Војводину треба укинути? - Strana 7
Strana 7 od 19 PrvaPrva ... 5678917 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 278
  1. #91

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Ti Nauci da je u Nemackoj Decentarizacija jaca strana : ) moj zet Rumun je dobio na konkursu i bio u Belgiji u EU parlamentu tako da znam sta pricam (Magdu Danijel)
    Ti me nauči

    ; ) SAD 50 drzava koje imaju drugaceji zakone : )))) bato gde si ti zalutao !!!! savezne drzave a jedna drzava !!!!! AMEIRKA JE DECENTRALIZOVANA !!!!!!!!!!!!!! Svaka drzava druga obelezija i zakoni a jedna jedinstvena drzava !!!!
    Bato, pa ti si zalutao u SAD i prvi počeo da ih pominješ. Šta je sledeće? Ja ti pokušavam objasniti da se hvataš za totalno drugačije države, sisteme, druge svetove koji imaju toliko malo sličnosti sa našom državom a nećeš ni da sedneš i da proučiš bar šta pojam decentralizacije znači. Uzmi neki udžbenik ustavnog prava nemoj se blamirati ovako.

    Nije u pitanju ko ima iste plate vec ko daje vise i ko je razvijeniji ! BATO DANAS SA SEDEO SA DRUGAROM CIJA ZENA ZIVI U NEMACKU A ON IDE SVAKIH 2 meseca TAMO !!!!! A zapadna Nemacka je daleklo dalje od istocne i nemoj vise da mi prodajes te price !!!!
    A ja sam bato bio i u istočnu i u zapadnu Nemačku i ne prodajem ništa već pričam o nečemu što sam lično prošao. Boravio u četiri savezne države i dobro se upoznao sa prilikama. Odlazim tamo još od 1996. i stvarno mi je smešno da se više raspravljam sa tobom oko ovoga.

    KAkva je zastava Vojvodine jel plavo-zuta-zelena ili crveno-plava-bela ?
    Ne znam da pitamo gugl?

    gde je lav i jelen na grbu ?
    Popio neko?

    naravno da sam upravu
    Jesi, sve si u pravu. I sve ti verujem na reč.

    I smaraš bato nemam ja toliko živaca za tebe




  2. #92

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Ti Nauci da je u Nemackoj Decentarizacija jaca strana : ) moj zet Rumun je dobio na konkursu i bio u Belgiji u EU parlamentu tako da znam sta pricam (Magdu Danijel)
    Ti me nauči

    ; ) SAD 50 drzava koje imaju drugaceji zakone : )))) bato gde si ti zalutao !!!! savezne drzave a jedna drzava !!!!! AMEIRKA JE DECENTRALIZOVANA !!!!!!!!!!!!!! Svaka drzava druga obelezija i zakoni a jedna jedinstvena drzava !!!!
    Bato, pa ti si zalutao u SAD i prvi počeo da ih pominješ. Šta je sledeće? Ja ti pokušavam objasniti da se hvataš za totalno drugačije države, sisteme, druge svetove koji imaju toliko malo sličnosti sa našom državom a nećeš ni da sedneš i da proučiš bar šta pojam decentralizacije znači. Uzmi neki udžbenik ustavnog prava nemoj se blamirati ovako.

    Nije u pitanju ko ima iste plate vec ko daje vise i ko je razvijeniji ! BATO DANAS SA SEDEO SA DRUGAROM CIJA ZENA ZIVI U NEMACKU A ON IDE SVAKIH 2 meseca TAMO !!!!! A zapadna Nemacka je daleklo dalje od istocne i nemoj vise da mi prodajes te price !!!!
    A ja sam bato bio i u istočnu i u zapadnu Nemačku i ne prodajem ništa već pričam o nečemu što sam lično prošao. Boravio u četiri savezne države i dobro se upoznao sa prilikama. Odlazim tamo još od 1996. i stvarno mi je smešno da se više raspravljam sa tobom oko ovoga.

    KAkva je zastava Vojvodine jel plavo-zuta-zelena ili crveno-plava-bela ?
    Ne znam da pitamo gugl?

    gde je lav i jelen na grbu ?
    Popio neko?

    naravno da sam upravu
    Jesi, sve si u pravu. I sve ti verujem na reč.

    I smaraš bato nemam ja toliko živaca za tebe

    Necu da te naucim jer ti meni svo vreme pises referate koje nisam trazio Ja nisam zalutao oko SAD i ostalih drzave koje ti pokusavas da centralizujes i nemam ja sta da se blamiram jer sam rekao sve sto jeste oko njih i dublje u ustav neulazim jer ga neznaju ni pola amerikanaca a ti izvoli pa proucavaj dalje i guglaj : ) sta jer je ta njihova decantralizacija nesto posebno i drugacija lepo sto si ti bio u nemacku pre 100 godina ali njihovu decantralizaciju nemozes promenuti ! Pa vidfim da si nervozan od pocetka : )

  3. #93

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    BATO DANAS SA SEDEO SA DRUGAROM CIJA ZENA ZIVI U NEMACKU A ON IDE SVAKIH 2 meseca TAMO !!!!!
    Нек си му реко.

    KAkva je zastava Vojvodine jel plavo-zuta-zelena ili crveno-plava-bela ?
    А зашто би који андрак застава Војводине била истоветна Чанковом столњаку?

    gde je lav i jelen na grbu ?
    Вопи?

    naravno da sam upravu u vezi o separatizmu i odvajanju vojvodine : ) A sad se zapitaj zasto ? jel su samo srbin upravu(nebeskio narod ) : ))
    Нек је коначно нетрпељивост према Србима испливала, да знамо о чему се ради. Ниси ти "аутономаш" јер волиш Војводину већ зато што мрзиш Србију.
    Pa naravno ti si veliki Srbin i pravi patriota : ) Treba sve sumnjivo sto nema veze sa Srbijom ukinuti u Srbiji !?
    Sve su pravi Srbi koji su proslih 10 godina nebroj puta palili i razbijali Beograd na raznim demonstracijama u ime Srbije i svako ko malo napise drugacije nije vise Srbin i mrzi Srbiju : ) ili mozda nisam (posto kad vidim pisanje protiv Srba od strane hrvata i b.muslimana na raznim forumima neizdrzim da neudjem u raspravu za to ) : ) ili jednostavno nevolim da srbujem pa izgleda tako : )

  4. #94

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Pa naravno ti si veliki Srbin i pravi patriota : ) Treba sve sumnjivo sto nema veze sa Srbijom ukinuti u Srbiji !?
    Sve su pravi Srbi koji su proslih 10 godina nebroj puta palili i razbijali Beograd na raznim demonstracijama u ime Srbije i svako ko malo napise drugacije nije vise Srbin i mrzi Srbiju : ) ili mozda nisam (posto kad vidim pisanje protiv Srba od strane hrvata i b.muslimana na raznim forumima neizdrzim da neudjem u raspravu za to ) : ) ili jednostavno nevolim da srbujem pa izgleda tako : )
    Разбијали Београд... куку леле... јел ти жао?

    Иначе, каже се не издржим, не уђем, не волим...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #95

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Pa naravno ti si veliki Srbin i pravi patriota : ) Treba sve sumnjivo sto nema veze sa Srbijom ukinuti u Srbiji !?
    Sve su pravi Srbi koji su proslih 10 godina nebroj puta palili i razbijali Beograd na raznim demonstracijama u ime Srbije i svako ko malo napise drugacije nije vise Srbin i mrzi Srbiju : ) ili mozda nisam (posto kad vidim pisanje protiv Srba od strane hrvata i b.muslimana na raznim forumima neizdrzim da neudjem u raspravu za to ) : ) ili jednostavno nevolim da srbujem pa izgleda tako : )
    Разбијали Београд... куку леле... јел ти жао?

    Иначе, каже се не издржим, не уђем, не волим...
    Zao mi zato sto to mora da neko plati zbog budala takozvanih patriota koji izlaze na ulice radi licne zabave ! Inace imam jos tu gramatickih gresaka idi pa vidi : )

  6. #96

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    DVERI: AUTONOMIJA VOJVODINE JE IZVOR SEPARATIZMA I TREBA JE UKINUTI
    Politički zahtev Dveri za ukidanje autonomne pokrajine Vojvodine: Danas je u Srbiji sve moguće dovesti u pitanje, izuzev „svete krave” vojvođanske autonomije, i to više ne sme biti tako… Hoće li biti replika na dopis koji ćete upravo pročitati?!?!



    Pošto ne robujemo ostacima komunističkih tekovina i mrtvoj Jugoslaviji, otvaramo javnu raspravu o statusu autonomne pokrajine Vojvodine i rušimo ovu tabu-temu i nedodirljiv mit o Vojvodini kao političkoj posebnosti unutar Srbije

    U trenutku kada se utvrđuju brojne nove nacije i države na Balkanu smatramo glavnim nacionalnim interesom unutrašnje jačanje države Srbije. Srpske Dveri tako postaju prvi politički pokret koji otvoreno zahteva ukidanje autonomije Vojvodine, i u svom nastupajućem političkom radu između izbora, kao i u Skupštini Srbije nakon sledećih izbora zastupaćemo ovaj politički stav.

    Vojvodina nije imala drugog smisla postojanja izuzev kao Srpska. Vojvodina pre komunističke autonomne pokrajine Vojvodine nikada nije postojala – ni geografski, a ni politički kao država. Preko svojih Velikih narodnih skupština Kraljevini Srbiji su se 1918. prisajedinile pojedinačne srpske oblasti Srem, Banat, Bačka i Baranja, a ne Vojvodina.

    Vojvodstvo Srpsko je nastalo kao autonomija srpskog naroda u okviru Austrije i potonje Austro-Ugarske sa jednim jedinim ciljem: opstanak srpskog naroda i njegovog nacionalnog identiteta pod tuđinskom vlašću i prisajedinjenje Srbiji. Drugog razloga istorijskog postojanja tzv. Vojvodine nema.

    Onoga časa kada je ostvareno pridruživanje ovih srpskih oblasti Srbiji, ona je izgubila svaki smisao postojanja kao Vojvodina i postala je severna Srbija, samo jedan od delova države Srbije.

    Tek titoistički koncept razbijanja Srpskih zemalja na komade i izgradnje novih državolikih identiteta na vekovnim teritorijama srpskog naroda iznova aktuelizuje pitanje Vojvodine u jednom potpuno drugačijem kontekstu i smislu od onog prvog zbog koga je Vojvodina i nastala. Današnje održavanje posebnosti Vojvodine, dakle, nastavljač je titoističke politike razbijanja srpske države, na radost brojnih tuđinskih geopolitičkih interesa. T

    ako je Vojvodina kao srpski istorijski termin, delo i pobeda, politički oteta i zloupotrebljena od autonomaša za stvaranje novih separatističkih ciljeva: nove nacije i države. Današnji velikoautonomaši su, u stvari, prikriveni separatisti.



    Kome treba autonomija?

    Zato jasno i glasno postavljamo pitanje kome u severnoj Srbiji treba autonomija Vojvodine, kome treba nova, dodatna administracija u Novom Sadu, udvajanje birokratije i vlasti u odnosu na prestonicu Srbije? Kome će to u severnoj Srbiji doneti dobro?

    Mnogi su decenijama unazad tvrdili da odvajanje Crne Gore od Srbije nije moguće, a Crna Gora je danas nezavisna i antisrpska tvorevina. Ti isti sada kažu da je takvo nešto nemoguće da se dogodi u Vojvodini. Šta nam je činiti pre nego se neki vojvođanski političari jedno jutro probude sa željom da postanu Milo Đukanović?

    Jedini zdravorazumski politički odgovor glasi: ukinuti autonomiju Vojvodine kao izvor svakog separatizma. Srbiji nisu potrebne ni stare ni nove autonomije i regioni, već jaka unitarna država i jake lokalne samouprave, između kojih nam nisu potrebni posrednici. U nastupajućem periodu najpre je potrebno ojačati svest među građanima severne Srbije o političkoj i ekonomskoj štetnosti današnje autonomije i značaju srpskih istorijskih korena i tradicije negdašnje Vojvodine.

    Što se tiče čuvenog lažnog ekonomskog argumenta o izrabljivanju Vojvodine od strane Beograda, predlažemo da se sva finansijska sredstva koja odlaze u sadašnji pokrajinski budžet i troše na pokrajinsku administraciju prebace lokalnim samoupravama u severnoj Srbiji na raspolaganje i na taj način podrži njihova privredna i svaka druga društvena aktivnost.

    Tako bismo rešili i politički problem nepotrebne autonomije i ekonomski problem lokalnih sredina koje su u pokrajinskoj administraciji dobile samo dvostruke namete i duplu birokratiju koja jede naše pare. Sve ovo treba posmatrati posebno u svetlu novootvorenih afera Razvojne banke Vojvodine i Fonda za razvoj, gde se postavlja pitanje gde su pare građana Srbije koje su se očito prelile u stranačke i kriminalne džepove, sve vreme pod firmom boljeg života u autonomnoj pokrajini Vojvodini?

    Ko danas dobro živi u Vojvodini izuzev autonomaške političke elite, pokrajinskog činovništva i novosadske birokratije? Ko danas u severnoj Srbiji ima bolji biznis od autonomaškog političkog delovanja Lige socijaldemokrata Vojvodine i Demokratske stranke? Zato je rešenje koje donosi bolji život svim građanima severne Srbije u ukidanju i politički i ekonomski nepotrebne i suvišne autonomije Vojvodine. To je politički stav koji smo otvorili u svom predlogu Novog narodnog dogovora još u februaru 2011. godine, koji sada samo dodatno definišemo i pretvaramo u konkretnu političku akciju kroz medije, tribine, izdavaštvo i druge vidove promotivnih delatnosti koje će konačno dovesti u pitanje autonomiju Vojvodine.

    Izražavamo punu spremnost da se konačno otvori javna rasprava o autonomnoj pokrajini Vojvodini i svim autonomaškim i separatističkim tendencijama koje se neprestano događaju u severnoj Srbiji godinama unazad.

    Sa druge strane, država Srbija mora ostati garant svih manjinskih prava na očuvanje nacionalnog identiteta i posebno odati počast svim onim predstavnicima drugih vera i nacija koji su kroz istoriju bili spremni da žrtvuju svoje živote za odbranu Srbije. Takvih primera ima puno i radi se o vrhunskim izrazima patriotizma koji moraju naći zaslužno mesto u istorijskoj svesti srpskog naroda i države.

    Međutim, poštovanje ljudskih i manjinskih prava ne sme da pređe u diktaturu manjina, niti može biti povod za separatističke ciljeve. To sebi ne dozvoljava niti jedna ozbiljna država na svetu, pa ne sme ni Srbija. Srbija je multinacionalna, multikulturna i multikonfesionalna država od Nemanjića do danas, i to tako treba i da ostane, uz podsećanje da je lojalnost državi Srbiji obavezan uslov za ostvarivanje prava svih građana Srbije.

    Dosta je bilo da se velikoautonomaši i separatisti srpskog porekla skrivaju iza nacionalnih manjina i manipulišu njihovim interesima. Sigurni smo, pritom, da ni Mađari, Slovaci, Rumuni, Rusini i drugi predstavnici nacionalnih manjina u severnoj Srbiji, kao ni mi Srbi, ne žele da postanu Vojvođani, i u tome će imati sveobuhvatno razumevanje i podršku našeg političkog pokreta. Potpuno smo uvereni da je za sve nas na prvom mestu država Srbija i da autonomna pokrajina Vojvodina svima nama podjednako znači nepotrebno političko opterećenje, pritisak na naš identitet i štetu za naš ekonomski život. Zato i u nacionalnim manjina u severnoj Srbiji tražimo saveznika za ovaj politički zahtev ukidanja autonomne pokrajine Vojvodine.



    Novi Sad, 26. septembra 2012.

    U potpisu: Pokret Dveri – ZA život Srbije
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #97

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Trebalo bi dodati i ko sve podrzava ovu inicijativu.....

    Inicijativu Dveri za ukidanje autonomije Vojvodine podržala je grupa od 20 ljudi, medju kojima su i akademici Vasilije Krestić i Čavoški, profesorka Smilja Avramov, Ljiljana Čolić i Mila Alečković, istoričar Srdja Trifković novinar Milorad Crnjanin i književnik Momir Lazić.

    Sve stara nacionalisticko - gubitnicka elita iz devedesetih.
    Toliko godina imaju i nikakvu pouku da izvuku.
    Furaju isti fazon.
    Prkosna mladost.
    Posebno su mi se dojmili ova poslednja dvojica.
    Novinar i knjizevnik.
    Ali mogu da ih nekako i razumem.
    Nemaju taj filing.
    Nisu se jos aklimatizovali,

    A sta kaze Basara ?


    Zatvaranje autonomije

    Dveri baš nikako da se zatvore. Nisu (za sada) neka politička snaga. Ali znaju da naprave promaju. Evo, recimo, pokrenuli su kampanju za ukidanje autonomije Vojvodine. Da naše javne tužibabe nisu onakve kakve jesu, ta kampanja bi se bez naročitog natezanja mogla okvalifikovati kao krivično delo „pokušaj rušenja državnog poretka“, tako se valjda delo zove, jer je vojvođanska autonomija zapisana u Koštuničinom psihodeličnom ustavu.

    Ali u zemlji u kojoj se i misice služe prevarama da bi se dokopale titule i u kojoj „predsednik sveta“, Picopevac Jeremić, uz platu od osam hiljada i nešto dolara uredno inkasira trideset i nešto hiljada RSD „poslaničkog dodatka“, iako se godinu dana neće pojaviti u skupštini, ne treba previše očekivati od tužibaba. Dok im se drugačije ne naredi.

    Da vidimo kakvim argumentima Dveri potkrepljuju zahtev za ukidanjem autonomije? Autonomija je, kažu vratari, imala svoj smisao u Austrougarskoj monarhiji jer je, je li, čuvala srpski nacionalni identitet, a sada, kada je Vojvodina u sastavu Srbije i Srbima većinski nastanjena, za takvim nečim nema potrebe. I ne samo da nema potrebe, nego „razdvaja Srbe“, a i skupo je, brate. Kako to u takvim stvarima već ide, inicijativu su potpisali i neki akademici, javni radnici i književnici. Koji? Usual suspects. Kosta i kostići.

    Kosta je u ime kostića i kostića uveoca izjavio da se autonomija „ne praktikuje nigde u Evropi“, ali da EU insistiranjem na vojvođanskoj autonomiji nastoji da „razbije srpski nacionalni korpus“, dočim daje sve od sebe da unitarizuje Bosnu. Geopolitičar od formata, nema šta!
    U nadljudskoj širokogrudosti, Dveri na čelu sa Kostom i kostićima apeluju na Mađare, Slovake, Rumune, Rusine i ostale vojvođanske narode i narodnosti da podrže ukidanje autonomije jer će samo tako - tvrde Kosta i Dveri - rečeni sačuvati svoj nacionalni identitet. Ostane li ovako kako je, ti će narodi i narodnosti neminovno postati „Vojvođani“, nešto kao „Crnogorci“, i onda se mogu pozdraviti sa svojim nacionalnim identitetima, nošnjama i narodnim pesmama. Svi će morati da pevaju „Ima jedan kućerak u Sremu“. Koja bi od manjina odolela ovakvoj ponudi? Koja ima i svoje ekonomske prednosti jer bi se, vidi vraga, „novac za vojvođansku birokratiju“ mogao preusmeriti „lokalnim samoupravama u Srbiji“. Pretpostavljam da od dverskog ćoravog posla neće biti ništa, ali je izvesno da će „kampanja“ ojačati, za sada politički beznačajne snage koje priželjkuju stvarnu nezavisnost Vojvodine. Setimo se, cenjeni publikume, kako je završilo ukidanje kosovske autonomije. Pa se zapitajmo: Nije li za Srbiju višestruko korisnije da se ukine Srpska akademija nauka.



    Nakon svih onih godina i odlazaka svih, usled nacionalisticko - centralistickih teznji i ambicija na red je konacno dosla i Vojvodina.
    Jer je jedino ona jos ostala.

    Kako ovi Dverjani , uz precutnu saglasnost Centrale rade na jacanju autonomaske svesti gradjana Vojvodine.
    Cudo jedno!
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  8. #98

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Да, чувена теорија, нисам ја, они су ме натерали. Тако Чанкови фанатици нису за цепање Србије, ал ето, Дверјани их натерали... нису били ни косовски Шиптари, немају они историју од цирка три века уништавања Срба на Косову, већ их Слоба натерао...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #99
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ја сам знате за аутономију.
    Alal vera majstore!!!!!


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да, чувена теорија, нисам ја, они су ме натерали. Тако Чанкови фанатици нису за цепање Србије, ал ето, Дверјани их натерали... нису били ни косовски Шиптари, немају они историју од цирка три века уништавања Срба на Косову, већ их Слоба натерао...
    Zamenjujes teze po obicaju.
    Mesas babe i zabe.
    Uzrok i posledicu.
    Devedesete su bile jako dug period u kojem je onaj koji je hteo nesto da zakljuci i zakljucio.
    Ti nisi.
    Uzrok je Beograd.
    Mislim na Beogradsku politicku kliku koja je dosla ...odakle ?
    Odluke . ustavnog suda .....napad na razvojnu banku Vojvodine ....davanje vojvodjanske zemlje arapima ,,,,,,luke Novi sad ...
    nametanje vlasti u Novom Sadu........EGZIT...........

    Tiho ukidanje Vojvodine ......jer jedina ima politicke instrumente ( jako male ali ipak ) da se protivi opstoj pljacki
    koji BG radi u celoj Srbiji.

    Beli cvet a okolo pustinja.

    Kao patriota koji ne voli Vojvodinu ali voli Srbiju trebao bi da dignes svoj glas.
    Znas ono ...nepristajanje.

    Znas onu narodnu poslovicu?

    "" Svako nametanje . ukidanje ...proizvodi odmetanje""

    Bilo je dovoljno vremena da je naucis.

    O da ......Ko je Napravio Narodno pozoriste u BGu?
    Poruku je izmenio Meggy, 16.11.2012 u 20:29 Razlog: uzastopni postovi
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  10. #100

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Немачка је нашла решење за своје економске проблеме. Поделиће се у две државе.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #101

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Ne u 2, 16

    (1) Baden-Württemberg 35.752km2, stanovnika: 10.717.419 Stuttgart
    (2) Bavarska 70.549km2, stanovnika: 12.444.00c0 München
    (3) Berlin 892km2, stanovnika: 3.390.444 Berlin
    (4) Brandenburg 29.477km2, stanovnika: 2.567.704 Potsdam
    (5) Bremen 404km2, stanovnika: 662.990 Bremen
    (6) Hamburg 755km2, stanovnika: 1.737.000 Hamburg
    (7) Hessen 21.115km2, stanovnika: 6.097.800 Wiesbaden
    ( Mecklenburg-Zapadno Pomorje 23.174km2, stanovnika: 1.726.000 Schwerin
    (9) Donja Saska 47.618km2, stanovnika: 8.000.909 Hannover
    (10) Sjeverna Rajna-Vestfalija 34.084km2, stanovnika: 18.075.352 Düsseldorf
    (11) Porajnje-Falačka 19.847km2, stanovnika: 4.059.000 Mainz
    (12) Saarland 2.569km2, stanovnika: 1.057.502 Saarbrücken
    (13) Saska 18.415km2, stanovnika: 4.288.796 Dresden
    (14) Saska-Anhalt 20.445km2, stanovnika: 2.523.000 Magdeburg
    (15) Schleswig-Holstein 15.763km2, stanovnika: 2.823.000 Kiel
    (16) Tirinška 16.172km2, stanovnika: 2.355.280 Erfurt

    Ukupno 357.026km2, stanovnika: 82.501.000 Berlin
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  12. #102

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ne u 2, 16
    То нису независне државе већ федералне јединице.

    Шта мислиш да и Србију поделимо на 15ак јединица територијалне аутономије? Од тога би неке биле Бачка, Банат око Зрењанина, Подунавље, са јужним Банатом и Смедеревом и околином, Срем+Мачва...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #103

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Te federalne jedinice su daleko samostalnije i nezavisnije od Vojvodine iz '74.

    A sto se tice podele Srbije na 15tak jedinica, moze, ali pod uslovom da budu podjednake po broju stanovnika.
    Dakle, ukidamo Beograd. Ili Banat oko Zrenjanina sa 180000 stanovnika da ima isto pravo glasa kao i Beograd sa 2000000.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  14. #104

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Te federalne jedinice su daleko samostalnije i nezavisnije od Vojvodine iz '74.
    То је њихова ствар, њима нису комунисти наметнули ту поделу као Србији.

    A sto se tice podele Srbije na 15tak jedinica, moze, ali pod uslovom da budu podjednake po broju stanovnika.
    Dakle, ukidamo Beograd. Ili Banat oko Zrenjanina sa 180000 stanovnika da ima isto pravo glasa kao i Beograd sa 2000000.
    Какав би ти цртани филм правио од државе...
    Право гласа имају грађани, сваки подједнако. Региони служе да се боље управља ресурсима и питањима од локалног значаја, не да се надјебавају с Београдом.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #105

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Da, komunisti su nametnuli podelu `45. Posto su oni vladali, ne znam da li bi bilo moguce da neko drugi to uradi. Zamisljam da su to `45 uradili cetnici, onako iz ilegale, po sumama.

    A izmedju dva rata je bila drugacija podela, Srbija bas nesto nije ni postojala kao takva. Moze se reci da ju je Tito ponovo formirao. http://upload.wikimedia.org/wikipedi...anovine_kj.jpg

    Regioni sluze da se bolje zadovolje potrebe stanovnistva u regionima, a ne da jedan region, makar to bio i Beograd, ima primat na stetu drugih.
    Da bi se bolje upravljalo resursima i pitanjima od lokalnog znacaja se formiraju kolionije i to je smisao kolonijalizma.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

Strana 7 od 19 PrvaPrva ... 5678917 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 23:02
  3. Српско Војводство
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 22.01.2012, 09:42
  4. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 11:46
  5. Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 16.11.2009, 14:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •