Zoran Đinđić, lik i delo
Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 128
  1. #1

    Zoran Đinđić, lik i delo

    U ponedeljak, 12-og marta, navršava se četiri godine od ubistva premijera Srbije Zorana Đinđića. Ubili su ga zlikovci, kriminalci, ratni zločinci, jednom rečju svi koji su shvatili da će izgubiti svo bogastvo koje su stekli na nezakonit način i mislili da će za svoja nedela proći nekažnjeno. Nada je naišla u liku Zorana Đinđića. Tužna je činjenica da se još mnogo toga ne zna u vezi ovog zločina.
    Kakvo je Vaše cenjeno mišljenje o svemu tome?

  2. #2

    Odgovor: Zoran Đinđič, četiri godine posle

    Jedini normalan politicar. Oni koji su ga ubili gorece u paklu.

  3. #3

    Odgovor: Zoran Đinđič, četiri godine posle

    Čudno je to kod mene, nisam se slagala sa njim u mnogim stavovima, ali me je obarala inteligencija, odlučnost, živost, snaga kojom je rušio sve pred sobom, energija koja se videla iz njega, imidž kakav je izgradio za Srbiju za jako kratko vreme posle najtežih godina u kojima se nalazila, i kada je valjalo podizati iz pepela, podizao je na najbolji mogući način. Sećam ga se po mnogim metaforama kojima je pokušavo da običnom narodu pojednostavi stvari, sećam ga se po tome da jeste pokušavao sve da nam kaže, nekada me je nerviralo koliko nam je sve govorio, sećam ga se po osmehu, po osvojenim poenima na milioneru, kada nas je još jednom zadivio znanjem, po prijateljima koje je doveo u Srbiju, po optimizmu koji se širio na sve strane. Jedan prijatelj je radio sa njim, neko kratko vreme, i otpušten je, Zoranovo objašnjenje je bilo da ga je posmatrao kako se penje uz stepenište i kako je to radio tromo, kako Srbija nije imala vremena za sporo hodanje, već je trebalo trčati uz te stepenice preskačući bar dva odjednom kako bi se imalo šanse za hvatanje priključka... Sećam se i 12. marta, snimka sa CNN -a, mislila sam da se snima film, zvala sam drugaricu telefonom i plakala, tresla se u nekom bunilu, zar smo opet ubili reformatora, šta sada, kako dalje, hiljadu najrazličitijih misli, gledala sam snimak iznova, danima, sećam se sahrane, na koju nisam otišla, baš zato što se nisam slagala sa nekim stavovima, nisam htela da budem takav hipokrata, gledala sam od kuće, naježila se od besa i bola kada sam čula govor nekih njegovih najbližih saradnika, i bila malo ponosna kada sam videla ko je sve došao u Srbiju da se pozdravi sa njim i time i nama kao narodu ukaže čast, čini mi se poslednji put. O tome ko ga je ubio, imam neke lične teorije kojima ne želim da zamaram svet oko sebe, ali taj neko je unazadio i unesrećio nas užasno mogo, ne samo zato što je ubijen čovek, što je samo po sebi neoprostivo, već zato što je ugašena jedna trka, posle mnogih izgubljenih, u kojoj smo imali neke šanse da malo vratimo ka normalnim tokovima.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  4. #4

    Odgovor: Zoran Đinđič, četiri godine posle

    Jedan veliki čovek je kukavički ubijen. Srbija ne prašta sposobnost i odlučnost.

  5. #5

    Odgovor: Zoran Đinđič, četiri godine posle



    no comment futher
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  6. #6

    Odgovor: Zoran Đinđič, četiri godine posle

    prošle su 4 godine, a još uvijek ne vjerujem. taj dan ne bih ni da opisujem. ne ponovilo se.
    nattydread is coming to dinner

  7. #7

    Odgovor: Zoran Đinđič, četiri godine posle

    Nisam sigurna jesam li više tužna ili ljuta kada se setim tog dana,...zaista smo smrću tog čoveka izgubili previše,i ja sam ga kao i mnogi videla kao slamku spasa,kao čoveka koji je mogao da nas izvede iz ovog ludila,nekog ko je nazirao svetlo na kraju tunela...nažalost njega je samog progutao mrak,pojedini gradjani zemlje Srbije očigledno ne želi ljude poput njega,nikada nama sa ubicama kao što su njegove neće biti bolje,lepo je njima u mišjoj rupi,a šta je sa nama...
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #8

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Za mene je to bio covek koji je predstavljao simbol srpske inteligencije, odlucnosti i zelje da se stvari menjaju iz korena i postavljaju na novim osnovama. Zracio je energijom koja je plenila oko njega i prosto bila zarazna za sve.
    To je covek koji je postavio temelje moderne Srbije u 21. veku i postavio je viziju zemlje kakva treba da budemo. Zalim sto mnoga svoja nastojanja nije uspeo da sprovede u delo..... Zaustavljen u koraku i snu ......
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  9. #9

    Odgovor: Zoran Đinđič, četiri godine posle

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Srbija ne prašta sposobnost i odlučnost.
    Nazalost, to je nasha stvarnost....
    proshle su chetiri godine a mi tapkamo u mestu... ustvari, idemo unazad....


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  10. #10

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Ne mogu da se načudim ovako slaboj reakciji javnosti na ovu temu. Shvatam da ljudi imaju različita mišljenja i da imaju pravo da odluče hoće li reagovati na nešto ili ne. U redu je imati potpuno suprotna shvatanja. Samo mi nije jasno da su neki ljudi toliko lenji da ne koriste svoje pravo da se izjasne na bilo koji način. Shvatam da je u narodu prisutna apatija, mišljenje da je situacija maltene beznadežna, da smo propali, da su su nam životi prošli tek tako , ali sve to treba da u čoveku, kao delu celine, društva isprovocira reakciju. Lakše je kada se vrši razmena mišljenja, kada se čuju iskustva drugih, i iz poraza se može izvući neka korist.
    Siguran sam da se Zoran Đinđić ne bi složio sa ovakvim defetističkim stavom. U stvari, da je on živ, mi bismo bili u daleko boljoj situaciji, imali bismo pozitivniji pogled na život i ne bi nam perspektiva bila crna, kao što jeste, na žalost. Zoran Đinđić će živeti u nama dok god budemo imali nade, optimizma, vere u sebe, jer je on bio oličenje svega toga, i dinamičnosti, vizije koja možda nije uvek bila zasnovana na realnosti ali daleko od toga da je to bila utopija.

  11. #11

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Spadam u one koji ga nisu voleli, ali sam ga postovao, i postujem, imao je hrabrost, drugaciju viziju, nove nacine politicke implementacije, vozio je po ivici zileta, bez sluha da je on mnogo vazniji za buducnost ove zemlje nego trenutni politicki momenat, i nazalost nastradao je. Njegovi naslednici su previse prizemni i samozivi da ga je verujem sramota od njih. A sam aspekt ubistva mislim da je 50% resen, sto se tice izvrsilaca, ali sto se tice idejne zamisli i pokretanja cele akcije, nije po meni uopste rasvetljeno. Nekome se nije svidelo njegovo novo misljenje o buducnosti Srbije, ipak pomalo izbija, ali vrlo stidljivo i bojazljivo, da sve nije poteklo iz ove zemlje, sto i trenutna situacija oko resavanja statusa Kosova jasno govori. A pok. Zoran je hteo prvo to da se resi, pa sve onda u Srbiji.
    Nije nam za utehu i opravdanje ali je bitno napomenuti smrt Kenedijevih, Alda Mora, Ulofa Palmea, pa i naseg, dosta ranije, Kralja Aleksandra Karadjordjevica, nikad nije rasvetljena politicka pozadina, ali prava.

  12. #12

    Odgovor: Zoran Đinđič, četiri godine posle

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Jedan veliki čovek je kukavički ubijen. Srbija ne prašta sposobnost i odlučnost.
    Tačno.
    Srbija ne prašta sposobnost i odlučnost.
    Imala sam sreću, ili dobar splet okolnosti, da pokojnog Zorana Djindjića upoznam i da sa njim razgovaram dva puta.
    Ne mogu da zaboravim te trenutke, jer su potvrdili ono što sam o njemu i mislila.
    Odlučan, pametan, obrazovan, kulturan čovek. Sa stavom.
    I, evo, ovih dana slušam izveštaje sa sudjenja...
    Šta reći...?!
    Četiri godine... I još nije doneta presuda.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 31.01.2010 u 20:29
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  13. #13

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    гангстери живе кратко, али слатко.

    шта да кажем, човека лично не познајем, није ми био кућни пријатељ, не не достаје ми, што каже онај дечко у филму "тито и ја" или бар нешто слично "више волим оног лудог Хранимира који по цео дан стоји на ћошку него тебе"
    Poruku je izmenio StOlA, 04.05.2007 u 20:41

  14. #14

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    Definitivno ga nisam voleo, ali sam ga do određene granice poštovao. Volim odlučne ljude koji znaju šta hoće.

    A i definitivno nije zaslužio tako da završi. Mnogi su zaslužili metak, pa i dalje šetaju zemljom.

    Ali i preko svega da pređem, ne mogu zaboraviti njegovo ponašanje i govore tokom NATO bombardovanja.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  15. #15

    Odgovor: Zoran Đinđić, četiri godine posle

    dosla je demokratija

    Mafija je dobila svoju drzavu (sps i radikali) sve se zna ali svi imaju margarina na glavi i moraju da cute , on je znao sta ga ceka ali je znao i to da je bio naj hrabrija kukavica , najhrabriji jer je u saznanju da ce biti ubijen isao dalje , a kukavica da im se pokori .

    VECNA SLAVA ZORANE DJINDJICU !

    ~~~***

Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Eh, da je delo moje..
    Autor starsica u forumu Muzika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 15:28
  2. Zoran Đinđić
    Autor silvia u forumu Političari
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 10.03.2011, 12:47
  3. Zoran Radmilović
    Autor SQUAW u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.07.2010, 23:42
  4. Bilijar - Zoran Svilar drugi na EP
    Autor Arthur Dent u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.08.2008, 12:49
  5. Maks Faktor - lik i delo
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.02.2007, 01:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •