Vojvodina republika? - Strana 8

Prikaz rezultata glasanja: Koji je Vaš stav?

Učesnika ankete do sada
4. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Vojvodina republika

    1 25.00%
  • Autonomija iz 1974

    1 25.00%
  • Sadašnja autonomija

    0 0%
  • Treba je ukinuti

    2 50.00%
  • Nešto drugo

    0 0%
Strana 8 od 11 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 163
  1. #106

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Ustav Republike Srbije

    Finansijska autonomija autonomnih pokrajina
    Član 184.

    Autonomna pokrajina ima izvorne prihode kojima finansira svoje nadležnosti.
    Vrste i visina izvornih prihoda autonomnih pokrajina odredjuju se zakonom.
    Zakonom se odredjuje učešće autonomnih pokrajina u delu prihoda Republike Srbije.
    Budžet Autonomne pokrajine Vojvodina iznosi najmanje 7% u odnosu na budžet Republike Srbije, s tim što se 3% od ovih 7% koristi za finansiranje kapitalnih rashoda.
    Poruku je izmenio neobarocco, 25.06.2012 u 21:41

  2. #107

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat neobarocco kaže: Pogledaj poruku
    Ustav Republike Srbije

    Finansijska autonomija autonomnih pokrajina
    Član 184.

    Autonomna pokrajina ima izvorne prihode kojima finansira svoje nadležnosti.
    Vrste i visina izvornih prihoda autonomnih pokrajina odredjuju se zakonom.
    Zakonom se odredjuje učešće autonomnih pokrajina u delu prihoda Republike Srbije.
    Budžet Autonomne pokrajine Vojvodina iznosi najmanje 7% u odnosu na budžet Republike Srbije, s tim što se 3% od ovih 7% koristi za finansiranje kapitalnih rashoda.
    А сад лепо нађи негде, рецимо, ко финансира школство или полицију у Војводини, република или покрајина, и шта све функционише у Војводини а да није потпуно или делимично у надлежности покрајине.

    Војводина добија пуно више од тих 7%, али покрајинска управа, дакле Пајтићева и Чанкова родбина и страначки пријатељи који су тамо запослени, добијају тих 7%.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #108

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Ma o cemu vi pricate?...Pa da dobijamo i 10% treba da budemo kao zadovoljni?

    Koji Pajkic i kompanija,vratite se unazad lagano kroz istoriju u period pre vaseg rodjenja.
    (mogu da ucestvuju i mladji penzioneri )
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  4. #109

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Anibas ne vredi rasprava na ovu temu.Celu sam je sinoc procitao i zakljucio da pojedinci imaju argumente i ne sumnjam u njihovo poznavanje materije,ali jedino kao sto to i biva kod nas,ne pitaju se oni.
    Hasta Siempre

  5. #110

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat Che_Guevara kaže: Pogledaj poruku
    Citat blablabla kaže: Pogledaj poruku
    Po meni, trebalo bi ukinuti Vojvodinu kao autonomnu pokrajinu i prestati vise sa tim seperatistickim teznjama. Nema nikakvog razloga da pola drzave bude autonomna pokrajina.
    Kanda nisi upucena u istorijske cinjenice.
    Samo me zanima u koje to istorijske cinjenice nisam upucena. Prosvetli me, molim te.

  6. #111

    Odgovor: Vojvodina republika?

    izmedju ostalog "jogurt revolucija" `88.god , ustav `74.god ?

  7. #112

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Ma o cemu vi pricate?...Pa da dobijamo i 10% treba da budemo kao zadovoljni?
    Стандард грађана Србије треба да порасте.
    Није проблем што је стандард Војвођана недовољно већи од стандарда осталих грађана Србије, већ што сви лоше живимо.

    Није се Немачка поделила да би боље живела, напротив, ујединила се ма колико их то коштало!

    Тако да су ове приче голо њесра.

    А кад покажем да није у питању 7%, онда иде прича "и 10% је мало"... да је 55%, појединцима би било мало. Хрватска пропаганда.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #113

    Odgovor: Vojvodina republika?

    U pravu je Vojvodina2, dobro su ovo smislili. Razlicit sastav vlada u Vojvodini i na nivou republike ce biti odlican razlog nas odcepe. Samo gledajte, fino smisljeno.

  9. #114

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat blablabla kaže: Pogledaj poruku
    U pravu je Vojvodina2, dobro su ovo smislili. Razlicit sastav vlada u Vojvodini i na nivou republike ce biti odlican razlog nas odcepe. Samo gledajte, fino smisljeno.
    A ko bi ti da te odcepi i chime da te odcepi?

    Ништа од тога, ипак нас Срба има више.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #115

    Odgovor: Vojvodina republika?

    jedan vise vojvodjanin prema zadnjem popisu...aaa radimo na tome da bude i jos jedna mala vojvodjanka, ili vojvodjanin, ili oboje...ja ne marim

  11. #116

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat blablabla kaže: Pogledaj poruku
    U pravu je Vojvodina2, dobro su ovo smislili. Razlicit sastav vlada u Vojvodini i na nivou republike ce biti odlican razlog nas odcepe. Samo gledajte, fino smisljeno.
    A ko bi ti da te odcepi i chime da te odcepi?

    Ништа од тога, ипак нас Срба има више.
    Kako ko? Pa isti oni koji rade na razbijanju Srbije, koji prave tzv. vojvodjansku naciju.
    Pa to i ja kazem, da nas ima vise, samo je pitanje da li se mi ista pitamo.

  12. #117

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Kakvu bre vojvođansku naciju?
    Kakve su to nebuloze?
    kog su porekla ti Vojvođani? Ugro-slovensko-romansko-finskog?
    Kada se Rumun, Mađar, Rusin, Slovak, itd izjasne da su vojvođanske nacionalnosti, onda ću povreovati da postoji ta nacija, ali dok se tako izjašnjavaju Srbi, koji nemaju blage veze sa životom, onda je to čisto pomodarstvoi neviđena glupost, jednaka stvaranju crnogorske nacije i prepravljanje istorije zarad ..... u stvari i nema logike i nema razloga, mora da je tim ljudima jako dosadno.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  13. #118

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Mislim da ce posle svega biti isti scenario kao sa Crnom Gorom.
    Mi isto nismo priznavali Crnogorsku naciju,i kada god mi nesto ne damo to ode obavezno.
    Nema covece,karta sveta se uvek i uvek ce se menjati i to je od kada je sveta.
    Moze za 10 godina da Vojvodina bude republika,moze za 50 da Vojvodina bude rasturena na 3 republike.Moze Srbija za 100 godina da bude sve do Francuske,a moze da se svede na Sumadiju.
    Znaci politika i vreme kroji granice i to je tako.Hteli mi to ili ne.
    Hasta Siempre

  14. #119

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Iznenadio sam se da se namnožilo scenarista na forumu.
    Ipak najveće iznenađenje mi je to što je i Bećar, odjednom, autoritet, Vanga, Kleopatra...šta li..pa nas udostojava svojim seansama .
    Po meni...baš je i dobro da postoji vlada koja će raditi svoj posao a ne trpeti ucene zarad šatro podrške u Pokrajini.
    A moglo bi se i pokrenuti pitanje Bodruma pa da gospodin Pajtić /u narodu čuven kao PAJKIĆ / se upozna sa konsekvencama lažiranja glasanja u Skupštini. Misssim..obećao davno neki predsednik a carska se ne poriče .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #120

    Odgovor: Vojvodina republika?

    Malo mi je deguta.tno da se Doktor Pajtic se poredi sa takvim moralnim i intelektualnim gromadama a kao sto su Tomica ( Kenedi ) i
    Ivica (Cherchil) , Karic and Krkobabic , Palma . Velja a bogami i Mrka ...itd.
    Kulturan covek i ima tu naobrazbu ali ne slusa Mocarta , i nije takav graditelj i domacin i niie fakultet zavrsio za par dana
    i ne nosi koferce ........itd.....
    Vlada u Srbiji se formirala dok u Vojvodini jos uvek nije.
    Bez obzira ko ce je napraviti sigurno ce saradnja ove dve vlade biti na opstu dobrobit naroda i ice u pravcu
    daljeg jacanja stabilnosti i jedinstva zemlje.
    Dobro , jeste da jedna vise naginje ka Rusiji a druga ka Evropi
    ali to su zanemarljive razlike.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

Strana 8 od 11 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. State of VOJVODINA ?
    Autor Zlatni mis u forumu Politika
    Odgovora: 1299
    Poslednja poruka: 24.10.2015, 19:05
  2. Fajront republika
    Autor love hunter u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 12:41
  3. Banatska republika
    Autor banatian u forumu Banat
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 21:18
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 04.03.2007, 18:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •