Australija open !!! - Strana 7
Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Prikaz rezultata 91 do 95 od ukupno 95
  1. #91

    Odgovor: Australija open !!!

    Đoković: "Ispisali smo istoriju"



    Novak Đoković i Rafael Nadal posle šestočasovne borbe na "Rod Lejver areni" nisu mogli da stoje pa su im organizatori doneli stolice prilikom dodele pehara.



    Najbolji teniser sveta dobio je trofej za svoj treći trijumf u Melburnu upravo od legendarnog Roda Lejvera, po kome arena i nosi ime."Ispisali smo istoriju, ali nažalosti nismo mogli obojica da pobedimo. Rafi želim sve najbolje i nadam se da ćemo imati još mnogo ovakvih finala", rekao je Đoković nakon sedme uzastopne pobede nad Nadalom u finalima.
    "Nadal je jedan od najboljih igrača svih vremena. Hvala svima koji su bili uz mene ove dve nedelje, treneru, devojci, mom timu, i svima koji su me pratili tokom cele karijere. Oni su mi uvek bili najveća podrška", rekao je prvo Đoković.
    Nadal je takođe bio na izmaku snaga, ali je uspeo da čestita velikom rivalu na nastavku dominacije.

    "Čestitam Novaku i njegovom timu. Zaslužili su sve, uradili su neverovatan posao i zaslužili ovu pobedu. Predamnom je cela godina na Turu, a ovo ipak jeste fantastičan početak sezone za mene. Nastaviću da se borim, još
    mnogo godina je ispred mene i pokušaću ponovo da osvojim ovaj turnir",
    rekao je Nadal.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  2. #92

    Odgovor: Australija open !!!

    Izjava Nadala nakon poraza u finalu Australian Opena 2012


    Objavio RFTeam






    Australian Open 2012: Nakon što je poražen u finalu prvog gradnslama sezone od Novaka Đokovića, Rafael Nadal je čestitao svome protivniku.

    Iako vidno iscrpljen nakon skoro šest časova igre, Nadal je sa smislom za humor se obratio publici. "Dobro jutro svima" rekao je Nadal što je izazvalo smjeh i aplauze u publici. Prije 3 godine Nadal je pobjedom na Federerom u finalu Australian Opena švicarca "natjerao" na suze, a sada je bio u drugoj ulozi. Ipak, uspio je zadržati vedar duh i čestitati protivniku.

    "Čestitam Novaku i njegovom timu. Zaslužili su sve, uradili su nevjerovatan posao i zaslužili ovu pobjedu. Predamnom je cijela godina na Turu, a ovo ipak jeste fantastičan početak sezone za mene. Nastaviću da se borim, još mnogo godina je ispred mene i pokušaću ponovo da
    osvojim ovaj turnir", rekao je Nadal

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  3. #93

    Odgovor: Australija open !!!

    Izjava Đokovića nakon pobjede u finalu

    Objavio RFTeam






    Australian Open 2012: Nakon što je u najdužem finalu u istoriji grandslam turnira (5 sati i 53 minute) pobijedio španca Rafaela Nadala, sedmi put uzastopno u nekom finalu, Novak Đoković je pohvalio protivnika i rekao kako je šteta što je samo jedan morao osvojiti trofej.

    Najbolji teniser svijeta dobio je trofej za svoj treći trijumf u Melburnu upravo od legendarnog Roda Lejvera, po kome arena i nosi ime.

    "Ispisali smo istoriju, ali nažalosti nismo mogli obojica da pobjedimo. Rafi želim sve najbolje i nadam se da ćemo imati još mnogo ovakvih finala", rekao je Đoković nakon sedme uzastopne pobjede nad Nadalom u finalima.

    "Nadal je jedan od najboljih igrača svih vremena. Hvala svima koji su bili uz mene ove dvije nedjelje, treneru, djevojci, mom timu, i svima koji su me pratili tokom cijele karijere. Oni su mi uvijek bili najveća podrška", rekao je prvo Đoković

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  4. #94

    Odgovor: Australija open !!!

    NADAL: HTEO SAM DA POBEDIM



    Autor: Agencija BETA


    Ovo je bio fizički najteži meč koji sam ikad odigrao. Mislim da smo odigrali veliki teniski meč, rekao je drugi teniser sveta



    MELBURN - Španski teniser Rafael Nadal rekao je da je želeo da pobedi u današnjem finalu Otvorenog prvenstva Australije, ali da je zadovoljan svojom igrom u porazu od Novaka Đokovića 5:7, 6:4, 6:2, 6:7, 7:5.

    "Ovo je bio fizički najteži meč koji sam ikad odigrao. Mislim da smo odigrali veliki teniski meč. Bio je ovo sjajan spektakl. Uživao sam što sam bio deo ovog događaja. Želeo sam da pobedim, ali sam zadovoljan svojom igrom", rekao je Nadal u Melburnu.

    Đoković je prvi na svetskoj rang-listi, a Nadal drugi. Srpski reprezentativac zabeležio je sedmu uzastopnu pobedu protiv Španca, a sve one bile su u finalima.

    "Imao sam šansi protiv najboljeg svetskog igrača današnjica. Igrali smo jedan na jedan. Mislim da dugo vremena nisam bio na nivou ispod njegovog, što je dobro za mene. Srećan sam svojim pristupom, mislim da mi je mentalitet bio isti kao i u mojim najboljim trenucima", rekao je on.

    "Jako sam srećan kako je počela 2012. godina. Tokom 2011. nisam mnogo igrao kao danas. Zato sam sada srećan", rekao je Nadal.On je kazao da je zadovoljan kako je igrao u protekle dve nedelje, a da mu je najveći problem bio meč prvog kola, pre koga je dobio bizarnu povredu kolena, ali je uspeo da se izleči. Nadal je mnogo puta isticao pozitivne stvari iz današnjeg poraza.

    On je kazao da je očekivao povratak Đokovića u petom setu, kada je vodio sa 4:2 protiv Beograđanina.

    "Nisam uopšte sumnjao da će biti spreman za povratak. Ne može niko da kaže da kontroliše meč ako igra peti set, a četvrti je dobio na onakav način. Zato se brinete za svaki poen. Dobro, jeste 4:2 bila prednost, jer sam se fizički osećao dobro", rekao je Nadal.

    On je novinarima pohvalio svog rivala i njegovu igru.

    "Njegov ritern je prosto neverovatan, zar ne? Ritern mu je možda najbolji u istoriji. To je moje mišljenje. Nikad nisam igrao protiv tenisera koji može tako da vraća lopte, i to skoro uvek", rekao je Nadal.

    On je priznao da je grešio, ali je ocenio da te greške nisu bile ključne. "Tačno je da sam grešio...ali to je samo jedan trenutak u meču od skoro šest sati...Imao sam pravu, zaista pravu šansu da osvojim tu titulu i da pobedim igrača od koga sam gubio šest puta prošle godine. Ali nisam", kazao je on.

    "Nisam ga dovodio u ovakvu situaciju tokom cele prošle godine, tokom koje sam imao razne mentalne probleme, ali danas nisam imao nijedan. Mislim, takmičimo se u istim, normalnim uslovima. Tako da je to još jedna pozitivna stvar...Verovatno nikad više neću govoriti ovoliko pozitivnih stvari posle mojih poraza", završio je, uz osmeh popularni Rafa.

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  5. #95

    Odgovor: Australija open !!!



    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567

Slične teme

  1. US Open 2015.
    Autor davorjanka u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.07.2015, 15:25
  2. US Open 2011
    Autor zjovan29 u forumu Spomenar
    Odgovora: 97
    Poslednja poruka: 18.09.2011, 08:58
  3. US Open 2010.
    Autor Sunflower u forumu Spomenar
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.09.2010, 21:57
  4. US Open 2009
    Autor starsica u forumu Spomenar
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 15.09.2009, 13:50
  5. US Open 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 09.09.2008, 01:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •