Australija open !!! - Strana 4
Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 95
  1. #46

    Odgovor: Australija open !!!

    Anin pobednički niz



    Ana Ivanović je u osmini finala Australijen opena nakon pobede nad Amerikankom Vanijom King od 2:0. Naredna protivnica Petra Kvitova.

    Ana će igrati u osmini finala ali nije do pobede stigla onoliko lagano kako se to očekivalo, i kako govori rezultat po setovima 6:3, 6:4.



    Manje padove u igri Ana je imala i u prvom i u drugom setu. U prvom je povela sa 3:0, igrala fantastično, da bi usledio pad u igri koji je Vanija King iskoristila da izjednači na 3:3. Ipak, Ana je brzo vratila sigurnost na terenu i brzo završila priču u prvom setu.I u drugom setu Ana je imala problema jer je King povela sa 2:0, ali je naša teniserka sa tri vezana gema došla do prednosti koju nije ispustila do kraja, bez obzira na probleme sa disanjem zbog kojeg je zatražila i medicinsku pomoć. U nastavku takmičenja Ana se sastaje sa Petrom Kvitovom.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  2. #47

    Odgovor: Australija open !!!

    Ana Ivanović: "Petra je izazov"


    Ana Ivanović rekla je da je zadovoljna što je meč trećeg kola na Australijan openu završila u dva seta.




    Srpska teniserka pobedila je Amerikanku Vaniju King sa 2:0 u setovima i u narednom kolu će igrati protiv druge teniserke sveta Petre Kvitove. Ivanovićeva je dodala da će taj duel za nju biti izazov jer Čehinja trenutno igra možda i najbolji tenis na svetu.

    Da li si zadovoljna načinom na koji si završila meč?

    “Vrlo sam zadovoljna jer sam meč završila u drugom setu. Posebno sam imala oscilacija u nastavku meča. Bio je to težak set. Ona je igrala odlično, ali sam srećna jer sam preživela poslednji gem.”

    Tražila si medicinski tajm aut tokom drugog seta. O čemu se radi?


    “Pre nekoliko dana me zakačio virus posle meča drugog kola. Nisam se dobro osećala juče i dosta sam odmarala. Danas sam se osećala dobro na terenu,ali sam u jednom momentu imala nelagodnosti. Uzela sam nekoliko tableta
    i to mi je pomoglo da se opustim i nastavim normalno da igram.”


    Dosta je prošlo od tvog poslednjeg plasmana u četvrtfinale na Grand Slem turniru. Koliko bi ti značila pobeda u narednom susretu.

    “Bilo bi sjajno. To je moj cilj. Ali svaki meč je za mene posebna priča. Biće
    veoma teško. Petra igra sjajan tenis i jedna je od devojaka koje su u najboljoj formi na WTA turu. Biće to veliki izazov za mene. Ali spremna sam da pružim maksimum i suprotstavim se na najbolji način. Neka bolja onda pobedi.”


    Koliko ti znači to što si mnogo vremena provela u Australiji pre početka turnira?

    “Mislim da mi je to značajno pomoglo, jer sam se prilagodila uslovima i uživam u Australiji. Svake godine dolazim ranije i tako već osam ili deset
    godina. I uvek je osećaj sjajan. Lepo je što sam ovoga puta stigla i do druge nedelje takmičenja gde ću igrati protiv najboljih na svetu.”


    Da li ima nešto posebno u tvojim pripremema? Nešto što ti mnogo pomoglo da imaš dobar rezultat.

    “Napravila sam nekoliko promena. Obično sam imala veliki tim uz sebe, ali je ovoga puta tu je samo Najdžel tu, kao i kondicioni trener koji se pobrinuo da spremna dočekam turnir. U prošlosti sam imala mnogo sitnih problema i
    povreda i toga sam po svaku cenu želela da se rešim ovaj put. Mnogo smo radili na pripremi i to mi se vraća. Odlično se osećam.”


    Da li će Adam ostati uz tebe dokle god budeš igrala na turniru?

    “To je naš dogovor. Zaista verujem da mnogo daleko da stignem i ostanem još nedelju dana na turniru. Bilo bi sjajno zaigrati i naredne subote.”

    Pojavila si se nedavno i u izdanju Sports Ilustrjetida u bikiniju. Smatraš li da bi i neke od tvojih kolega to trebalo da učine?

    “Ne znam trebalo bi da probaju i vide kako im se dopada.”

    Nisi igrala na Olimpijskim igrama u Pekingu zbog povrede. Koliko su ti bitne igre u Londonu ovoga leta?

    “To je jedan od prioriteta za ovu sezonu. Presrećna sam jer ću igrati na Olimpijskim igrama. To je sjajan način da se predstavlja zemlja. Igraću verovatno i u miks dublu sa Nenadom Zimonjićem i to bi trebalo da bude zabavno. Najvažnije je da ostanem zdrava.”

    Koliko ti znači iskustvo koje sa sobom donosi tvoj trener Najdžel Sirs?

    “Srećna sam jer imamo priliku da sarađijemo. Značilo mi je kada sam počela da sarađujem sa Najdželom posle Vimbldona prošle godine. To sam osećala i tokom američke turneje. Usledila je sjajna nedelja na Baliju. Ali pauza između dve sezone bila je prva prava prilika da radimo u kontinuitetu i mislim da se to vidi na ovom turniru. Još uvek se upoznajemo, ali mnogo mi je pomogao. Oboje verujemo u iste stvari. Pre početka sezone smo seli i zacrtali ciljeve. Mislim da mnogo toga učim pored njega.”

    Možeš li nam precizirati segmente u igi na kojima ste najviše radili?

    “Jedna od stvari je servis. Bilo je potrebno poboljšati ga. Krajem prošle godine to se dogodilo. I pored toga nastavili smo da radimo na servisu. Podigla sam i nivo igre sa osnovne linije. Moj forhend je bolji. Sve pomalo je na višem nivou I rezultati odmah dolaze.”

    Da li ćeš igrati za Fed kup reprezentaciju za dve nedelje?

    “Još nisam donela odluku. Ali kao što sam rekla ovo je Olimpijska godina.
    Svoju zemlju želim da predstavljam na najbolji mogući način. Želim da budem zdrava i videćemo šta će se desiti. Moj nastup za Fed kup reprezentaciju zavisi od učinka u Melburnu, ali lično bih volela da igram.”


    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: Australija open !!!

    Janko posustao



    Bledo izdanje našeg tenisera. Janko Tipsarević nije uspeo da se domogne osmine finala na Otvorenom prvenstvu Australije. Nepremostiva prepreka bio je Francuz Rišar Gaske, koji je slavio sa 3:0 po setovima 6:3, 6:3, 6:3.

    Jednostavno nije išlo. Janko nije bio na svom nivou. Nije imao rešenja sa igru Francuza. Sve je pokušao ali nije uspeo da pronađe dobitnu formulu. Mnogo grešaka Tipsarevića, 30:4 odnos u neiznuđenim greškama. Jednostavno bolji, u ovom trenutku, ide dalje. Meč trajao 97 minuta igre.




    Od samog starta Francuz je delovao odlučnije. Mnogo lakše je dolazio do poena. Jedinu svoju priliku za brejk Gaske koristi, još u ranoj fazi seta. Janko nije imao brejk prilika. Protivnik lagano privodi set kraju,6:3.
    Janko se totalno prepustio sivilu. Ponovo gubi servis u ranoj fazi. Sve više greši, gomila nerazumnih poteza. Protivnik to kristi, prepustio je Janku da greškama, na neki način, sam sebe pobedi. Uz još jedan brejk Gaske rešava i drugi set u svoju korist istim rezultatom, 6:3.



    Janko na startu trećeg seta gubi dva servisa i protivnik vodi sa 4:0. Tipsarević vraća jedan brejk. To je bilo sve što je uradio u ovom setu. Gaske mu ne dozvoljava da se vrati u meč, osvaja naredna dva gema za konačnih 6:1 u trećem setu.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  4. #49

    Odgovor: Australija open !!!

    Jelena sjajna i u dublu


    Srpska teniserka Jelena Janković niže pobede na Otvorenog prvenstva Australije u pojedinačnoj ali i u konkurenciji mešovitih parova. U paru sa Australijancem Bernardom Tomićem savladala je australijski dubl Ešli Barti / Bendžamin Mičel sa 2:0 (6-1, 6-3).

    Ova pobeda par Janković Tomić vodi u drugo kolo gde će se sresti sa parom Hlavakova Kureši.




    Po rasporedu na turniru u Melburnu taj meč je na programu u ponedeljak 23. oko jedan čas po ponoći po našem vremenu.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  5. #50

    Odgovor: Australija open !!!

    Zimonjić i Ljodra poraženi


    Nenad Zimonjić i Mikael Ljodra ispali su u trećoj rundi Australijan Opena od Leandera Paesa i Radeka Štepaneka.




    Indijsko-češka kombinacija slavila je rezultatom 7:5, 7:6 (7-2), za 99 minuta igre.U narednoj rundi pobednike čekaju bolji iz duela Aisam Ul Hak Kureši (Pakistan), Žan Žilijen Rožer (Kurasao) – Erik Butorac (SAD), Bruno Soareš (Brazil). Taj meč ne igra se danas.
    Srbin i Francuz u prethodne dve runde nisu izgubili ni set, i dobro su počeli meč trećeg kola, ali su se mučili sa konverzijom brejk lopti (1 od 4 u prvom setu).Iako su u tom periodu češće grešili (4-1), Paes i Štepanek su igrali mnogo direktnije (19-9 u vinerima), i obe brejk šanse pretvorili u oduzete gemove, uključujući i ključni brejk u 11. gemu.
    U drugom setu nijedna strana nije uspela da napravi niti jednu brejk šansu tokom celog meča, a Ljodra i Zimonjić kao da su izgubili snagu posle tog odsudnog gema.
    U celom drugom setu su osvojili 7 poena kada im rivali serviraju, mada ni sami nisu dozvoljavali brejk šanse.
    Odluka je pala u tej-brejku, verovatnou četvrtom poenu, kada Paes i Štepanek prave prvi mini-brejk.
    Od tog trenutka do kraja njima su pripala četiri poena, a Zimonjiću i Ljodri samo jedan.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  6. #51

    Odgovor: Australija open !!!

    Spektakularna repriza finala


    Belgijanka Kim Klajsters plasirala se u četvrtfinale Australijan Opena, pobedom nad Kineskinjom Na Li u spektakularnoj reprizi prošlogodišnjeg finala



    Klajsters se vratila sa ivice poraza i posle 143 minuta igre na Rod Lejver Areni slavila 4:6, 7:6 (8-6), 6:1.
    Duel dve odlične teniserke doneo je dramu, povredu, preokret, kvalitet i vrhunsku dvoipočasovnu borbu, dovoljno da uđe u istoriju AO. Braniteljka titule sada čeka poslednji meč na centralnom terenu, u kojem Jelena Janković igra sa Karolinom Voznijacki. Klajsters je tokom prvog seta doživela iščašenje zgloba, nastavila je meč, ali u prvom setu nije mogla da pruži stoprocentan otpor rivalki, koju je pre 51 nedelju pobedila na istom terenu za svoj četvrti gren slem u karijeri.

    Posle dobijenog prvog seta Na Li je brzo stekla brejk prednosti u drugom, ali je Klajsters uspela da izjednači na 3:3 i dovede taj set do potpune ravnospravnosti, na kraju i do taj-brejka.

    Tih desetak minuta prelomilo je meč. Na Li je krenula sa pet od prvih šest poena i imala četiri vezane meč lopte. Kim ne samo da ih je spasla, već je na poslednjoj vezala skraćenu loptu i lob, uz ovacije publike, koja nijednog trenutka nije ostavila sumnju na čijoj je strani. Posle 6-6 bilo je očekivano kada je Kineskinja napravila dve lake greške.

    U trećem setu Klajsters je počela sa dva brejka, posle čega nije trebalo da bude mnogo neizvesnosti. Međutim, ove dve devojke prave čuda,pa se nismo iznenadili kada je Kineskinja uzvratila sa četiri od sledećih pet gemova. U desetom gemu trećeg seta sve je izgledalo moguće,sve dok na drugoj meč-lopti Na Li nije poslala loptu u mrežu sa osnovne linije, dva sata i 23 minuta od kada je epski duel počeo.

    Na Li je u prethodna dva nastupa u Melburnu najpre stigla do polufinala, a zatim i do finala, pre nego što će u Parizu načiniti najveći uspeh u karijeri.

    Kim je u polufinalu igrala šest puta, uz 4 poraza, finale je izgubila 2004, a dobila prošlog januara.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  7. #52

    Odgovor: Australija open !!!


    Braća Brajan, Mirnji, Nestor prošli



    Ispadanje Nenada Zimonjića i Mikaela Ljodre najveće je iznenađenje u osmini finala muških dublova.


    Prvi nosioci braća Brajan i drugi nosioci Maks Mirnji i Danijel Nestor ostvarili su pobede.Bob i Majk su teže od očekivanja savladali Britance Kolina Fleminga i Rosa Hačinsa (15) 6:4, 0:6, 6:2. Belorus i kanadski Zemunac bili su bolji od Italijana Danijlea Bračalija i Potita Staračea 7:6 (9-7), 6:2.Zimonjić i Ljodra izgubili su od Leandera Paesa i Radeka Štepaneka u dva seta.

    Neuspešnija su bila druga dva Indijca – Maheš Bupati i Rohan Bopana (četvrti nosioci) poraženi su od 13. u kosturu, Amerikanaca Skota Lipskog i Radživa Rama (ovaj drugi očigledno takođe indijskog porekla) 7:6 (8-6), 6:2.

    Još uvek nije poznat nijedan par četvrtfinala dublova, s obzirom da preostala četiri meča još nisu odigrana.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  8. #53

    Odgovor: Australija open !!!

    Spektakularna repriza finala


    Belgijanka Kim Klajsters plasirala se u četvrtfinale Australijan Opena, pobedom nad Kineskinjom Na Li u spektakularnoj reprizi prošlogodišnjeg finala



    Klajsters se vratila sa ivice poraza i posle 143 minuta igre na Rod Lejver Areni slavila 4:6, 7:6 (8-6), 6:1.Duel dve odlične teniserke doneo je dramu, povredu, preokret, kvalitet i vrhunsku dvoipočasovnu borbu, dovoljno da uđe u istoriju AO. Braniteljka titule sada čeka poslednji meč na centralnom terenu, u kojem Jelena Janković igra sa Karolinom Voznijacki. Klajsters je tokom prvog seta doživela iščašenje zgloba, nastavila je meč, ali u prvom setu nije mogla da pruži stoprocentan otpor rivalki, koju je pre 51 nedelju pobedila na istom terenu za svoj četvrti gren slem u karijeri.

    Posle dobijenog prvog seta Na Li je brzo stekla brejk prednosti u drugom, ali je Klajsters uspela da izjednači na 3:3 i dovede taj set do potpune ravnospravnosti, na kraju i do taj-brejka.

    Tih desetak minuta prelomilo je meč. Na Li je krenula sa pet od prvih šest poena i imala četiri vezane meč lopte. Kim ne samo da ih je spasla, već je na poslednjoj vezala skraćenu loptu i lob, uz ovacije publike, koja nijednog trenutka nije ostavila sumnju na čijoj je strani. Posle 6-6 bilo je očekivano kada je Kineskinja napravila dve lake greške.

    U trećem setu Klajsters je počela sa dva brejka, posle čega nije trebalo da bude mnogo neizvesnosti. Međutim, ove dve devojke prave čuda,pa se nismo iznenadili kada je Kineskinja uzvratila sa četiri od sledećih pet gemova. U desetom gemu trećeg seta sve je izgledalo moguće,sve dok na drugoj meč-lopti Na Li nije poslala loptu u mrežu sa osnovne linije, dva sata i 23 minuta od kada je epski duel počeo.

    Na Li je u prethodna dva nastupa u Melburnu najpre stigla do polufinala, a zatim i do finala, pre nego što će u Parizu načiniti najveći uspeh u karijeri.

    Kim je u polufinalu igrala šest puta, uz 4 poraza, finale je izgubila 2004, a dobila prošlog januara.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  9. #54

    Odgovor: Australija open !!!

    Rafa prvi četvrtfinalista


    Drugi teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale ubedljivom pobedom nad zemljakom Felisijanom Lopesom.



    Nadal je za dva sata i 25 minuta slavio rezultatom 6:4, 6:4, 6:2 protiv osamnaestog nosioca.Sada momak sa Maljorke čeka Tomaša Berdiha, koji je uz dosta muke i tri taj-brejka pobedio Nikolasa Almagra - 4:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-3), 7:6 (7-2).Nadal se do šestog uzastopnog četvrtfinala na AO manje mučio sa rivalom, nego sa vrućinom, s obzirom da je meč igran u najtoplijem delu dana.

    Rafa je, od prvog brejka u trećem gemu meča, sve vreme kontrolisao igru, napravio pet brejkova (Lopes samo jedan) i naterao rivala na 52 neiznuđene greške.

    Odnos u pobedama između dva španska asa je 9-2 za drugog na svetu.

    Za Nadala je, koliko i pobeda, podjednako važno da sačuva koleno, koje je na početku turnira bilo povređeno, i za sada u tome u potpunosti uspeva.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  10. #55

    Odgovor: Australija open !!!

    Milojević ubedljiv u prvoj rundi


    Mladi srpski teniser Nikola Milojević na fantastičan način počeo je takmičenje na juniorskom Australijan openu.




    Momak iz Beograda je za samo 60 minuta potukao veliku nadu australijskog tenisa Džeja Andrijića 6:2, 6:0.U narednoj rundi njegov rival biće Kentan Ali (Francuska) koji je pobedio Indijca Arđuna Kadea u dva seta - 6:4, 7:6 (7-4).Meč dva momka rođena 1995. godine protekao je u totalnoj dominaciji srpskog tenisera, koji je čak pet puta oduzeo servis rivalu, zaustavivši ga u jedinoj brejk šansi.

    Rivali su bili ravnopravni u direktnim poenima (12-12), ali je Nikola mnogo manje grešio (27-11), pa Australijanca nisu spasli ni snažni servisi (5 asova, najbrži servis 209 km/h, momak ima 16 godina).

    Milojević je drugi Srbin u drugoj rundi Ozi opena, pre njega dalje se plasirao i Banaćanin Peđa Krstin, takođe veoma ubedljivo.

    Iako mu je tek 16 i po, Milojević se već oprobao i u seniorskoj konkurenciji, u kvalifikacijama za prošlogodišnji Serbia Open izbacio ga je Marsel Granoljers.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  11. #56

    Odgovor: Australija open !!!

    Krstin silovit na startu


    Junior Peđa Krstin odlično je otvorio sedmi dan Australijan opena za predstavnike Srbije.



    Krstin je na startu juniorskog turnira za samo 62 minuta pobedio Australijanca Džejmsa Frolija – 6:1, 6:2.Momak iz Mokrina u drugom kolu igra sa desetim nosiocem, Čehom Adamom Pavlašekom, koji je u tri seta pobedio Tajvanca Čin Žen Hoa - 4:6, 6:4, 6:2. U duelu dva momka rođena 1994. godine Srbin je potpuno dominirao i čak pet puta tokom duela oduzeo servis rivalu.

    U svom prvom nastupu na Australijan openu Krstin je pokazao da sa optimizmom može da čeka nastavak takmičenja.

    Krstin je na gren slemovima debitovao prošle godine na Rolan Garosu, gde je na startu ispao od trećeg nosioca, da bi na Vimbldonu zabeležio jednu, a na US Openu dve pobede.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  12. #57

    Odgovor: Australija open !!!

    Dan 8: Ana na startu, Nole na kraju

    Ana Ivanović će otvoriti, a Novak Đoković zatvoriti program Rod Lejver Arne prvog dana druge nedelje na Australijan Openu.



    Ana od 1 posle ponoći igra sa Petrom Kvitovom, drugom nositeljkom, dok Novaka u petom meču dana čeka domaći veteran Lejton Hjuit.Taj duel ne treba očekivati pre 11 po našem vremenu, jer mu prethode jedan muški i tri ženska singla. Zakazano je ukupno osam singl mečeva, po četiri u obe konkurencije. Raspored dublova biće objavljen kasnije.Sadašnji i bivši svetski broj jedan u muškoj konkurenciji, koje deli 6 godina (a imaju isti broj titula – po 2, igrali su pet puta, četiri meča na gren slemovima i jedan na Kvinsu. Lejton je dobio prvi, 2006. u Njujorku– 6:3, 6:1, 6:2 – a ostala četiri pripala su Novaku, sa dva izgubljena seta.

    Na Vimbldonu 2007. Nole je dobio tri taj-brejka, a Hjuit treći set rezultatom 6:4, na Ozi Openu sledeće godine Srbin je potukao domaćeg igrača 7:5, 6:3, 6:3, da bi na Kvinsu iste godine bilo 6:2, 6:2.Jači otpor Hjuita doneo je poslednji duel, na Vimbldonu 2010, Đoković je dobio 7:5, 6:4, 3:6, 6:4.

    Ivanović i Kvitova (dve godine razlike) do sada su se sastajale tri puta, ali u sasvim drugo vreme – svi mečevi igrani su tokom 2008. i 2009, dok je Srpkinja bila u prvih pet, a devojka iz Moravske Šlezije tek ulazila u top 50.



    U Montrealu 2008. tada svetski broj 1 pobedio je 64. na svetu teže od očekivanja – 6:3, 4:6, 6:3. Bio je to Anin jedini izgubljeni set od Kvitove. Do Ciriha Ana je pala na četvrto, Petra se popela na 57, ali je bilo laganih 6:1, 6:4. Na stratu sledeće godine u Brizbejnu odnos pozicija bio je 5-48, a Ana je dobila 6:4, 6:2.

    Posle Ane i Petre na glavni teren izlaze Endi Mari i Kazahstanac Mihail Kukuškin. Škot je samo jednom igrao sa 92. na svetu, u Brizbejnu ovog meseca, i morao je da preokrene do pobede.

    Posle njih dvojice dnevni program završavaju Jekaterina Makarova i Serena Vilijams. Serena je Moskovljanku dobila 2009. u Pekingu, u jedinom duelu karijere.

    Veče otvaraju Sabina Lisicki i Marija Šarapova, dve plavuše nastanjene u istom gradu na Floridi. Prikladno, prvi meč su igrale u Majamiju prošle godine, zatim i na Vimbldonu. Maša je glatko dobila oba, uz samo 9 gemova za Sabinu.

    Na Hajsens areni programm počinje dublom, a zatim (oko 3) Kei Nišikori igra sa Žoom Vilfredom Congom. Nišikori (treći stanovnik Brejdentona i polaznik Bolitijeri akademije u dnevnom programu) je dobio jedini međusobni duel, u Šangaju prošle godine.

    Posle njih sastaju se Rišar Gaske i David Ferer, koji su do sada imali šest okršaja od 2004. do 2009. godine (zanimljivo, četiri u Aziji). Ferer je dobio šet, Gaske samo u Torontu '08, a kuriozitet je da ne samo da nisu igrali tri seta, nego nijednom poraženi nije prebacio sedam gemova.

    I na Margaret Kortu kreće se od dublova, a posle pola 3 počinje meč Sare Erani i Đije Ženg. Jedini duel dve nenositeljke odigran je pre dve godine u Nju Hejvenu, a Italijanka ga je glatko dobil

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  13. #58

    Odgovor: Australija open !!!

    Jelena igra za četvrtfinale


    Sedmog dana Australijan Opena na teren će od srpskih predstavnika izaći Jelena Janković u singlu, Nenad Zimonjić u dublu, i dvojica juniora.



    Jankovićeva igra meč osmine finala protiv prve teniserke sveta Karoline Voznijacki i to će biti njihov osmi međusobni duel.Najbolja srpska teniserka trenutno vodi sa 4:3 u pobedama, ali joj ne ide na ruku to što je Dankinja slavila u poslednja tri susreta.
    Jankovićeva i Voznijacki igraju poslednji meč na „Rod Lejveru“, što znači da bi najranije na teren mogle da izađu oko 11 časova po srednjeevropskom vremenu.

    Program na tom terenu od 1 čas posle ponoći otvaraju Beloruskinja Viktorija Azarenka i Iveta Benešova iz Češke, a potom sledi duel dvojice Španaca Felisijana Lopesa i Rafaela Nadala. Poslednji meč dnevnog programa biće repriza prošlogodišnjeg finala između Kim Klajsters i Na Li, dok večernji otvaraju domaći teniser Bernard Tomić i Švajcarac Rodžer Federer, a potom na teren izlaze Jankovićeva i Voznijacki.

    Zimonjić i Francuz Mikael Ljodra igraju meč trećeg kola Indijca Leandera Paesa i Radeka Štepaneka iz Češke i on je na programu najranije oko 5 časova po srednjeevropskom vremenu. Pored Jankovićeve i Zimonjića, u nedelju igraju i juniori Nikola Milojević i Peđa Krstin. Milojević igra treći meč na Terenu 6 protiv domaćeg tenisera Džeja Andrijića u okviru prvog kola, dok Krstina očekuje duel sa drugim Australijancem Džejmsom Fravlijem na Terenu 19 i on je drugi na programu.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  14. #59

    Odgovor: Australija open !!!

    Kraj za Jelenu

    Janković - Voznjacki (0:2), 0:6, 5:7


    Jelena Janković je završila učešće na Austalijan openu. Učetvrtom kolu bolja od srpske teniserke bila je prva igračica sveta Karolina Voznjacki koji je pobedila rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 7:5.

    Jelena Janković se oprostila od ovogodišnjeg Austrlijan opena. U četvrtom kolu srpska teniserka je poražena od prve igračice sveta Karoline Voznjacki rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 7:5.



    Jelena nemoćna protiv broja jedan


    Srpska teniserka je ovaj meč odigrala onako kako samo ona zna. Pokazivala je igru od sjaja do očaja, ali na kraju je ipak pognute glave napustila teren Rod Lejver Arene.Muke za srpsku teniserku krenule su od prvog gema koji je jako dugo trajao. Mogla je Jelena brzo da ga završi, ali je pustila danskoj teniserki da se oporavi, i da posle duge borbe meč otvori brejkom.Već od tog trenutka kola su krenula nizbrdo za Jankovićevu. Karolina je gemove na svoj servis dobijala bez većih problema, dok je srpska teniserka igrala maratonske poene na svoj servis, koje je na kraju gubila. Posle 34 minuta prva teniserka sveta dobila je prvi set rezultatom 6:0.



    Karolina nastavlja put ka tituli

    Jelena je najavila bolju igru u nastavku osvojivši prvi gem na meču na svoj servis. Onda sledi novi katastrofalni pad igre gde srpska teniserka gubi naredna četiri vezana gema i dolazi na rub totalne katastrofe.Kada se činilo da će i drugi set biti lak posao za Karolinu, Jelena se budi.Srpska teniserka osvaja dva vezana gema, smanjuje na 4:3, a na servis protivnice propušta nekoliko prilika da izjednači rezultat.To je bila poslednja prilika da Jankovićeva preokrene situaciju u svoju korist. Do kraja seta viđena je žestoka borba, ali Karolina je bila koncentrisanija, manje je grešila i rešavala gemove u svoju korist.Ako je za utehu, Jelena je u drugom setu pokazala da može ravnopravno da
    igra sa najboljom teniserkom sveta, ali je očajna igra u prvom delu igre, i kasno buđenje koštalo srpsku teniserku pobede.Drugi set je posle više od sat vremena borbe završen rezultatom 7:5, tako da je Karolina ostala u trci za osvajanje prvog grend slema u karijeri.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  15. #60

    Odgovor: Australija open !!!

    Kvitova prejaka za Anu

    Ivanović - Kvitova 6.7 2.6


    Slaba igra u prvom setu i nešto bolja u drugom nedovoljni za kakav ozbiljniji rezultat na Otvorenom prvenstvu Australije. Ana dala sve od sebe. Kvitova rutinski 2:0, po setovima 6:2, 7:6.

    Ana Ivanović odigrala je sjajnih 11 poena za redom u poslednjem pokušaju da preokrene situaciju u drugom setu, ali nije uspela da značajnije poremeti koncentraciju Petre Kvitove, koja se do taj-brejka pribrala i rešila meč u svoju korist.



    Ana Ivanović je, suštinski, loše odigrala prvi set, koji je Kvitova rešila brejkom u trećem gemu i rutinski privela kraju 6:2.Srpska teniserka se na sličan način dovela u gotovo bezizlaznu situaciju i u drugom setu, pre nego što je počela da odlučnije udara forhende i preokrene rezultat na 6:5.Tih 11 sjajnih poena za redom najbolje su što je nekadašnja prva igračica sveta pokazala na Otvorenom prvenstvu Australije.



    Čehinja će u četvrtfinalu igrati sa pobednicom iz meča Sare Erani iz Italije i Đije Dženg iz Kine. Srbija je tako ostala bez predstavnica u ženskom singlu, pošto je Jelena Janković juče izgubila od Karoline Voznijacki iz Danske sa takođe 2:0 u setovima (6:0, 7:5).

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. US Open 2015.
    Autor davorjanka u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.07.2015, 15:25
  2. US Open 2011
    Autor zjovan29 u forumu Spomenar
    Odgovora: 97
    Poslednja poruka: 18.09.2011, 08:58
  3. US Open 2010.
    Autor Sunflower u forumu Spomenar
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.09.2010, 21:57
  4. US Open 2009
    Autor starsica u forumu Spomenar
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 15.09.2009, 13:50
  5. US Open 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 09.09.2008, 01:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •