlicitimo mislimo ne treba stajati na jednu stranu, posebno jer za to nema nikakve osnove.

    I da , Vojvodinu ne treba ukinuti , i Vojvodina se ne moze ukinuti.
    Treba joj dati autonomiju koja joj je oduzeta jer se time jaca jedinstvo zemlje.
    Ovakvom politikom se to ne cini.
    Upravo suprotno.

    Proteklih 20 i kusur godina je sasvim dovoljno vremena da se to shvati.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  10. #175

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Navedi mi deo u kojem ja :"" negativno Karakterizujem sagovornika ?"":?
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ti stvarno mrzis Vojvodinu a generacije ti zive ovde .
    Ne ide to jel da ?
    Čemu spominjanje predaka? A uveren sam da nije slučajno.
    Mislim , ako razumes?
    Sumnjam...mada ne verujem.
    Ovo ja shvatam kao "glup si". Druga je opcija da si ti glup, jer i sam vidiš da je tvoje pisanje nedovoljno jasno, a ipak ga objavljuješ. Ja znam da ti nisi glup, zato ovo citirano i shvatam kao tvoje vređanje sagovornika.
    Rastao si tijekom devedesetih i napajao se znanjem gledajuci dnevnik u pola osam a bilo bi bolje , mnogo bolje
    da si citao Politikin zabavnik , naprimer, u to vreme.
    Ali jos nije kasno.
    Čemu ovakvo podjebavanje. Zar zaista misliš da je ovo normalna neuvredljiva konverzacija?!?
    Pa procitaj sagovornikove ostrascene postove sa malo uvredljivom karakterizacijom sagovornika ,to jest mene, i drugih ljudi
    Ako razlicitimo mislimo ne treba stajati na jednu stranu, posebno jer za to nema nikakve osnove.
    Hajde sada ti meni citiraj gde je on tebe uvredio.
    I da , Vojvodinu ne treba ukinuti , i Vojvodina se ne moze ukinuti.
    Treba joj dati autonomiju koja joj je oduzeta jer se time jaca jedinstvo zemlje.
    Ovakvom politikom se to ne cini.
    Upravo suprotno.

    Proteklih 20 i kusur godina je sasvim dovoljno vremena da se to shvati.
    Tačno Vojvodinu ne treba i ne može se ukinuti. Slažem se.

    Ali nikakva dodatna, oduzeta(?!?) prava joj ne treba posebno davati.
    Štaviše, nju kao i celu Srbiju treba regionalizovati!
    Uz ovu poslednju rečenicu moram da napomenem da mi je veoma žao što je Dinkić svojoj partijici dao naziv sa kojim degradira regionalizam.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  11. #176

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    I da , Vojvodinu ne treba ukinuti , i Vojvodina se ne moze ukinuti.
    Treba joj dati autonomiju koja joj je oduzeta jer se time jaca jedinstvo zemlje.
    Српска Војводовина и Тамишки Банат, дакле прво помињање Војводовине српске, коју су после комунисти назвали "Војводином", је и настала на основу жеље и тежње српског народа за аутономијом, и каснијом сецесијом од двоглаве краљевине као и припајањем матици тј. Србији па је свако друго помињање аутономије од стране данашњих аутономаша крајње малициозно и тендециозно. Иначе, и сам Фрања Јозеф је исте ту ту аутономију уводио, укидао, па уводио и укидао на основу дневно-политичких поткосуривања жеља већинских народа у остатку краљевине (Немаца и Мађара) ... дакле, укидање аутономије није производ јогурт револуције и Милошевића нити напредњака, већ је наслеђе Цара Јозефа и Европе, исте оне на коју се данашњи сепаратисти тако здушно позивају.

    Друго, ако се икада и буде поставило питање Војводине, пошто је она "вољом грађана" у саставу Србије, не треба заборавити да у састав Србије није ушла никаква Војводина, већ две посебне територијалне јединице - Срем и Банат,Бачка и Барања (као друга јединица) које су на својим народним скупштинама изгласале безусловно присаједињење са Краљевином Србијом.

    Па тако правно посматрајући, исто тако, једино те територијалне јединице би имале некакав легитимитет да одлучују о питању некаквог фантомског иступања из Србије, а колико ја знам Барања је у Хрватској, па је самим тим легитимтет таквог приступа урушен, док Срем није ни добио никада више право да буде посебна територијална јединица иако је имао право на то. Дакле, није Војводина прогласила присаједињење Србији, и није ни могла, јер није постојала до псоле другог светског рата, већ Срем посебно, а посебно Банат, Бачка и Барања!

    Тако да питање Војводине као последњег питања Југославије је потпуно ирационално, јер она није ни била продукт Југославије, већ продукт српског живља и тежње за коначно уједињење северне Србије са својом матицом.

    Небулозе су са свих страна!

    мала рекапитулација градива:
    Једна од омиљених подвала аутономаша – сепаратиста је и она о пљачки Војводине од стране Србије, која се за ову прилику назива Београд. Како је могуће да се после деценија „пљачке“ деси да Војводина буде све богатија, а централна Србија све сиромашнија, то нико жив не може да објасни. Чињенице, међутим и овде говоре другачије: у периоду између два светска рата, простор Баната, Бачке, Барање и Срема, сматран је најбогатијим пољопривредним делом државе, а примера ради, град Нови Сад је у периоду Краљевине највише изграђиван и у њега је највише инвестирано. Сиромашење Војводине после Другог светског рата, али и централних делова Србије, спровођено је економском политиком југословенских комуниста, по којој су средства деценијама одливана у Хрватску и Словенију. Такође, познато је и колико је привредних постројења демонтирано и пренето у друге крајеве социјалистичке заједнице, чак и у Албанију, али не и у централну Србију. О овоме говори мноштво објективних, на науци заснованих економских анализа, које, наравно, нису тако гласне као ПРОПАГАНДА сепаратиста. Да би се показала сва апсурдност аутономашке приче о економској експлоатацији, те да би се показало да су прави заговорници економског (и сваког другог, наравно) пуног просперитета Војводине управо они који се залажу за снажну и јединствену српску државу, најбоље је позвати се на пример државе која се сматра најдемократскијом, најслободнијом и економски најразвијенијом – Сјединњене америчке државе. У овој држави је развијени север четири године водио крвави гађански рат против неразвијеног југа, од 1861-1865. Северу је била потребна јака јединствена држава, због тржишта и јефтине радне снаге, југ је тежио конфедерацији. Па, ваљда је логично да развијени српски север – Војводина, из истих разлога, у условима приватне својине, без државних стега и социјалистичкх мера планске привреде, тежи једниственој српској држави зарад свог властитог бољитка. Или, ако су данашњи аутономаши заиста поборници модерне Европе и међуанродне заједнице у коју нас, као, „воде“, а која су, као што је познато, у епохи глобализације, логично је да до глобализације прво дође у властитом дворишту – Србији. Који су то, нама смртницима непознати економски закони којима се руководе другови демократе када говоре о глобализацији у свету, а дезинтеграцији у властитој кући?

    Ђорђе М. Србуловић

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  12. #177

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Navedi mi deo u kojem ja :"" negativno Karakterizujem sagovornika ?"":?
    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ti stvarno mrzis Vojvodinu a generacije ti zive ovde .
    Ne ide to jel da ?
    Čemu spominjanje predaka? A uveren sam da nije slučajno.
    Mislim , ako razumes?
    Sumnjam...mada ne verujem.
    Ovo ja shvatam kao "glup si". Druga je opcija da si ti glup, jer i sam vidiš da je tvoje pisanje nedovoljno jasno, a ipak ga objavljuješ. Ja znam da ti nisi glup, zato ovo citirano i shvatam kao tvoje vređanje sagovornika.
    Rastao si tijekom devedesetih i napajao se znanjem gledajuci dnevnik u pola osam a bilo bi bolje , mnogo bolje
    da si citao Politikin zabavnik , naprimer, u to vreme.
    Ali jos nije kasno.
    Čemu ovakvo podjebavanje. Zar zaista misliš da je ovo normalna neuvredljiva konverzacija?!?
    Pa procitaj sagovornikove ostrascene postove sa malo uvredljivom karakterizacijom sagovornika ,to jest mene, i drugih ljudi
    Ako razlicitimo mislimo ne treba stajati na jednu stranu, posebno jer za to nema nikakve osnove.
    Hajde sada ti meni citiraj gde je on tebe uvredio.
    I da , Vojvodinu ne treba ukinuti , i Vojvodina se ne moze ukinuti.
    Treba joj dati autonomiju koja joj je oduzeta jer se time jaca jedinstvo zemlje.
    Ovakvom politikom se to ne cini.
    Upravo suprotno.

    Proteklih 20 i kusur godina je sasvim dovoljno vremena da se to shvati.
    Tačno Vojvodinu ne treba i ne može se ukinuti. Slažem se.

    Ali nikakva dodatna, oduzeta(?!?) prava joj ne treba posebno davati.
    Štaviše, nju kao i celu Srbiju treba regionalizovati!
    Uz ovu poslednju rečenicu moram da napomenem da mi je veoma žao što je Dinkić svojoj partijici dao naziv sa kojim degradira regionalizam.
    Ako napisem da mi nema logike da neko cije generacije zive ovde a iz njegovih postova izbija mrznja prema Vojvodini ne vidim sta je tu uvredljivo.
    I moji su ovde sada vec vekovima i volim Vojvodinu jer mi je to zavicaj,, ceo zivot zivim ovde , ova zemlja me hlebom hrani pa mi je normalno da je volim a ne mrzim.

    Napisao sam , ako razunes ?
    Ne vidim nista sporno.
    I ja neke stvari ne razumem pa necu praviti tragediju ako mi neko kaze ...ako razumes ...ili jos gore ...ne razumes.

    Sto se tice zabavnika ..to je konstatacija sa ironijom.
    Mislim da bi drugacije razmisljao da nisu bile devedesete onakve kakve su bile.

    Zar ti zaista mislis da ce se ikada regionalizovati?
    Nece nikad.
    Jer je to tradicija i jer je to interes vladajuce vrhuske koja stoluje u Beogradu da zadrzi moc i novac.
    Sve u njihovim rukama.
    Ova Beogradizacija urusava zemlju ....Kad krenes iz beograda na cega lici.
    Nestaje...prazni se teritorija ......ne radi nista , sve propada dok se U Beogradu grade mostovi od pola milijarde evra , placa ogromna biroktatija ,
    sa duplo vecim platama , sa povlasticama koji drugi gradjani Srbije nemaju.

    Vojvodini se oduzimaju sva prava sa dolaskom ove vlasti.
    Autonomija ne postoji.
    Ne odlucuje ni o cemu.
    Oduzeta joj je imovina.
    Ona imovina koju su stvarali Vojvodjani generacijama.
    pa se rasprodaje seicima , rusima a lova odlazi u beogradske dzepove.
    To u redu ?

    Meni nije.
    Samo nemoj reci da je stanje u kojem se sada nalazi Vojvodina kriva vojvodjanska vlast.
    Ne, kriva je vlast u Beogradu.
    Kao i za stanje u celoj zemlji.
    Zna se ko drzi poluge vlasti u ovoj zemlji.
    I zna se ko je izvrsio pljackasku privatizaciju pa za posledicu imas da su sve fabrike propale ...industreijski centri kao Zrenjanin , Kikinda treci i cetvrti u Jugi ...na cega sada lice ?
    Centralizacija.
    U prevodu '...ono sto je tvoje cu ja uzeti a vratiti ti onoliko koliko ti treba jer ja znam koliko ti treba.

    Nema potrebe da ti navodim gde .........imas koliko hoces ......fasisti , vojvodjaneri ..u prevodu ...avlijaneri ,
    nazivanjem ustasama , klika ,.......
    Poruku je izmenio bigrancer, 07.04.2013 u 23:36
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  13. #178

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Ako napisem da mi nema logike da neko cije generacije zive ovde a iz njegovih postova izbija mrznja prema Vojvodini ne vidim sta je tu uvredljivo.
    Опет патетишеш ... потпуно је небитно ко је колико овде, јер сви смо овде на овој планети тек коју деценију ... чему толико пребројавање крвних зрнаца? Зар нису сви грађани равноправни? Или је то само на папиру?

    I moji su ovde sada vec vekovima i volim Vojvodinu jer mi je to zavicaj,, ceo zivot zivim ovde , ova zemlja me hlebom hrani pa mi je normalno da je volim a ne mrzim.
    Као што реког, Војводину као географску област не мрзим ни мало! Мрзим ову квази територијалну аутономију која се назива "Војводина" са АП испред ... мрзим било какво дељење Србије. А ако мора да постоји аутономија, онда сам за Срем,Банат и Бачку ... па куд пукло да пукло! Зашто да све буде у Новом Саду?

    Sto se tice zabavnika ..to je konstatacija sa ironijom.
    Mislim da bi drugacije razmisljao da nisu bile devedesete onakve kakve su bile.
    Иначе, читао сам и политикин и микијев забавник. То је излазило и много пре тебе а и пре мене ... опет, сврха поруке је била само деградација и понижавање. Па ваљда људи који су тада одрастали (90-тих) сада имају по 30ак година, и ваљда имају право на своје мишљење ма какво оно било? Ко си ти да их осуђујеш?

    Zar ti zaista mislis da ce se ikada regionalizovati?
    Nece nikad.
    Ми смо квази-децентрализована држава са најцентрализованијом покрајином на Свету. Ми смо у сваком случају апсурд. Срем, Банат Бачка и тачка ... никаква Војводина са АП!

    Jer je to tradicija i jer je to interes vladajuce vrhuske koja stoluje u Beogradu da zadrzi moc i novac.
    Sve u njihovim rukama.
    Ova Beogradizacija urusava zemlju ....Kad krenes iz beograda na cega lici.
    Nestaje...prazni se teritorija ......ne radi nista , sve propada dok se U Beogradu grade mostovi od pola milijarde evra , placa ogromna biroktatija ,
    sa duplo vecim platama , sa povlasticama koji drugi gradjani Srbije nemaju.
    Све исто велимо и за мрски нам Нови Сад ... зашто опет увлачити Београд?
    Да будемо искрени, Београд је тржиште ... па Словенци и Хрвати моле да буду у бесцариснкој унији са нама, јер никоме не могу да продају своје полупроизводе по тим ценама у ЕУ, зашто мислиш да би Војводина била изузетак? Реално, говна која се праве у региону могу само Србима да се продају, посебно Београђанима. Тако да ... без Београда нема ни економије Војводине, и обрнуто. Зачарани свињац.

    Vojvodini se oduzimaju sva prava sa dolaskom ove vlasti.
    Autonomija ne postoji.
    Ne odlucuje ni o cemu.
    Oduzeta joj je imovina.
    Ona imovina koju su stvarali Vojvodjani generacijama.
    pa se rasprodaje seicima , rusima a lova odlazi u beogradske dzepove.
    To u redu ?
    Ма шта нам наприча ... Не можеш одузети нешто што некоме није никада ни припадало? Шта ћемо са периодом од пре 1945 када је све то било на Краљевину Југославију и Дунавску бановину? Хајдемо да вратимо то прво? Нека се врате само прво имања цркви и великопоседницима? Каква бре црна војвођанска имовина, па то је све од народа отето!

    Meni nije.
    Samo nemoj reci da je stanje u kojem se sada nalazi Vojvodina kriva vojvodjanska vlast.
    Ne kriva je vlast u Beogradu.
    Kao i za stanje u celoj zemlji.
    Ма јок, него је крив Пера из Лесковца и Жика са Вождовца. Тражили сте - гледајте. 12 година постоји АП Војводина са свим поли-прерогативима државе ... и докле смо дошли? Запитај се ...


    И за крај грађани Ковина су рекли шта мисле о идејама бојана др доцента пајтића!

    Идемо на изборе у покрајини ... врло брзо!
    ----------------------------------------------------------------------------

    IZBORI U KOVINU: Pobeda SNS, propast DS!

    Politika, 23:07, 07.04.2013.

    Autor: Agencija TANJUG

    KOVIN - Prema prvim nezvaničnim rezultatima dobijenim večeras u izbornim štabovima Srpske napredne stanke i Socijalističke partije Srbije, ubedljivu pobedu na današnjim lokalnim izborima u Kovinu ostvario je SNS.

    Član izvršnog odbora SNS-a Luka Petrović rekao je da je na osnovu 60 odsto obrađenih biračkih mesta, SNS osvojio 5.674 glasa, lista "Sava Krstić" koju čine udruženje građana Pokret za promene i URS osvojio je 1.950, Socijalistička partija Srbije 1.694 glasa, a Demokratska stranka 1.119 glasova.

    Po Petrovićevim rečima, ostale liste su osvojile značajno manje glasova. Predsednik opštinskog odbora Socijalističke partije Srbije u Kovinu Milenko Grijučić kazao je Tanjugu da je prema rezultatima izbornog štaba SPS-a, Srpska napredna stranka osvojila 5.833 ili 43,55 odsto glasova.

    Lista "Sava Krstić" (Pokret za promene i URS) osvojila je 1.899 glasova ili 14,11 odsto. Socijalističkoj partiji Srbije pripalo je 1.743 glasa ili 12,95 odsto, dok je za Demokratsku stranku glasalo 1.313 ili 9,76 odsto.
    Grujičić je kazao da je ostao vrlo mali broj neobrađenih biračkih mesta, tako da su, po njegovim rečima, rezultati koje ima SPS i konačni i ne može biti nekih bitnijih promena.

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  14. #179

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Ako napisem da mi nema logike da neko cije generacije zive ovde a iz njegovih postova izbija mrznja prema Vojvodini ne vidim sta je tu uvredljivo.
    I moji su ovde sada vec vekovima i volim Vojvodinu jer mi je to zavicaj,, ceo zivot zivim ovde , ova zemlja me hlebom hrani pa mi je normalno da je volim a ne mrzim.
    Ne reče ti kakve veze pretci imaju sa time. Što ih spominjati?
    Veruj, ja nisam ni u jednom Flekicinom postu primetio da on mrzi svoju zemlju. Ni bačku, ni banatsku, ni sremsku oranicu, ni peščar, ni rit.
    I ti živiš u Srbiji ceo život, a iz tvog pisanja isijava mržnja prema njoj!?
    Napisao sam , ako razunes ?
    Ne vidim nista sporno.
    I ja neke stvari ne razumem pa necu praviti tragediju ako mi neko kaze ...ako razumes ...ili jos gore ...ne razumes.
    Nemoj se sada praviti naivan. Znaš ti vrlo dobro zašto šta znači "Mislim, ako razumes?"(baj pokojna Mileva), a zato si to i napisao. Jeste, stavio si upitnik. Ali si posle toga i konstatovao da sumnjaš i da ne veruješ. Pa koji krasni mu se i obraćaš, ako sumnjaš i neveruješ da će razumeti?
    Sto se tice zabavnika ..to je konstatacija sa ironijom.
    Mislim da bi drugacije razmisljao da nisu bile devedesete onakve kakve su bile.
    Pa i ti si bio u istim tim devedesetim i gledao si isti taj dnevnik, pa različito rezonuješ. A mogu da se kladim da je Flekica isto kao i ti i ja veoma rado čitao Politikin zabavnik.
    Nisi ni objasnio šta znači "još nije kasno". Za čega? Da čita i obrazuje se iz zabavnika?

    Nema potrebe da ti navodim gde .........imas koliko hoces ......fasisti , vojvodjaneri ..u prevodu ...avlijaneri ,
    nazivanjem ustasama , klika ,.......
    Ima potrebe za navođenjem i objašnjenjem, jer ja to nisam to video. Video sam te reči što ih navodiš, ali ne kao direktne, lične uvrede. Ako su i bile napisane u jednini, odnosno upućene direktno sagovorniku, bile su u kontekstu teme, kao opis onoga šta je sagovornik rekao.
    I ni jednu Flekicinu rečenicu nisam shvatio kao provokaciju nekoga.
    Zar ti zaista mislis da ce se ikada regionalizovati?
    Nece nikad.
    Jer je to tradicija i jer je to interes vladajuce vrhuske koja stoluje u Beogradu da zadrzi moc i novac.
    Sve u njihovim rukama.
    Ova Beogradizacija urusava zemlju ....Kad krenes iz beograda na cega lici.
    Nestaje...prazni se teritorija ......ne radi nista , sve propada dok se U Beogradu grade mostovi od pola milijarde evra , placa ogromna biroktatija ,
    sa duplo vecim platama , sa povlasticama koji drugi gradjani Srbije nemaju.

    Vojvodini se oduzimaju sva prava sa dolaskom ove vlasti.
    Autonomija ne postoji.
    Ne odlucuje ni o cemu.
    Oduzeta joj je imovina.
    Ona imovina koju su stvarali Vojvodjani generacijama.
    pa se rasprodaje seicima , rusima a lova odlazi u beogradske dzepove.
    To u redu ?

    Meni nije.
    Samo nemoj reci da je stanje u kojem se sada nalazi Vojvodina kriva vojvodjanska vlast.
    Ne, kriva je vlast u Beogradu.
    Kao i za stanje u celoj zemlji.

    Centralizacija.
    U prevodu '...ono sto je tvoje cu ja uzeti a vratiti ti onoliko koliko ti treba jer ja znam koliko ti treba.
    Ja ne kažem da će se to desiti, naročito ne da će se desiti skoro, ali po meni je to dobar smer razvoja.

    I ide mi na krasni to spominjanje "beogradizacije"! Meni još više smeta što (skoro) sve pare koje Vojvodina ima ostaju u Novom Sadu, Subotici i Inđiji. Neka se nose u tri lepe materine i Pajtić i svi ostali "lideri". Koliko oni para vraćaju u evo Sombor na primer?!? Pizde dvolične.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  15. #180

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    ... коју су после комунисти назвали "Војводином"
    ''...Словени, вероватно, суделују с Аварима заједно, као њихови поданици на подручју данашње Војводине...''
    ''... У жудњи за влашћу извесни београдски политичари сматрали су понекад нове области као неку врсту колонија; тамо су упућивали своје људе на положаје, тамо им давали синекуре и повластице, тамо су чак и сами јурили да добију без муке посланичке мандате. У том правцу нарочито се грешило према Јужној Србији, али је било велике јагме и у Војводини и у Босни и Херцеговини...'' (Говори се о периоду после Првог светског рата)

    Изводи су из:
    Владимир Ћоровић – 'Историја српског народа'
    ''...Послије напада Нијемаца на Југославију, напустио је Београд и кренуо у емиграцију заједно са више тадашњих истакнутих југословенских политичара, али је авион којим су путовали оборен 12. априла 1941. године изнад Грчке. У тој несрећи погинуо је и Владимир Ћоровић.' - kome se ne može ni pripisati bliskost sa komunistima.

    Prema tome, naziv Vojvodina postojao je u tom obliku i bez veze sa komunistima.

Strana 12 od 19 PrvaPrva ... 21011121314 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 23:02
  3. Српско Војводство
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 22.01.2012, 09:42
  4. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46
  5. Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 16.11.2009, 14:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •