Војводину треба укинути? - Strana 13
Strana 13 od 19 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 195 od ukupno 278
  1. #181

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Prema tome, naziv Vojvodina postojao je u tom obliku i bez veze sa komunistima.
    Војводина јесте постојала и пре 1945 године као појам, често се управна област или покрајина Банат, Бачка и Барања у народу називала "Војводина", као реликт назива старе покрајине Српско Војводство и Тамишки Банат ... али де факто први пут се званично уводи као име територијалне јединице тек вољом југословенских комуниста приликом дезинтеграције Србије 1943 формирањем тзв. Покрајинског народноослободилачког одбора на чијој основи је и формирана квазидржавност покрајине 1945, а касније и 1974 (оне чувене преамбуле : Полазећи од историјске чињенице да су радници и сељаци и напредни људи свих народа и народности Југославије (итд), уједињени у Народноослободилачком фронту с Комунистичком партијом на челу бла бла бла ...)

    Дакле ... Војводина као појам се јавља непосредно након ослобођења од двоглаве монархије, а као квази покрајина и територијална јединица у од стране комуниста окупираној Србији - тек од 1945- године.

    Све сам лепо рекао и у првој поруци, али лакше је оплести по некоме а не прочитати шта је написао

    Интересантно је за које сте се делове моје поруке ухватили ... а нико да прокоментарише Фрању Јозефа првог Војводу Војводовине и практично оца "Војводине" и Беч и Пешту, који су час оснивали аутономну покрајину па је укидали, па јој повећавали овлашћења, па укидали, па је препајали, прекрајали ... и то како им се ћефне и дуне ... а после "Београд" крив ...
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 08.04.2013 u 00:52

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  2. #182

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Војводина јесте постојала и пре 1945 године као појам... у народу називала "Војводина".

    Интересантно је за које сте се делове моје поруке ухватили ... а нико да прокоментарише Фрању Јозефа, Беч и Пешту, који су час оснивали аутономну покрајину па је укидали, па јој повећавали овлашћења, па укидали, па је препајали, прекрајали ... и то како им се ћефне и дуне ... а после "Београд" крив ...
    Uopšte se ne uključujem u diskusiji pa ni o Franji, Beču... već jednostavno prstom ukazujem da se koristi netačnost.

    Skenirano iz: 'СВЕЗНАЊЕ - општи енциклопедијски лексикон' štampan krajem 30-tih godina XX v.



    Valjda je iz ovoga jasno da da naziv Vojvodina nije samo narodni, kolokvijalni.

  3. #183

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Uopšte se ne uključujem u diskusiji pa ni o Franji, Beču... već jednostavno prstom ukazujem da se koristi netačnost.

    Skenirano iz: 'СВЕЗНАЊЕ - општи енциклопедијски лексикон' štampan krajem 30-tih godina XX v.
    Опет ви побогу о клин, ја о плочу ... ово што сте ми показали показује да се ради о ГЕОГРАФСКОМ региону, тј. опис је ГЕОГРАФСКИ а не политичко-административни. Ја причам да Војводина као ТЕРИТОРИЈАЛНО - УПРАВНА јединица под тим именом НИЈЕ постојала пре 1943. односно 1945. и доласка тј. окупације Србије од стране југословенских комуниста подпомогнутих од стране локалних квислинга.

    Мало пре сам у поруци поменуо да је територија која је од 1918-1919 постојала и као покрајина Банат, Бачка и Барања (чак вам и у загради лепо пише) у народу била називана "Војводина", па је сасвим логично да ће се тај термин наћи у енциклопедији из 1930-те године.

    Читате ли ви, господине драги, уопште шта ја пишем?

    Надам се да сам био мало јаснији. Аутономна Покрајина Војводина или позната као АП Војводина је производ југословенских комуниста и никада пре њих и пре 1943 није постојала таква управна или територијална јединица са таквин називом, осим најприближније Фрањине покрајине Војводство Србија и Тамишки Банат, а то има везе са војводином, колико дупе с милихбротом, да простите на изразу

    Дакле, уопште није неистина (лаж) већ сушта супротност ... тј. чиста и најчистија истина! Болна за неке, за неке најпоноснија ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  4. #184

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Rančeru, složiću se sa tobom da su Flekicini postovi, kako se ono kaže, ostrašćeni, sa primernim ili ne komentarima. Ali to je njegovo viđenje javnih ličnosti, a sa njime se ja mogu i ne moram složiti. Ali Mijatović je započeo, a ti nastavio ličnu prozivku i negativnu karakterizaciju sagovornika, člana foruma. E, sa time se ne slažem!

    Doduše, ti si to u svom stilu začinio temom, ali Mijatović nije pročitao verovatno ni red onoga što je Flekica postovao, a sigurno nije sve pročitao, a sebi daje za pravo da pljuje po članu foruma. Sa time se tek ne mogu složiti.
    kakav si ti car, strašno. Kako možeš da znaš šta sam pročitao, a šta nisam, postao si Trgovčević, imaš prsten koji trljaš, šta li?

    Pazi sad:
    На видело је изашла права политика и лице Бојана Тачија, или Бојана Харадинаја, или Бојана Павелића, или Бојана Туђмана, или Бојана Орића, или Бојана Клинтона ... Сва ова нова презимена војвођанског квазипремијера су иронија, да је Бојан др Доцент успео за једно после подне да уради они што наведени злотвори нису успели годинама.
    Meni je ovo uvredljiv ton, izmišljanje prezimena, vređanje premijera Vojvodine na najvulgarniji i najprostiji način. Ako ti sa tim nemaš problema, onda bi trebalo da se zamisliš nad sobom.

    Dalje:

    Надам се да ће Републички парламент распустити скупштину и "владу" Војводине, и да ће се расписати нови покрајински избори, јер су ови жути бандити дефинитивно погубили компас! А Бојана Тачија треба ухапсити како због РБВ, тако и због отвореног подривања државног поретка (под ироничном маском заштите Устава )
    Totalno neostrašćeno, argumentovano, takoreći hipipokretovsko izlaganje.

    Ono što sam izostavio je odraz njegove dobre obaveštenosti i apsolutnog uvida u srž problema, tako da oko toga nema rasprave, jelte.

    E sad, smešne su mi tvoje tvrdnje kako je ok najvulgarnije vređati javne ličnosti, a totalno je nedopustivo zapitati se kakva je zaboga osoba koja krene sa prepucavanjima oko 20 00, a završi oko jedan posle ponoći. Ja mislim da imam puno pravo da se zapitam odakle izviru svi ti dražesni likovi, i imam puno pravo da kažem kako mi zvuči kao paranoik, da ćiriličari to svi vidimo, pa bih tebe pitao šta znači "pljuvanje" sa kojim se ti ne slažeš? U stvari zaboravi, sad ćeš da kreneš sa razvlačenjem u sitna crevca, i to stvarno nema šanse da pročitam.

    Elem, nemam pojma ni zašto sam sve ovo napisao, vervatno zato što sam deo žute bande koja je uništila ovu jadnu zemlju decenijama građenu od strane istinskih patriota koji danas uglavnom pišu ćirilicom, glasaju za Tomu Nikolića, nose Vučićevu sliku u novčaniku, a potajno maštaju da im Ivica zapeva Miljacku na svadbi ili barem proslavi detetovog rođendana. Neću više, majke mi.
    Poruku je izmenio Mijatović, 08.04.2013 u 17:49

  5. #185

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    E sad, smešne su mi tvoje tvrdnje kako je ok najvulgarnije vređati javne ličnosti, a totalno je nedopustivo zapitati se kakva je zaboga osoba koja krene sa prepucavanjima oko 20 00, a završi oko jedan posle ponoći. Ja mislim da imam puno pravo da se zapitam odakle izviru svi ti dražesni likovi, i imam puno pravo da kažem kako mi zvuči kao paranoik, da ćiriličari to svi vidimo, pa bih tebe pitao šta znači "pljuvanje" sa kojim se ti ne slažeš? U stvari zaboravi, sad ćeš da kreneš sa razvlačenjem u sitna crevca, i to stvarno nema šanse da pročitam.
    Са овим делом поруке си показао колико си у ствари острашћен, погубљен и тужан случај ...
    Стварно појма немама какав човек, осим припадник усташке идеологије може у било какав контекст доводити употребу ћирилице са било чиме што је написано на овим страницама.

    Шта тебе брига шта са ја радио од 20 часова па до после поноћи, можда сам писао докторску дисертацију или сам завршавао неки извештај, па сам хтео да се расправљам са неистомишљеницима и "усташама" на интернету (не нужно и на овом форуму)? Ти као никада ниси убијао време, никада ниси блејао на интернету до ситних сати ...

    Патетичан си и смешан са својим "аргументима" ... хајде дај нешто конкретно па да имамо о чему да причамо, тужни мали човече ...

    П.С; наставиш ли са усташоидном идеологијом на форуму и са агитацијом за укидање ћирилице као и довођењем у негативни контекст коришћење исте, бићу принуђен да пријавим твоје поруке администраторима. Срам те било ... латиничару (видиш ли колико то јадно звучи!)

    драго ми је да си и ти свестан колике су злочине починили крвници које сам поменуо иронично додајући војвођанском квазипремијеру различита презимена "угледних" грађана запада ... дакле, и ти имаш ипак мало сиве мождане масе у малом мозгу која разликује добро и зло ...

    тужан си ми ... али стварно ... ево нећу ни ја више ... иди латиничари мало по авлији ... можда ти буде лакше ... сврати до Ковина узгред ... можда због избора, а можда због неких других разлога, не бих да улазим у то!
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 08.04.2013 u 19:07

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  6. #186

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat Mijatović kaže: Pogledaj poruku
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Rančeru, složiću se sa tobom da su Flekicini postovi, kako se ono kaže, ostrašćeni, sa primernim ili ne komentarima. Ali to je njegovo viđenje javnih ličnosti, a sa njime se ja mogu i ne moram složiti. Ali Mijatović je započeo, a ti nastavio ličnu prozivku i negativnu karakterizaciju sagovornika, člana foruma. E, sa time se ne slažem!

    Doduše, ti si to u svom stilu začinio temom, ali Mijatović nije pročitao verovatno ni red onoga što je Flekica postovao, a sigurno nije sve pročitao, a sebi daje za pravo da pljuje po članu foruma. Sa time se tek ne mogu složiti.
    kakav si ti car, strašno. Kako možeš da znaš šta sam pročitao, a šta nisam, postao si Trgovčević, imaš prsten koji trljaš, šta li?
    Obrati pažnju na reč "verovatno" koja označava da pretpostavljam, a ne tvrdim. Moja pretpostavka je jednostavna posledica tvog oftopik posta, u kojem se ni rečju ne osvrćeš na temu, no samo ističeš svoju superiornost u odnosu ne neke tamo flekice koji su se usudili da misle drugačije.
    Pazi sad:
    На видело је изашла права политика и лице Бојана Тачија, или Бојана Харадинаја, или Бојана Павелића, или Бојана Туђмана, или Бојана Орића, или Бојана Клинтона ... Сва ова нова презимена војвођанског квазипремијера су иронија, да је Бојан др Доцент успео за једно после подне да уради они што наведени злотвори нису успели годинама.
    Meni je ovo uvredljiv ton, izmišljanje prezimena, vređanje premijera Vojvodine na najvulgarniji i najprostiji način. Ako ti sa tim nemaš problema, onda bi trebalo da se zamisliš nad sobom.
    Sa takvim imenovanjem imam isto toliko problema koliko si se i ti zamislio i usprotivio korišćenju nadimaka kao što su Picousti, Prase i slični. Nisam primetio da ti je smetalo kada su tako nazivali Vučića i Dačića. Još jednom, to su javne ličnosti i sasvim je umesno njih (i Pajtića i Vučića i Tomu i Dinkića i koga god) karakterisati i na takav način.
    Dalje:

    Надам се да ће Републички парламент распустити скупштину и "владу" Војводине, и да ће се расписати нови покрајински избори, јер су ови жути бандити дефинитивно погубили компас! А Бојана Тачија треба ухапсити како због РБВ, тако и због отвореног подривања државног поретка (под ироничном маском заштите Устава )
    Totalno neostrašćeno, argumentovano, takoreći hipipokretovsko izlaganje.

    Ono što sam izostavio je odraz njegove dobre obaveštenosti i apsolutnog uvida u srž problema, tako da oko toga nema rasprave, jelte.

    E sad, smešne su mi tvoje tvrdnje kako je ok najvulgarnije vređati javne ličnosti, a totalno je nedopustivo zapitati se kakva je zaboga osoba koja krene sa prepucavanjima oko 20 00, a završi oko jedan posle ponoći. Ja mislim da imam puno pravo da se zapitam odakle izviru svi ti dražesni likovi, i imam puno pravo da kažem kako mi zvuči kao paranoik, da ćiriličari to svi vidimo, pa bih tebe pitao šta znači "pljuvanje" sa kojim se ti ne slažeš?
    Ne sporim tvoje pravo da se išta zapitaš, ali jedno je razmišljat o nečemu i nekome, a sasvim drugo vređati sagovornike, članove foruma.
    U stvari zaboravi, sad ćeš da kreneš sa razvlačenjem u sitna crevca, i to stvarno nema šanse da pročitam.

    Elem, nemam pojma ni zašto sam sve ovo napisao, vervatno zato što sam deo žute bande koja je uništila ovu jadnu zemlju decenijama građenu od strane istinskih patriota koji danas uglavnom pišu ćirilicom, glasaju za Tomu Nikolića, nose Vučićevu sliku u novčaniku, a potajno maštaju da im Ivica zapeva Miljacku na svadbi ili barem proslavi detetovog rođendana. Neću više, majke mi.

    Nadam se da nisam previše usitnio i da će tvoja tiba moći to da svari, ako se uopšte i udostojiš pročitati šta misli neko ko nije tako kul.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #187

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    08. април 2013. | 00:25 → 16:55 | Извор: РТВ, Бета, Танјуг, Блиц

    Пастор одложио седницу на којој је требало да се расправља о Декларацији



    НОВИ САД -

    Председник Скупштине Војводине Иштван Пастор одложио је седницу заказану за среду, на којој је требало да се расправља о Декларација о заштити уставних и законских права Војводине.

    Пастор је оценио да је потребно да се смире тензије и додао да аутономија Војводине не сме да буде предмет политичких препуцавања.

    Најавио је да ће пре седнице парламента, у наредних неколико дана, бити одржана седница Одбора за уставноправна питања.

    Пајтић одбацио оптужбе о дестабилизацији Србије


    Пајтић је претходно најавио да ће покрајински парламент у среду донети Декларацију о заштити уставних и законских права АП Војводине, јер "велика већина грађана јасно види да се та права не поштују и повређују".

    "То најдиректније утиче на интересе грађана Војводине. Нарушавају се и раније стечена права, што је незабележено у модерној европској пракси. Декларација ће озбиљно упозорити на то да непоштовање начела аутономије, уставних и законских решења, слаби правну државу и европску демократску праксу. Тиме се угрожавају стабилност и нормално функционисање одговорне државе", поручио је Пајтић у писаној изјави за јавност.

    Он је одбацио оптужбе политичких противника да декларација о заштити права Војводине дестабилизује земљу, истичући да су Војвођани привржени Србији и да то нико и ништа неће променити.

    "Декларација о заштити Војводине је управо посвећена обавези свих државних институција да поштују Устав и законе ове земље. Уређење Републике Србије, па и положај Војводине у њој, јесте искључиво унутрашње политичко питање, а текст декларације ће бити упућен посланицима у Скупштини Војводине и републичким институцијама", рекао је Пајтић за Блиц.

    Пајтић је рекао и да је републичка влада почела да доноси одлуке о уступању покрајинске имовине локалним самоуправама у којима су њихове страначке колеге на власти и да још осуђују покрајинску власт што се буни због тог противуставног понашања.

    "У институцијама које би по Закону о преносу надлежности морале припасти грађанима Војводине игнорише се закон у потпуности. Овакав степен бахатости појединих органа на власти је несхватљив", рекао је Пајтић, заменик председника Демократске странке.

    Опозиција тражи превремене покрајинске изборе

    Представници опозиционих партија у Скупштини Војводине оптужили су данас Владу Војводине да Предлогом декларације о заштити уставних и законских права Војводине покушава да скрене пажњу јавности са властите одговорности за "упропаштавање" Војводине и поново затражили расписивање превремених покрајинских избора.

    Потпредседник Социјалистичке партије Србије Душан Бајатовић рекао је на конференцији за новинаре у Скупштини Војводине да је војвођанско питање "измишљено", а самим тим и његова "радикализација и интернационализација".

    "Можда је овај Предлог декларације сепаратизам, а можда и скретање пажње са чињенице да је Влада Војводине одговорна за сиромаштво и незапосленост у покрајини", рекао је Бајатовић и оценио да је циљ покрајинске владе да изазове "тучу" са Владом Србије.

    "Давно је прошло време када су они који радије гледају у Беч и у Будимпешту него у Београд могли да намећу такве теме", казао је Бајатовић.

    Потпредседник Српске напредне странке Игор Мировић назвао је Предлог декларације "политичким памфлетом" и додао да је Томислав Николић био у праву када је јуче Владу Војводине назвао "такозваном", јер се не понаша у складу са Уставом и законима.

    "Војводина није приватна држава било које политичке странке", рекао је Мировић и оптужио Владу Војводине да је с Предлогом декларације злонамерно изашла у јавност у моменту када се воде врло тешки преговори о Косову и Метохији.

    Шеф посланичке групе Демократске странке Србије Бранислав Ристивојевић оптужио је Владу Војводине да је покрајину претворила "у прах и пепео" и оценио да је и Статут Војводине неуставан.

    Представници опозиције затражили су расписивање превремених покрајинских избора и казали да се залажу за функционалну аутономију Војводине, у складу са Уставом и законима.

    Зобеница: Декларација изазвала револт грађана

    Потпредседник Градског одбора Српске напредне странке (СНС) за Нови Сад Дамир Зобеница изјавио је да је идеја о усвајању декларације о заштити уставних и законских права Војводине изазвала велики револт грађана који од те странке очекују реакцију.

    Зобеница је на конференцији за новинаре рекао да је првенствени циљ СНС-а у Новом Саду да се то питање реши политичким путем, али да се не могу, како је рекао, игнорисати бројни захтеви грађана за излазак на улице.

    "Никада ниједно дешавање у Новом Саду није изазвало толики револт грађана. Свакодневно, огроман број грађана долази у наше просторије или на неки други начин од нас захтева реакцију", рекао је Зобеница.

    Упитан да ли ће и када бити донета одлука о евентуалном уличном протесту, Зобеница је казао да ће се сигурно о томе разговарати на Градском одбору странке, али да ће коначну одлуку донети врх СНС-а , односно председник странке Александар Вучић.

    Новаковић (ДС): Идеја била да се "хармонизују" односи између републичких и покрајинских власти

    Шеф посланичке групе Демократске странке (ДС) у Скупштини Војводине Борислав Новаковић изјавио је данас да је идеја Предлога декларације о заштити уставних и законских права Војводине била да се "хармонизују" односи између републичких и покрајинских власти и поздравио одлуку да се расправа о тој декларацији одложи.

    Новаковић је новинарима рекао да је тај документ изазвао опречне реакције, али је додао да охрабрује чињеница да "превладава свест и код позиције и код опозиције да би било јако штетно даље драматизовати и дизати тензије поводом овога".

    "Уосталом, сама логика и суштина овог документа јесте да се хармонизују односи између републичке власти, покрајинске власти и локалних самоуправа на пословима поштовања Устава, закона и утврђених процедура", казао је Новаковић.

    Према његовим речима, због тога је донета одлука да се о свему томе поведе шира расправа, прво на седници Одбора за уставно-правна питања Скупштине Војводине, а да се тек потом та тема нађе на дневном реду Скупштине Војводине.
    .................................................. ...................................

    Ко би рекао да је господин Пастор у овом тренутку имао више слуха за интерес Србије од бојана др доцента пајтића, просто невероватно ....

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  8. #188

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Sad biste mogli da završite sa uzajamnom psihoanalizom i da se vratite na temu
    Svako ima pravo da izrazi svoje mišljenje, kojim god hoće pismom, sve dok ne vređa ostale članove foruma.
    Fala lepo, doviđenja.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #189

    Novi Sad: Sprečili igru secesije

    Novi Sad: Sprečili igru secesije

    J. SIMIĆ | 08. april 2013. 20:56

    Predsedavajući Ištvan Pastor otkazao spornu sednicu Skupštine Vojvodine o deklaraciji da bi se smirile tenzije. SNS, SPS i DSS optužili Pajtića da vodi Vojvodinu u separatizam



    SKUPŠTINA Vojvodine neće u sredu imati priliku da se izjasni o Deklaraciji koju je u subotu obelodanio predsednik vojvođanske Vlade Bojan Pajtić (DS), jer je predsednik pokrajinskog parlamenta Ištvan Pastor (SVM) otkazao zasedanje do - daljeg.

    Pošto sam sagledao sve moguće aspekte, uključujući i trenutak u kojem se ovo sve dešava, odlučio sam da odložim sednicu kako bi se tenzije smirile - rekao je Pastor.

    Donoseći ovu odluku, Pastor se, kako je rekao, konsultovao i sa Pajtićem. Dogovoreno je i da Pastor u narednih nekoliko dana najpre zakaže sednicu Odbora za ustavno-pravna pitanja. Tom zasedanju prisustvovaće Pajtić, kao izvestilac o Deklaraciji za zaštitu Vojvodine, ali i predstavnici opozicije.

    - Možda ćemo se i više puta sastajati u Odboru, jer ustavno-pravna pozicija Vojvodine ne treba da bude predmet političkog prepucavanja na način kakav smo videli prethodnih dana - rekao je Pastor i najavio da će tek potom zakazati novu sednicu parlamenta.

    Odustajanju vladajuće koalicije DS-SVM-LSV od zasedanja u sredu doprinela je burna reakcije pokrajinske opozicije.

    Pre obraćanja Pastora novinarima, u skupštinskom holu, tridesetak metara od njegovog kabineta, predvodnici opozicionih stranaka SNS, SPS i DSS još jednom su optužili Pajtića da vodi Vojvodinu u secesiju.

    Igor Mirović (SNS), Dušan Bajatović (SPS) i Branislav Ristivojević (DSS) kazali su da je Deklaracija politički pamflet iza koga ne stoje građani Vojvodine.

    Komentarišući izjavu predsednika Srbije Tomislava Nikolića o ”takozvanoj Vladi Vojvodine”, Mirović je rekao da je predsednik Srbije ”pogodio pravu reč”, dok Bajatović smatra da nije Nikolić Vladu Vojvodine doveo da bude takozvana, već je to učiinila ona sama.

    STRAH OD ”JOGURTA”

    PREMA saznanjima ”Novosti”, jedan od razloga da aktuelna vlast u Vojvodini ”smiri loptu” i otkaže sednicu predviđenu za 10. april, bila je i najava da se očekuje dolazak velikog broja građana pred parlament.

    VUČIĆ: ZAR NIJE DOSTA PROBLEMA U SRBIJI

    PRVI potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić kazao je da SNS poštuje Ustavom zagarantovanu autonomiju Vojvodine, ali i najviši pravni akt države i da nikome neće dozvoliti da se ”igra separatističkih igara”.
    - Malo je problema Srbiji, pa je sada bilo potrebno da bez ikakvog razloga i ikakvog povoda, valjda zato što nije po njihovoj volji neki direktor negde izabran, pokušavaju da kreiraju krizu i na severu Srbije.

    .................................................. ...................
    Свака част господину Пастору на трезвености и мудром потезу, за разлику од домаћих издајника који се крију иза Устава којег здушно критикују, не поштују и подривају у сваком могућем тренутку...

    И нека буду сигурна жута господа и остали сецесионисти, да би проглашење срамне декларације изазвало страховите протесте у Новом Саду, Зрењанину, Панчеву и осталим градовима широм Српског Војводства ... Ако су храбри, нека распишу покрајинске изборе, па да видимо ко је ко и ко је где ....

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  10. #190

    04 Preko pune linije

    Vojvođanske političko-privredne gazde u potaji spremaju svoju privatnu državu



    Mada je srpsko rukovodstvo sprečilo dalju eksploataciju državnih para iz pokrajinskog Fonda za razvoj, preko koga su tajkuni plaćali reket Bojanu Pajtiću i vojvođanskoj političkoj eliti, mnogi pokrajinski sekretari već sada vide sebe kao ministre u budućoj vladi neke separatističke pseudodržave

    Bojan Pajtić i Dušan Bajatović u tajnom dogovoru formiraju paralelnu službu bezbednosti koja treba u Vojvodini da bude pandan bezbednosno informativnoj agenciji (BIA). Traje tajni dogovor Bojana Pajtića, Dušana Bajatovića i Dragoslava Petrovića da po svaku cenu i u najkraćem roku moraju da zatresu političku situaciju u Vojvodini dok se srpsko rukovodstvo na čelu sa Tomom Nikolićem i Ivicom Dačićem bavi sa Kosovom.

    Paralelna služba bezbednosti na čelu sa bivšim načelnikom BIA Sašom Vukadinovićem naveliko radi na vrbovanju kadrova bivše pokrajinske DB, a u svemu tome im jako smeta i ometa ih u ostvarenju ciljeva načelnik BIA za Vojvodinu, Aleksandar Gak.

    Bajatović namerno radi na rušenju ugleda SPS-a u Vojvodini, tako sto se nekontrolisano i čobanski bahato ponaša na javnim mestima, gde pijanči gotovo svake noći, i muzici ostavlja od 2.000 - 3.000 evra, a posebno se razmeće u lokalima autonomaških tajkuna. Bajatović je inače bez dozvole zaposlio u Srbijagasu oko 260 ljudi...

    Kako bi zaposlio sve te ljude, on je morao da osniva nove sektore i to bez bilo kakve dozvole Upravnog odbora "Srbijagasa" i Ministarstva energetike.

    Većina tih ljudi su bliski Bajatoviću. Samostalno je formirao Sektor unutrašnje kontrole, koji je poverio tim ljudima. Generalni direktor "Srbijagasa" nije štedeo ni kada su u pitanju ugovori o delu, po kojima neki primaju 125.000 mesečno.

    Ako se uzme u obzir njegova plata u Srbijagasu od 17.000 evra mesečno i direktorska plata u okviru Banke za prinudnu naplatu kod građana od 6.000 evra mesečno i ovih 260 koji su zaposleni bez dozvole po Bajatovićevoj tarifi od 8000-13.000 evra, onda je jasno zašto ovaj pajac i pijani noćni cirkuzant sa podbulim licem banči svake noći do zore bez ženske pratnje, uzvikujući parole za neupućene budale i gladnu sirotinju željnu jeftinog pozorišta koje pruža ova država.

    Bič Bajatovićevog lošeg ponašanja osetilo je rukovodstvo SPS-a u Bačkoj Palanci i Beočinu, gde su izbačeni iz vlasti tako da opštinski odbori smatraju da je glavni krivac za ovakvo stanje "čobansko ponašanje predsednika pokrajinskog odbora SPS-a Dušana Bajatovića"!

    Bojan Pajtić i Dusan Bajatović ubrzano rade po zadatku strane službe da se Vojvodina što pre odvoji od Srbije - gde Pajtić i Bajatović otvoreno nude po 2.700 evra svakom građaninu koji glasa za otcepljenje Vojvodine.

    Strukture vlasti, odnosno službe u Srbiji su pronašle način i modalitete kako su vađene pare iz pokrajinskog Fonda za razvoj, kao i tajnog fonda u koji su Borovica, Matijević, Kostić, Gajić i ostali uplaćivali reket Bojanu Pajtiću i Dušanu Bajatoviću za separatizam. Bajatović se svakodnevno hvali najužem rukovodstvu pokrajinskog odbora SPS-a da Ivica Dačić ne može da ga smeni, jer on sada kao bogat čovek može sve da izlobira i isfinansira pa i da dobije mesto predsednika SPS-a Srbije. Pokrajinski sekretari koji sebe vide kao ministre u budućoj pokrajinskoj vladi, javno komentarišu po gradu da Pajtić naređuje Saši Vukadinoviću da formira dosije za sve po njega opasne građane Vojvodine koji ugrožavaju njegovu separatističku koncepciju.

    Da je srpsko rukovodstvo shvatilo ozbiljno situaciju, bio je pravi potez što je ukinuta Razvojna banka Vojvodine koja je služila isključivo za pljačku od strane Bojana Pajtića, Dušana Elezovića i Dušana Bajatovića sa njihovim tajkunima poput Borovice, Gajića, Matijevića, Ace "Dijagonale" i ostalih. Ta banka je bila nepresušni rezervoar odakle su pomenuti crpili sredstva za lično bogaćenje i ostvarivanje svoje separatističke koncepcije koja je uključivala i stvaranje tajne armije.

    Supruga Bojana Pajtića, Vesna Bolidovski, na kolegijumu Kliničkog centra Vojvodine sve česce se žali direktoru Draganu Draskovicu da u zadnje vreme ne može da prepozna svog supruga koji je ogrezao u mržnji prema Draganu Đilasu u kome on vidi svog suparnika i tvrdi kako Bojan Pajtić traži način kako pod hitno da otera Gorana Ješića iz pokrajinske Vlade i DS-a.

    Ješić je to shvatio, i žali se, po pričanju njegove majke, saradnicima u Inđiji da je jako pogrešio sto je otišao da podrži Bojana Pajtića, jer tek sada vidi kakva je Pajtićeva koncepcija, i zašto ga je on pozvao i postavio na mesto potpredsednika Izvršnog veća Vojvodine.

    Saša Vukadinović neumorno radi na formiranju dosijea svih pokrajinskih sekretara, pa je od Pajtića zahtevao da mu se omogući nabavka opreme za tajno snimanje i prisluškivanje, tako da je već obavio kontakte sa kompanijama i agencijama koje se bave tom delatnošću, na osnovu svojih ranijih veza dok je prisluškivao pojedince iz sadašnje vlasti Srbije po naređenju Borisa Tadića.

    I njegov komentar je da se oseća izdan od Borisa Tadića i rukovodstva DS-a za koje je radio stvari koje sankcioniše krivični zakon Srbije.

    Sve progresivne snage koje su za jedinstvenu Srbiju osuđuju ponašanje Pajtića, Bajatovića i Dragoslava Petrovića što može svako pročitati na brojnim stranicama interneta i gotovo svakodnevno se javljaju ljudi iz Srbije koji ovo komentarišu i osuđuju ovakvo ponašanje navedene separatističke klike tražeći da se preduzmu određene zakonske mere dok sve ne bude kasno.

    Građani Srbije i Vojvodine ne mogu da shvate podmuklo i neprijateljsko ponašanje Bojana Pajtića kada je za vreme boravka celokupne drzavne delegacije u Briselu otišao sa ministrom spoljnih poslova Mađarske na poklonjenje i otvaranje spomen ploče u Teleckoj kod Sombora, mađarskim fašistima - Honvedima koji su Srbe i Jevreje klali po ulicama Novog Sada i mnogih mesta u Bačkoj i bacali pod led na Tisi i Dunavu, a posebno intelektualnu elitu za vreme novosadske racije 1942. godine i koji su glavnog zločinca Šandora Kepira, koji je to naređivao čuvali u sudnici Budimpešte pre par godina.

    Lazar Pajtić, otac Bojana Pajtića, rođen je u Senti a radio je kao pravoslavni sveštenik u Nadalju, i koji je zbog poznate afere sa kumom Mađarom u seksualnom klinču kada ga je zatekla supruga izgubio glas, bio raspopljen (izbačen iz SPC), posle kratkog rada na stovarištu drvne industrije "Šipad", a kod kuma u Senti odlazi u Mađarsku gde u Sent Andreji u parohiji radi kao šofer i iz mržnje stupa u vezu sa mađarskom obaveštajnom službom za koju nije samo on radio već je i sina Bojana, kao studenta prava povezao sa zadatkom da špijunira.

    Čestiti članovi rukovodstva DS-a Vojvodine su u nemilosti Bojana Pajtića, ako nemaju homoseksualne i lopovske sklonosti, i svi dobro znaju zašto ne mogu da napreduju.

    Nastrane sklonosti Bojana Pajtića su nasledne od oca Lazara, što znaju i njegova majka a i supruga koja je lekar, i više i ne živi sa njim, kao što i Bojanova majka ne živi sa njegovim ocem, a te sklonosti je Bojan Pajtić posebno potvrdio kada je kao pravnik iz obligacionih odnosa odbranio doktorsku tezu o razvodima braka kod istospolnih supružnika, pa i ne čudi tako veliko prijateljstvo Pajtića i Dušana Bajatovića

    Arpad Nađ

    izvor

    .......................................
    Нека је само 20% горе написаног истина, а сигурно је више, јер сви знају колико је пара исисано од грађана Војводине преко РБВ-а и колико је пара опљачкао Бајатовић ... ми смо у жешћем проблему ако држава не реагује под хитно!

    избори ... што пре!
    Тандем Бајатовић-Пајтић ... зна се где - у затвор што је пре могуће!
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 09.04.2013 u 11:27

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  11. #191

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    ako se uopšte i udostojiš pročitati šta misli neko ko nije tako kul.
    Nisam se udostojio zato što je stvarno retko ko kul kao ja.

    Elem, na temu: Vojvodinu treba ukinuti i nazvati je Severna Srbija. Ćirilicu na internetu isto tako ukinuti. Pajtić je car i voleću ga do smrti. Bo-ja-ne! Bo-ja-ne! Bo-ja-ne!

    Možda sam kontradiktoran, al' može mi se.

  12. #192

    14 Odgovor: Војводину треба укинути?



    Барикада за Владу Војводине

    Покрет Двери сматра да је Скупштина и Влада Војводине отишла предалеко са предлогом аутономашке декларације и да је дошло крајње време да се размонтира извор сепаратизма у северној Србији , а то је владавина ДС и сателитске ЛСВ у Покрајини. После свих афера у Развојној банци, скандала са узимањем страначких кредита без било каквих гаранција, пада подршке грађана Пајтићу и његовој аутономашкој камарили, време је да се све патриотске политичке снаге удруже у један фронт за обарање Владе Војводине и ванредне покрајинске изборе.

    Сраман Пајтићев покушај да се у време велике косовске кризе отвори „војвођанско питање” доказ је свега онога што Двери тврде још од септембра прошле године када је започета наша кампања за укидање политички непотребне и економски штетне аутономне покрајине Војводине. Уколико сада не станемо на пут војвођанском сепаратизму и Демократској странци као извору великоаутономашких тенденција, Пајтић и Чанак ће вребати сваку прилику када је Србија угрожена и у кризи да интернационализују војвођанско питање и раде на разбијању државе.

    У северној Србији сада постоји огромна већина за рушење Пајтићеве Владе и Скупштине, коју чине ДСС, СНС, СПС, СРС и Двери. Без обзира на политичке разлике међу нама заједничко нам је да је пад Пајтићевог режима са власти национални и државни интерес. Покрет Двери сматра да се тада отвара прилика да се размотри и Уставом предвиђена могућност укидања аутономије Војводине, како би се уместо у набујалу новосадску администрацију буџетска средства инвестирала директно свим локалним самоуправама у северној Србији. Укидање аутономије, уз задржавање достигнутог нивоа људских и мањинских права који је међу највишима у Европи, било би најбоља брана за било какав сепаратизам у будућности.

    Подржавамо студентски протест најављен за петак, 12. април у 17 часова испред Скупштине АП Војводине и организовано ћемо се придружити протесту.

    Информативна служба Покрета Двери

    Контакт за све додатне информације:
    - 063 467 193
    - 063 829 46 53

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  13. #193

    14 Protest u Novom Sadu zbog deklaracije o pravima Vojvodine

    Protest u Novom Sadu zbog deklaracije o pravima Vojvodine



    Beta | 10. 04. 2013. - 13:48h

    Više vojvođanskih udruženja najavilo je za petak u Novom Sadu protest protiv donošenja Deklaracije o zaštiti ustavnih i zakonskih prava Vojvodine, koju su označile kao "separatističku".

    Potpredsednik Udruženja građana "Ravnica srpska" Sava Stambolić pozvao je na konferenciji za novinare danas u Beogradu pokrajinsku vlast da podnese ostavku, upozorivši da njegovo udruženje "neće dozvoliti da se u Vojvodini ukoreni separatizam".

    "Pozivamo vlast u Vojvodini da na izborima proveri svoj legitimitet", rekao je Stambolić i dodao da se nada da će pokrajinsko rukovodstvo "shvatiti kakvu su grešku napravili".

    Sednica vojvodjanskog parlamenta na kojoj će se raspravljati o Deklaraciji o zaštiti prava Vojvodine, bila je zakazana za danas, ali je kasnije otkazana.

    Udruženja građana "Ravnica srpska" i "Ujedinjena omladina srpska" najavile su protest za petak u 17 sati, a podršku su najavili i Udruženi sindikati Srbije "Sloga".

    Predsednik USS "Sloga" Željko Veselinović istakao je da je rasprava o deklaraciji u vojvodjanskom parlamentu bila zakazana "na godišnjicu osnivanja Nezavisne države Hrvatske (NDH)" u Drugom svetskom ratu - 10. april, što je ocenio kao "problematičan datum".

    "U Jugoslaviji Vojvodina je bila najrazvijenija regija, a sada ima blizu 300.000 nezaposlenih što je više nego na jugu Srbije", dodao je on.

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  14. #194

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku


    Барикада за Владу Војводине

    Покрет Двери сматра да је Скупштина и Влада Војводине отишла предалеко са предлогом аутономашке декларације и да је дошло крајње време да се размонтира извор сепаратизма у северној Србији , а то је владавина ДС и сателитске ЛСВ у Покрајини. После свих афера у Развојној банци, скандала са узимањем страначких кредита без било каквих гаранција, пада подршке грађана Пајтићу и његовој аутономашкој камарили, време је да се све патриотске политичке снаге удруже у један фронт за обарање Владе Војводине и ванредне покрајинске изборе.

    Сраман Пајтићев покушај да се у време велике косовске кризе отвори „војвођанско питање” доказ је свега онога што Двери тврде још од септембра прошле године када је започета наша кампања за укидање политички непотребне и економски штетне аутономне покрајине Војводине. Уколико сада не станемо на пут војвођанском сепаратизму и Демократској странци као извору великоаутономашких тенденција, Пајтић и Чанак ће вребати сваку прилику када је Србија угрожена и у кризи да интернационализују војвођанско питање и раде на разбијању државе.

    У северној Србији сада постоји огромна већина за рушење Пајтићеве Владе и Скупштине, коју чине ДСС, СНС, СПС, СРС и Двери. Без обзира на политичке разлике међу нама заједничко нам је да је пад Пајтићевог режима са власти национални и државни интерес. Покрет Двери сматра да се тада отвара прилика да се размотри и Уставом предвиђена могућност укидања аутономије Војводине, како би се уместо у набујалу новосадску администрацију буџетска средства инвестирала директно свим локалним самоуправама у северној Србији. Укидање аутономије, уз задржавање достигнутог нивоа људских и мањинских права који је међу највишима у Европи, било би најбоља брана за било какав сепаратизам у будућности.

    Подржавамо студентски протест најављен за петак, 12. април у 17 часова испред Скупштине АП Војводине и организовано ћемо се придружити протесту.

    Информативна служба Покрета Двери

    Контакт за све додатне информације:
    - 063 467 193
    - 063 829 46 53
    Ako D(Z)veri nekog zovu na protest, e ondaK je to nešto

    Ovo mi zvuči nešto kao reklama tipa "dođite na gay paradu, mi vas podržavamo 100%. Bićemo tamo i biĆemo vas". Kontraproduktivno ...

  15. #195

    DS: SNS urušava ustavni poredak Srbije

    DS: SNS urušava ustavni poredak Srbije
    10. 04. 2013. - 15:45h



    Predsednik Pokrajinskog odbora Demokratske stranke (DS) Miroslav Vasin optužio je danas Srpsku naprednu stranku (SNS) da urušava ustavni poredak zemlje i napada ustavnom definisane i legitimno izabrane institucije i funkcionere.

    Vasin je na konferenciji za novinare povodom najavljenog skupa protiv Deklaracije o ustavno-pravnoj zaštiti Vojvodine optužio i predsednika Srbije Tomislava Nikolića da krši Ustav jer Ustavom definisane institucije i organe naziva takozvanim.

    "Vojvodinom kruže pozivi pristalicama SNS-a na masovna okupljanja koji su prepuni govora mržnje i pozivaju na linč", rekao je Vasin i zapitao se da li se to vraćamo u devedesete godinje prošlog veka.

    SNS je ranije danas najavila da će se u petak, 10. aprila, pridružiti mitingu protiv deklaracije koju je predložila Vlada Vojvodine.

    U pozivu koji se članstvu SNS distribuira putem SMS porukama navodi se da svi ljudi "kojima je stalo do opstanka Vojvodine u Srbiji u što većem broju dodju na miting protiv usvajanja deklaracije koja vodi otcepljenju Vojvodine od Srbije, koje zagovaraju Čanak, Pajtić i drugi".

    "U Nišu se privode ljudi zbog lepljenja plakata na kojima se Vučić i Nikolić nazivaju izdajnicima, a sasvim je normalno da se predsednik Vlade Vojvodine u režimskim medijima danima naziva ustašom, a Vlada Vojvodine se poredi sa Nezavisnom državom Hrvatskom", rekao je Vasin.

    Prema njegovim rečima, nema uopšte dileme da će u petak u Novi Sad doći veliki broj pristalica SNS i njihovih koalicionih partnera i zapitao se ko će njihov dolazak finansirati i od čijih para.

    "Vlada Vojvodine je pokazala spremnost da se tenzije smire i odložila sednicu Skupštine Vojvodine na kojoj je trebalo da se raspravlja o deklaraciji", podsetio je Vasin i ocenio da organizovanja protesta nema za cilj osudu Deklaracije nego očigledno nešto drugo.

    Prema njegovim rečima, sve ga podseća na scenario iz vremena "jogurt revolucije", kojom je "započeto svo zlo" koje je kružilo Balkanom, ali i pokazuje pravo lice onih koji se navodno zalažu za evropsko lice Srbije.

    Na pitanje da li je Vlada Vojvodine odustala od usvajanja deklaracije, Vasin je rekao da je sednica samo odložena, a da će termin nove sednice biti poznat posle zasedanja Odbora za Ustavna pitanja Skupštine Vojvodine.

    "Ovaj dolukument se zalaže za poštovanje Ustava, a ne za separatizam. SNS ovakvim ponašanjem samo pokazuje da po svaku cenu želi da dodje na vlast prikrivajući svoju nesposobnost i očigledne unutarstranačke razlike po pitanju Kosova", rekao je Vasin.

    .........................................
    Да не буде да се није чуо "глас" покрајинског режима!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

Strana 13 od 19 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 23:02
  3. Српско Војводство
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 22.01.2012, 09:42
  4. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46
  5. Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 16.11.2009, 14:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •