Војводину треба укинути? - Strana 11
Strana 11 od 19 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 151 do 165 od ukupno 278
  1. #151

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    Citat attaker kaže: Pogledaj poruku
    Blago tebi,tvoja glava vredi bar za cetiri noge.Ja sam se na zadnja dva popisa izjasnio kao Vojvodjanin i ko kaze da nas nema????
    ...i ja sam se izjasnio kao marsovac...ko kaze da nas nema???
    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    ... Било би Срба преко 90% у србији ...
    Da mi je časno da se identifikujem sa onima koji srbuju u državi i pokrajini u kojoj su apsolutna većina i na razne manje ili više 'upakovane' načine nesrbima pokazuju da nisu poželji ili bar ravnopravni u državi Srba, izjasnio bih se i ja kao Srbin.
    ...ali ovako,posto Vas je sramota jednog dela svoga naroda,Vi se drugacije izjasnjavate...gospodine Nenade...ja Vam se izvinjavam,ali iskreno...pun mi je qrac ovakvih stavova...prikazujuci nas kao pavijane koji mrze sve sto nije srpskog porekla,direktno se stavljate na stranu onih koji namerno zele takvu sliku da stvore o nama...i ne moze niko da me ubedi,da se mi kao narod,ponasamo na nacin koji ste naveli...imam puno prijatelja raznih nacionalnosti...i funkcionisemo super...a zbog jednog MALOG dela naseg narode,tj. polupismenog sveta koji radi i lupeta gluposti,dovesti sebe u stanje da se izjasnjavam kao npr.juznobanacanin...e to je za mene apsurd...btw...o generalizaciji tek necu da pricam......
    Stani , jel se ti nisi izjasnio kao marsovac jer ovde si to napisao.
    Sramota te jednog dela svog naroda ?

    A to koliko ih je malo ili nije malo i nije bitno .
    Bitno je da imaju precutnu podrsku drzave i bitno je da ce ih biti sve vise jer se te "" vrednosti "" propagiraju , preko skolstva , TeVea.

    I cemu na kraju posta postoji potreba da se napise kako , eto, imam prijatelja raznih nacionalnosti.

    Ja nemam.

    Meni su prijatelji samo ljudi cetnicke provenijencije , postovaoci lika i dela RMa i RKa , koji znaju Rozdestvo , koji su za ukidanje Vojvodine
    vole majcicu Rusiju i jos kada im dam papir i olovku i oni napisu recenicu na cirilici to je onaj poslednji test koji ako poloze postaju moji prijatelji i ja njihov.

    Vaistinu i vo vjek i vjekova.
    ...ja sam se izjasnio kao Marsovac...sto nema veze sa pripadnoscu nekome narodu...vec zato sto mislim da sam daleko napredniji i pametniji od prosecnog pripadnika ljudske rase...odmah da se razumemo,ko ce sta da kaze na ovo,zabole me tuki......potreba da napisem ko su, kakvi su mi sve prijatelji je zelja da prikazem sebe kao kosmopolitu,svetskog coveka,koji moze da se druzi sa svima bez obzira na njihova etnicka,politicka,sexualna iliti bilo kakva druga opredeljenja...sto se tice tvojih prijatelja...samo napred...demokracija......
    ...hell ain't a bad place to be......

  2. #152

    Napredni klub za ukidanje AP Vojvodine



    Napredni klub za ukidanje AP Vojvodine

    Napredni klub Čedomira Antića saopštio je danas da organizuje Konvenciju za ukidanje Autonomne Pokrajine Vojvodina, predlaže formiranje devet novih ekonomsko-upravnih regiona u Srbiji i preseljenje glavnog grada u Novi Sad.

    Bez narodne podrške, ekonomski u potpunosti neopravdana, stvorena voljom partijskih elita u Beogradu i Novom Sadu, AP Vojvodina je opterećenje za demokratski razvoj celokupne Srbije, navodi se u saopštenju Kluba.

    Navod se takođe da su rezultati popisa iz 2011. pokazali da oni koji se izjašnjavaju kao nacionalni Vojvođani čine oko jedan odsto ukupnog stanovništva Pokrajine.

    Sa druge strane, autonomističke stranke, kao glavni zagovornici daljeg jačanja APV, nemaju podršku birača dovoljnu čak ni da samostalno uđu u Republički parlament. Parlament APV, navodno jedan od najbitnijih stubova autonomije, u prošlom mandatu sastajao se svega osam puta godišnje, kaže se u saopštenju.

    Napedni klub u saopštenju kaže da činjenice pokazuju da je AP Vojvodina nefunkcionalna i za građane severa Srbije beskorisna birokratska tvorevina koja samo dodatno opterećuje budžet i poreska davanja svih u Srbiji.

    Napredni klub je ocenio "da se političari u Beogradu i Novom Sadu i dalje ponašaju neodgovorno, vodeći Srbiju ka raspadu, a Vojvodinu ka njenom otcepljenju po crnogorskom scenariju. Zbog toga, Napredni klub organizuje Konvenciju za ukidanje AP Vojvodine".

    U cilju očuvanja države i stvaranja preduslova za istinsku demokratizaciju preko formiranja efikasnog, decentralizovanog državnog uređenja, Napredni klub predlaže formiranje devet novih ekonomsko-upravnih regiona i preseljenje glavnog grada u Novi Sad, kaže se u saopštenju.

    autor: IJ izvor: Press/Novi magazin

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  3. #153

    13 U Novom Sadu plakati "Vojvodina republika"

    Još jedan razlog zašto APV treba ukinuti ili razbiti u tri manje regije ...

    U Novom Sadu plakati "Vojvodina republika"



    Plakati na kojima piše "Vojvodina Republika - Sloboda za Vojvodinu", koje je potpisala Vojvođanska partija, osvanuli su danas u Novom Sadu.

    Na pojedinim mestima ovi žuto-plavo-zeleni plakati prelepljeni su preko plakata stranke Treća Srbija koja se zalaže za ukidanje Autonomne Pokrajine Vojvodine.

    Vojvođanska partija poslala je saopštenje u kojem je navela da neće dozvoliti da se ponovi 1988. godina, kada je u Novom Sadu organizovana takozvana jogurt-revolucija i kada je praktično ukinuta široka autonomija Pokrajine.

    "Vojvodinu niko ne treba da uči šta su joj jezik i pismo, koji joj je glavni grad, kada je doživela procvat, a kad sunovrat. Vojvođanska zemlja nije na prodaju! Borićemo se za svoj identitet i prava svim raspoloživim demokratskim sredstvima jer je to obaveza naše generacije", poručila je Vojvođanska partija.

    Ta stranka je navela da se zalaže za ravnopravan odnos Srbije i Vojvodine u složenoj zajedničkoj državi, i za donošenje novog Ustava u kojem će Vojvodina biti definisana kao republika u sastavu složene države Srbije.

    Takva Vojvodina će imati zakonodavnu, izvršnu i sudsku vlast, pravo na raspolaganje sopstvenim resursima, imovinom i prihodima, kao osnovom za ekonomski oporavak i ulazak u EU, piše u saopštenju koje se završava parolom "Vojvodina Republika - Sloboda za Vojvodinu!"

    Vojvođanska partija je članica Ccetvrte vojvođanske konvencije, koja je aprila prošle godine donela Deklaraciju "Vojvodina Republika". Njome se promoviše ideja formiranja "Savezne Republike Srbije" koju bi ravnopravno činile Srbija i Vojvodina.

    Na čelu Vojvođanske partije je Aleksandar Odžić, nekadašnji funkcioner Lige socijaldemokrata Vojvodine.

    (Beta, foto: Beta, Dragan Gojić)

    Данас су чести захтеви носиоца сепаратистичке политике за Војводином – Републиком. Чак ни појмовно ови захтеви нису у добрим везама са здрвом памећу, јер: Војводина је појам монархистичког принципа. То је земља војводе, а у овом случају, видели смо то на примерима, Српског војводе. Тражити данас Војводину –Републику, исто је што и тражити републику – краљевину, републику – кнежевину, републику – царевину. У Европи данас постоје „Војводине“: једна је, примера ради, суверена: Војводство Луксембург, друга је, несуверена Војводство Велс. Усоталом, и Херцеговина је Војводина, па да ли Срби у Источној Херцеговини траже аутономију од Републике Српске? Или можда католички живаљ у западној Херцеговини тежи аутономији у односу на Хрватску, или жели да јој се прикључи без остатка? Или тражи аутономију (отцепљење) у тзв. Федерацији БХ, јер ту земљу не сматра својом? Да су Срби на Сабору у Карловцима, 1848, хтели Републику, назвали би је Српска Република, или Република Српска, а не Република Војводовина. Не, они су своју територију назвали Српска Војводовина. Да је цар Фрања Јосиф хтео да административно територијална јединица, коју је прокламовао 1849. године, буде република, назвао би је Република Србија и Тамишки Банат, а не Војводство Република и Тамишки Банат. Међутим, он је прогласио Војводство Србију и Тамишки Банат. За разлику од биолошке и духовне деце југословенских комуниста, брозових фанова, ни Срби у Карловцима, ни Фрања Јосиф, нису имали хаос у главама.

    СНП Светозар Милетић

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  4. #154

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    [...ja sam se izjasnio kao Marsovac...sto nema veze sa pripadnoscu nekome narodu...vec zato sto mislim da sam daleko napredniji i pametniji od prosecnog pripadnika ljudske rase...odmah da se razumemo,ko ce sta da kaze na ovo,zabole me tuki......potreba da napisem ko su, kakvi su mi sve prijatelji je zelja da prikazem sebe kao kosmopolitu,svetskog coveka,koji moze da se druzi sa svima bez obzira na njihova etnicka,politicka,sexualna iliti bilo kakva druga opredeljenja...sto se tice tvojih prijatelja...samo napred...demokracija......
    U redu ..kao marsovac.
    Kao liberalni nacionalista nemam nikakav problem sa tvojim nacionalnim osecanjem i cak i sta i vise absolutno podrzavam ,

    but,

    zar ne mislis da ce to izazvati odijum kod velikog dela srpske populacije jer to je geografska odrednica , isto kao i crnogorac ..vojvodjanin...
    Doduse ..malo dalja.

    U redu kosmopolita , ali cemu isticanje kada znas da jesi i svi znaju da jesi._
    kao kada bi Husein Bolt rekao : "" ja sam najbrzi covek na svetu.""
    Mislim ..znamo Huseine.
    Zato to i ne govori.

    I dobra ti ova ideja ..kosmopolita.
    Moracu i ja da napravim taj iskorak.
    Da izadjem iz tih uskih nacionalnih okvira koji sputavaju coveka.
    Da predjem tu granicu.
    Da napravim taj radikalan zaokret.


    Moracu upoznati nekog Arapina koji ce mi uskoro biti kolega a mozda i komsija.
    Ili jos bolje nekog Hrvata ili jos jos bolje nekog vojvodjanera jer je to jedno te isto,
    kako mi nacionalisti na to gledamo ,
    pa cu to onda napisati ...sa ponosom.

    Kosmopolita......:
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  5. #155

    13 Буђење екстремиста ...

    Vojvodina je ostala jedino nerešeno pitanje od svih delova bivše Jugoslavije
    31. 01. 2013. - Izvor: Anadolija

    Odžić: Vojvodina mora biti republika!



    Lider Vojvođanske partije koja stoji iz postavljanja plakata "Vojvodina Republika – Sloboda za Vojvodinu", Aleksandar Odžić, najavio je odlučnu borbu te stranke kako bi Vojvodina dobila status republike unutar Srbije, piše Anadolija.

    Odžić, inače bivši funkcioner Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) svestan je da Vojvođani za svoje stavove "nemaju sagovornika u Beogradu'', ali od svog cilja, ipak, neće odustati.

    On najavljuje nove akcije i rešenje vidi samo u stvaranju republike Vojvodine koja će biti u sastavu složene države Srbije.
    "To vidimo kao rešenje gde bismo u jednom ravnopravnom statusu i dogovoru ova zemlja konačno došla do nekih normalnih zaključaka i prosperiteta u budućnosti. Vojvodina je ostala jedino nerešeno pitanje od svih delova bivše Jugoslavije. To pitanje se mora rešiti. Svi su izvukli dovoljno pouka iz onog što se dešavalo na Balkanu", rekao je Odžić.

    Odžića u ovom stavu podržava i Vojvođanski klub na čelu sa Đorđem Subotićem, vojvođanska intelektualna zajednica u kojoj, uz ostale, dominira dr. Janja Beč Neuman, kao i značajan deo javnosti.
    "Plakati "Vojvodina Republika – Sloboda za Vojvodinu" su samo reakcija našeg članstva, simpatizera i dobrog dela vojvođanske javnosti na događaje unazad nekoliko nedelja i mjeseci. Situacija je prilično zabrinjavajuća iz razloga što vidimo sve učestalije napade na administraciju u Vojvodini, na vojvođanski politički i ekonomski subjektivitet. S druge strane, imamo našu pokrajinsku vladu, administraciju koja je u nekoj defanzivi iz samo njima poznatih razloga. Stiče se utisak kao da nisu bili spremni da se odupru svemu onome što rade centralne vlasti iz Beograda", istakao je Odžić za AA i dodaje:

    "Moramo razdvojiti političku borbu od suštine. Suština je u tome da mi, kao i većina stranaka sa ovih prostora, ali i stranaka nacionalnih zajednica, težimo ka vrlo jasnim elementima. To su sudska, zakonodavna i izvršna vlast u Vojvodini, vojvođanska imovina i vojvođanski prihodi. Mi kao partija smatramo da je to jedino moguće ostvariti kroz republiku. Nešto nalik staroj Jugoslaviji. Tada ne bi mogao niko, ma odakle bio, pa i iz Beograda, da prodaje vojvođansku zemlju, naftnu industriju, da gasi Razvojnu banku Vojvodine, da prodaje poljoprivredne kombinate, a da ne pita vlasti ili vojvođansku administraciju", objašnjava Odžić.

    On je podsetio i na Slobodana Miloševića i njegovu jogurt-revoluciju kojom je, kao i u slučaju Kosova, i Vojvodini oduzeta stvarna autonomija. Otimačina od Vojvodine, kako ističe, nastavljena je i u vreme bivšeg predsednika Vojislava Koštunice.

    Odžić u intervjuu za AA dodaje da su srpske ekstremisti koji traže potpuno ukidanje Vojvodine osokoljeni novim vlastima koje im "na jedno oko zažmure na neke njihove akcije".
    "Mi smo svesni da nemamo sagovornike u Beogradu. Ja to stalno govorim. Ne možete od onih koji su vam oduzeli sve da očekujete da će vam vratiti nešto. Prema tome, i dalje smatramo da je jedino moguće rešenje da se kroz demokratski dijalog, dakle, mirnim putem, dođe do rešenja. Smatramo da su vojvođanski parlament i naša Banovina prava adresa. Moramo doći u situaciju da autohtone vojvođanske stranke i stranke nacionalnih zajednica imaju većinu u tom Parlamentu Vojvodine.Pokazalo se da je autonomija, ovakva kakva jeste, potrošena kategorija i da se može tumačiti na ovaj ili onaj način. Nemamo zaštitu vojvođanske administracije", rekao je Odžić.

    Najavio je da će u martu biti održana Izborna skupština Vojvođanske partije na kojoj će biti ozvaničen program koji će definisati zalaganja partije za republiku Vojvodinu u sastavu složene države Srbije.
    "Vojvodina će po prvi put u svojoj istoriji dobiti vojvođanske republikance koji se beskompromisno boriti za sva prava koja su oduzeta Vojvodini. Nećemo dozvoliti 1988. godinu i jogurt-revoluciju. Okolnosti u okruženju su drugačija u odnosu na ono što je bilo tada", poručuje Odžić

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  6. #156

    Odgovor: Буђење екстремиста ...

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Lider Vojvođanske partije koja stoji iz postavljanja plakata "Vojvodina Republika – Sloboda za Vojvodinu", Aleksandar Odžić, najavio je odlučnu borbu te stranke kako bi Vojvodina dobila status republike unutar Srbije, piše Anadolija.
    За почетак, да би речи господина Хоџића имале неку тежину, да покуша да са својом странком добије и неки глас грађана и грађанки Војводине?

    Odžić, inače bivši funkcioner Lige socijaldemokrata Vojvodine (LSV) svestan je da Vojvođani za svoje stavove "nemaju sagovornika u Beogradu'', ali od svog cilja, ipak, neće odustati.
    Хоџић за своје ставове нема саговорнике ни у Војводини, а још мање има право да говори у име Војвођана.

    On najavljuje nove akcije i rešenje vidi samo u stvaranju republike Vojvodine koja će biti u sastavu složene države Srbije.
    "To vidimo kao rešenje gde bismo u jednom ravnopravnom statusu i dogovoru ova zemlja konačno došla do nekih normalnih zaključaka i prosperiteta u budućnosti. Vojvodina je ostala jedino nerešeno pitanje od svih delova bivše Jugoslavije. To pitanje se mora rešiti. Svi su izvukli dovoljno pouka iz onog što se dešavalo na Balkanu", rekao je Odžić.
    Још један гласноговорник амбасаде Хрватске, лепо је то, међутим, да би он причао о томе шта се "мора", опет кажем, прво нек обезбеди неки легитимитет за своју комби странку.

    Odžića u ovom stavu podržava i Vojvođanski klub na čelu sa Đorđem Subotićem, vojvođanska intelektualna zajednica u kojoj, uz ostale, dominira dr. Janja Beč Neuman, kao i značajan deo javnosti.
    Шта друго рећи о агенцији која се зове Анадолија?

    Војвођански клуб? Колико они имају гласова?

    Значајан део јавности? Али инкогнито?

    Војвођанска интелектуална заједница којом доминира др Јања Беч Неуман? Ху д фак из Јања Беч Нојман? Ако она доминира интелектуалном заједницом Војводине, онда треба и интелектуална заједница и сви ми с њом да се обесимо међ шунке.

    "Plakati "Vojvodina Republika – Sloboda za Vojvodinu" su samo reakcija našeg članstva, simpatizera i dobrog dela vojvođanske javnosti na događaje unazad nekoliko nedelja i mjeseci.
    Хм, да видимо, дакле добар део јавности је изашао с Хоџићем да лепи плакате? Овога треба ухапсити због лажног представљања.

    "Moramo razdvojiti političku borbu od suštine. Suština je u tome da mi, kao i većina stranaka sa ovih prostora, ali i stranaka nacionalnih zajednica, težimo ka vrlo jasnim elementima. To su sudska, zakonodavna i izvršna vlast u Vojvodini, vojvođanska imovina i vojvođanski prihodi. Mi kao partija smatramo da je to jedino moguće ostvariti kroz republiku. Nešto nalik staroj Jugoslaviji.
    И опет, он говори о расположењу већине странака са ових простора? Ко је он уопште? Каква манија лажног представљања...

    Tada ne bi mogao niko, ma odakle bio, pa i iz Beograda, da prodaje vojvođansku zemlju, naftnu industriju, da gasi Razvojnu banku Vojvodine, da prodaje poljoprivredne kombinate, a da ne pita vlasti ili vojvođansku administraciju", objašnjava Odžić.
    Циљ је да се Војводина не пљачка, а не да нас узјаше нова проусташка власт која би паре трпала у своје џепове. Кад се Немачка подели, онда ћу веровати да је то добро и за Србију.

    Moramo doći u situaciju da autohtone vojvođanske stranke i stranke nacionalnih zajednica imaju većinu u tom Parlamentu Vojvodine.
    Па било би добро да Хоџић смисли неки нов начин, јер путем избора очигледно не може да има већину ни у мало пунијем аутомобилу.

    Аутохтоне војвођанске странке су оне за које Војвођани гласају, а не оне које се свиђају г. Хоџићу.

    "Vojvodina će po prvi put u svojoj istoriji dobiti vojvođanske republikance koji se beskompromisno boriti za sva prava koja su oduzeta Vojvodini.
    Укажи нам се Хоџићу, само смо тебе чекали да нас спасеш...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #157

    Odgovor: Буђење екстремиста ...

    Martinović: Opasna igra vlasti oko Vojvodine

    02. 02. 2013. - Izvor: Beta



    Potpredsednica DS Vesna Martinović optužila je republičku vlast da direktno atakuje na autonomiju Vojvodine kroz čitav niz odluka koje je donela.

    "Plašim se da akteri tih odluka nisu svesni opasnosti igre koju igraju. Mi u Vojvodini smo ponosni na svoju autonomiju, kao što smo ponosni i na to što smo deo Srbije, i ovakve igrarije samo mogu proizvesti probleme", kazala je Martinovićeva za novosadski "Dnevnik".

    Dodala je da podržava borbu protiv korupcije u Srbiji, ali je ocenila da vlast zloupotrebljava tu borbu i nastoji suzbiti svaki kritički glas.

    "Neko kratko vreme možda može piti vodu prebacivanje odgovornosti za sve nevolje ovog sveta na prethodnu vlast, ali taj pristup naprosto ima rok trajanja. Ako ste ozbiljni, morate da ponudite rešenja, a aktuelna vlast ta rešenja nema već i dalje samo nudi izgovore", kazala je Martinovićeva.

    Ona je ocenila da će građani vrlo brzo uvideti da nije hapšenje Miroslava Miškovića "univerzalni recept za sve njihove nedaće".

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  8. #158

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Све си тачно и лепо рекао. Желим као и ти да се оствари све за што се залажеш. Лош је ветар који ником добро не дува,” и ова ти је добра. Љиљана

  9. #159

    Појам и одлике Војводине

    Maturski rad nacionalistički zadojenog osnovca u Srbiji (valjda se tako kaže)

    Vojvodina obuhvata geopolitičko i bivše” austro-ugarsko područje severno od reka Save i Dunava. Ona se sastoji iz tri međusobno povezana dela: Srema (Jelen) Banata (Lav) i Bačke (Sv. Pavle), u zagradama su simboli kojima su regije predstavljene na “omiljenom” i “opšteprihvaćenom” amblemu pokrajine, u narodu poznatog kao “Sveti Pavle i dva piva”.

    To su uglavnom rabničarski, mestimično brdsko-planinski i zabareno močvarni tereni i regioni.
    Poznati su po uzgoju svinja - goveda - ali i političarskih i pokrajinskih tovljenika, do 200 kila telesne težine (rekorderi po kapitalcima sa štakama). U poslednje vreme su postali pozanti po veoma kvalitetnom kukuruzu i mleku (sa niskim procentom aflatoskina, najnižim u odnosu na celu Afriku)

    Sremski region - najpoznatiji je po kobasicama i frontu; mada je Beograd - u tom vašarskom smislu (političarskom-posebno) neprevaziđen u vascelikoj Srbiji.
    U geografskom smislu - ove tri celine čine jedinstveni Seri-Paore-Deri-Panonski basen

    Vojvodina od prirodnih bogatstava ima puno blata, (za)tucanika i ostataka austorugarskih salaša i uspomena; tuđim novcima obogaćene stanovnike Novog Sada, propalu azotaru u Pančevu, Rusku Rafineriju u usponu, popljačkane cementare (koje su kumovi kupili za 1 evro) - kao i opasne vozače motornih sanki pi urbanism celinama i tabadžije u cnim košuljama što mlate bezobrazne beograđane koji spopadaju najlepše srpskinje - novosađanke. Imaju i nadaleko pozantu Nazadnu Banku Vojvodine, koja je uspela za rekordno vreme da razdeli bagatelne kredite najbližim pokrajinskim političkim tajkunima i strankama. Banka je trenutno u restruktuiranju zbog neopisivog uspeha!

    Vojvodina je poznata po proizvodnji dugova i onih od kojih ostatak Srbije “živin na njihov račun”.
    Spoljna trgovina se sastoji od uvoza sirovina - uglavnom ljudskih iz Kninske krajine i Hercegovine (vladajuća kasta) ali i blagih opijata koji se uvoze iz Beograda; dok su od izvoznih artikala najzastupljeniji Separatizam, Neoasutougarski fašizam i Beogradofobija - s posebnim akcentom na Patološki Patetizam i urođenu Secesiju.

    Po pitanju saobraćaja - to je najrazvijenije područje Srbije; sa najvećim postotkom ukradenih vozila, najnervoznijih i najgorih vozača - dok u vazdušnom saobraćaju pilotiraju i bez dozvole, nakon čega budu promovisani u zamenike direktora JAT-a. Čak dvadeset godina je postojala nepostojeća kategorija "polu-autoput" od Beograda do Subotice koji se uredno naplaćivao, a odatle su novci vojvođanera išli u mrski i po zlu poznati grad na južnim obodima Vojvodine.

    Industrija Vojvodine se deli na Tešku i Laku indrustriju:
    Teška industrija su uglavnom oni preko 150 kg; sa crnim trenerkama i naočarima za sunce - popularno se zovu Dizelaši ili “Čankovi batinaši”.
    Laka industrija je uglavnom zastupljena na mnogobrojnim pijacama šriom Vojvodine - čine je uglavnom džeparoši maloletnici, hitrih ruku i još bržih nožica ispod tezgi.

    Super-teška industrija je uglavnom zastupljena u rejonu Novog Sada; u strogom centru - i tu su oni najteži: lopovi, barabe i generalno kriminalci; svih boja i oblika.

    Bazična Privredna grana je ipak Lopovluk; podeljen po stepenima (laki, srednji i teški).

    Pretežna veroispovest u Vojvodini je Novac; Evro - da budemo precizniji. U njega veruju svi narodi i nacionalne manjine - pa čak i ateisti i i pripadnici crnogorske pravoslavne crkve u Lovćencu.
    Stanovništvo čine uglavnom nacionalne manjine sa delimičnim postotkom Srba, kojima se sprema transport južno od Dunava i Save - ili im sledi bacanje pod led - kao u primerima iz skorašnje istorije. Vojvodina se graniči sa maticom - Mađarskom, na severu – Hrvatskim Sremom čiji je deo poklonjen Vojvođanima na Zapadu - kao i Rumunijom na istoku (opet sa delom Banata koji su poklonili) i Beogradom kao “centrom svih vojvođanskih problema” na jugu.
    S obzirom na okolnosti - Vojvodina u skorije vreme neće imati granica osim sa Beogradom na jugu.

    Zvanični jezik je zasad srpski - mada neće predstavljati iznenađenje ako se umesto njega uvede vojvođanski- s obzirom na skorije primere iz regiona i genetičkim kompartijskim inženjeringom sa jezicima na Balkanu.
    Klima je umereno do divlje kontinentalno - dinarska; koju karakterišu h(g)ladne godine i vruće glave - koje s vremena na vreme produvaju Međunarodni predstavnici; da potpale vatru i ubace novi jadac Srbima.

    ......................................
    ВАЖНА НАПОМЕНА!
    Овај текст је модификација текста под насловом "Појам и одлике Северне Србије" који сам пронашао на слабо познатом и посећеном фашистичком, антисрпском и сецесионистичком форуму под ироничним именом "Слободна Војводина" (ваљда би назив "Независна Држава Војводина ипак био превелики прст у око за службе безбедности, мада им више лежи).

    Овом модификацијом сам само хтео да покажем како се минорним корекцијама текста у оригиналу, постижу исти ефекти и постулати који се очито (на нашу жалост) могу применити за било који део Србије. Циљ модификације није био ни једног тренутка да било кога увреди, генерализује или да распирује било какве облике мржње - већ да на сатиричан начин укаже на апсурдност сецесионистичко-фашситичких деловања и писанија чланова поменутог форума. Дакле, пре било каквог нападања од стране прозваних, молим да се прочита текст у оригиналу па модификација... Паметан ће схватити

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  10. #160

    Пајтић као Тачи!

    07. 04. 2013. 16:56h | Beta

    Vučević: Pajtićev uvod u secesiju Vojvodine


    Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević iz Srpske napredne stranke oštro je kritikovao Predlog deklaracije o zaštiti ustavnih i zakonskih prava Vojvodine i optužio Demokratsku stranku da tim "zloslutnim" predlogom pravi "uvod u secesiju" Vojvodine od Srbije.

    "Grad Novi Sad nikada neće podržati uvod u secesiju Vojvodine, niti će dozvoliti da bude zloupotrebljen zarad ličnih interesa Bojana Pajtića i Demokratske stranke (DS)", naveo je Vučević u saopštenju.

    On je oštro kritikovao pokrajinskog premijera Bojana Pajtića zbog toga što je najavio raspravu o Predlogu deklaracije za 10. april, odnosno na dan kada je u Drugom svetskom ratu proglašena kvislinška ustaška Nezavisna Država Hrvatska.

    "Bojan Pajtić je na taj način pljunuo u lice istoriji Srbije i još jednom dokazao da mu fotelja u vojvođanskoj vladi služi za ostvarivanje ličnih zadovoljenja i pružanje imuniteta onima koji danas strahuju od ruke pravde. Svi moraju da znaju da Bojan Pajtić i DS u Vojvodini, nisu Vojvodina", rekao je Vučević.

    Prema njegovim rečima, Pajtić predlaže deklaraciju u trenucima kada se "cela Srbija suočava sa jednom od najtežih odluka u svojoj novijoj istoriji".

    Predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić najavio je juče da će pokrajinski parlament u sredu, 10. aprila, doneti Deklaraciju o zaštiti ustavnih i zakonskih prava AP Vojvodine, jer "velika većina građana jasno vidi da se ta prava ne poštuju i povređuju".

    "Deklaracija će ozbiljno upozoriti na to da nepoštovanje načela autonomije, ustavnih i zakonskih rešenja, slabi pravnu državu i evropsku demokratsku praksu. Time se ugrožavaju stabilnost i normalno funkcionisanje odgovorne države", poručio je Pajtić u pisanoj izjavi.

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  11. #161

    Odgovor: Војводину треба укинути?

    Autor: Beta,

    Nikolić: Nek Pajtić da ostavku i raspiše referendum

    Predsednik Srbije Tomislav Nikolić optužio je danas predsednika vlade Vojvodine Bojana Pajtića da deklaracijom o pravima pokrajine u stvari samo želi da zaštiti sebe, jer, kako kaže, čini mu se da već sada postoji dovoljno dokaza da Pajtićeva vlada nije radila po zakonu.

    - Ako gospodin Pajtić ima drugih problema onda to nisu problemi Srbije i njene autonomne pokrajine. Ako on misli da je to odbrana Bojana Pajtića od nečega što se oko njega polako priprema... Čini mi se da već sada postoji dovoljno dokaza da u njegovoj vladi nije sve rađeno u skladu sa zakonom - rekao je Nikolić na konferenciji za novinare u Beogradu upitan o najavljenoj deklaraciji pokrajinske vlade.

    Nikolić je pozvao predsednika vlade Vojvodine Pajtića, inače, zamenika predsednika opozicione Demokratske stranke, da raspiše referendum i izbore u Vojvodini i da u kampanji kaže građanima da je Vojvodina diskriminisana, pa će se, kako je naveo, videti ko će pobediti.

    - Ako je toliko siguran, neka raspiše nekakav referendum, neka da ostavku i ode na izbore, pa ćemo da vidimo ko će da pobedi - poručio je Nikolić.

    Kako je naveo Nikolić, Srbija i aktuelna vlast se bore "sa mnogo većim silama i alama nego što je to gospodin Pajtić koji izmišlja problem tamo gde ga nema".

    - Nema tog čoveka u bilo kom selu u bilo kojoj opštini u Vojvodini koji može nešto da uradi protiv interesa Srbije - rekao je Nikolić.

    - Ako se pojavi predsednik takozvane vlade Vojvodine i zakaže sednicu u vreme kada državno rukovodstvo mora da odluči šta će da radi, i time nagovesti da šta god da uradimo otvara nam se još jedan problem, onda počinjem da sumnjam u njegove namere - rekao je Nikolić.

    ......................................
    Какав бре референдум црни Николићу?

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  12. #162

    Бојан Тачи најављује!

    Bajatović: Ko je autor Deklaracije i zašto u ovom trenutku

    Tanjug | 07. 04. 2013. - 15:11h

    Potpredsednik Socijalističke partije Srbije Dušan Bajatović izjavio je danas da se postavlja pitanje ko je autor "Deklaracije o zaštiti ustavnih i zakonskih prava AP Vojvodine" u ovom političkom trenutku i zašto se otežava pregovaračka pozicija državnog vrha Srbije u pregovorima o Kosovu i Metohiji.

    - Istovremeno puštanje u politički promet prazne deklaracije o zaštiti ustavnih i zakonskih prava AP Vojvodine i navodne pune podrške republičkoj vlasti na evropskom putu, najverovatnije bez KiM, pa sve to navodno u ime vojvođana ukazuje na licemerstvo i politikanstvo aktuelne vojvođanske administracije - rekao je Bajatović

    On je to kazao komentarišući najavu predsednika Vlade Vojvodine Bojana Pajtića da će pokrajinska skupština u sredu doneti Deklaraciju o zaštiti ustavnih i zakonskih prava AP Vojvodine, jer "velika većina građana jasno vidi da se ta prava ne poštuju i povređuju".

    - Postavlja se pitanje ko je autor ovog akta baš u ovom i ovakvom političkom trenutku - rekao je Bajatović, i objasnio da dijaloga sa republičkom vladom i republičkom skupštinom nije bilo niti je bilo inicijative da se o tome razgovara, iako u skupštini Republike Srbije postoji veliki broj poslanika iz Vojvodine.

    Bajatović je kazao da "dijaloga pokrajinske vlade i opozicije, takodje, nije bilo, iako smo mi na dijalog uporno pozivali".

    Prema njegovim rečima, ni zasedanja Odbora pokrajinske skupštine za ustavno pravni položaj AP Vojvodine nije bilo od osnivanja novog saziva pokrajinskog parlamenta.

    - Ko je autor ovog dokumenta - ponovio je Bajatović, navodeći da je u prethodne četiri godine, "a bio bih slobodan da kažem u prethodnih 12 godina, do odluke Ustavnog suda Srbije", vojvođanska administracija imala pun ustavni, zakonski i statutarni kapacitet.

    On je zapitao šta su rezultati te dvanaestogodišnje vladavine i naveo da su upropašćeni Razvojna banka Vojvodine i Fond za kapitalna ulaganja, kao i fondovi za razvoj i za zdravstvo i socijalnu politiku.

    To su, kako je rekao, bili elementi funkcionalne autonomije Vojvodine.

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  13. #163

    Бојан Тачи најављује!

    Vojvodini potrebna razvojna politika, ne prazna priča

    NOVI SAD - Novi Poverenik Ujedinjenih regiona Srbije za Vojvodinu Đorđe Đukić porucio je danas da je Vojvodini potrebna nova politika, zato što ona više nije razvijeni region.

    "Kada sam vodio pokrajinsku Vladu (2000-2004) bili smo najrazvijeniji, danas smo nerazvijeni. Potrebna je politika koja će omogućiti dijalog, stabilan i pravičan budžet za Vojvodinu i URS se za to zalažu", izjavio je Đukić na konferenciji za novinare u Novom Sadu.

    Lider URS i ministar finansija i privrede Mlađan Dinkić poručio je da je cilj URS-a biće "priča o sudštini" - razvoj Vojvodine, a ne prazna formalna priča o autonomiji.

    On je napomenuo da je neprijatno iznenađen najavom Bojana Pajtića da će Skupština Vojvodine doneti deklaraciju o autonomiji, jer smatra da je takva rasprava potpuno nepotrebna i da se donosi u pogrešno vreme.
    "Moj predlog je da se smire strasti, da se pokrene dijalog i da Pajtić odustane od te deklaracije. Ako ima problema, hajde da o njima razgovaramo, ali očito je da se radi o političkoj odluci", naglasio je Dinkić.

    On smatra da treba da bude održan sastanak radne grupe za izradu Zakona o finansiranju Vojvodine, jer u Vojvodinu dolaze investicije kakve poslednjih pet godina, dok je na vlasti bila Demokratska stranka, nisu došle.

    Lider UPS je poručio da pokrajinska autonomija ne sme da bude poligon za međustranačke obračune od kojih građani Vojvodine imaju štetu, već da ima pravu sadržinu od koje će Vojvođani da imaju koristi.

    Osvrćući se novi koncept razvoja poljoprivrede, Dinkić je ocenio da je on neophodan Vojvodini.
    "Sa Ujedinjenim Arapskim Emiratima je ugovoreno 800 miliona dolara ulaganja u poljoprivredu, od čega će naviše koristi imati vojvođanski poljoprivrednici i Vojvodina. Sedamdeset procenata radova na izgradnji mreže kanala biće na teritoriji Vojvodine. To je prirodno, jer je Vojvodina oduvek bila žitnica Srbije i regiona", naveo je Dinkić.

    On je najavio pokretanje radova tokom proleća, zahvaljujući čemu više , kako je naveo, nećemo morati da se bojimo poplava ili suše.
    "Takođe, pomoći ćemo poljoprivrednicima da dobiju dugoročne jeftine kredite za opremu. Želimo da podignemo produktivnost u poljoprivredi", naglasio je Dinkić.

    Танјуг

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  14. #164

    Odgovor: Бојан Тачи најављује!

    Дакле,

    На видело је изашла права политика и лице Бојана Тачија, или Бојана Харадинаја, или Бојана Павелића, или Бојана Туђмана, или Бојана Орића, или Бојана Клинтона ... Сва ова нова презимена војвођанског квазипремијера су иронија, да је Бојан др Доцент успео за једно после подне да уради они што наведени злотвори нису успели годинама.

    Шта је урадио Бојан др Доцент Пајтић:

    - најавио декларацију о сецесији Војводине (први кораци, сви знамо како је почињало раније)
    - заказао њено усвајање на дан оснивања независне државе хрватске, квислиншке нацистичке државе која је окупирала цео Срем и која је побила на десетине хиљада грађана Војводине (махом Срба наравно)
    - заказао њено усвајање на дан када се у ГС УН води дебата о (не)раду и (не)пристрасности Хашког трибунала, и на тај начин пљунуо у лице свим протераним и изгнаним Србима из Хрватске и БиХ а који су данас махом равноправни грађани АП Војводине
    - само два дана након истицања рока на одговор на ултиматум од стране окупационих трупа у Србији
    - све то да би сакрио чињеницу да УБПОК води истрагу против њега за малверзације у развојној банци Војводине, наравно да га је баш брига за покрајину, аутономију и остале глупости које трућа...

    ......
    Надам се да ће Републички парламент распустити скупштину и "владу" Војводине, и да ће се расписати нови покрајински избори, јер су ови жути бандити дефинитивно погубили компас! А Бојана Тачија треба ухапсити како због РБВ, тако и због отвореног подривања државног поретка (под ироничном маском заштите Устава )
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 07.04.2013 u 21:03

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  15. #165

    Odgovor: Бојан Тачи најављује!

    Odakle li izviru i gde žive likovi poput Flekice s kupusom, da mi je znati? I nešto se mislim, ko zna o čemu razmišlja moj komšija recimo, a ne mogu da pročitam njegove vesele misli na nekom forumu ili slično. Najiskrenije, muka mi je od paranoičnih "dobro obaveštenih" ljudi kojima život prolazi u konstruisanju teorija zavere i ćiriličarenju po raznim forumima.

Strana 11 od 19 PrvaPrva ... 910111213 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 10:32
  2. Не волим у Војводини...
    Autor yossarian u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.03.2012, 22:02
  3. Српско Војводство
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 22.01.2012, 08:42
  4. Имена места у Војводини
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 29.05.2010, 10:46
  5. Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 16.11.2009, 13:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •