Australija open !!! - Strana 2
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 95
  1. #16

    Odgovor: Australija open !!!

    Nole zadovoljan igrom


    Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković izjavio je posle pobede protiv Italijana Paula Lorencija u prvom kolu Australijan opena, da je zadovoljan igrom iako uslovi nisu bili laki.

    "Zadovoljan sam svojom igrom danas. Bilo mi je potrebno nekoliko gemova da uđem u ritam jer su uslovi bili teški. Ovo je bio najtopliji dan otkad sam došao u Melburn i još pokušavam da se prilagodim. Prethodnih dana je bilo hladnije, a danas 35 stepeni", rekao je Đoković.




    Srpski teniser je savladao Lorencija u tri seta - 6:2, 6:0, 6:0, prepustivši protivniku samo dva gema."Mnogo bolje razumem igru i znam šta moram da uradim da bi osvajao velike turnire. Samopuzdanje mi je na visokom nivou, verujem da i ove godine mogu da pobeđujem, posebno najveće rivale", rekao je Đoković.Đoković je u prvom meču turnira u kome brani titulu češće nego ranijih godina izlazio na mrežu.




    "Kada vodite ubedljivim rezultatom, imate 30:0 ili 40:0 želite da isprobate nešto novo, odnosno nešto što nije karakteristično za vašu igru. Radio sam na brzim izlascima na mrežu", objasnio je Đoković. Naredni protivnik srpskog tenisera u četvrtak bić kolumbijski teniser Santjago Hiraldo, koji je posle tri seta bio bolji od Italijana Matea Vjola - 6:4, 6:2, 6:1.




    Đoković i Hiraldo do sada su igrali jednom i to u prvom kolu Rolan Garosa 2007. godine, kada je Srbin slavio sa 6:3, 7:6, 6:4.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Australija open !!!

    Sprinter i maratonci


    Prvi dan na Austrliajen openu bio je paklen što zbog temperature što zbog teških mečeva koje su odigrali naši teniseri. Novak Đoković je ekspresno završio posao sa Italijanom Paolom Lorencijem. Za razliku od njega Janko Tipsarević i Viktor Troicki odigrali su maratone koji su trajali skoro četiri sata. Janko na kraju bolji od Tursunova, Troicki savladao Ferera.

    Temperatura iznad 30 stepeni otežala je teniserima prvi dan Otvorenog prvenstva Austrlalije, ali srpski igrači uspeli su da se plasiraju u drugi krug turnira.




    Najmanje posla imao je Novak Đoković koji je na užarenom terenu proveo nešto više od sat i po. Prvi reket sveta bio je bolji od Paola Lorencija sa 3:0, po setovima 6:2, 6:0, 6:0.Dovoljno je da se pogleda rezultat i da se utvrdi da italijanski teniser nije imao nikakve šanse na ovom meču.Mnogo teži posao imao je Janko Tipsarević koji je protiv Rusa Dmitrija Tursunova odigrao pravi maraton, pobedivši na kraju sa 3:1, po setovima 5:7, 7:6, 6:3, 6:4.



    Jankov maraton protiv Tursunova

    Janku je trebalo skoro četiri sata (tri sata i 43 minuta) sa slomi otpor ruskog tenisera, a najduže je trajao drugi set koji je odlučen u taj brejku. Taj deo igre trajao je čak 82 minuta, a srpski teniser ga je rešio u svoju korist rezultatom 14:12.Ipak nije Janko odigrao najduži meč od srpskih tenisera. Rekord je oborio Viktor Troicki koji je na terenu proveo tri sata i 47 minuta. Srpski teniser je savladao Huana Karlosa Ferera sa 3:2, po setovima 4:6, 6:7, 6:2, 7:6, 6:2.
    Viktor je posle sat i po vremena igre bio na ivici ponora kada je Španac imao dva seta prednosti. Ipak, Troicki se probudio, i preokrenuo ovaj dramatičan meč u svoju korist.


    Viktorov maraton i preokret protiv Ferera

    Na kraju se Viktor pridružio Noletu i Janku u drugom kolu Austrlijan opena.Protivnik Novaka Đokovića je Kolumbijac Santjago Hiraldo, Janko Tipsarević igraće protiv Džejmsa Darkvurta iz Australije, dok će Troicki odmeriti snage
    sa Kazahstancem Mihailom Kukušinom.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Australija open !!!

    Ana može još bolje


    Srpska teniserka Ana Ivanović rekla je da je veoma zadovoljna igrom i pobedom nad Lurdes Domingez iz Španije u prvom kolu Australijan Opena i dodala da može da pruži još bolje partije u nastavku turnira.

    "U prvom setu mi je baš sve polazilo za rukom, igrala sam veoma dobro i osećala sam se sjajno na terenu. Važno je i to što sam bila strpljiva. U drugom setu je išlo malo teže, ali sam u odlučujućim trenucima uspešno izlazila na mrežu i došla do trijumfa", rekla je Ivanovićeva na konferenciji posle pobede od 6:0, 6:3.




    Srpska teniserka dodala je i da je zadovoljna što je na pravi način pristupila meču."Zadovoljna sam i svojim današnjim servisom. U prethodnom periodu sam mnogo radila na tom elementu igre, a to je ono što vam pomaže da budete bolji. Dosta sam napredovala i čini mi se da igram sve bolje", dodala je ona.




    Ivanovićeva će u drugom kolu igrati protiv holandske teniserke Mihaele Krajček.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Australija open !!!

    Jeca u trećem kolu



    Jelena Janković plasirala se u treće kolo prvog ovogodišnjeg grend slem turnira nakon pobede nad Čang Kaičen iz Kineskog Tajpeha od 2:0.

    Najbolja srpska teniserka u drugoj rundi Otvorenog prvenstva Australije savladala je svoju protivnicu lagano, što govori rezultat po setovima od 6:4, 6:2.




    Jelena je manji problem imala sredinom prvog seta kada je Čang vodila sa 4:2,nakon što je napravila čak dva brejka u dotadašnjem delu igre, ali je Jelena ubrzo preuzela kontrolu na terenu i u nastavku stigla do pobede od 6:4 u prvom setu.U drugom setu naša teniserka je potpuno dominirala pa je Čang samo uspela da dobije dva gema. Ostali su, sasvim zasluženo, pripali našoj najboljoj teniserki.




    Jelena je na prvom grend slem turniru sezone postavljena za 13. nosioca. U sledećem kolu Jelena Janković se sastaje sa Kristinom Mekhejl iz SAD-a, a ukoliko pobedi, naredna protivnica mogla bi da joj bude najbolja teniserka sveta Dankinja Karolina Voznijacki. Naša druga prestavnica Ana Ivanović startovala je pobedom savladavši Lurdes Dominges Lino iz Španije, dok je Bojana Jovanovski završila takmičenje. Ana će u drugom kolu igrati protiv holandske teniserke Mihaele Krajček.




    Bojana Jovanovski i Holanđanka Mihaela Krajiček eliminisane su već na startu turnira u konkurenciji parova na Australijen openu. Jovanovski i Krajiček su u 1. kolu poražene u duelu sa ruskom kombinacijom Alja Kudratcova-Ekatarina Makarova sa 2:1 u setovima - 7:6 (1), 4:6, 6:3.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Australija open !!!

    Noćni tenis


    Četvrti dan Australijan opena kada su u pitanju srpski predstavnici otvoriće Ana Ivanović, koja noćas od 1 sat po našem vremenu otvara program na "Hajsens areni". Potom na teren izlaze Janko Tipsarević,Novak Đoković i Viktor Troicki .

    Anina rivalka u drugom kolu biće Hoilanđanka Mihaela Krajiček, sa kojom je do sada igrala dva puta i skor je nerešen 1:1.




    Oko tri sata ujutro na teren bi trebalo da izađe Janko Tipsarević. On će u drugom kolu igrati protiv Australijanca Džejmsa Dakvorta i njihov meč postavljen je kao drugi na "Margaret Kort areni".




    U trenucima kada bi Tipsarević trebalo da privodi meč kraju, otprilike oko pet ujutro, očekuje se da počne meč drugog kola između Novaka Đokovića i Santjaga Hiralda iz Kolumbije. Njihov duel postavljen je kao treći na centralnoj "Rod Lejver areni".




    Konačno,oko sedam ujutro Viktor Troicki će na terenu broj 2 igrati protiv Kazahstanca Mihaila Kokuškina, protiv kojeg vodi u međusobnom skoru sa 1;0.




    U isto vreme na teren će i Nenad Zimonjić i Mikael Lodra. Srbin i Francuz će na startu dubla, na terenu broj 11, igrati protiv Australijanca Džordana Kera i Amerikanca Donalda Janga.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Australija open !!!

    Nadal i Federer u trećem kolu



    Drugi teniser sveta Rafael Nadal plasirao se u treće kolo Australijan opena pošto je savladao Nemeca Tomija Hasa sa 3:0 (6:4 6:3 6:4) u setovima dok je Rodžer Federer prošao u sledeću rundu bez borbe pošto mu je Andreas Bek predao meč zbog povrede.

    Nadal, koji ima problema a povredom desnog kolena, nije imao većih poteškoća da nadigra Hasa za dva sata i 30 minuta.




    "Zadovoljan sam bio je to dobar meč za mene, i ne tako zahtevan.Nismo igrali četiri ili pet sati. Tri seta sam brzo okončao tako da nije bilo tako teško", rekao je Nadal.
    On je osvajao Australijan open 2009. godine a u sledećem kolu sastaće se sa Slovakom Lukasom Lackom.




    Federer, četvorostruku šampion Australijan opena, imao je lakši zadatak od svojih konkurenata budući da je neposredno pred izlazak na teren njegov protivnik Nemac Andreas Bek morao da preda meč zabog povrede leđa.
    Prvi teniser sveta Novak Đoković igraće svoj meč sutra kao i četvrti nosioc na turniru, Britanac Endi Mari.




    U mečevima drugog kola veoma zanimljiv i iscrpljujuć duel odigrali su 16.nosioc Amerikianac Džon Izner i Argentinac David Nalbandijan. Izner je trijumfovao posle 4 sata i četrdeset minuta rezultatom 3:2 (4:6 6:3 2:6 7:6 10:. Poslednji set na meču igrao se 99 minuta. Tokom susreta Nalbandijan je više puta prigovarao sudijama, a u nekoliko navrata je podlegao emocijama pa je slomio i reket.




    Osmi teniser sveta Amerikanac Mardi Fiš prvi je favorit koji je ispao iz muškog žreba. Njega je u tri seta savladao Alehandro Falja iz Kolumbije.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Australija open !!!

    Prošle Kim, Karolina, Li



    Karolina Voznijacki pobedila je sa 6:1 i 7:6 Gruzijku Anu Tatišvili i plasirala se u treće kolo, gde će se naći i prošlogodišnja šampionka Kim Klajsters.




    "Osećala sam veliko samopouzdanje na terenu. Sunce i vetar mi nisu smetali, dobro sam trčala i udarala loptu, čak sam servirala i nekoliko asova", rekla je Dankinja.

    U sledećoj rundi Voznijacki se sastaje sa Monikom Nikulesku iz Rumunije,a ukoliko pobedi mogla bi se u četvrtom kolu naći na terenu protiv srpske teniserke Jelene Janković.Jankovićeva će u trećem kolu igrati protiv Kristine Mekhejl iz SAD.

    Prošlogodišnja šampionka Kim Klajsters, takođe, je lako došla do treće runde pošto je pobedila 2:0 Stefani Forez Gason iz Fransuske.

    Klajstersova u sledećoj rundi igra sa Danijelom Hantuhovom, koja je 20. nositeljka.

    Belgijanka vodi u međusobnim susretima sa 9:1 u pobedama, ali je Slovakinja prvu pobedu zabeležila u njihovom poslednjem duelu pre dve nedelje koji je Klajstersova predale zbog povrede kuka.

    U drugom kolu ispala je 10. nosioc turnira Italijanka Frančeska Skijavone. Nju je sa 2:0 savladala zemljakinja Romina Oprandi.

    Pobedu je zabeležila i peta nositeljka Kineskinja Li Na,koja je lako savladala domaću kvalifikantkinju Oliviju Rogovsku. Njena sledeća rivalka biće Anabel Medina Gariges (26), koja je na impresivan prošla kroz drugo kolo, prepustivši samo jedan gem Govorcovoj i zadržala se na terenu 68 minuta.

    16. nositeljka Peng Šuai nije bila tako uspešna.Čehinja Iveta Benešova je bila bolja sa 2:0 u setovima.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Australija open !!!

    Džon Izner ne može bez drame


    U meču koji je trajao 280 minuta Amerikanac Džon Izner pobedio je Argentinca Davida Nalbandijana sa 3:2, po setovima 4:6, 6:3, 2:6, 7:6(5) i 10:8.




    Samo poslednji set trajao je gotovo 100 minuta, tačnije 98. I pored toga što je imao problem sa povredom Izner je uspeo da izdrži još jedan maraton i trijumfuje. Amerikanac je odservirao fantastična 43 asa i imao samo dve duple servis greške, dok je Nalbandijan odservirao samo sedam aseva i imao pet duplih grešaka. Izner je imao daleko veći broj meiznuđenih grešaka 69:33.S druge strane napravio je 88 direktnih poena, dok je Nalbandijan imao 67.

    U poslednjem gemu maratonskog meča Nalbandijan je odigrao nekoliko skraćenih lopti, ali je Izner i to uspeo da stigne i na kraju slavi protiv Argentinca, koji je, ljut napustio teren, jer nije bio zadovoljannekim sudijskim odlukama. U trećem kolu Izner će igrati sa Felisijanom Lopesom, koji je u tri seta savladao Ćipolu.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Australija open !!!

    Australijan open – mnogo pitanja, koji su odgovori?


    Saša Ozmo


    Počela je teniska 2012. iza vrata je i prvi Grend slem turnir, a nad ATP turom nadvijaju se brojna pitanja koja će u narednih 11 meseci dobiti odgovor.



    Može li Novak Đoković izvanrednu prošlu sezonu da pretvori u dominaciju svetskim tenisom? Ima li Rafael Nadal snage da uzvrati udarac i vrati se na presto?
    Dokle će Rodžer Federer prkositi godinama i igrati na najvišem nivou? Ostaje li Endi Mari bez GS titule?
    Koliko iz drugog plana mogu Conga, Del Potro, Tipsarević i ostali? Šta će biti sa mladićima – Raonićem, Tomićem...? Deo odgovora na ta pitanja dobićemo na 100. Australijan openu, koji u ponedeljak počinje u Melburnu.

    Posle iscrpljujuće 2011. i problema sa sitnim povredama i nedostatkom motivacije u završnici sezone, Novak Đoković se oporavio i oran dolazi na mesto u kojem je osvojio svoj prvi Grend slem trofej.

    Egzibicije nisu baš pouzdan pokazatelj forme, ali Novak je u Abu Dabiju demonstrirao da je voljna kriza prošlost. Videlo se da je željan tenisa, a udarci su mu bili oštri i pravovremeno je stizao na loptice. Dovoljno za prve mečeve u sezoni.

    Prošle sezone Novak je na Australijan openu odigrao nestvarno, izgubio je samo jedan set i prikazao savršen i neobičan spoj napadačke i odbrambene taktike koji smo krstili "totalnim tenisom"



    Iako je tada bio treći na svetu, Đoković je došao nekako iz senke. Sada je situacija drugačija – Novak dolazi u Australiju sa oreolom najboljeg. Njegova velika prednost biće vera u sebe koju je izgradio prošle sezone.
    Ogromno samopouzdanje Novak crpi iz činjenice da je sada on u situaciji da kaže „sve zavisi od mene i niko me ne može pobediti ako igram najbolje što mogu“. A to je veoma lepo saznanje.

    Upravo taj psihološki momenat trenutno je na Đokovićevoj strani, a on, saglasiće se skoro svi teniski stručnjaci, jeste presudan na najvišem nivou takmičenja.

    Druga strana iste medalje jeste činjenica da je od lovca postao lovina, kako su se slikovito izrazili u jednim dnevnim novinama, pa će shodno tome svi biti dodatno motivisani da pobede baš Novaka.

    Đoković je mnogo radio na poboljšanju servisa – početni udarac jedini je u kojem je prošle godine oscilirao i biće od vitalne važnosti da za Melburn dostigne potreban nivo rutine i samopouzdanja pri servisu.

    Jednako važni biće i udarci sa osnovne linije, a Novak će se truditi da nešto češće izlazi i na mrežu, pogotovo u mečevima sa slabijim rivalima.


    U prve tri runde Đoković ne bi trebalo da ima problema – Lorenci i potom verovatno Hiraldo i Štepanek nisu teniseri od kojih bi prvi teniser sveta trebalo da strepi.

    Osmina finala nosi sa sobom prvi ozbiljan ispit – najverovatniji duel sa Milošem Raonićem ili Endijem Rodikom. U oba slučaja, ritern i strpljenje biće ključni faktori zbog izuzetnih servisa rivala.

    I dok Rodik nije što je nekad bio, mladi Raonić pokazuje sposobnost da izuzetno kvalitetno servira u dužem vremenskom periodu. Zato će tu oprez biti preko potreban.

    Projektovani Đokovićev suparnik u četvrtfinalu jeste David Ferer, mada će Tipsarević, Gaske i još neki tražiti svoju šansu. U polufinalu mogli bismo da vidimo reprizu prošlogodišnjeg finala sa Endijem Marijem, koji je željan da 2012. učini godinom u kojoj će uzeti prvi GS trofej.


    Rafael Nadal u Dohi je ispao u polufinalu, nije igrao ništa naročito, ali to nija nikakva novost za Španca na početku sezone. Izvesna simbolika može se pronaći u tome što je i 2009. godine, kada je osvojio Australijan open, Nadal u Dohi ispao od Gaela Monfisa, samo u četvrtfinalu.

    Ono što Rafaela treba da brine više od poraza jeste povreda ramena i ostali zdravstveni problemi koji ga prate tokom karijere. Prošle godine Nadal je predao meč četvrtfinala Davidu Fereru i bila bi šteta ukoliko bi se nešto slično ponovilo i sada.

    Uprkos odličnim rezultatima prošle sezone, Nadal je ranjen brojnim porazima od Đokovića, što je i sam priznao u nekoliko navrata. Samopouzdanje je ključni činilac Nadalove igre i svi udarci, pre svih bekhend i servis,
    poboljšavaju mu se kada je ono na visokom nivou.




    Relacija,međutim, funkcioniše i u obrnutom smeru, što bi mogla da bude ozbiljna poteškoća za Nadala. Više ga ne percipiraju kao „neuništivog“ i on će ove godine, između ostalog, raditi na vraćanju autoriteta. Počev od Melburna.

    Uprkos stvarima koje mu ne idu na ruku, Nadal je i dalje Nadal, a to je tautologija koja u njegovom slučaju i te kako ima značenje.

    Ne vidim ko bi mogao da ga ugrozi do četvrtfinala (možda Izner?), a Tomaša Berdiha, najverovatnijeg rivala u četvrtfinalu,savladao je u poslednjih devet okršaja.

    O eventualnom dvoboju sa Federerom u polufinalu teško je bilo šta reći jer će igra tokom turnira definisati mnogo toga. Iz ove perspektive, utisak je da je Rodžer spremniji igrački, ali Nadal je dobio poslednja četiri duela na Grend slem takmičenjima.




    Rodžer Federer je prošle godine prvi put od 2002. ostao bez Grend slem trofeja, a igrao je samo jedno finale (na Rolan Garosu). Njegov trener Pol Anakon ističe da je kod Federera fascinantno to što mu želja za tenisom ne
    jenjava.

    To smo videli i u završnici prošle sezone, kada je osvojio trofeje u Bazelu, Parizu i Mastersu u Londonu. Istina je da Đoković, Nadal i Mari nisu bili maksimalno spremni u finišu, ali Federer je igrom zaista podsetio na stare dane, o čemu sam podrobnije pisao u tekstu posle Mastersa

    Iako će mu prioritet biti Olimpijske igre u Londonu, u centru Federerove pažnje biće i četiri najveća turnira. U Melburnu je titulu osvajao četiri puta i biće izuzetno motivisan da ponovi taj uspeh, čime bi dokazao da je prošla sezona bila slučajnost.




    Federer ima sve što je potrebno za tako nešto – i igru i ’glavu’. Ostalo je pitanje nijansi, nekada i sreće, ali prevashodno činjenice da su glavni rivali već dobijali Rodžera u uzbudljivim mečevima na Grend slem turnirima.

    Uz to, vreme radi u njihovu korist. Koliko god se dobro držao, 30-godišnjem Švajcarcu šanse u odnosu na Đokovića, Nadala i ostale opadaju sa protokom vremena.

    U prva dva kola Federer ne bi trebalo ni da se muči, potom ga verovatno čekaju Melcer ili Karlović, ali Rodžer ima rešenje za njihovu igru. Bilo bi interesantno videti Federerov okršaj sa Dolgopolovom ili Tomićem u osmini finala, ako neko od njih dvojice dogura dotle.

    U četvrtfinalu projektovani Rodžerov suparnik jeste Mardi Fiš, ali u tom delu žreba je i Huan Martin del Potro. Bila bi prava poslastica videti reprizu finala US opena iz 2009. godine.




    Godine prolaze, a Endi Mari je i dalje bez Grend slem titule. Škotu se ne može poreći da se trudi, prošle godine je bilo izvesnih pomaka u duelima sa Nadalom na US openu (nije psihički pao tokom meča kao npr. na Vimbldonu), ali to je nedovoljno za igrača njegovog kvaliteta.

    Priča ostaje ista – ukoliko Mari savlada ’demone’ koji ga progone, ukoliko uspe da se izoluje i da se koncentriše samo na tenis, šanse za titulu mu rastu.

    Njegov ritern je, uz Đokovićev, najbolji na svetu, kreće se neverovatno, ali prijalo bi mu da poboljša servis i da nešto više rizikuje u ključnim momentima. Jer, da citiramo Del Boja, junaka kultne serije „Mućke“ – ko reskira, profitira. Možda baš tako bude ove godine u Marijevom slučaju.

    Za protivnika na startu ima talentovanog Rajana Herisona iz SAD. Poznato je da Mari malo ’sporije’ počinje najveće turnire, ali sada bi morao da bude oprezan. Ni Gzavije Malis nije baš lak protivnik za drugu rundu, a i rival u trećem kolu je neizvestan (Bogomolov, Gulbis, Ljodra).

    U osmini finala Marija bi trebalo da čekaju Monfis ili Troicki, a u četvrtfinalu Conga. Utisak je da Škot ima najteži žreb od prve četvorice nosilaca.




    Na pitanje ko tokom sezone može da remeti planove članovima ’velike četvorke’, dva imena nameću se kao odgovor – Žo-Vilfred Conga i Huan Martin del Potro.

    Congin veliki kvalitet jesto što se ne plaši duela sa najboljima, naprotiv, u njima uživa. Francuz je uspeo da pobedi prva četiri tenisera sveta na Grend slem turnirima – Marija 2008. u Melburnu, iste godine na istom turniru bio je bolji i od Nadala, Đokovića je savladao dve godine kasnije na Australijan openu, a na prošlom Vimbldonu izbacio je Federera.

    Ono što je Congi nedostajalo tokom karijere jeste kontinuitet – to je delom posledica za tenis nešto slabijeg mentalnog sklopa, ali i brojnih malera u vidu povreda.

    Čini se da je Conga sada potpuno sazreo (i Đoković je rekao da igrači sa iskustvom postaju psihički stabliniji), da je posvećen tenisu i rešen da napravi još neki ’bum’ u naredne dve godine. Kada ima svoj dan, veoma je teško igrati protiv njega, u to smo se mnogo puta do sada uverili.

    Uzevši sve navedeno u obzir, Conga bi ove godine mogao prvi put da se domogne Top 5 na ATP listi.



    Povreda ručnog zgloba skrenula je sa pravog puta Huana Martina del Potra. Posle osvajanja US opena 2009, dugo je pauzirao, pa je prošlu godinu proveo vraćajući se u formu i ponovo se adaptirajući na zahteve vrhunskog tenisa.

    Na Grend slem turnirima nije stigao dalje od četvrte runde, ali verujem da Delpo može da zaigra na nivou četvrtog na svetu sa početka pretprošle godine. Razloga za to ima nekoliko. Prvo i najvažnije, psihički je veoma stabilan. Drugo, kombinacija njegovog servisa i forhenda moćno je oružje protiv svakog rivala. Treće, za visinu od 198cm, dobro se kreće i na zadovoljavajući način se bori sa niskim slajsovima.

    Janko Tipsarević je u drugoj polovini prošle godine napravio vidan kvalitativni skok u svojoj igri, što mu je donelo najbolje rezultate u karijeri. Servis mu je neuporedivo pouzdaniji nego ranije, uspeva da drži visok nivo početnog udarca u dugim vremenskim periodima, što mu ranije nije polazilo za
    rukom.

    Tipsarević ume dobro da se brani, ali u ključnim poenima uglavnom se odlučuje za napad. Mnogo je konstantniji i ne muči se sa slabijim rivalima kao ranije. Potpuno se posvetio tenisu, u svakoj njegovoj izjavi vidi se glad za novim uspesima i, s obzirom na takav stav, razumno je pretpostaviti da će Janko ostvarivati dobre rezultate i u 2012. godini.



    Robin Soderling oporavlja se od mononukleoze i biće interesantno videti kojim tempom će se on vraćati u formu. Viktor Troicki ustalio se u prvih 20, a njegov primarni cilj u ovoj sezoni biće bolji rezultati na najznačajnijim turnirima.

    David Ferer je bio i ostao veliki radnik – od njega ne treba očekivati čuda, ali ni velike oscilacije. Ipak, i Španac je u godinama, pa bi uprkos besprekornoj fizičkoj spremnosti njegova karijera mogla polako da krene
    silaznom putanjom, pogotovo kada se uzme u obzir njegov iznurujući stil
    igre.

    Mardi Fiš je bio sjajan prošle sezone, ali mišljenja sam da je dostigao maksimum i da više od postignutog ne može. Napadačka igra Tomaša Berdiha uvek je razlog za zebnju i Čeh se već ustalio u Top 10. Tu bi trebalo i da ostane, bez značajne razlike u rezultatima u odnosu na prošlu godinu.



    Gael Monfis je u Dohi najavio da bi ovo mogla da bude njegova sezona, ali i on se muči sa povredama i oscilacijama. Problem kontinuiteta ima i Aleksandr Dolgopolov,momak sa najvećom amplitudom kvaliteta igre u toku meča. Ipak, pravo je uživanje gledati Ukrajinca kada je u naletu, zbog njegove brzine, neobične tehnike i raznovrsnog izbora udaraca.

    Mladi Bernard Tomić fizički je ojačao, što je bio osnovni preduslov da se iz nedelje u nedelju takmiči sa najboljima, a ne da samo periodično iskaže talenat. Najveće iznenađenje sezone mogao bi da bude Miloš Raonić – to smatra i selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije Bogdan Obradović, a Tipsarević je izjavio da je samo pitanje dana kada će Kanađanin ući u Top 10.



    I zaista, da nije bilo povrede u drugoj polovini 2011. godine, Raonić bi sigurno već bio u prvih 20, ovako je 25. na ATP listi. U Melburnu se vraća na mesto na kojem je prvi put zablistao prošle godine, ali na putu ima Rodika i Đokovića, što mu znatno otežava posao. Ipak, moguće je da tokom ove godine Raonić dođe do prvog četvrtfinala na Grend slem turnirima, možda čak i više.

    Videćemo može li Grigor Dimirov da izbrusi svoj talenat i da postane relevantan faktor na Turu, a tu je i niz drugih tenisera koje ne treba zaboraviti poput Simona, Gaskea, Čilića, Verdaska, Bagdatisa, Južnog... Uostalom, događaji tokom sezone sami će nametati teme za pisanje, pa ćemo videti da li će i ko neočekivano izbiti u prvi plan.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Australija open !!!

    Voznijacki se namučila sa Gruzijkom



    Prva teniserka sveta Karolina Voznijacki plasirala se u treću rundu Australijan opena pobedom nad Gruzijkom Anom Tatišvili.



    Voznijacki je meč dobila rezultatom 6:1, 7:6 (7-4), posle 109 minuta igre, u dva potpuno različita seta.
    U sledećoj rundi Dankinja se sastaje sa pobednicom meča Polin Parmentje –Monika Nikulesku (31). U slučaju očekivanih pobeda favoritkinja Voznijacki bi se u četvrtoj rundi sastala sa Jelenom Janković.
    Voznijacki je u meč sa Gruzijkom koja za dve nedelje puni 22 godine i trenutno je 74. na svetu ušla spremna na brzu pobedu i prvi set je upravo tako izgledao – 6:1 za samo 28 minuta.

    U tom trenutku niko nije predviđao ono što se dogodilo u nastavku, ali je Tatišvili odigrala set karijere i zaradila ovacije publike na Hajsens areni.

    Od samog početka pa do završnice seta Tatišvili je bila u prednosti, napravila je dva brejka protiv prve teniserke sveta, a u desetom gemu imala je meč loptu na servis Voznijacki.

    Karo je uspela da dobije taj gem posle još tri izjednačenja, namučila se malo i kada je drugi put servirala za ostanak, a u taj-brejku je brzo stekla prednost i došla do očekivane pobede.

    Međutim, njena forma, posebno u drugom setu ne obećava mnogo pred nastavak takmičenja. Drugi set tog meča daleko je najduži u dosadašnjem toku turnira (81 minut), najduži je bio i pre nego što je započeo taj-brejk.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Australija open !!!



    Nadal pobedio upornog veterana Hasa


    Rafael Nadal plasirao se bez većih problema u treće kolo Australijan opena, pošto je izbacio Tomija Hasa u tri seta – 6:4, 6:3, 6:4.



    Drugi teniser sveta imao je protiv hamburškog veterana mnogo teži posao nego na startu, pa je na ternu ostao gotovo dva i po sata.U trećem kolu Nadal igra sa pobednikom meča između Slovaka Lukaša Lacka i Amerikanca Donalda Janga. Taj duel je u toku.Nadal je već u prvom servis gemu oduzeo servis najstarijem igraču u muškom
    žrebu, poveo 5:1, ali se na kraju mučio i prvi set dobio tek posle 48 minuta i tri set lopte.

    U drugom setu Majorčanin je opet poveo 2:0, ali ovog puta nije posustao, naprotiv, već ga je okončao još jednim brejkom u devetom gemu.

    To nije bio kraj Hasovog otpora – 33-godišnji Nemac je napravio rani brejk u trećem setu i poveo 3:1, u pokušaju da konačno oduzme set velikom rivalu. Dva tenisera do sada su odigrala četiri meča (poslednji upravo u Melburnu 2009. godine), a Rafa je dobio svih 9 setova.

    Ipak, nije mu se dalo. Španac je odmah uzvratio, do kraja napravio još jedan brejk i priveo meč kraju.

    Duel je trajao 148 minuta, što je znatno duže nego što bi moglo da prija Rafinom nezalečenom kolenu.

    Međutim, posle potencijalne mine u vidu nekadašnjeg svetskog broja dva (šest nedelja tokom 2002. godine), za sadašnjeg drugog igrča sveta u sledećem kolu ne bi trebalo da bude problema, jer ni 42. teniser sveta Jang ni 112. Lacko nikad nisu prošli ni drugo kolo, pa će biti u potpuno nepoznatoj teritoriji. Nadal je Janga dobio jednom, Slovaka dvaput, a Lacko je bar uzeo jedan set (i to sa nulom, u Dohi prošle godine).

    Ranije tokom noći plasman u treće kolo obezbedio je i treći igrač sveta Rodžer Federer, kojem je bez borbe predao još jedan Nemac, Andreas Bek.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Australija open !!!

    Bek predao, Federerova serija traje



    Treći teniser sveta Rodžer Federer plasirao se bez borbe u treću rundu Australijan opena i zadržao osmogodišnju seriju konstantnih nastupa na glavnoj areni.



    Švajcarcu, koji je u Melburnu slavio četiri puta, meč drugog kola predao je Nemac Andreas Bek zbog povrede.
    Taj duel trebalo je da bude četvrti, poslednji na programu Hajsens Arene. U trećem kolu Federera čeka pobednik meča Ivo Karlović – Karlos Berlok, koji se na kraju programa igra na terenu 18. Bek, 93. igrač sveta, predao je bez borbe zbog povrede leđa. On je u prvoj rundi pobedio Erika Prodona u četiri seta, a Federer je savladao Aleksandra Kudrjavceva uz 9 izgubljenih gemova - 7:5, 6:2, 6:2

    Bekovom povredom Federer je izbegao da nastupi na Hajsens Areni, i tako sačuvao niz od 52 uzastopna meča na Rod Lejveru, izvan kojeg je poslednji put igrao 2004, kada je prvi put slavio u Melburnu.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Australija open !!!

    Ana ekspres


    Ana Ivanović za manje od sat vremena pobedila Mihaelu Kraiček. Holanđanka osvojila prvi gem u meču, posle toga sve proteklo u znaku lepe srpske teniserke. Sledeća protivnica bolja iz duela Anastasije Pavljičenko i Vanije King. Noćas 6:2, 6:3.

    Brejkovima i trećem gemu prvog i drugog seta Ana Ivanović je slomila otpor Holanđanke Mihaele Krajiček za manje od sat vremena, 6:2 i 6:3 po setovima i, sada, mirno čeka dvoboj Anastasije Pavljičenko.




    Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u treće kolo Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u meču drugog kola savladala Holanđanku Mihaelu Krajiček u dva seta - 6:2, 6:3.Za ulazak u osminu finala, Ivanović će u subotu igrati protiv bolje iz duela u kome 16. teniserka sveta Anastasija Pavljučenkova iz Rusije igra protiv Amerikanke Vanije King.
    Ivanović je protiv Krajiček ponovila izvanrednu igru iz prvog kola i pobedila je posle samo 63 minuta. Posle prvog servisa osvojila je čak 91 odsto poena, odnosno od 22 nije osvojila samo dva, a i posle drugog servisa je imala fantastičan procenat od 71 odsto osvojenih poena.



    Mihaela Krajiček

    Krajiček je u osam gemova na servis srpske teniserke osvojila samo sedam poena, što dovoljno govori o odnosu snaga na terenu. Holanđanka je od prvog do poslednjeg poena uporno forsirala Anin bekhend, pokušavajući da što je više moguće izbegne njene snažne forhend udarce, ali je zbog toga dosta grešila. Pored toga, imala je velikih problema na drugi servis, jer je Ivanović gotovo svaki put u tim situacijama pravila vinere iz riterna.
    Da bi to izbegla, Krajiček je bila primorana da isuviše rizikuje kod drugog servisa, pa je napravila osam dvostrukih servis grešaka, čima je srpskoj teniserki praktično poklonila dva gema.Plasmanom u treće kolo, Ana je zaradila 150 poena za WTA listu, jer je prošle godine ispala već na startu.



    Ana Ivanović će u trećem kolu igrati sa pobednicom duela Anastasija Pavljučenkova - Vanija King. Ivanović i Pavljučenkova do sada su se sastajale tri puta i sva tri duela dobila je srpska teniserka, a identičan skor Ana ima i protiv King.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Australija open !!!

    Ivanović: "Radila sam na spinu"


    Ana Ivanović izjavila je posle pobede nad Mihaelom Krajiček da su se u tom meču videli rezultati rada između sezona.



    "Možda sam ponekad bila previše pasivna, mogla sam da budem agresivnija, ali želela sam da odaberem pravu lopticu za napad. Na tome sam mnogo radila, na forhendu i na spinu, kako ne bih igrala ravno kao ranije. Funcioniše
    jako dobro, mogu da šetam rivalke terenom“.
    “Zaista se osećam dobro sa ljudima koji me okružuju sada (novi trener Najdžel Sirs). Mislim da je to najveća promena, bila je teška i radikalna jer je mnogo ljudi u timu. Ali osećam da je to mnogo pomoglo mojoj igri, kao i
    psihološkom pristupu“.


    Ivanovićeva je zatim rekla da je lepo ostvariti neke pobede i biti u takmičenju sa najboljim teniserkama.

    „Nema lakih mečeva, sledeća runda će biti teška (Vanija King), ali osećam da polako ulazim u turnir“, dodala je Ana.

    izvor:B92

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Australija open !!!

    Nole nastavlja da melje


    Još jedan fantastičan meč Novaka Đokovića na "Rod Lejver areni". Nole je ostvario i drugu rutinsku pobedu, ovaj put nad Kolumbijcem Santijagom Hiraldom. Protvnik je ovaj put dozvolio da "uzme" samo šest gemova iz tri seta.
    Novak je došao i do druge rutinske pobede na ovogodišnjem Austalijen openu. U drugom kolu turnira prvi reket sveta je savladao Santijaga Hiralda iz Kolumbije sa 3:0 (6:3, 6:2, 6:1). U trećem kolu Đoković igra sa pobednikom meča Tacuma Ito - Nikola Mau.




    U meču koji je trajao sat i 42 minuta protivnik nije imao nikave šanse protiv raspoloženog Đokovića. Kolumbijac je na početku uspeo da dođe i do brejka ali je naš teniser sa lakoćom uzvratio i završio prvi set sa 6:3. Novak je drugi i treći set odigrao u visokom ritmu, ne dozvolovši protivniku mnogo šansi. Đoković je imao 27 vinera i devet asova.




    Ako ove godine odbrani titulu u Melburnu, Đoković, koji je prethodno prošle godine pobedio na Vimbldonu i Otvorenom prvenstvu SAD, bio bi tek peti igrač koji je osvojio tri gren slem turnira za redom, posle Roda Lejvera, Pita Samprasa, Rafaela Nadala i Rodžera Federera.

    izvor:RTS

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.
      Vrh

Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. US Open 2015.
    Autor davorjanka u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.07.2015, 15:25
  2. US Open 2011
    Autor zjovan29 u forumu Spomenar
    Odgovora: 97
    Poslednja poruka: 18.09.2011, 08:58
  3. US Open 2010.
    Autor Sunflower u forumu Spomenar
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 15.09.2010, 21:57
  4. US Open 2009
    Autor starsica u forumu Spomenar
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 15.09.2009, 13:50
  5. US Open 2008.
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 09.09.2008, 01:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •