Levo VS Desno

Prikaz rezultata glasanja: Koja strana u Srbiji je ekstremnija?

Učesnika ankete do sada
59. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Levica

    29 49.15%
  • Desnica

    30 50.85%
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 36
  1. #1

    Levo VS Desno

    Ako uzmemo u obzir sledeće - SRS je desno, LDP je levo, mada su i jedni i drugi daleko i od levog i od desnog, ali tako valjda sebe doživljavaju (mada je svojevremeno i JUL bio levo ), šta mislite koja strana u Srbiji je ekstremnija - desnica ili levica?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

    Odgovor: Levo VS Desno

    Мени је ЛДП дефинитивно најекстремнија партија (по Србе) у Србији, а и шире... Довољно је навести дубоко жаљење што Хаг није Србију прогласио кривом за неки квази геноцид и оштро је казнио, залагање за независност Космета, напади на сваког неистомишљеника ставовима о укидању и затварању истих, присност госпођа Бисерко, Вучо и Кандић тој странци, оних госпођа које су се заложиле да преговоре са Србијом о приступању ЕУ треба обуставити вечно док се не спроведе нека екстремна катарза у Срба, свеприсутни говор мржње,а притом згражавање на исти код рецимо СРС-а... Али ипак најјадније ми је оно цинично Чедино константно позивање на покојног Ђинђића, на оног Ђинђића кога су убили они са којима се Чеда дружио, одмарао, договарао, талио, одлазио им у затворске постете, пуштао их из ћорке...

  3. #3

    Odgovor: Levo VS Desno

    Da li vam neko lici na SA odrede u Hitlerovoj Nemackoj ?
    E to je ekstremno.
    Da li vam situacija lici na '48 ?
    E i to je ekstremno.
    Ko li je ko u toj kombinaciji ?



    Zoran
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  4. #4

    Odgovor: Levo VS Desno

    Neka mi neko objasni kako liberali mogu biti ekstremisti, ja ne znam pa neka me dežurni ubeđivači upute, mlad sam i naivan.

  5. #5

    Odgovor: Levo VS Desno

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Мени је ЛДП дефинитивно најекстремнија партија (по Србе) у Србији, а и шире... Довољно је навести дубоко жаљење што Хаг није Србију прогласио кривом за неки квази геноцид и оштро је казнио, залагање за независност Космета, напади на сваког неистомишљеника ставовима о укидању и затварању истих, присност госпођа Бисерко, Вучо и Кандић тој странци, оних госпођа које су се заложиле да преговоре са Србијом о приступању ЕУ треба обуставити вечно док се не спроведе нека екстремна катарза у Срба, свеприсутни говор мржње,а притом згражавање на исти код рецимо СРС-а... Али ипак најјадније ми је оно цинично Чедино константно позивање на покојног Ђинђића, на оног Ђинђића кога су убили они са којима се Чеда дружио, одмарао, договарао, талио, одлазио им у затворске постете, пуштао их из ћорке...
    Ako je jedini problem ove zemlje Čeda Jovanović , LDP i nevladin sektor onda smo mi država bez ikakvih problema , znači puna zaposlenost, nacionalni dohodak veoma visok , standard kao u Nemačkoj, ljudska prava na najvišem nivou čak iznad USA , ljudi su srećni , nema kriminala , droge, cveće cveta kao u knjizi Mire Marković, nema ratnih zločinaca na ulicama jer se ratovi nisu vodili, industrija u punom zamahu , Kosovo ostaje u Srbiji, Albanci glasaju na izborima i to u velikom broju jer im se poštuju ljudska prava , nema nacista , novinare ne proganjaju i ne ubijaju , USA nas pita za savete u vezi razuvoja demokratije ....
    Šta da kažem ?Ako vam je dobro ,onda ništa !

  6. #6

    Odgovor: Levo VS Desno

    LDP nije leva nego liberalna stranka i kao takva je je sama suprotnost ekstremizmu.

  7. #7

    Odgovor: Levo VS Desno

    LDP uopshte nije levicharska stranka... Odgovori ovde samo pokazuju koliko u stvari ljudi znaju o politici... Svi misle da znaju sve o politici, a u stvari nemaju pojma... Zato nam i ide ovako...

    Stranke leve orijentacije su, socijalistichke, i socijaldemokratske stranke, dakle, LSV, SDU, na zhalost i, ali samo po imenu, SPS, koji bash i nije dika socijalizma, pre komunizma...

    LSV i SDU bi spadale u levi centar, kao socijaldemokratske stranke...
    Dakle, socijaldemokrate veruju u jachanje drzhave, koja treba da bude jaka i zdrava, s tim da drzhava ne sme u potpunosti kontrolisati ekonomiju, a ekonomija ne sme da kontrolishe zhivote ljudi... Moje opredeljenje je socijaldemokratsko...

    LDP je stranka liberalne orijentacije, koja je za jachanje pojedinca, i slobodnog trzhishta, bez meshanja drzhave... Lichno, ne bash moj izbor uredjenja...

    Ali da se vratimo na temu, definitivno su desnicharske stranke najextremnije, jer od njih dolaze raznorazni pozivi na linch, promovisanje raznoraznih pogreshnih vrednosti, velichanje ljudi optuzhenih za najgora dela... Dakle, desnica je najextremnija u Srbiji danas... A i u svetu, desnicharske stranke su uvek te sa extremnim stavovima... Nishta novo, tako je bilo kroz istoriju...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  8. #8

    Odgovor: Levo VS Desno

    U ovoj napaćenoj zemlji, svašta smo doživljavali... Pa čak i koalicije levice i desnice .
    Smatram da su desničarske opcije ekstremnije - ako se uopšte, u našim prilikama i okolnostima, levica i desnica mogu razgraničiti.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  9. #9

    Odgovor: Levo VS Desno

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Neka mi neko objasni kako liberali mogu biti ekstremisti
    Гледати понашање и рад странака, а не називе...

  10. #10

    Odgovor: Levo VS Desno

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Гледати понашање и рад странака, а не називе...
    Po tvojoj logici su radikali liberali, jer ti misliš da se oni lepo ponašaju, a to što se zovu radikali, nema veze, ako sam razumeo.

  11. #11

    Odgovor: Levo VS Desno

    Ja bih to ovako postavio, nije važno kako se zove stranka, već kako se ponaša. Bez obzira što nije dobra definicija u teoretskom smislu, za mene su najgore one stranke koje se najekstremnije ponašaju, kroz svoje delovanje u političkom životu, i njih bih svrstao u ekstremno desne na granici legalnosti, normalno sagledavajući posledice proizašle njihovim delovanjem. Trenutno bez premca je LDP i Čeda Jovanović, sa ubedljivo najgorim posledicama po ovu zemlju, srećom nema ih mnogo.

  12. #12

    Odgovor: Levo VS Desno

    U Srbiji sada nedostaje jedna prava i snažna levica , jer ako se pogledaju stranke po mnogo čemu nam država naginje opasno u desno .
    Desnica: SRS,DSS,DS ,DHSS, SPS
    Levica: SDU,LSV, negdašnji GSS
    Centar:LDP,DS -levičarski deo.
    Po ovome imamo u skupštini oko 30 % ekstremne desnice, 14 % umerene desnice, oko 20 i nešto % centar, 2,5% levice i 2,5% centra !
    Pa ko je u prednosti , vidite i sami !

    Ako vam je dobro, onda ništa !

  13. #13

    Odgovor: Levo VS Desno

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Po tvojoj logici su radikali liberali, jer ti misliš da se oni lepo ponašaju, a to što se zovu radikali, nema veze, ako sam razumeo.
    Где сам ја навео да се Радикали лепо понашају?
    Мени рецимо није битан назив, поготово овде код нас, већ слика и прилика, деловање.
    А Чеда је можда либералан, али либералан према Албанцима, Хрватима(радо виђен гост на хр и фбих медијима) и другим мањинама, амбасадору Цобелу... Био је и у блиској прошлости врло либералан према неком Шиптару и Куму...
    Док је рецимо врло радикалан према Србима, Србији, СПЦ, Републици Српској...

  14. #14

    Odgovor: Levo VS Desno

    Mislim da se svi partijski lideri lose ponasaju. jedni prema drugima. Vecina njih koji su pri vlasti se ponasa dobro prema novcu.

    Desno ili levo? Jock. Svi oni idu pravo. Pogledajte kako je formirana sadasnja vlada: do neposredno pred formiranje su hteli oci da pokopaju jedni drugima, a sad su u ljubavi pa ce zajedno da dele ono sto je jos ostalo NIS, EPS i dr. Svi su oni isti. Bacaju nam prasinu u oci. Pricaju nam bajke o EU. Plase nas Radikalima. Izmisljaju afere da bi se mi svadjali i delili (jes onaj u pravu ili nije).

    Ma oni nisu ni Levica ni Desnica (grabe oni i sa levom i sa desnom rukom) a mi se ovde prepiremo sa kojom rukom vise grabe.

    Zivi Vi meni bili...
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  15. #15

    Odgovor: Levo VS Desno

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Ali da se vratimo na temu, definitivno su desnicharske stranke najextremnije, jer od njih dolaze raznorazni pozivi na linch, promovisanje raznoraznih pogreshnih vrednosti, velichanje ljudi optuzhenih za najgora dela... Dakle, desnica je najextremnija u Srbiji danas... A i u svetu, desnicharske stranke su uvek te sa extremnim stavovima... Nishta novo, tako je bilo kroz istoriju...
    Slazem se u potpunosti!

    Iako kod nas pojamovi "desnice" i "levice" i nisu bas najcistiji (jer sve je to pomesano i nategnuto), i ja mislim da su oni koji se kod nas izdaju za desnicu mnogo agresivniji nego stranake "leve orijentacije". Ali, kao sto rece Galahad, nije to prvi put u istoriji...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •