Vojvodina republika? - Strana 5

Prikaz rezultata glasanja: Koji je Vaš stav?

Učesnika ankete do sada
4. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Vojvodina republika

    1 25.00%
  • Autonomija iz 1974

    1 25.00%
  • Sadašnja autonomija

    0 0%
  • Treba je ukinuti

    2 50.00%
  • Nešto drugo

    0 0%
Strana 5 od 11 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 163
  1. #61

    Odgovor: Vojvodina republika?

    to sto je ukinuta obaveza skoro, ne amnestira maltretiranje u prethodnih 20 i nesto godina.. ai pre.
    P.S.zabole me neka stvar sta ti mislis ciji sam drzavljanin,veruj u sta hoces.

    Vojvodina republika, uskoro!
    http://www.autonomija.info/veselinov...a-slobode.html
    “Federalizam je demokratska ideja, koje se Beograd veoma plaši. Strah od demokratije je savremeno stanje duha u Srbiji”, rekao je Veselinov na tribini koju je organizovala nevladina organizacija Vojvođanski klub.

  2. #62

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Šta je sa Baranjom? Četvrti region Vojvodine je jednostavno odvojen i pripojen tamo gde nikad nije pripadao. U globalu, protiv sam bilo kakvih promena granica, dosta je bilo krvi i ratova, treba svojoj deci da obezbedimo miran život, spokojnu budućnost. Ali, ako neko potencira pitanje daljeg cepanja Srbije, onda bi Srbija trebala da uzvrati pitanjem vraćanja teritorija koje su joj silom oduzete. Ne zbog toga što je to realno moguće (lično mislim da nije), već zbog uspostavljanja ravnoteže u takvim razgovorima. OK, gospodo, hoćete republiku Vojvodinu, ali zar ne bi trebalo da se za tako nešto obratite i Hrvatskoj? Tamo je otišlo pozamašno parče Vojvodine, Srbija nije ništa uzela. Koliko god bio protiv takve ideje, takvu politiku bih smatrao državotvornom u korist Vojvodine, što će reći da bih možda i poverovao u dobronamernost onih koji izlaze sa takvom idejom. Namere mogu biti dobre čak i onda kada dolaze od nekog ko je u zabludi. Ali, ne, pitanje odvajanja Vojvodine od Srbije je pitanje novih predsedničkih fotelja, novih diplomatskih mesta, veće pljačke od one koju sprovode u Vojvodini oni koji su svojevremeno imali slogan "Tačka na pljačku". Zar Vojvodjani ne znaju ko im drma Novim Sadom, ko postavlja ljude na čelne pozicije, ko ubira procenat od profita firmi koje kontrolišu, ko pravi dilove sa nabavkom lekova od odredjenih farmaceutskih kuća, ko na ovaj ili onaj način kontroliše pozamašni deo profita koji se ostvaruje u Vojvodini? Pitanje na koje bi trebalo odgovoriti u celoj Srbiji, ne samo u Vojvodini, odakle dojučerašnjoj političkoj sirotinji toliko lično bogatstvo za samo par godina boravka na vlasti. Manite me zastava i grbova, ne kradite, svejedno gde se nalazite - u Beogradu ili Novom Sadu.

  3. #63

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Šta je sa Baranjom?
    I deo Srema



  4. #64

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Šta je sa Baranjom?
    I deo Srema
    Ah, da, zaboravih. Ali, valjda bi se toga setili oni koji bi pregovarali sa Hrvatskom, veliki dušebrižnici Vojvodine.

  5. #65

    Odgovor: Vojvodina republika?

    i da Hrvatska i Vojvodina su zamenili Srem i Baranju 1945. godine ali opet ponavljam to je unutrasnje pitanje republike Hrvatske i republike Vojvodine i Beograd ne bi trebalo da ima nista sa tim.

  6. #66

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    i da Hrvatska i Vojvodina su zamenili Srem i Baranju 1945. godine ali opet ponavljam to je unutrasnje pitanje republike Hrvatske i republike Vojvodine i Beograd ne bi trebalo da ima nista sa tim.
    А зашто не Републике Славоније и Републике Војводине? Или Републике Барање и Републике Војводине?

    Мислим, како то да је територија Хрватске проблем Хрватске а територија Србије није проблем Србије?

    Дивни примери хрватског домољубља, на нивоу
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #67

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Ja sam za to da svako mjesto, svako selo ima svoju drzavu, svoj parlament, administrativne radnike, vojsku, policiju...a mi svi da radimo u njima. Da batalimo poljoprivredu, industriju, gradjevinu...samo da se preorijentisemo na drzavne poslove.

  8. #68

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    i da Hrvatska i Vojvodina su zamenili Srem i Baranju 1945. godine


    Zašto smo tako dugo čekali odgovor? Išao si zrakomlatom u "lijepu vašu" po mišljenje?

    Ti si neiscrpni izvor povijesnih... novotarija.

  9. #69

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat Hiawatha kaže: Pogledaj poruku
    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    i da Hrvatska i Vojvodina su zamenili Srem i Baranju 1945. godine


    Zašto smo tako dugo čekali odgovor? Išao si zrakomlatom u "lijepu vašu" po mišljenje?

    Ti si neiscrpni izvor povijesnih... novotarija.
    nisam ja nego nas predstavnik
    Poruku je izmenio Meggy, 11.05.2012 u 00:13

  10. #70

    Odgovor: Vojvodina republika?



    Poruku je izmenio Meggy, 11.05.2012 u 00:14 Razlog: link



  11. #71

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    nisam ja nego nas predstavnik
    Rekao sam zrakomlat a ne zamlata.

  12. #72

  13. #73

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Vojvodina treba da postane Republika podhitno ako ne zelimo u svojoj zemlji da imamo pljacku naroda i klerofasizam:

    Sto dana zatvora za uvredu vladike Irineja

    Presuda novosadskom antifašisti Zoranu Petakovu, koji je zbog vređanja episkopa bačkog Irineja (Mirka Bulovića) pravosnažno osuđen da plati 100.000 dinara, preinačena je na 100 dana zatvora, saznaje Radio 021. U isto vreme,procesi protiv pojedinih "velikodostojnika" SPC,za uvrede,seksualno zlostavlajnje,itd.. se odugovlace do zastarevanja.
    komentari citalaca:
    Nije mi jasno kako pop može da koristi državne zakone kojima on ne polaže račune? Ako ja popa tužim on se nikada ne bi odazvao. Kako na njih ne važi onaj zakon po kojima hapse vidovite žene za prevaru a celu crkvu ignorišu za propovedanje vrlo sličnih laži? Pa provopvedanje agresije, netolerancije, ratnog huškanja, čitava priča oko pedofilije, NE PLAĆANJA POREZA NA PROMET, i recimo remećenje javnog reda i mira zvonjavom na crkvi? Hajde da tužimo crkvu što zvoni na zvona!

  14. #74

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat vojvodina2 kaže: Pogledaj poruku
    Vojvodina treba da postane Republika podhitno ako ne zelimo u svojoj zemlji da imamo pljacku naroda i klerofasizam:

    Sto dana zatvora za uvredu vladike Irineja

    Presuda novosadskom antifašisti Zoranu Petakovu, koji je zbog vređanja episkopa bačkog Irineja (Mirka Bulovića) pravosnažno osuđen da plati 100.000 dinara, preinačena je na 100 dana zatvora, saznaje Radio 021. U isto vreme,procesi protiv pojedinih "velikodostojnika" SPC,za uvrede,seksualno zlostavlajnje,itd.. se odugovlace do zastarevanja.
    komentari citalaca:
    Nije mi jasno kako pop može da koristi državne zakone kojima on ne polaže račune? Ako ja popa tužim on se nikada ne bi odazvao. Kako na njih ne važi onaj zakon po kojima hapse vidovite žene za prevaru a celu crkvu ignorišu za propovedanje vrlo sličnih laži? Pa provopvedanje agresije, netolerancije, ratnog huškanja, čitava priča oko pedofilije, NE PLAĆANJA POREZA NA PROMET, i recimo remećenje javnog reda i mira zvonjavom na crkvi? Hajde da tužimo crkvu što zvoni na zvona!
    Петаков је вређао четворицу владика СПЦ, а тиме посредно и верска осећања грађана.
    За то је осуђен на новчану казну коју није платио, а која је ваљда замењена затворском.
    Петаков је одговоран за ширење мржње, пропагирање стрељања и насиља.
    Петаков је одавно требао да заврши у затвору.

    Да постоји НДВ, Петаков би вероватно био министар Чанкове полиције а свештеним лицима би ускраћивао дозволу боравка као што раде Милове усташе у Црној Гори.

    И хеботе, поштуј тему, не може све да се пише на свакој теми.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #75

    Odgovor: Vojvodina republika?

    A sta mislis da otvorimo novu temu za Petakova?
    Nije mi vise jasno sta sme da se otvara u novoj temi jer ovde imaju neka pravila na forumu!

Strana 5 od 11 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. State of VOJVODINA ?
    Autor Zlatni mis u forumu Politika
    Odgovora: 1299
    Poslednja poruka: 24.10.2015, 20:05
  2. Fajront republika
    Autor love hunter u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 13:41
  3. Banatska republika
    Autor banatian u forumu Banat
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 22:18
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.03.2007, 19:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •